روش نگهداری مغز گردو چینی + قیمت گردو خشک

2 سال پیش
مغز گردو چینی

قیمت هر کیلو گردو خشک در سال ۹۶-۹۷ در ایران دست خوش تغییرات زیادی شد. البته این تغییر قیمت گردو بر اساس ارز ریال ایران، محسوس تر بود و دلیل آن کاهش ارزش پول ایران در این سال بود. تغییر در قیمت هر کیلو گردو خشک بر اساس ارز دلار، کمتر بوده است.

قیمت هر کیلو گردو خشک روش نگهداری مغز گردو در سال ۹۶-۹۷ با افت و خیز شدیدی مواجه شد. البته تا اواخر سال ۲۰۱۷، قیمت نوسان داشت ولی شدت نوسان خیلی بالا نبود. از اوایل سال ۲۰۱۸ و به خصوص پس از عید نوروز در ایران که با کمبود محصول و البته افزایش نرخ دلار در بازار ایران مواجه شدیم، قیمت هر کیلو گردو خشک به شدت افزایش داشت. به گونه ای که قیمت گردو از حدود ۸۰ هزار تومان برای مغز گردو سوپر، به بیش از ۱۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد (در بازار خرده فروشی). و قیمت عمده فروشی مغز گردو از حدود ۶۵ هزار تومان به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسید.

هم اکنون که در سپتامبر ۲۰۱۸ قرار داریم و برداشت گردو کم و بیش آغاز شده است، هنوز به قیمت های متعادل باز نگشته ایم. قیمت مغز گردو همچنان بالاست. همانطور که مطرح شد کمبود عرضه و افزایش نرخ دلار، دو دلیل اصلی افزایش قیمت گردو بوده است. ولی هم اکنون با وجود افزایش عرضه قیمت گردو همچنان بالاست. دلیل این موضوع افت ارزش پول ایران است. افزایش نرخ دلار در بازار ایران بر بازار اکثر محصولات تاثیر گذاشته است. اکثر محصولا و مواد غذایی که گردو نیز از جمله آنهاست با افزایش قیمت مواجه بوده اند.

پخش عمده مغز گردو چینی

پخش و فروش عمده مغز گردو چینی در بازار ایران بدلیل قیمت نسبتا پایین آن موفق می باشد. این محصول که از دسته گردوهای وارداتی است توانسته وارد بازار مصرف ایران شود.

مغز گردو چینی

قیمت مغز گردو چینی از تولیدکنندگان عده گردو در جهان است. سالانه حجم قابل توجهی انواع گردو تولید و روانه بازارهای مصرف جهانی می نماید. یکی از بازارهای مصرفی که انتخاب کرده بازار مصرف کشور ایران است.

اگرچه ورود گردو وارداتی به ایران با محدودیت همراه است ولی درصدی از تولیدات کشور چین سالانه وارد ایران می شود.

نگهداری مغز گردو در فریزر

نگهداری مغز گردو در فریزر با وجود استفاده ی کم در منازل منطقی است یا خیر؟ چه میزان از مواد درون مغز گردو پس از قرار گرفتن در فریزر تجزیه نمی گردد؟

مغز گردو چینی

قیمت گردو خشک از سوال های مختلفی درباره ی استفاده از مغز گردو و نگهداری آن پرسیده می شود که ما بر آن شدیم تا به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

آیا مواد درون مغز گردو بعد از شکستن گردو تجزیه می شود؟

گفته شده است که بعد از آنکه گردو شکسته می شود در کمتر از بیست و چهار ساعت نیمی از انواع مواد مغذی درون مغز گردو تجزیه می گردد و با گذاشتن همین زمان به صورت مجدد نیمی از باقیمانده ی مواد نیز تجزیه می گردد.

کارشناسان معتقدند که استفاده از مغز گردو بعد از شکستن آن می تواند جلوی این تجزیه را گرفته و تمامی مواد ان جذب بدن گردد.

بسیاری از مردم به دلیل راحتی مصرف تمایل دارند تا به جای خرید گردو با پوست از مغز گردو استفاده کنند که کارشناسان نیز این مورد را نقض کرده و پیشنهاد به تازه خوری گردو دادند.

مغز گردو از جمله خشکباریست که می تواند ماه های مختلف سال مصرف شود و اما بهتر است برای محافظت از مواد درون ان با پوست نگهداری شود.

اعتقاد برخی مردم بر آن است که برای مصرف مغز گردو می بایست ان را در فریزر نگهداری کنند که این روش توصیه نمی شود و اغلب جزو توصیه های نهایی برای مصرف مواد غذایی مختلف است.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه