چگونه شیک تر باشیم؟

2 هفته پیش
شیک تر

سال گذشته ثابت شده، که یک دوره زمانی بسیار منحصر به فرد برای هر فرد است. بسیاری از زندگی ما – از جایی که کار می کنیم و نحوه تعطیلات خود را گرفته تا افرادی که می توانیم ببینیم و چه کارهایی را که مجاز به انجام آن هستیم – به شدت تغییر نموده است. در این میان، مهمتر از همه، رویکرد ما به آنچه که هر روز می پوشیم نیز با دگرگونی مواجه شده است.

فرقی نمی‌کند با لباس‌های راحتی زندگی کرده‌اید یا بیش از هر زمان دیگری خرید آنلاین داشته‌اید، امسال تغییرات زیادی در رویکرد ما به مد ایجاد شده است. اما، یکی از نکات مثبت در اختیار داشتن زمان بیشتر در خانه این است که ما فرصتی داشته ایم، تا آنچه را که واقعاً در کمد لباس خود نیاز داریم ارزیابی نماییم – و اکنون که در حال بازگشت به زندگی عادی هستیم، می توانیم بفهمیم چه چیزی باید بماند. و چه چیزی باید برود.

از در دست گرفتن لباس‌های قدیمی که هرگز پوشیده نمی‌شوند تا خرید هراس‌آمیز چیزهایی که بیش از یک بار بیرون رفتن استفاده نمی شوند، همه ما مقصر هستیم که در مورد کمد لباس‌هایمان تصمیم‌های منطقی نمی‌گیریم. اما، لازم نیست اینطور باشد.

در اینجا، ما ۱۵ نکته برای کوچک نمودن کمد لباس را بیان می نماییم، تا بتوانید فضایی ایجاد نمایید تا در هزینه خود صرفه جویی نمایید، و به بهترین شکلی که تا به حال داشته اید به نظر برسید.

شیک تر

۱- فقط برای یک مناسبت چیزی نخرید

همه ما مقصریم. یک عروسی، یک مهمانی کریسمس، یک ملاقات مجدد جمعه شب در میخانه با دوستان خود. رفتن به یک مکان هیجان‌انگیز به این معنی است که ما ناگزیر احساس می‌کنیم به چیزی خاص نیاز داریم، و بنابراین به چیزی جدید برای پوشیدن نیاز داریم. با این حال، اغلب اوقات، به همان اندازه که ما چیزی را  که می خریم دوست داریم، به ندرت بیش از یک بار آن را می پوشیم.

به جای خرید چیزی خاص برای رویدادهای خاص، سعی نمایید در کمد لباس خود چند تکه لباس بیشتر داشته باشید که همه کاره تر هستند. اگر به دنبال چیزی ساده و کلاسیک تر هستید، به جای مد روز، می توانید آن را بارها و بارها بپوشید. لوازم جانبی هوشمندانه، هرگز شبیه به همان ظاهر نخواهد بود.

۲- چیزی را که مناسب نیست نخرید یا نگه ندارید

غیرمعمول نیست که چیزهایی را که دیگر مناسب شما نیستند نگه دارید، به این امید که روزی دوباره از آنها استفاده نمایید. همچنین غیرمعمول نیست که چیزی در اندازه های خیلی کوچک بخرید، تا انگیزه ای برای کاهش وزن باشد یا به این دلیل که در فروش است و اندازه معمول شما را ندارد. با این حال، نگه داشتن این اقلام – که از نظر فیزیکی نمی توانید آن ها را بپوشید – یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید، اگر سعی دارید اندازه کمد لباس خود را کاهش دهید. با خود واقع بین و صادق باشید. اگر مناسب شما نیست، وقت آن است که آن را بفروشید یا اهدا نمایید.

۳- چیزی را که مناسب شما نیست نخرید یا نگه ندارید

بسیاری از ما علاوه بر نگه داشتن چیزهایی که مناسب نیستند، چیزهایی را نگه می داریم که می دانیم مناسب ما نیستند. اغلب ما چیزی را از روی هوس خریده‌ایم، زیرا یک ترند بزرگ است، یا به این دلیل که دیدیم شخص دیگری آن را پوشیده است و فکر می‌کنیم که آن‌ها شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند، اما چون به ما نمی‌خورد، هرگز آن را از کمد بیرون نیاورده‌ایم. اگر یک تکه لباس به شما احساس اعتماد به نفس و راحتی نمی دهد، جایی در زندگی شما ندارد.

۴- چیزی را صرفاً به این دلیل که معامله است نخرید

به راحتی می توانید در یک تخفیف بزرگ برنده شوید و باید از امتیازهای هنگفت خود حداکثر استفاده را ببرید، به خصوص وقتی صحبت از چیزهایی برای طراح سرمایه گذاری می شود، اما فقط در صورتی که آن لباس چیزی باشد که واقعاً باید به کمد لباس های خود اضافه نمایید. هرگز چیزی را فقط به این دلیل که یک معامله عالی است نخرید. مهم نیست چقدر مقرون به صرفه باشد، اگر هرگز آن را نپوشید، هدر دادن پول است.

۵- وقتی چیزی می خرید، چیز دیگری را از خود دور نمایید

یک راه عالی برای نگه داشتن کمد لباس خود در اندازه معقول این است، که سیاست یک داخل، یک خارج را اتخاذ نمایید: هر بار که چیزی جدید اضافه می نمایید، یک لباس را بیرون بیاورید (و آن را بفروشید یا به خیریه اهدا نمایید). نه تنها نرده ها و قفسه‌های شما را پر نمی‌نماید، بلکه به این معنی است که شما باید نسبت به چیزی که می‌خرید اطمینان بیشتری داشته باشید. شما هرگز چیزی را نمی‌خرید مگر اینکه کاملاً آن را دوست داشته باشید، زیرا بدانید که باید چیز خاصی را از کمد لباس خود کم نمایید.

۶- لباس ها را با شیک ترین دوستانتان عوض نمایید

یکی از راه‌های عالی برای داشتن احساس شادابی در کمد لباس، تعویض لباس با دوستان است. با خلاص شدن از شر چیزی که ماه‌هاست نپوشیده‌اید خلاص شوید و آن را با لباسی عوض نمایید، که دوستتان از پوشیدن آن خسته شده است (اما شما همیشه حوصله‌اش را داشته‌اید) سیاست یکی داخل، یک خارج را اجرا نمایید. فرقی نمی‌کند با یک گروه بزرگ مهمانی‌های تعویض لباس را برگزار نمایید، یا فقط با یکی از دوستانتان معامله نمایید، تجارت لباس یک راه عالی برای داشتن یک کمد لباس هیجان‌انگیز بدون خرج کردن پول یا آسیب بیشتر به محیط است.

۷- به خریدهای ولخرجی نروید

اغلب ما در سبک های شیک گیر می نماییم، احساس می نماییم از همه چیز در کمد لباس هایمان متنفریم و چیزی برای پوشیدن نداریم. وقتی این اتفاق می‌افتد، اغلب به یک خرید بزرگ می‌رویم و در نهایت پول زیادی را صرف این اقلام مبتنی بر ترند می‌نماییم، که در نهایت برای همیشه در کمد لباس ما می‌مانند و هرگز پوشیده نمی‌شوند. اجازه ندهید به این نقطه برسید. در عوض، در تمام طول سال مراقب لباس هایی باشید که دوست دارید، و وقتی متوجه شدید چیزهایی را کمبود دارید، آنها را یادداشت نمایید. به جای اینکه هر چند ماه یک بار به حالت اول برگردید، به آن به عنوان یک فرآیند ثابت و در حال تکامل فکر نمایید. اگر به خودتان اجازه دهید هر ماه یک لباس واقعاً زیبا بخرید، به جای دو خرید بزرگ در سال، احتمالاً تصمیمات فکر شده بهتری را به همراه خواهید داشت و در نتیجه، کمد لباسی بسیار شیک تر خواهید داشت.

شیک تر

۸- برای کشف مارک های جدید تلاش نمایید

یکی دیگر از دلایلی که ما در سبک های شیک گیر می نماییم، این است که به مغازه های خاصی وابسته می شویم و با آنها راحت می شویم. خیلی خوب است که علاقه های اصلی خود را داشته باشید که به آنها اعتماد دارید و می دانید که به خوبی دوام می آورند، اما همیشه مارک های جدید و شگفت انگیز زیادی در بازار هستند که منتظر کشف هستند. از مارک های طراحان سطح بالا گرفته تا مارک‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر، در تمام طول سال به کاوش ادامه دهید. شما در نهایت با برخی از یافته های واقعا خاص و شیک مواجه خواهید شد (که – امتیاز – هیچ کس دیگری ندارد).

۹- تصمیمات سخت بگیرید

هیچکس دوست ندارد چیزها را دور بیندازد. جدا شدن از یک تکه لباس گاهی اوقات به معنای رها کردن خاطرات است، که انجام آن می تواند واقعاً سخت باشد. با این حال، نیازی به نگه داشتن هر چیزی که تا به حال دوست داشته اید نیست، به خصوص اگر چیزی است که دهه ها نپوشیده اید. اگر واقعا نمی توانید از چیزی جدا شوید، آن را آزمایش کنید و ببینید در شش ماه آینده چند بار آن را می پوشید. اگر آن را نمی پوشید، به طور رسمی زمان آن فرا رسیده است که برود.

۱۰- یک لباس فرم بسازید

یکی از تصورات اشتباه بزرگ در مورد شیک بودن این است که هرگز نباید چیزی شبیه آنچه قبلاً دارید بخرید. البته، هیچ کس قصد ندارد یک کمد لباس کامل متشکل از ۱۵ بلوز آبی سرمه ای و ۱۰ جفت شلوار جین تنگ مشکی داشته باشد. با این حال، نترسید که از دانش آنچه مناسب شماست، نهایت استفاده را ببرید. همه شیک‌ترین زنان جهان یونیفرم مخصوص به خود را دارند – آن‌ها آن را ساده نگه می‌دارند، می‌دانند در چه چیزی زیبا به نظر می‌رسند و هنگام انتخاب لباس‌های جدید به این فرمول پایبند هستند.

۱۱- کمد لباس خود را از درون بشناسید

بدیهی به نظر می رسد، اما فراموش کردن آنچه در کمد لباس ما نشسته است آسان است – و برای بسیاری از ما، لباس های بزرگی پنهان می شوند که سال ها نور روز را ندیده اند، یا در طول قرنطینه فراموش شده اند. بنابراین، قبل از اینکه اقدام به خرید یک چیز جدید نمایید، مطمئن شوید که ایده بسیار روشنی از آنچه در کمد لباس شما وجود دارد دارید. اگر نظم داشته باشید، می دانید چه چیزی در کمد لباس شما وجود دارد و این از خرید تصادفی چیزهایی که نیاز ندارید، جلوگیری می نماید.

۱۲- روی چیزی که قبلاً دارید سرمایه گذاری نمایید

بنابراین بسیاری از ما مقصر هستیم که لباس های خود را به محض آسیب دیدگی دور می اندازیم، اما فقط به این دلیل که چیزی کمی فرسوده شده است، به این معنی نیست که باید دور انداخته شود. با دانستن اینکه از کجا می توانید در منطقه محلی خود، از یک خیاط عالی گرفته تا شرکت های ترمیم کفش و کیف دستی، چیزهایی را که در محله خود تعمیر نمایید، روی چیزهایی که قبلاً در کمد لباس خود دارید، سرمایه گذاری نمایید. ارزش آن را دارد که کمی پول خرج کنید تا چیزها را تعمیر نمایید، تا اینکه بارها و بارها همان چیز را مجدد بخرید.

۱۳- مد اجاره را در آغوش بگیرید

به لطف رشد آگاهی، با رشد چشمگیر تعداد شرکت‌های اجاره مد، و اجاره لباس روبرو هستیم که قبلا آسان نبوده است. اجاره به جای خرید به چند دلیل راهی عالی برای داشتن کمد لباسی شیک تر است. اولاً، مکرراً می‌توانید احساس کنید که لباس جدیدی می‌پوشید، که برای آن مناسبت‌های خاص، مانند عروسی‌ها یا مهمانی‌ها، که ممکن است قبلاً لباسی برای یک مناسبت خریده‌اید، عالی است. مزیت دیگر این است که می‌توانید با آنچه امتحان می‌کنید کمی ماجراجوتر باشید، ممکن است از منطقه راحتی سبک خود خارج شوید و لباس های عالی پیدا کنید که از خرید آن‌ها خیلی ترسیده بودید.

۱۴- اگر در مورد پوشیدنی بودن یک لباس مطمئن نیستید، ترفند چوب لباسی را امتحان نمایید

در ابتدای فصل، همه چوب لباسی های خود را در یک جهت قرار دهید. هر بار که یک لباس را می پوشید، چوب لباسی را به سمت دیگری بچرخانید. خیلی سریع در طول فصل خواهید دید که چه چیزی می پوشید و چه چیزی را نمی پوشید. به گفته فانی مویزانت، یکی از بنیانگذاران Vestiaire Collective، که به این ترفند آویز سوگند خورده است، زنان معمولاً تنها ۴۰ تا ۶۰ درصد از کمد لباس خود را می پوشند – نکات بیشتری از نکات سم زدایی کمد لباس او را اینجا ببینید.

۱۵- قدرت کمد کپسولی را دست کم نگیرید

برای شیک بودن واقعاً نیازی به بودجه هنگفت یا سه کمد لباس به ارزش لباس های طراح نیست – برای زیبا به نظر رسیدن به چیزهای زیادی نیاز ندارید. با این حال، آنچه شما نیاز دارید، گرفتن تصمیمات خوب و معقول است. چیزهایی را که نیاز دارید بخرید، چیزهایی را بخرید که احساس خوبی به شما می دهند، و دیگر چیزی را نگه ندارید. و مراقب لباست باش، شما می توانید فقط با ۱۵ لباس شیک باشید. ما را باور نمی کنید؟ نحوه ساخت کمد لباس کپسولی را در زیر ببینید.

فقط به فضایی که صرفه جویی می نمایید فکر نمایید

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه