طرز استفاده پودر آگار آگار برای لاغری از زبان پرشین لیدی

2 سال پیش
پودر آگار آگار

طرز استفاده پودر آگار آگار برای لاغری

امروزه توجه به بحث لاغری، سبب شده تا شیوه‌های متفاوتی مانند خرید آگار آگار رواج پیدا کند تا افراد به این واسطه بتوانند وزن خود را به حد تناسب برسانند و آن را کاهش دهند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که سوالاتی از قبیل، پودر آگار آگار از کجا بخریم و یا آگار آگار را از کجا تهیه کنیم، به یکی از دغدغه‌های افراد تبدیل شود. با توجه به همین مسئله، در این مقاله هدف ما ارائه توضیحاتی در رابطه با ویژگی‌های پودر آگار آگار و طرز استفاده از آن، در جهت لاغری است.در ادامه قصد داریم درباره طرز استفاده پودر آگار آگار برای لاغری توضیح دهیم.

پودر آگار آگار چیست؟

آگار آگار، پودری است که طی انجام فرایندهایی از جلبک دریایی، حاصل می‌شود. این پودر مانند یک ژلاتین گیاهی، برای تثبیت مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خاصیت انسجام بخشی آگار آگار، سبب شده تا در صنایع مختلف غذایی و بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرد.آگار آگار به عنوان یک پلیمر، از قند گالاکتوز تشکیل شده است. همین قند خود عاملی برای لاغری و کاهش وزن است. البته باید توجه داشت که میزان این قند در خون، از یک سطحی فراتر نرود، چرا که می‌تواند عوارضی برای سلامتی داشته باشد.

ویژگی‌های پودر آگار آگار و تاثیر آن در لاغری

با توجه به این توضیحات، زمان آن رسیده تا به ویژگی‌های پودر آگار آگار و تاثیر آن در روند لاغری بپردازیم. این مسئله که پودر آگار موجب لاغری می‌شود، یک مورد اثبات شده است که ریشه در ترکیبات سازنده این پودر دارد.پودر آگار آگار، فاقد هر گونه چربی، کالری، کربوهیدرات و قند است. عدم وجود این موارد در ساختار پودر آگار آگار، سبب شده تا به عنوان یک راه حل در جهت چربی سوزی و نیز کاهش وزن تبدیل شود. کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها خود عامل افزایش وزن در افراد با سنین مختلف هستند. البته علاوه بر این چهار مورد، نشاسته، سویا، مخمر، گندم، ذرت، شیر، گلوتن و مواد نگهدارنده هم از جمله ترکیباتی هستند که در پودر آگار آگار مشاهده نمی‌شوند.

مورد دیگر این است که پودر آگار آگار می‌تواند به هضم غذا کمک کند. این فرآیند سبب می‌شود تا چربی‌های مصرفی به درستی هضم شود و این خود عاملی برای لاغری و کاهش وزن در افراد است.عملکرد پودر آگار آگار به گونه‌ای است که حجم آن در معده، افزایش می‌یابد و سبب جذب چربی‌ها و قند‌ها می‌شود. این اتفاق باعث پر شدن معده و در نتیجه کور شدن اشتها می‌شود. سیری زود هنگام افراد را از خوردن بیشتر باز می‌دارد و مانع انباشته شدن چربی‌ها و قندها در بدن می‌شود.

پودر آگار آگار

این کار به مرور کاهش وزن و لاغری را با خود به همراه خواهد آورد؛ اما همانطور که گفته شد، افراد به هیچ عنوان نباید در مصرف آگار آگار زیاده روی کنند، چرا که گالاکتوز موجود در ساختار پلیمری آگار آگار، در صورتی که بیشتر از یک حد معین، مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند سبب آسیب به مغز، چشم، کبد و یا کلیه شود. به همین دلیل عموما توصیه می‌شود تا زیر نظر پزشک، از این پودر در رژیم خود برای لاغری استفاده کنید.

مورد قابل توجه دیگری که در رابطه با استفاده و خرید آگار آگار مطرح است، ترکیب حاوی فیبر، کلسیم و آهن این پودر می‌باشد! در حقیقت با وجود اینکه کالری، چربی و موارد بسیار دیگری را در خود ندارد، منبع مناسبی از ترکیبات مورد نیاز بدن به شمار می‌رود. به عبارتی می‌تواند جایگزین مناسبی برای بسیاری از مواد رژیمی باشد.

طرز استفاده از آگار آگار

از پودر آگار آگار می‌توان در غذا استفاده کرد و یا غذایی تهیه نمود که این پودر را در ترکیب خود داشته باشد که بخاطر بی‌مزه بودن پودر آگار آگار است و ممانعتی در ترکیبات ایجاد نمی‌کند. برای این کار می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه ذکر شده، برای تهیه رژیم مناسب خود استفاده کنید:

  • می‌توانید پودر آگار آگار را در مخلوط شیر شکلات ریخته و بجوشانید تا به خوبی حل شوند. برای رفع طبع آگار آگار، مقداری پودر دارچین به آن اضافه کنید و در نهایت، محتویات را به شکل سرد شده، بنوشید.
  • همچنین می‌توانید پودر آگار آگار را در شربت و آبمیوه ترکیب کرده و مصرف کنید. البته توجه داشته باشید که در صورت اسیدی بودن آبمیوه، از مقدار آگار آگار بیشتری استفاده کنید.
  • راه حل دیگر این است که از پودر آگار آگار به جای سفیده تخم مرغ استفاده نمایید. برای این کار، کافی است که پودر آگار آگار با آب را به خوبی و با همزن مخلوط کنید و در یخچال بگذارید. این‌گونه می‌توانید در پختن تخم مرغ، زرده تخم مرغ را با مخلوط آگار آگار، بپزید.

شاید بپرسید که چه میزان آگار آگار و آب در ازای یک تخم مرغ باید ترکیب شود؟ به ازای هر یک تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری پودر آگار آگار را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید.این موارد به عنوان ساده‌ترین راهکارها، برای افراد توصیه می‌شوند تا بتوانند با تهیه و خرید آگار آگار، به وزن ایده‌آل و استاندارد برسند. رسیدن به وزن مناسب و لاغری، همواره با انگیزه‌های زیبایی همراه نیست! بلکه در موارد بسیاری این سلامت شماست که با لاغری حفظ می‌شود.

منبع محتوا : سایت پرشین لیدی

آدرس لینک : Persianlady.ir

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه