با انواع فیلرهای تزریقی آشنا شوید!

1 سال پیش
فیلرهای تزریقی

چکیده : فیلرهای پوستی مواد ژل مانندی هستند که برای بازگرداندن حجم از دست رفته، خطوط صاف و نرم کردن چین و چروک ها به زیر پوست تزریق می شوند.

آیا می دانستید که بسیاری از علائم قابل مشاهده پیریرا می توان به دلیل کاهش حجم زیر پوست دانست؟ با نازک شدن بافت های صورت، خطوطی اطراف بینی و دهان حک می شود و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. تزریق فیلر های پوستی می‌توانند حجم از دست رفته را جایگزین کنند و به صاف کردن چین و چروک‌ها، حجیم شدن لب‌ها و بازگرداندن ظاهری جوان‌تر کمک کنند. با این مقاله همه چیز را در مورد درمان های پرکننده تزریقی بیاموزید.

فیلرهای تزریقی پوست چیست؟

فیلرهای پوستی مواد ژل مانندی هستند که برای بازگرداندن حجم از دست رفته، خطوط صاف و نرم کردن چین و چروک ها به زیر پوست تزریق می شوند. سالانه بیش از ۱ میلیون مرد و زن این روش محبوب جوانسازی صورت را انتخاب می کنند که می تواند یک روش مقرون به صرفه برای جوانتر به نظر رسیدن بدون جراحی یا استراحت باشد.

چگونه پرکننده های پوستی می توانند ظاهر من را تقویت کنند؟

در حالی که پرکننده‌های پوستی معمولاً به عنوان «پرکننده‌های چین و چروک» شناخته می‌شوند، آنها می‌توانند خیلی بیشتر از صاف کردن چین و چروک‌ها انجام دهند، اگرچه در این مورد نیز عالی هستند! در اینجا چند مورد از مشکلات رایجی که پرکننده های پوستی می توانند به رفع آنها کمک کنند آورده شده است:

  • خطوط اطراف بینی و دهان را صاف کنید (خطوط ماریونت، خطوط لبخند و پرانتز)
  • تقویت و بازگرداندن حجم به گونه‌های فرورفته یا شقیقه‌ها خطوط عمودی لب را کاهش دهید
  • لب ها را حجیم و تقویت می کند
  • چین چانه را صاف کنید تقارن بین اجزای صورت را بهبود بخشید

پرکننده ها با چه چیزی ساخته می شوند؟

انواع مختلفی از محصولات فیلر مورد تایید FDA وجود دارد که جراحان زیبایی از آنها استفاده می کنند. به طور کلی پرکننده ها بر اساس ماده ای که از آن ساخته شده اند طبقه بندی می شوند. نکته ای برای ایمنی شما: همیشه مطمئن شوید که فیلرهای با نام تجاری مورد تایید FDA را دریافت می کنید، که فقط از طریق یک پزشک دارای مجوز، مانند یک جراح زیبایی دارای مجوز هیئت مدیره در دسترس هستند.

هیالورونیک اسید (HA)

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که قبلاً در پوست شما یافت می شود. این کمک می کند تا پوست صاف و هیدراته شود. پرکننده های HA معمولا نرم و ژل مانند هستند. نتایج موقتی است و ۶ تا ۱۲ ماه یا بیشتر باقی می ماند تا اینکه بدن به تدریج و به طور طبیعی ذرات را جذب کند. بیشتر پرکننده‌های HA با لیدوکائین تزریق می‌شوند تا به حداقل رساندن ناراحتی در طول و بعد از درمان کمک کنند.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA)

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی است که عمدتاً در استخوان های ما یافت می شود. هنگامی که در یک پرکننده استفاده می شود، ذرات کلسیم تقریباً میکروسکوپی هستند و در یک ژل صاف معلق هستند. قوام فیلر CaHA معمولاً ضخیم‌تر از پرکننده اسید هیالورونیک است و معمولاً طولانی‌تر نیز ماندگاری دارد، حدود ۱۲ ماه برای اکثر بیماران. همچنین گزارش شده است که هیدروکسی لاپاتیت کلسیم به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کند و معمولاً برای خطوط عمیق تر و چین و چروک ها استفاده می شود.

پلی ال لاکتیک اسید

پلی-ال-لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی زیست تخریب پذیر (به این معنی که استفاده از آن در بدن بی خطر است) است. سال هاست که در وسایل پزشکی مانند بخیه های قابل حل استفاده می شود. محصولات پلی ال لاکتیک اسید از نظر فنی به عنوان “محرک کلاژن” طبقه بندی می شوند، زیرا مکانیسم اصلی آنها برای صاف کردن خطوط ریز کمک به پوست شما در بازسازی کلاژن طبیعی است – ژل پرکننده خود چند روز پس از درمان از بین می رود. پلی-ال-لاکتیک اسید معمولاً برای درمان چین و چروک های عمیق تر صورت استفاده می شود و نتایج می تواند بیش از ۲ سال باقی بماند.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) یک ماده مصنوعی و زیست سازگار است که در بسیاری از قرن گذشته در پزشکی استفاده شده است. در پرکننده‌های پوستی، PMMA به شکل یک «میکروسفر» یا یک توپ کوچک است که به طور نامحدود زیر پوست باقی می‌ماند تا پشتیبانی مداوم را فراهم کند. پرکننده های PMMA همچنین حاوی کلاژن هستند، یک ماده طبیعی در پوست که ساختار و استحکام را ایجاد می کند.

تزریق چربی اتولوگ (پیوند چربی صورت)

تزریق چربی اتولوگ تنها درمان پرکننده تزریقی است که نیاز به جراحی دارد، اما نتایج می‌تواند سال‌ها باقی بماند. چربی شما از ناحیه دیگری (اتولوگ به معنای “از همان شخص”) برداشت می شود، معمولاً با استفاده از لیپوساکشن. سپس چربی تصفیه شده و به صورت تزریق می شود تا به بازگرداندن حجم گونه ها، شقیقه ها، پلک های پایینی یا سایر نواحی کمک کند. تزریق چربی برای انجام ایمن و دستیابی به نتایج عالی نیاز به آموزش تخصصی دارد و فقط باید توسط یک جراح زیبایی با تجربه و دارای گواهی هیئت مدیره انجام شود.

انتخاب یک ارائه دهنده برای درمان پرکننده

هنگام انتخاب یک ارائه دهنده برای درمان های تزریقی، به تصمیم خود همان سطح مراقبت و بررسی را بدهید که برای یک روش جراحی انجام می دهید. درمان پرکننده غیر جراحی هنوز یک روش پزشکی است که برای اطمینان از درمان ایمن و نتایج طبیعی به آموزش، دانش و مهارت خاصی نیاز دارد. ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که دانش گسترده ای از آناتومی صورت، چشم زیبایی شناسی توسعه یافته و مهارت و دقت جراح داشته باشد. هر کسی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که ارائه‌دهنده شما دارای سابقه اثبات شده در پزشکی زیبایی و همچنین آموزش و تجربه قابل توجهی در انجام تزریق فیلر است. بخواهید عکس‌های قبل و بعد از بیماران ارائه‌دهنده بالقوه را ببینید. اگر یک R.N. یا دستیار پزشک تزریقات شما را انجام می دهد، آن شخص باید تحت نظارت یک پزشک متخصص، ترجیحاً یک جراح زیبایی دارای گواهی هیئت مدیره، از نزدیک تحت نظارت پزشک متخصص باشد.

به کدام فیلر نیاز دارم؟

با وجود بسیاری از محصولات پرکننده پوست در بازار، تشخیص اینکه کدام گزینه برای شما بهترین است، بدون راهنمایی جراح زیبایی با تجربه می تواند دشوار باشد. هر محصول به گونه ای منحصر به فرد فرموله شده است که بافت، تراکم و عمق تزریق خاصی داشته باشد، به این معنی که فیلرهای خاص برای مناطق خاص مورد توجه بهتر عمل می کنند. در حالی که ارائه دهنده شما تعیین می کند که چه محصولی برای شما بهترین است، نمودار زیر به طور کلی نشان می دهد که جراحان زیبایی تمایل دارند از محصولات خاصی استفاده کنند:

چه چیزی در طول درمان انتظار می رود

تزریق فیلر پوستی غیر جراحی است و معمولاً در طی یک ویزیت مطب تکمیل می شود. درمان اولیه شما با یک مشاوره آغاز می شود و در طی آن شما با جراح زیبایی خود ملاقات می کنید تا نگرانی ها و اهداف خود را در میان بگذارید.

مشاوره قبل از درمان

در طول مشاوره، جراح زیبایی منطقه مورد نظر شما را ارزیابی می کند و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. در حالی که خطرات مرتبط با پرکننده های پوستی حداقل است، شما باید سابقه پزشکی خود را قبل از درمان به طور کامل افشا کنید، زیرا برخی از آلرژی ها، شرایط پوستی و عصبی، یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر بیندازند. به عنوان مثال، اگر از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن) یا رقیق‌کننده‌های خون استفاده می‌کنید، باید به جراح زیبایی خود اطلاع دهید، زیرا این داروها احتمال کبودی را افزایش می‌دهند.

درمان پرکننده تزریقی شما

درست قبل از درمان واقعی، ناحیه تمیز می شود و ممکن است به شما یک بی حس کننده موضعی داده شود تا قبل از تزریق، ناحیه را بی حس کند. بسیاری از محصولات پرکننده همچنین حاوی لیدوکائین هستند، یک بی حس کننده خفیف، که برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول و بعد از درمان شما در نظر گرفته شده است. سپس ارائه دهنده شما مقدار دقیقی از فیلر را به صورت استراتژیک زیر پوست تزریق می کند.

بسته به محصول و نواحی تحت درمان، باید بتوانید بلافاصله پس از تزریق فیلر متوجه نتایج شوید. برخی از بیماران کبودی و تورم خفیف را تجربه می‌کنند، اما این موارد موقتی هستند و باید طی روزهای بعد از درمان فروکش کنند. شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود بازگردید، اما جراح زیبایی شما ممکن است از شما بخواهد که یک روز را از ورزش یا سایر فعالیت های شدید استراحت کنید.

اگر تزریق چربی انجام می دهید…

پیوند چربی صورت یک روش جراحی است و از پروتکل درمانی متفاوتی پیروی می کند. به طور معمول، پیوند چربی به عنوان یک روش سرپایی، با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود. بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده، ممکن است تا ۲ هفته استراحت لازم باشد. جراح زیبایی شما در طول جلسه مشاوره آنچه را که باید در مورد جراحی و بهبودی انتظار داشته باشید، بررسی خواهد کرد.

نتایج چه مدت ماندگاری دارند؟

مدت زمان ماندگاری اثر پرکننده های پوستی به محصول، ناحیه درمان و بیمار بستگی دارد. به طور کلی، هر چه محصول متراکم تر باشد و عمیق تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت، اگرچه این قانون سخت و سریعی نیست. برای حفظ نتایج، جراح زیبایی شما به سادگی درمان را تکرار می کند و مقدار و تکنیک های لازم را برای اطمینان از نتایج بهینه تنظیم می کند.

پرکننده‌های اسید هیالورونیک موقتی‌ترین گزینه هستند و به همین دلیل اغلب برای بیمارانی که برای اولین بار پرکننده دارند توصیه می‌شود. این معمولاً بین ۶ تا ۱۸ ماه طول می کشد. تزریق به لب‌ها کمی سریع‌تر از تزریق‌ها به چین‌های نازولبیال فرسوده می‌شود. برخی از پرکننده های HA مانند VOLUMA برای ماندگاری طولانی تری فرموله شده اند، اما معمولاً به نواحی خاصی مانند گونه ها محدود می شوند.

فیلرهای مصنوعی دوام بیشتری دارند، زیرا توسط بدن جذب نمی شوند. آنها می توانند گزینه ای عالی برای بیمار مناسب باشند، اما شما باید آماده باشید که به نتایجی متعهد شوید که برای چندین سال وجود دارد – و یک ارائه دهنده با تجربه و واجد شرایط را انتخاب کنید که سبک زیبایی شناسی آن را دوست دارید.

تزریق چربی به معنای ماندگاری نامحدود است. با این حال، انتظار می رود برخی از چربی های تزریق شده زنده نمانند. در ابتدا، جراح زیبایی شما ممکن است ناحیه درمان را بیش از حد پر کند، در نتیجه ظاهری پرتر در ابتدا ایجاد می کند که به تدریج ظاهر طبیعی تری پیدا می کند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه