بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی رایگان

2 سال پیش
بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی رایگان

نرم افزار حسابداری می تواند سلاح مخفی شما در مدیریت امور مالی کسب و کار کوچک شما باشد. نرم افزار را به عنوان دستیار خود در نظر بگیرید که به شما کمک می کند جریان نقدی، درآمد و هزینه ها را پیگیری کنید. اما اگر به بودجه خود توجه دارید، احتمالاً نمی‌خواهید روی نرم‌افزارهای مملو از زنگ‌ها و سوت‌هایی که هرگز استفاده نمی‌کنید، بیش از حد هزینه کنید.

 

خبر خوب این است که چندین برنامه حسابداری مناسب برای گرفتن رایگان هستند. فقط موضوع انتخاب مناسب ترین مورد برای نیازهای مالی کسب و کار کوچک شماست.  اما اگر به دنبال خرید نرم افزار حسابداری هستید ما به شما سپیدار سیستم ، پارسیان ، هلو و … را پیشنهاد میکنیم.

نرم افزار حسابداری چگونه می تواند رایگان باشد؟

وقتی به نرم افزار حسابداری فکر می کنید، احتمالاً نام هایی مانند QuickBooks، Excel و Peachtree به ذهنتان خطور می کند. اما این بسته‌ها می‌توانند قیمت بسیار بالایی داشته باشند و دارای ویژگی‌هایی هستند که ممکن است برای صاحب یک کسب‌وکار کوچک که حسابداری خود را در کنار میز کار خود انجام می‌دهد، بسیار پیچیده باشد.

 

اگر آماده نیستید برای ویژگی‌هایی که استفاده نمی‌کنید پول بپردازید، بسیاری از شرکت‌ها نرم‌افزار حسابداری و حسابداری رایگان را ارائه می‌کنند که می‌تواند برای کسب‌وکار کوچک شما مناسب باشد. این برنامه‌های رایگان دارای ویژگی‌های مفیدی هستند، بدون اینکه افزونه‌های سطح بالا برادران بزرگ گران قیمت خود را داشته باشند. بدون ویژگی های پیشرفته، نیازی به توسعه برنامه پیچیده و گران قیمت نیست.

 

یکی دیگر از دلایلی که برخی از شرکت‌ها نرم‌افزار را آزادانه توزیع می‌کنند این است که منبع باز است، به این معنی که هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند آن را به هر نحوی که مناسب می‌داند سفارشی کند. مجوز نرم افزار منبع باز به طور خاص بیان می کند که باید برای هر کاربر رایگان باقی بماند.

 

برترین نرم افزار حسابداری رایگان

اگر تصمیم دارید وظایف حسابداری خود را به عهده بگیرید، چندین گزینه نرم افزار رایگان مناسب برای انتخاب وجود دارد. ما این تحقیق را برای شما انجام داده‌ایم، و در اینجا هفت بسته نرم‌افزار حسابداری رایگان ما آمده است.

 

GnuCash: بدون زواید، ویژگی های فراوان

Wave: قدرتمند و مبتنی بر ابر برای دسترسی در هر مکان و هر زمان

ZipBooks: اگر تازه وارد حسابداری هستید عالی است

CloudBooks: کاربران نامحدود، صورتحساب رایگان محدود

Zoho Books: پلتفرم تک کاربره مبتنی بر ابر با ویژگی‌های بسیار

Akaunting: نرم افزار منبع باز

Brightbook: مبتنی بر وب با ابزارها و ویژگی های قدرتمند

در ادامه برای تفکیک بهترین نرم افزار حسابداری رایگان برای امور مالی کسب و کار کوچک خود بخوانید.

 

توجه: همه گزینه های نرم افزار با رایانه های Windows و Mac سازگار هستند. چندین مورد نیز مبتنی بر ابر هستند و با دستگاه های تلفن همراه که در توضیحات مشخص شده است سازگار هستند.

 

GnuCash: بدون زواید اما ویژگی های فراوان

GnuCash یک برنامه حسابداری منبع باز است که ویژگی های بسیاری را برای کمک به مدیریت حسابداری کسب و کار کوچک خود ارائه می دهد. توسعه دهندگان داوطلب به طور منظم نرم افزار را به روز می کنند، به این معنی که برنامه همیشه به روز نگه داشته می شود.

بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی رایگان

طرفداران GnuCash

نقطه قوت GnuCash این است که دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند ردیابی مشتری و فروشنده، تکالیف شغلی، صورتحساب، پرداخت صورتحساب، مدیریت مالیات فروش، مدیریت حقوق و دستمزد، و ایجاد و مدیریت بودجه است.

 

ثبت به سبک دسته چک یک رابط کاربری آسان برای ورود به تمام معاملات چک و کارت اعتباری شما است. همچنین می توانید معاملات درآمد، سهام و ارز را وارد کنید.

 

می‌توانید تراکنش‌ها را تقسیم کنید، تراکنش‌ها را به‌عنوان لغو یا تطبیق علامت‌گذاری کنید، تراکنش‌های وارد شده را به‌طور خودکار تکمیل کنید، و چندین حساب را در یک پنجره ثبت واحد نمایش دهید.

 

معایب GnuCash

از آنجایی که GnuCash مبتنی بر ابر نیست و فقط به صورت محلی بر روی یک رایانه رومیزی نصب می شود، دسترسی به داده های مالی شما تنها به یک دستگاه و یک کاربر محدود می شود. در حالی که GnuCash یک برنامه تلفن همراه ارائه می دهد، اما فقط برای دستگاه های مبتنی بر اندروید است و از شما می خواهد که داده ها را به صورت دستی وارد کنید، که می تواند فرآیند بسیار خسته کننده ای باشد.

 

رابط کاربری برنامه نیز کمی قدیمی است و برای عادت کردن به زمان نیاز دارد. بسیاری از کاربران مشکلات مربوط به وارد کردن دستی تراکنش های خود را گزارش می دهند.

 

پشتیبانی مشتری GnuCash از طریق یک تابلوی گفتگوی عمومی مبتنی بر ایمیل است، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا پاسخی به سؤال خود دریافت کنید. پشتیبانی چت آنها از یک سیستم کانال IRC منسوخ استفاده می کند که راه اندازی آن می تواند خسته کننده باشد.

 

حسابداری موج: قدرتمند و مبتنی بر ابر برای دسترسی در هر مکان و هر زمان

حسابداری موج تمام کادرها را برای بسیاری از ویژگی های قدرتمند که برای کسب و کار کوچک شما مناسب هستند بررسی می کند.

 

حرفه ای حسابداری موج

یکی از قدرتمندترین ویژگی‌های Wave این است که مبتنی بر ابر است، که به معنای دسترسی بلادرنگ و به‌روزرسانی‌های فوری از هر نقطه است. اطلاعات شما در سرورهایی با امنیت بالا ذخیره و پشتیبان گیری می شود.

 

Wave همچنین شامل ردیابی درآمد و هزینه نامحدود و قابل تنظیم، اسکن رسید، صورتحساب و داشبورد هوشمند برای مشاهده آسان است.

 

Wave اتصالات نامحدود بانکی و حساب کارت اعتباری را ارائه می دهد، و اگر می خواهید مهمانان به سیستم وارد شوند و در امور مالی با شما همکاری کنند، هزینه ای دریافت نمی شود. اگر به شخص دیگری مانند حسابدار یا یکی دیگر از اعضای تیم مالی خود نیاز دارید که وارد سیستم شوید و اعداد را بررسی کنید، استراحت کنید: محدودیتی برای تعداد کاربرانی که می توانید اضافه کنید وجود ندارد.

 

Wave یک مرکز راهنمایی قوی برای پشتیبانی سلف‌سرویس دارد و همچنین برای تمام سؤالات صورت‌حساب و حسابداری مربوط به ویژگی‌های رایگانشان پشتیبانی ایمیلی ارائه می‌کند.

 

معایب حسابداری موج

در حالی که Wave به شما امکان می دهد حساب های دریافتنی را ردیابی کنید (معروف به هر پولی که مشتریان شما به شما بدهکارند)، به شما اجازه نمی دهد حساب های پرداختنی را ردیابی کنید (یعنی پولی که به تامین کنندگان یا بستانکاران خود مدیون هستید). Wave همچنین مدیریت موجودی را ارائه نمی دهد.

 

و در حالی که همه ویژگی‌های اولیه Wave رایگان هستند، هزینه پردازش کارت اعتباری برای هر تراکنش ۲٫۹٪ به اضافه ۰٫۳۰ برای Visa، Mastercard، و Discover و ۳٫۴٪ به علاوه ۰٫۳۰ برای American Express وجود دارد.

 

برنامه حقوق و دستمزد Wave با قیمت ۲۰ یا ۳۵ دلار در ماه در دسترس است، بسته به اینکه کسب و کار شما در کدام ایالت قرار دارد.

بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی رایگان

پشتیبانی چت زنده فقط برای ویژگی های پولی در دسترس است. اگر می خواهید با یک متخصص در مورد سؤالات حسابداری خود صحبت کنید، باید آن را از مشاوران Wave خریداری کنید.

 

ZipBooks: یکی از بهترین گزینه‌ها اگر تازه وارد حسابداری هستید

ZipBooks یک برنامه قدرتمند و در عین حال ساده مبتنی بر وب است که برای ساده کردن حسابداری مشاغل کوچک شما مفید است.

 

طرفداران ZipBooks

ZipBooks به شما امکان می دهد فاکتورهای نامحدود را با ارزهای مختلف ارسال کنید. قابلیت‌های ردیابی فروشنده و مدیریت هزینه‌های نرم‌افزار در کنار چندین رقیب رایگان دیگر وجود دارد. طرح شروع رایگان با پذیرش پرداخت چند ارزی، سوابق جداگانه برای ۱۰۹۹ هزینه و پرداخت، ردیابی رسید و نمودار حساب ارائه می شود.

 

ZipBooks مبتنی بر ابر است، بنابراین می‌توانید از هر دستگاه تلفن همراهی در حال حرکت از آن استفاده کنید. یک برنامه در حال حاضر در دسترس نیست زیرا ویژگی های جدید در حال توسعه است. با این حال، می توانید از مرورگر دستگاه خود برای دسترسی به ZipBooks استفاده کنید. این برنامه از رمزگذاری ۲۵۶ بیتی SSL برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما استفاده می کند.

 

ZipBooks به شما امکان می دهد بین حسابداری نقدی و تعهدی جابه جا شوید، در حالی که اکثر برنامه های دیگر فقط به شما اجازه می دهند یکی یا دیگری را انتخاب کنید.

 

معایب ZipBooks

نسخه رایگان فقط به شما امکان می دهد یک حساب بانکی را متصل کنید و گزارش های اولیه را مشاهده کنید. اگر به چندین اکانت و اضافه شدن اعضای تیم اضافی نیاز دارید، ۱۵ دلار در ماه یا بیشتر از شما باز می گردد.

 

طرح رایگان فقط به شما امکان می دهد ترازنامه و صورت سود و زیان ایجاد کنید. صورت‌های مالی اضافی می‌توانند به عنوان بخشی از برنامه پیچیده ZipBook، ماهیانه ۳۵ دلار به شما بازگردانند.

 

تنها پشتیبانی که پیدا کردیم یک پایگاه دانش سلف سرویس با مقالات و آموزش ها بود. ZipBooks دارای یک جامعه فعال از کاربران در فیس بوک و توییتر است که در صورت بروز مشکل می تواند کمک کننده باشد.

 

سپیدار سیستم

نرم افزار حسابداری سپیدار نرم افزار کاملی است که تمامی شاخه های حسابداری را پوشش می دهد. تمامی اطلاعات این زیرمجموعه ها به یکدیگر مرتبط بوده و حسابدار می تواند از آنها استفاده کند و در کل می توان به مزیت شناور بودن آن اشاره کرد. شما با خرید نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم میتوانید از امکانات فوق العاده ای بهرمند شوید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه