استرایپ یا پی پال! کدام برای دراپ شیپینگ بهتر است؟

1 هفته پیش
استرایپ یا پی پال

دراپ شیپینگ یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد در تجارت الکترونیک می باشد. این مدل کسب و کار شامل فروش آنلاین محصولات است.

شما به سادگی از طرف مشتریان از تامین کنندگان شخص ثالث بواسطه فروشگاه آنلاین خود سفارش می دهید، قبل از اینکه سازنده محصول را مستقیماً برای مشتری ارسال نماید.

چیزی که دراپ شیپینگ را سودآور می نماید، این است که می توانید قیمت های خود را برای همه محصولات وب سایت خود تعیین نمایید. با این حال، برای پذیرش و پردازش پرداخت‌ها، باید درگاه پرداختی را انتخاب نمایید که از دراپ شیپینگ پشتیبانی می نماید.

اینترنت خانه ده‌ها ارائه‌دهنده پرداخت مختلف است، اما همه آنها اجازه دراپ شیپینگ را نمی‌دهند. استرایپ و پی پال به عنوان دو پردازشگر برتر پرداخت که از دراپینگ پشتیبانی می نمایند، ظاهر شده اند.

در اینجا خلاصه ای از این درگاه های پرداخت پیشرو آورده شده است.

مقایسه استرایپ در مقابل پی پال

استرایپ یک درگاه پرداخت پیشرو است که برای فروشگاه‌های آنلاین، وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک و برنامه‌های تلفن همراه طراحی شده است. ارائه‌دهنده پرداخت ایرلندی-آمریکایی از سال ۲۰۰۹ وجود داشته است و دفتر مرکزی آن در دوبلین و سانفرانسیسکو است.

در زمان نگارش این مقاله، خدمات مالی استرایپ تنها در ۴۴ کشور در دسترس بود، اما برنامه‌هایی برای گسترش به مناطق دیگر نیز در حال انجام می باشد.

پی پال یک سرویس پرداخت آنلاین است که راه حل های پرداخت را به افراد و مشاغل به طور یکسان ارائه می نماید. درگاه پرداخت آن یکی از قدیمی ترین در این صنعت است، و از سال ۱۹۹۸ با دفتر مرکزی آن در سن خوزه، کالیفرنیا وجود داشته است.

از زمان راه اندازی، پی پال به سرعت گسترش یافته و به یک نام آشنا در فضای خدمات مالی تبدیل گردیده است. در بیش از ۲۰۳ کشور در سراسر جهان حضور دارد و آن را به پر استفاده ترین ارائه دهنده پرداخت آنلاین تبدیل می نماید.

تفاوت های اصلی بین استرایپ و پی پال حول محور در دسترس بودن، خدمات مالی ارائه شده، صورتحساب های تکرارشونده، هزینه های استرداد شارژ و زمان پردازش می باشد.

در حالی که خدمات استرایپ فقط در ۴۴ کشور در دسترس می باشد، پی پال در بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان فعالیت می نماید. این بدان معناست که پی پال دسترسی بیشتری دارد، و می‌توانید پرداخت‌های بسیاری از مناطق در سطح جهان را بپذیرید و پردازش نماید.

سپس دوباره، استرایپ از انتقال پول از یک حساب استرایپ به حساب دیگر پشتیبانی نمی نماید. همچنین نمی توانید مستقیماً برای دوستان یا عزیزان پول ارسال نمایید، یا به سازمان های غیرانتفاعی کمک مالی نمایید.

این مورد در مورد پی پال نیست، و امکان انتقال پول بین حساب های فردی و همچنین حساب های تجاری را فراهم می نماید.

هر دو استرایپ و پی پال فاکتورهای آنلاین و قبض های تکراری را می پذیرند. با این حال، هنگامی که درآمد تکراری شما به ۱ میلیون دلار برسد، استرایپ هزینه کمی ۰٫۵٪ دریافت می نماید.

پی پال هیچ هزینه ای برای صورتحساب آنلاین دریافت نمی نماید، مهم نیست که چقدر درآمد داشته باشید.

زمانی که صحبت از پردازش تراکنش ها می شود، نیز متفاوت می باشد. استرایپ پرداخت ها را برای ۷ تا ۱۴ روز پردازش می نماید، اما فقط برای پرداخت های بار اول می باشد. پرداخت های بعدی حدود ۲ روز طول می کشد. انتقال پی پال به پی پال تقریباً فوری می باشد، در حالی که پرداخت به حساب های بانکی بین ۲ تا ۴ روز طول می کشد.

در برخی موارد، در صورتی که محصول انتظارات او را برآورده ننماید، خریدار ممکن است درخواست بازپرداخت نماید. هنگام رسیدگی به بازپرداخت، استرایپ از شما ۱۵ دلار دریافت می نماید، در حالی که پی پال ۲۰ دلار را برای بازپرداخت هزینه دریافت می نماید.

استرایپ چیست؟

استرایپ

استرایپ یک پلت فرم پردازش پرداخت آنلاین می باشد، که برای مشاغل اینترنتی طراحی شده است. این به مشتریان امکان می دهد، هنگام خرید کالا یا خدمات از یک فروشگاه آنلاین، به آسانی و به راحتی پرداخت ها را انجام دهند.

مشتریان می توانند هنگام خرید محصولات از کارت اعتباری خود استفاده نمایند، و استرایپ اساساً پول را از حساب خریدار به حساب تاجر منتقل می نماید.

اگرچه استرایپ تنها در ۴۴ کشور جای پایی دارد، این شرکت ثابت کرده است که یک دروازه پرداخت قابل اعتماد برای بسیاری از مشاغل آنلاین می باشد.

برندهای بزرگی مانند شاپیفای، آمازون و Booking.com از استرایپ به عنوان یکی از گزینه های پردازش پرداخت خود استفاده می نمایند.

بهترین بخش این است، که استرایپ به مشترکین خود (صاحبان فروشگاه) تعداد انگشت شماری ابزار ارائه می نماید، که می توانند از آنها برای سفارشی کردن گزینه های پرداخت خود استفاده نمایند.

اگر از استرایپ برای دراپ شیپینگ استفاده می نماید، می توانید استرایپ را با فروشگاه شاپیفای یا ووکامرس خود ادغام نمایید.

پی پال چیست؟

پی پال

پی پال یک سرویس پرداخت آنلاین پیشرو است، که امکان انتقال پول بین افراد و مشاغل را از طریق یک حساب اینترنتی امن فراهم می نماید. این امر پرداخت بین نهادهای مختلف را از طریق انتقال پول آنلاین تسهیل می نماید.

ارائه‌دهنده پرداخت به افراد اجازه می‌دهد تا برای کالاها و خدمات پرداخت نمایند، برای دوستان و عزیزانشان پول ارسال نمایند، یا به سازمان‌های خیریه یا غیرانتفاعی کمک مالی نمایند، بدون اینکه اطلاعات مالی خود را فاش نمایند.

پی پال یک نام آشنا در بخش مالی می باشد، و در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه حضور دارد.

بنابراین تعجب آور نمی باشد، که اکثر فروشگاه های آنلاین و وب سایت های تجارت الکترونیک از پی پال برای پذیرش و پردازش پرداخت های مشتریان و سایر همکاران تجاری استفاده می نمایند.

کدام روش پرداخت برای دراپ شیپینگ بهتر است؟

از یک تجربه شخصی، استرایپ در مورد دراپ شیپینگ بسیار بهتر از پی پال است.

این ها چند پاسخ برای چرا هستند:

 • استرایپ به راحتی به شما امکان می دهد، انواع مختلف پرداخت از جمله کارت های اعتباری، Google Pay، Ali Pay و حتی Apple Pay را برای کاربران اپل هنگام استفاده از سافاری بپذیرید.
 • استرایپ پول شما را بسیار سریعتر به بانک شما تحویل می دهد. این به شما امکان می دهد دوباره در پروژه خود سرمایه گذاری نمایید. پی پال ممکن است آن را نگه دارد تا زمانی که جزئیات حمل و نقل را در اختیار آنها قرار دهید، و مطمئن شوند که مشتری سفارش را دریافت نموده است. این می تواند نقطه ضعف استفاده از پی پال باشد زیرا دراپ شیپینگ دوره های تحویل طولانی تری دارد.
 • استرایپ به راحتی با شاپیفای و وردپرس ادغام می شود. برای انجام تمام کارها از افزونه استرایپ به همراه ووکامرس استفاده نمایید.
 • استرایپ یک برنامه موبایل بسیار منظم و بصری دارد که به شما کمک می نماید، تعادل خود را ردیابی و بررسی نمایید.
 • پشتیبانی استرایپ سریعتر است، و می توانید یک نماینده برای حل مشکلات از طریق ایمیل به راحتی دریافت نمایید. در حالی که، پشتیبانی پی پال بسیار بیشتر طول می کشد و باید از طریق وب سایت آنها باشد.

با این حال، بهترین روش پرداخت برای دراپ شیپینگ هنوز به موقعیت مکانی، مشتریان و نوع محصولاتی که می فروشید، بستگی دارد.

همچنین باید عواملی مانند در دسترس بودن، کارمزد تراکنش، سازگاری، قابلیت گسترش و قابلیت حمل داده را در نظر بگیرید. همه این عوامل تعیین می نمایند، که چه چیزی برای کسب و کار شما بهتر عمل می نماید.

همانطور که قبلاً می دانید، دراپ شیپینگ مانند هر فروشگاه آنلاین دیگری کار می نماید. با این حال، دراپ شیپینگ موجودی خود را ندارند. آنها به عنوان واسطه بین تولید کنندگان و خریداران عمل می نمایند.

انتخاب پردازشگر پرداخت مناسب می تواند، به ایجاد اعتماد بین شما و مشتریانتان کمک نماید، و تراکنش های موفق را تضمین نماید.

گزینه های دیگری که باید در نظر بگیرید:

ده ها روش پرداخت مختلف وجود دارد، که از دراپ شیپینگ پشتیبانی می نماید. آنچه ممکن است برای کسب و کار شما مفید باشد، ممکن است لزوماً برای کسب و کار دیگری کارساز نباشد.

در اینجا لیستی از درگاه های پرداخت محبوبی وجود دارد که امکان دراپ شیپینگ را فراهم می نماید:

 • Google Checkout
 • WePay
 • Skrill
 • Net
 • Apple Pay
 • ۲Checkout

هنگامی که یک فروشگاه دراپ شیپینگ ایجاد نمودید، باید درگاه پرداخت متناسب با نیازهای کسب و کار خود را بیابید. در اینجا چند دستورالعمل در مورد چگونگی انجام آن وجود دارد.

 • درگاه پرداختی را انتخاب نمایید، که از دراپ شیپینگ پشتیبانی می نماید
 • همیشه یک سرویس پرداخت معتبر را انتخاب نمایید، که در کشور هدف شما محبوب می باشد
 • اطمینان حاصل نمایید، که خدمات پرداخت در کشور محل کار شما در دسترس می باشد
 • اطمینان حاصل نمایید، که کارمزدهای معامله معقول هستند

آیا استرایپ اجازه دراپ شیپینگ را می دهد؟

بله. استرایپ یکی از معدود درگاه های پرداخت اصلی است که از دراپ شیپینگ پشتیبانی می نماید. با این حال، قبل از اینکه بتوانید تجارت دراپ شیپینگ خود را با استرایپ ثبت نمایید، باید شرایط مختلفی را رعایت نمایید.

اولاً، فروشگاه دراپ شیپینگ شما باید در ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا یا هر کشور دیگری خارج از منطقه آسیا و اقیانوسیه فعالیت کند. کسب و کار دراپ شیپینگ شما باید در یکی از ۴۴ کشوری که استرایپ خدمات خود را ارائه می نماید، فعالیت نماید.

دلیل اینکه استرایپ از کسب ‌و کارها در کشورهای آسیا-اقیانوسیه پشتیبانی نمی‌نماید، این است که این شرکت با توجه به موارد متعدد بازپرداخت و کلاهبرداری آنلاین که در گذشته شاهد بوده‌اند، اکثر دراپ شیپینگ های آن منطقه را معامله‌گران پرخطر می‌داند.

استرایپ مشاغل دراپ شیپینگ را که محصولات خاصی را غیرقانونی یا مشکوک می فروشند، تأیید نمی نماید. اگر تلفن همراه، اسباب‌بازی‌های جنسی، کتاب های الکترونیکی سریع ثروتمند شوید، سلاح‌ها و مواد مخدر می‌فروشید، نمی‌توانید از استرایپ استفاده نمایید.

آیا پی پال اجازه دراپ شیپینگ را می دهد؟

بله. پی پال اجازه دراپ شیپینگ را می دهد، اما ارائه دهنده پرداخت الزامات بسیار سختی برای دراپ شیپرها دارد. پردازنده پرداخت تمایل دارد، هر روز چندین فروشگاه دراپ شیپینگ را به دلیل عدم رعایت این الزامات ممنوع نماید.

برای اینکه بتوانید از پی پال برای دراپ شیپ استفاده نمایید، ابتدا باید یک حساب تجاری در ارائه دهنده پرداخت ثبت نمایید.

حساب تجاری باید تمام مدارک لازم از جمله نام تجاری شما (نام فروشگاه آنلاین)، شماره کسب و کار ثبت شده و آخرین صورت‌حساب‌های کارت اعتباری را داشته باشد.

اگر پی پال شکایات متعدد و اختلافات مربوط به بازپرداخت وجه را در مورد حساب شما دریافت نماید، احتمالاً حساب شما را به حالت تعلیق در می آورد یا کسب و کار دراپ شیپینگ شما را به طور کلی ممنوع می نماید.

چگونه از استرایپ برای دراپ شیپینگ استفاده نمایم؟

راه اندازی فروشگاه دراپ شیپینگ خود بسیار ساده است. قبل از تنظیم دراپ شیپینگ خود با استرایپ، چند الزام را در نظر داشته باشید:

 • کسب و کار شما باید خارج از منطقه آسیا و اقیانوسیه ثبت شود
 • شما باید تجارت خود را خارج از منطقه آسیا و اقیانوسیه راه اندازی نمایید
 • شما باید یک حساب بانکی در کشور محل کار داشته باشید
 • شما باید یک آدرس تجاری ثبت شده داشته باشید
 • کسب و کار شما باید یک شماره تلفن قانونی داشته باشد

اطمینان حاصل نمایید، که محصولات ممنوعه مانند الکل، تلفن همراه، سلاح، موسیقی دزدی و اقلام تقلبی را نمی فروشید. این موارد باعث کلاهبرداری و پولشویی می شوند، در حالی که سایر موارد دارای ریسک مالی بالایی هستند.

با این گفته، در اینجا مراحل نحوه استفاده از استرایپ برای دراپ شیپینگ آورده شده است:

 1. stope خود را در وردپرس یا شاپیفای راه اندازی نمایید
 2. یک حساب استرایپ تأیید شده تنظیم نمایید
 3. حساب بانکی خود را به استرایپ متصل نمایید
 4. شروع به فروش نمایید

چگونه از پی پال برای دراپ شیپینگ استفاده نماییم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، پی پال در مورد دراپ شیپینگ بسیار سختگیرانه تر است. برای استفاده از پی پال برای دراپ شیپینگ، باید دستورالعمل های سختگیرانه مختلفی را رعایت نمایید. در اینجا نحوه استفاده از پی پال برای کسب و کار دراپ شیپینگ خود آورده شده است.

 1. یک حساب تجاری پی پال باز نمایید
 2. ارائه اسناد تجاری مناسب
 3. ارائه محل و مدرک هویت
 4. ارائه مدرک حمل و نقل
 5. اطلاعات ردیابی را ارائه نمایید
 6. فروش محصولات با کیفیت از تولید کنندگان قابل اعتماد
 7. در خدمات مشتری سرمایه گذاری نمایید

رای نهایی

استرایپ یا پی پال

واضح است که استرایپ بهترین درگاه پرداخت برای دراپ شیپینگ است، تا زمانی که فروشگاه شما در خارج از منطقه آسیا و اقیانوسیه فعالیت می نماید. در مقایسه، پی پال بسیار سختگیرانه است و آنها تمایل دارند، حساب های کاربری را به طور اتفاقی و بدون اطلاع قبلی ببندند یا مسدود نمایند.

استرایپ چندین گزینه پرداخت دارد، و بیش از ۱۳۵ ارز مختلف را پشتیبانی می نماید. قیمت شفاف آنها یک مزیت بزرگ برای دراپ شیپینگ و مشتریان به طور یکسان است، به علاوه آنها یک تیم پشتیبانی عالی دارند که شبانه روز برای رسیدگی به نگرانی ها و سوالات مشتری کار می نمایند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه