فیلم قیصر | نگاهی به فیلم خاطره انگیز و به یاد ماندنی قیصر

5 سال پیش
فیلم قیصر

در این مقاله قصد داریم نگاهی کوتاه بر فیلم قیصر که یک فیلم قدیمی و به یاد ماندنی است، داشته باشیم و خاطره بازی کوتاه و مختصری را تجربه کنیم. با وب سایت جفت هیچ همراه باشید.

فیلم قدیمی و پر طرفدار قیصر، یک اثر ماندگار و به یاد ماندنی به تهیه کنندگی و کارگردانی استاد مسعود کیمیایی است که در زمستان سال ۱۳۴۸ به روی پرده های سینما رفت. بازیگرانی از جمله ناصر ملک مطیعی، بهروز وثوقی، جمشید مشایخی، بهمن مفید، ایران دفتری و پوری بنایی در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

فیلم قیصر

نگاهی اجمالی به فیلم قیصر و تاثیرات فراوان آن بر سینمای ایران

فیلم قیصر یک اثر ماندگار و فراموش نشدنی است که تحول بزرگی در دنیای سینمای ایران ایجاد نمود و لقب پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داد. بر اساس آمار ارائه شده، حدود نیمی از مردم تهران، این فیلم را تماشا نموده اند.

فیلم قیصر از یک داستان اصیل برخوردار بوده و با یک دید واقع بینانه، به بررسی مسائل سنتی جامعه ی ایران با محوریت قتل ناموسی پرداخته است. این فیلم فراموش نشدنی، موج تازه را در سینمای ایران ایجاد نمود و در زمان پخش خود، حرف های زیاد و با ارزشی برای گفتن داشت.

به گونه ای که در سال های بعدی، فیلم های مختلفی از قیصر ایده گرفته و مسئله ی قتل ناموسی، در آن زمان تبدیل به یکی از سوژه های پر و پا قرص فیلم های سینمایی ایرانی شد. مسعود کیمیایی از جمله کارگردان هایی است که همواره به مسائل اجتماعی توجه ویژه ای داشته و یکی از دغدغه های وی بوده است.

فیلم قیصر

این فیلمساز مشهور، دغدغه های اجتماعی خود را در فیلم هایش به تصویر کشیده است و همواره نگاه عمیقی به این مسائل داشته است. به همین دلیل کارهای مختلف وی از جمله فیلم قیصر، مورد توجه و استقبال اقشار و طبقات مختلف مردم قرار گرفته است.

جالب است بدانید این فیلم خاطره انگیز، افتخارات مختلفی از جمله بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد (بهروز وثوقی)، بهترین بازیگر نقش مکمل زن (ایران دفتری)، بهترین فیلم برداری و همچنین بهترین موسیقی متن را در کارنامه ی خود دارد.

فیلم قیصر

در اینجا قصد داریم یک خاطره بازی کوتاه و طنز با یکی از دیالوگ های ماندگار این فیلم داشته باشیم. امیدواریم که مورد توجه شما دوستان قرار گیرد.

آیا شما هم جزء طرفداران سفت و سخت فیلم قیصر بوده اید ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه