مدل مانتو بلند مجلسی؛ از مدل های دخترانه تا مانتوهای محبوب

4 هفته پیش
مدل مانتو بلند مجلسی

مقدمه: بانوان ایرانی در زمینه پوشش همیشه و در همه جا درخشان ظاهر شده اند. پوشش های فاخر و زیبای بانوان در طول تاریخ همواره نشان از خوش سلیقگی، اصالت و فرهنگ بانوی ایرانی داشته. مانتو بلند مجلسی نمونه ای از این پوشش است که در چند وقت اخیر جای خود را به لباس های شب داده. این مانتوهای زیبا شما را همچون نگینی درخشان در صدف خود جای می دهند و موجبات درخشش هرچه بیشتر شما را فراهم می کنند. اگر می خواهید استایلی با وقار، شیک و اصیل داشته باشید بی شک انتخاب مانتو بلند مجلسی انتخابی هوشمندانه برای شما خواهد بود. در ادامه قصد داریم انواع مختلفی از مانتو بلند مجلسی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

مانتو بلند مجلسی مزین شده به سنگ های تزئینی

اگر جزو آن دسته از بانوان هستید که در مراسم های رسمی حضور به هم می رسانید می توانید این نمونه از مانتو بلند مجلسی را انتخاب کنید. این نوع مانتو دارای جلوه ای درخشان و زیبا می باشد. اگر بالا تنه ی ظریفی دارید این مدل مانتو بی شک شما را بسیار پر ابهت و خوش استایل نشان خواهد داد چرا که تراکم سنگ ها و مرواریدهای تزئینی در قسمت بالاتنه این مانتوها بیشتر است. این مانتوها با تزئینات فراوان و پر کار خود اغلب دارای قیمت بالایی هستند با این حال می توانند توجه ها را به سمت استایل شما جلب کنند.

 

مانتوی بلند مجلسی لزوما مانتویی با تزئینات سنگین و سنگ های گران قیمت نیست بلکه می تواند ظاهری مینیمال و در عین حال شیک داشته باشد. مانند مانتویی که روی سرشانه های آن برگ هایی کوچک و زیبا طراحی شده باشد.

مانتوی مجلسی با ظاهری شیک و مینیمال که دارای طرح برگ در قسمت سرشانه ها می باشد

آنچه که بانوان را بیش از هر چیز به سوی خود جذب می کند ظرافت در طراحی می باشد به ویژه زمانی که پای پارچه حریر به میان بیاید. در برخی از مدل های مانتو بلند مجلسی شاهد تکه ای حریر مروارید دوزی شده در مانتو هستیم که ظاهر آن را بسیار شیک و چشم نواز می کند.

استفاده از حریر در مانتوی مجلسی در کنار مرواریدهای درخشان مانتو را بسیار زیباتر کرده

هرچند نمونه مانتوهای بلند مجلسی سنگ دوزی شده با دوخت شلوغ و پر کار همچنان محبوب بانوان هستند اما طرفداران سبک پوشش مینیمال می توانند در عین سادگی و زیبایی استایلی درخشان داشته باشند. شما با انتخاب مانتوی ساده مروارید دوزی شده می توانید استایلی زیبا و ساده را ترتیب دهید.

مانتو بلند مجلسی با طراحی سفید

مانتو بلند مجلسی با طراحی سفید

رنگ سفید همیشه رنگ باشکوه و پر اقتداری بوده و هست. اگر می خواهید در میانه مجلس همچون الماسی درخشان و نورانی تمام توجه ها را به خود جلب کنید و یا به تازگی ازدواج کرده اید و می خواهید ظاهری شاد داشته باشید ما به شما خرید مانتو بلند مجلسی سفید را توصیه می کنیم. زیبایی و ابهت مانتوی سفید آنجایی نمایان خواهد شد که در قسمت سر آستین ها، یقه و کمر مانتو از مروارید، سنگ های قیمتی و گیپور و پارچه های طرح دار استفاده شود.

 

 • استفاده از پارچه گلدار قرمز در سر آستین مانتوی سفید که موجب برجسته سازی بیشتر مانتو شده
 • استفاده از پارچه سفید برای تزیین مانتوی سفید به صورت مینیمال و شیک
 • درخشش مروارید روی مانتوی بلند مجلسی به رنگ سفید

مانتو بلند مجلسی با دوخت خاص در قسمت بالاتنه

مانتوهایی که دارای یک نوع دوخت خاص در قسمت بالاتنه هستند شباهت زیادی به لباس های شب رسمی دارند و از این جهت می توان آنها را پوششی بسیار شیک دانست. اگر استایل ظریفی دارید و تمایل دارید قدتان کمی بلندتر از آنچه که هست نمایش داده شود بلاشک این مدل از مانتو مجلسی برای شما عالی خواهد بود. استفاده از رنگ های سلطنتی، طراحی دامن راسته و استایل های کلاسیک می تواند به زیبایی این مانتو بلند مجلسی بیفزاید. نکته ی مهم در مورد این مدل مانتو این است که آنها دارای ظاهری مینیمال هستند و در آنها از سنگ های قیمتی و نگین و مروارید استفاده نمی شود.

 • عمده جذابیت این مانتوی بلند در راسته بودن دامن آن است
 • مانتوهای بلند زرح دار عمدتا فاقد سنگ دوزی و مروارید دوزی هستند و ظاهری مینیمال دارند

مانتو بلند مجلسی با پارچه لطیف

مانتو بلند مجلسی با پارچه لطیف

این مدل مانتو بلند مجلسی را می توان نمونه ای عالی برای روزهای گرم سال دانست. اگر در میانه های تابستان به یک مجلس دعوت شدید می توانید این مدل مانتو را روی لباس شب خود به تن کنید البته به شرطی که در آن حجم کمی از مروارید، نگین و سنگ های تزئینی استفاده شده باشد.

اگر دارای اندامی ظریف هستید می توانید از مانتو بلند مجلسی با پارچه ای لطیف و طرح گلدار استفاده کنید. استفاده از اکسسوری های شیک در کنار این مانتو به جذابیت هرچه بیشتر آن اضافه خواهد کرد.

مانتو بلند مجلسی جلوباز

مانتو بلند مجلسی جلوباز

چند سالی می شود که مانتوهای جلوباز محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. شما می توانید این مدل مانتوها را با دامن شلواری و دامن ساده بلند در مراسمی که بدان دعوت شده اید بپوشید. چنانچه طرح و رنگ پوشش زیر مانتو با خود مانتو دارای هارمونی باشد استایل تان جذاب تر خواهد شد.

استفاده از پولک، گیپور، مروارید و گل های برجسته روی آستین این مدل مانتو بلند مجلسی بسیار متداول می باشد. مانتوهای جلوباز با انواع پارچه های ساده، مروارید دوزی شده، گلدار و آستین های کلوش و گشاد تولید می شوند که می توانید بنا به سلیقه تان اقدام به خرید آنها نمایید.

مانتو بلند مجلسی با طرح پارچه گیپور

مانتو بلند مجلسی با طرح پارچه گیپور

اغلب بانوانی که به دنبال لباس مجلسی سنگین و مجلل میگردند، مانتوهای گیپور دوزی شده را ترجیح می دهند. پارچه گیپور به طور عمده روی قسمت سرآستین ها کار می شود و در انتخاب آن از رنگ های هارمونیک با پارچه اصلی بهره گرفته می شود. این مانتوها استایل دخترانه شما را کمرنگ خواهند کرد و زمانی که با نگین و مروارید تزیین می شوند قیمت بالاتری خواهند داشت.

همچنین بخوانید

چه فاکتورهایی باعث میشوند یک مانتو در دسته مانتوهای مجلسی قرار گیرد؟

بی شک استفاده از پارچه های لاکچری، سنگ های قیمتی، گلدوزی های ظریف و هنرمندانه، گیپور و حریر و دستان هنرمندی که تزیینات مانتو را صورت داده موجب می شود یک مانتو در دسته مانتوهای مجلسی قرار گیرد.

چه رنگ هایی برای مانتو بلند مجلسی مناسب است؟

مانتوهای مشکی را می توانید در انواع مراسم های مختلف غم و شادی به تن داشته باشید بنابراین در خرید مانتو بلند مجلسی رنگی کاربردی محسوب می شود. جلوه هایی که گلدوزی، ملیله دوزی و سنگ دوزی روی این رنگ ایجاد میکنند بسیار چشم نواز و زیباست. این رنگ همچنین موجب می شود اندام تان ظریف تر دیده شود.

 • سنگ دوزی و منجوق دوزی روی پارچه مشکی موجب جلوه ی بیشتر مانتو خواهد شد
 • ست کردن رنگ گلدوزی های روی مانتو با دامن، شال یا شلواری که استفاده کرده اید ایده ی جذابی خواهد بود.
 • شما می توانید رنگ شلوار، روسری و کمربند را با هم ست کنید.
 • ست کردن رنگ های دامن، شلوار، روسری و کمربند ایده ای جذاب برای جلوه ی بیشتر مانتوی شماست
 • رنگ بنفش نیز رنگی باشکوه و مجلل برای مانتو بلند مجلسی می باشد به ویژه اگر با سنگ دوزی همراه شود.
 • رنگ بنفش به عنوان رنگی سلطنتی و شیک برای مانتو بلند مجلسی شناخته می شود
 • استفاده از رنگ های هارمونیک در مانتو بلند مجلسی می تواند به زیبایی آن بیفزاید.
 • سعی کنید از رنگ های هارمونیک استفاده کنید تا مانتوی شما جلوه ی بیشتری داشته باشد
 • ترکیب رنگ سبز و طلایی در مانتو بلند مجلسی بسیار جلوه گر خواهد بود.
 • رنگ سبز در کنار رنگ طلایی درخشش بی نظیری را ایجاد خواهد کرد
 • وجود کمربند در مانتوی بلند مجلسی و ست کردن آن با سرآستین ها می تواند جلوه مانتو را تقویت کند.
 • اگر می خواهید خوش استایل و لاغر به نظر برسید از کمربند غافل نشوید

چه نوع آستین هایی در مانتو بلند مجلسی استفاده می شود؟

یک مانتوی ساده را می توان با سنگ دوزی، گیپور دوزی، مروارید دوزی، ملیله دوزی و نگین کاری روی سر آستین ها به مانتو مجلسی تبدیل کرد. شما می توانید از دستبند و اکسسوری هایی استفاده کنید که نزدیک به تزئینات سر آستین تان هستند.

 • استفاده از مروارید، ملیله و منجوق در طراحی آستین ها می تواند باعث جلوه گری مانتوی مجلسی شما شود
 • ست کردن اکسسوری های دست با تزئینات آستین مانتو، راهی برای ایجاد جلوه ی درخشان در استایل مهمانی شما
 • ترکیب زیبای مروارید های قرمز و سنگ های براق در کنار رنگ زرشکی مانتو باعث ایجاد جلوه ای درخشان شده است
 • استفاده از گیپور با طرح بته جقه باعث ایجاد جلوه ای اصیل و ایرانی در مانتو شده
 • استفاده از گیپور روی سرآستین ها باعث شده هارمونی رنگ جذابی بین رنگ گیپور و پارچه اصلی مانتو ایجاد شود
 • استفاده از گیپور با طرح ساده و مینیمال روی سرآستین ها و قسمت یقه باعث جلوه ی زیبایی در مانتو شده
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه