لایسنس تیم یوونتوس خیلی یهویی و کوماندویی از فیفا ۲۰ حذف شد

4 سال پیش
لایسنس تیم یوونتوس

حذف لوگو، استادیوم و لباس بازیکنان تیم یوونتوس از fifa 20

آقا هفته کم اهمیت این هفته، قطعا با فاصله مهمترین خبر هفته هم است حالا می گید چرا؟ بعله عرض می کنم خدمتتون، هفته پیش جناب آقای الکترونیک آرتز یک جوری ضد حال خورد که اصلا این جیگر من حال اومد. هفته پیش کونامی در یک اقدام خیلی یهویی و کوماندویی، لایسنس تیم یوونتوس رو خرید. حالا این یعنی چی، یعنی فیفا ۲۰، یوونتوس ندارد. دلیلش هم این است که بر خلاف لالیگا که لایسنس تیم ها توی لایسنس تیم است در سری آ اینگونه نیست و تیم ها می توانند به صورت مجزا، لایسنسشان را بفروشند.

همچنین بخوانید، بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ | رونالدو جایگاه نخست

Piemonte Calcio

البته یوونتوس در فیفا ۲۰ حضور دارد ولی کم است یعنی چی، یعنی به جای بانوی پیری به نام یوونتوس در فیفا ۲۰ یک اسمی است به اسم Piemonte Calcio که لباس و استادیوم هم ندارند و فقط بازیکنانشان هستند. اینقدر این الکترونیک آرتز امسال من و حرص داد که نفرین های ما هم جواب داد، حالا باید ببینیم نبود یوونتوس چقدر در فروش فیفا تاثیر دارد و فیفا حاضر می شود بخشی به اسم ادیت مود در فیفا ۲۰ بگذارد یا نه.

لایسنس تیم یوونتوس

یک ذره اوضاع داره قاطی میشه بین فیفا و پی اس، یکسریا اومدن و گفتن بارسلونا مگه الان با pes قرار داد ندارد؟ پس چرا در فیفا حضور دارد، فرق سری آ و لالیگا این است که الکترونیک آرتز درسته است که با بارسلونا قرار داد ندارد و new camp در فیفا وجود ندارد اما وقتی لایسنس لالیگا رو داری، اسم و لباس تمام تیم ها درونش هست ولی در ایتالیا چنین چیزی نیست شما می تونید برید تک تک، لایسنس هر باشگاهی را خریداری کنید و اتفاقی که برای یوونتوس افتاد این است که قراره اینبار فقط برای pes انحصاری بشود.

رونالدو یوونتوس

انحصار فیفا ۲۰

چند سالی بود که فیفا انحصار در فوتبال رو از پی اس گرفته بود و خیلی تیم ها دست فیفا بود و تازه پارسال، فیفا، لیگ قهرمانان اروپا رو از آن خودش کرده بود. یک نکته ای که هست این است که PES به لطف بخش ادیت مودش که تازه برای پلی استیشن ۴ هم وجود دارد و این قابلیت رو به کاربران می دهند که یک فایل کوچولو رو دانلود کنند و اسم و لیگ و همه چی درست بشه یعنی خودت که بازی می کنی تجربه ی درستی از بازی رو داشته باشی!

حالا این بیشتر به نظر من به ضرر فیفا است تا به نفع پی اس. بخاطر این که شما با یک فایل کوچک هم می تونستی این کار رو انجام بدی مگر این که فیفا بیاد یک بخش جدیدی به بازی اضافه کنه و بگه آقا بخش ادیت مود هم داریم که شما می توانید لباس و سایر موارد رو هم بگذارید.

همچنین بخوانید، برررسی ویدیویی فیفا و pes : کدام بهتر است؟

مساله ی لایسنس همیشه یکی از دغدغه های بازی های فوتبالی بوده است. به طوری که خیلی هامون از نسخه های قدیمی تر سری پی اس کونامی به بازی کردن بازیکنان با اسامی عجیب و غریب یا حتی اشتباه بودن اسم بازیکنان تیم های ملی و باشگاهی عادت کردیم و گاهی حتی ماه ها انتظار کشیدیم تا نهایتا یک پچ درست منتشر بشود و مثلا لوگو تیم های باشگاهی رو به درستی نمایش بدهد اما این مشکلات رو معمولا در سری پی اس مشاهده کردیم و از این طرف فیفا که در برهه ای، از نظر گیم پلی خیلی ضعیف تر از رقیب دیرینه ی خودش بود ولی همیشه کلکسیونی از لیگ ها و باشگاه ها رو با اسامی درست در اختیار بازیکنانش قرار می داد.

لایسنس تیم یوونتوس

تاثیر فیفا بدون لایسنس تیم یوونتوس

اما امسال ورق برگشت و فیفا لایسنس یکی از تیم های بزرگ و مشهور رو از دست داده که قراره تاثیرش رو در بخش های مختلف بازی بگذارد بله منظورم همون بانوی پیر یا همان باشگاه یوونتوس است که اخیرا قراردادی با شرکت کونامی امضا کرده است و در نتیجه حق استفاده انحصاری از اسم و لباس و استادیوم به شرکت ژاپنی و شرکت پی اس رسید.

هر چند کونامی امسال با تیم های دیگری از جمله منچستر یونایتد و یا بایرن مونیخ هم قرارداد همکاری بسته است و سال پیش هم شاهد همکاری اونها با دورتموند و بارسلونا بودیم اما قرارداد با یوونتوس برای استفاده ی انحصاری از این باشگاه است و به همین دلیل در سری فیفا دیگه خبری از تیم یوونتوس نخواهد بود اتفاقی که واکنش الکترونیک آرتز رو در پی داشته است و این شرکت اعلام کرده به دلیل عدم امکان از استفاده از نام یوونتوس، این باشگاه قرار است با نام Piemonte Calcio در بازی حاضر بشود و لباس و لوگوی غیر واقعی داشته باشد.

فیفا 20

استادیوم رسمی باشگاه یوونتوس(لایسنس تیم یوونتوس)

جدا از این، حق استفاده از استادیوم رسمی باشگاه یوونتوس که با اسم آلیانس شناخته می شود در انحصار کونامی می باشد و خبری از این ورزشگاه در فیفا نخواهد بود اما حضور یوونتوس با اسم غیر واقعی تاثیرش رو در حالت های مختلف بازی از جمله حالت کریر، ولتا و آلتیمیت تیم می گذارد اما تاثیر آن بر روی آلتیمیت تیم چندان قابل لمس نیست چرا که با وجود غیر واقعی بودن اسم، لوگو و پیراهن باشگاه، اسم بازیکنان یوونتوس و حتی چهره آنها کاملا واقعی است و مثلا قرار نیست رونالدو با اسم عجیب و غریبی رونمایی شود. از اونجایی که اسم تیم ها در حالت آلتیمیت تیم مهم نیست تنها تاثیری که یوونتوس با اسم غیر واقعی می گذارد میشه نبود خرید لباس رسمی یوونتوس اشاره کرد و استفاده از آن برای خودمون و همچنین نبود کارت مربوط به لوگو و استادیوم این تیم عنوان کرد.

به هر حال مساله لایسنس یک مورد تاثیر گذار در بازی های فوتبالی از گذشته تا به امروز است و با این که همیشه این مورد به نفع سری فیفا و به ضرر پی اس بوده اما پس دادن لایسنس از تیم یوونتوس می تواند آغازی بر مشکلات الکترونیک آرتز در این زمینه باشد. اما نظر شما چیه؟ آیا Fifa امسال هم مثل هر سال می تواند از رقیب دیرینه ی خود یعنی pes  بهتر باشد یا خیر؟

 

‫2/5 ‫(2 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه