دولت استرالیا

2 سال پیش
دولت استرالیا

دولت استرالیا

دولت استرالیا که بانام‌های «دولت مشترک‌المنافع» یا «دولت فدرال» نیز مشهور است، قوه مجریه حاکم در استرالیا است. دولت استرالیا، حکومت پادشاهی مشروطه فدرال است که به شکل مردم‌سالاری نیابتی اداره می‌شود. دولت استرالیا در سال ۱۹۰۱ میلادی پس از موافقت‌نامه بین شش مستعمره بریتانیایی که شش ایالت کنونی هستند به وجود آمده است.

قانون اساسی استرالیا

قانون اساسی استرالیا را می‌توان به‌عنوان محور دولت استرالیا شناخت. قانون اساسی استرالیا در سال ۱۹۰۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن تاریخ چارچوب عملکرد دولت ملی استرالیا را معین می‌کند.

قانون اساسی استرالیا سیستم حکومتی این کشور را دموکراسی انتخاباتی معرفی کرده است. یک سیستم دولت پارلمانی که در آن شهروندان استرالیائی می‌توانند مشارکت کنند و نظرشان را در میان بگذارند. این سیستم بر اساس سنت‌های دموکراتیک است و بردباری مذهبی و آزادی اجتماعات را تشویق می‌کند. نهادها و مؤسساتی که در قلب دولت ملی استرالیا است خصلت‌های مشترک بسیاری با رسوم دولت‌های انگلیس و آمریکای شمالی دارد.

بر طبق قانون اساسی استرالیا، سیستم حکومتی استرالیا به‌صورتی است که از دموکراسی وست مینستر (Westminster) است که از اسم قصر وست مینستر مقر مجلس انگلیس گرفته‌شده است. این سیستم حکومت پارلمانی در طول قرن‌ها توسعه‌یافته است.

ویژگی‌های عمده آن عبارت‌اند از یک رئیس کشور که رهبر دولت نیست و یک دولت اجرایی که منتخب از مجلس است و مستقیماً جوابگو به آن می‌باشد؛ و اینکه سیستم قضایی مستقل از مجلس است. تفاوت میان مجلس‌های استرالیا و وست مینستر این است که اختیارات مجلس‌های استرالیا محدود به ایالت خود یا سطح ملی است درصورتی‌که در شکل وست مینستر، مجلس اختیار قانون‌گذاری برای همه اجزای کشور را دارد.

قانون اساسی در استرالیا قداست خاصی دارد و به‌دشواری امکان تغییر اصول آن وجود دارد. البته طبق قانون، امکان اصلاح اصول قانون اساسی وجود دارد اما این موضوع فقط با تائید بیشتر رأی‌دهندگان در یک همه‌پرسی سراسر امکان‌پذیر است. بر این طبق، هر اصلاح پیشنهادی باید با اکثریت دوگانه تصویب شود: بیشتر رأی‌دهندگان در سراسر کشور و همچنین اکثریت رأی‌دهندگان در اکثریت ایالت‌ها (حداقل چهار ایالت از شش ایالت باید به اصل پیشنهادی رأی مثبت دهند).

مشاغل پول‌ساز در کانادا

مشاغل پولساز در کانادا

لیست مشاغل و رشته‌های پول‌ساز در کانادا:

مهندس کامپیوتر:

رشته تحصیلی مهندسی کامپیوتر از رشته ها  و مشاغل  پول‌ساز در کانادا است. داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می‌تواند برای کاریابی شما بهتر باشد. بعضی از بیشترین تخصص‌های ارائه‌شده در دانشگاه‌های کانادا برای کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر، سخت‌افزار، نرم‌افزار و ارتباطات رایانه‌ای است. فارق التحصیلان این رشته می‌توانند سالیانه تقریباً حقوق ۱۲۰،۰۰۰ دلار را دریافت کنند.

مهندس برق:

یک مهندس برق پس از طی کردن دوران تحصیل خود می‌تواند دریکی از شغل‌های خوب در کانادا مشغول به کار شود و این رشته تحصیلی می‌تواند از دسته پردرآمدترین رشته‌های مهندسی در کانادا باشد حقوق متوسط سالانه یک مدیر خدمات در کانادا ۱۱۴،۰۰۰ دلار می‌باشد.

پزشکی:

در کانادا، دانشکده پزشکی اکثراً درجه پزشکی سه تا پنج‌ساله را به‌صورت دکتر پزشکی و فوق‌لیسانس جراحی عرضه می‌دهد و اشخاصی که مدرک تحصیلی خود را در کشوری به‌جز کانادا گرفته باشند و بخواهند در این کشور مشغول به کار شوند باید مدرک خود را معادل‌سازی کنند… حدوداً حقوق یک پزشک در کانادا ۱۵۰،۰۰۰ دلار در سال است.

دندانپزشکی:

دندان‌پزشکان متخصصان پزشکی آموزش‌دیده‌ای هستند که دندان‌ها و دهان شمارا سالم نگه می‌دارند. آن‌ها مسئول طیف بسیاری از اقدامات و روش‌ها مثل معاینه بهداشت دهان و دندان، جراحی‌های جزئی و جراحی دندان هستند… تقریباً حقوق دندان‌پزشک در کانادا در یک سال ۲۷۴،۰۰۰ دلار است.

 

پرستاری:

پرستاران متخصصان مراقبت‌های بهداشتی هستند که در ارزیابی، تشخیص و درمان بیماران آموزش‌دیده‌اند. این شغل احتیاج به دانش دقیق در خصوص مراقبت‌های پزشکی دارد و شغلی است که در بسیاری از آمریکای شمالی موردتقاضای اکثر افراد است. میانگین حقوق ​​برای پرستاران در کانادا سالانه ۱۰۴،۰۰۰ دلار است.

علوم آماری:

آمار شناسان که گاهی دانشمندان داده شناخته می‌شوند برای جمع‌آوری و تفسیر داده‌ها برای مشتریان خودکار می‌کنند. این رشته می‌تواند یکی از مشاغل و رشته‌های پول‌ساز در کانادا برای مهاجران باشد. کسی که در این عرصه کار می‌کند از مدل‌های ریاضی و آماری برای بررسی احتمال وقوع در آینده استفاده می‌کند… میانگین حقوق در سال ​​برای یک آماری شن یا مجری در کانادا ۸۷۰۰۰ دلار است.

مهندس عمران:

مهندسان عمران نیز در لیست پردرآمدترین رشته‌های مهندسی در کانادا قرار دارند. مشاغل بسیاری برای مهندسین عمران وجود دارد. مهندس عمران در کانادا می‌تواند به‌عنوان یک مدیر ساخت در کانادا مشغول به کار شوند. میانگین ​​درآمد مهندس عمران در کانادا و حقوق برای یک مدیر ساخت‌وساز سالانه در کانادا ۱۱۱،۰۰۰ دلار است.

حسابداری:

حسابداری حرفه‌ای است که بدون شک در مورد آن می‌توان گفت که لیست مشاغل موردتقاضا در هر کشوری همیشه مشاغل مربوط به این رشته را در خود جای‌داده است؛ که سالیانه حدوداً حقوق ۸۰،۶۰۰ تا ۱۷۸،۰۰۰ دلار را می‌توانند دریافت کنند.

مهندس معدن:

مهندسان معدن هم معادن روباز و هم زیرزمینی را طراحی می‌کنند، بر ساخت‌وسازهای معدن نظارت می‌کنند، حمل‌ونقل مواد معدنی را به کارخانه‌های فرآوری، نظارت بر تولید و تهیه گزارش‌ها را برنامه‌ریزی می‌کنند. میانگین ​​حقوق سالیانه یک ناظر معدن در کانادا ۸۲،۲۰۰ دلار است.

حقوق:

رشته حقوق یک‌رشته‌ای است که برای فارق التحصیلان خود مشاغل گوناگونی را می‌تواند عرضه کند. فارق التحصیلان این رشته با توجه به علاقه و هدف خود می‌توانند برای وکالت، قاضی شدن یا مشاغل حقوقی دیگر اقدام کنند… حدوداً حقوق وکلا سالانه ۲۴۴،۰۰۰ دلار است و از مشاغل و رشته‌های پول‌ساز در کانادا شمرده می‌شود.

 

ساسکاتون کانادا

ساسکاتون کانادا

تاریخچه شهر ساسکاتون

ساسکاتون یک مرکز تجاری و آموزشی است که در ناحیه‌ی «Treaty 6 & Métis Homeland» در استان ساسکاچوان مستقرشده است. ناحیه ساسکاتون برای بیش از ۸ هزار سال قدمت دارد و اولین بار توسط مردمی از ملل اول (اقوام اولیه کانادا) به‌عنوان محلی برای شکار در نظر گفته شد. نام «ساسکاتون» از زبان کری (Cree Language) به نام « misaskwatomina» گرفته‌شده است که به یک توت شیرین و بنفش اشاره دارد که هنوز در این ناحیه می‌روید.

اولین مهاجران از تبار اروپایی در اوایل دهه ۱۸۸۰ وارد این شهر شدند. رئیس کلاه‌سفید قبیله به آن‌ها گوش زد کرد که مستعمره خود را در سمت شرقی رودخانه بسازند. این مستعمره «نوتانا» نام داشت و در محلی که امروزه نیز نوتانا نامیده می‌شود، قرار داشت. در اوایل دهه ۱۹۰۰، سکونتگاهی به نام ساسکاتون در سمت غربی رودخانه به وجود آمده است و ریوردیل (هنوز هم محله‌ای به این نام وجود دارد) در کرانه غربی، در جنوب ساسکاتون به وجود آمده است. در سال ۱۹۰۶، این سه روستا به هم پیوستند و شهر ساسکاتون را تأسیس کردند.

جغرافیا و اقلیم ساسکاتون

ساسکاتون در یک ناحیه‌ی نسبتاً مسطح که در دره رودخانه ساسکاچوان جنوبی فرو می‌رود، به وجود آمده است. در این شهر مسیرهای پیاده‌روی جذاب بسیاری در امتداد دره رودخانه وجود دارند. ازنظر فنی در بخش آسپن پارکلند استان، ساسکاتون توسط زمین‌های کشاورزی در برگرفته‌شده است.

ساسکاتون کانادا چهارفصل مجزا دارد که زمستان و تابستان در بین‌ها همه فصول از شرایط آب‌وهوایی شدیدی بهره‌مند‌است. دما از منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد در ژانویه تا مثبت ۳۰ درجه سانتی‌گراد در جولای متغیر است. بااین‌حال، آب‌وهوا مرطوب نیست که موجب می‌شود دمای زمستان گرم‌تر و دمای تابستان خنک‌تر شود. همچنین، ساسکاتون یکی از مکان‌های آفتابی در کانادا است که به‌طور متوسط تقریباً ۲۳۸۱ ساعت نور خورشید در سال را تجربه می‌کند (۶٫۵ ساعت در روز).

 

کلام آخر

ساسکاتون بزرگ‌ترین شهر ساسکاچوان است که بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. به لطف اقتصاد رو به رشد آن، جمعیت ساسکاتون در اواسط دهه ۱۹۸۰ از پایتخت شهر رجینا پیشی گرفت که اکثراً به‌عنوان پاریس دشت‌ها نیز شناخته می‌شود. این شهر توسط رودخانه ساسکاچوان جنوبی تقسیم‌شده است و افق خیلی زیبای دارد. زندگی فرهنگی و پر جنب‌وجوش ساسکاتون و آینده درخشان این شهر موجب شده است تا اکثر کسانی که قصد مهاجرت به کانادا رادارند، به این شهر فکر کنند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به این شهر زیبا رادارید می‌توانید از مشاوران مجرب ما در اسمارت اپلای کمک بگیرید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه