چگونه بادمجان بدون جذب روغن طلایی و خوشمزه سرخ کنیم

5 سال پیش
بدون جذب روغن

مشکلی که در رابطه با سرخ کردن بادمجان وجود دارد این است که وقتی می خوایم سرخش کنیم یک عالمه روغن به خودش جذب می کند و زیاد سالم نیست ولی آیا راهی است که بتوانیم بادمجون ها را سرخ کنیم بدون اینکه روغن جذب بادمجون شود و همان مزه ی خوشمزه ی بادمجون سرخ شده را داشته باشد. متد های زیادی وجود دارد اعم از خیس کردن بادمجون توی آب یا گذاشتن زیر آفتاب یا متد های دیگه مثل گذاشتن بادمجون ها توی فر که باعث می شود هر چه کمتر بادمجون، روغن جذب کند ولی هیچ کدومشون مزه ی خوشمزه بادمجون سرخ شده را نخواهد داشت.

همچنین بخوانید، خواص زنجبیل | آشنایی با خواص اعجاب انگیز و خارق العاده گیاه زنجبیل

برای اینکه بادمجان روغن نکشد چه کنیم؟

ولی خبر خوب اینجاست که یک راهی وجود دارد که شما می توانید مستقیم بادمجون ها را با روغن سرخ کنید، هم بادمجون هاتون طلایی و زیبا سرخ می شوند و پخته می شوند و هم مزه ی بسیار خوشمزه ای دارند بدون این که روغن زیادی جذب کنند. اگر با روشی که می خوایم بهتون بگیم بادمجون هاتون رو سرخ بکنید، می بینید همون اول که روغن توی ماهی تابه ریختید بعد از سرخ کردن بادمجون ها همون قدر باقی مانده است و مقدار کمی جذب بادمجون ها شده است ولی بادمجون ها خیلی خوب سرخ شده اند. خب بریم ببینیم چه روشی وجود دارد که می توانیم این کار شگفت انگیز رو انجام بدهیم.

بدون جذب روغن

ابتدا بادمجون ها را شسته و پوست میکنیم. سپس بادمجون ها رو به مدل دلخواه برش می زنید. سپس مقداری نمک به بادمجون ها اضافه کنید و با دستتون ماساژ بدهید و بادمجون ها را به مدت ۱۰ دقیقه کنار بگذارید. تخم مرغ را به صورت جداگانه آورده و زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا می کنیم که ما با سفیده تخم مرغ کار داریم. سفیده تخم مرغ ها رو با همزن دستی هم می زنیم تا مقداری روان بشود. سپس آن را در داخل یک بشقاب پهن خالی کنید و کنار بگذارید.

بدون جذب روغن

هم زده

تابه ای که می خواهیم بادمجون ها رو توش سرخ کنیم، توی حرارت ملایم قرار می دهیم، مقداری روغن داخل تابه میریزیم و اجازه می دهیم کاملا داغ شود. سپس بادمجون ها را قبل از اینکه در داخل تابه قرار دهیم، در سفیده تخم مرغ بغلتانید و سپس آن ها را در داخل روغن داغ بگذارید تا کاملا سرخ شود.

روغن

نگران طعم سفیده تخم مرغ نباشید

بادمجان

نگران طعم سفیده تخم مرغ نباشید و در حین سرخ کردن بادمجون ها، بادمجون ها هیچ کدام طعم سفیده تخم مرغ  نمی گیرند و اصلا نشانی از سفیده تخم مرغ روی بادمجون نخواهد بود. سفیده تخم مرغ باعث می شود بادمجون ها خیلی سریع سرخ بشوند ولی در عین حال مغز پخت می شوند و به هیچ عنوانی روغن زیادی هم جذب نمی کنند. دو طرف بادمجون هاتون رو طلایی کنید و بعد از سرخ شدن، آنها را روی دستمال حوله ای بگذارید.

اگر بعد از سرخ شدن بادمجون ها، به ته تابه خود نگاه کنید میبینید که خیلی روغن جذب نشده و همه روغن ها باقی مانده اند و حتی می توانید بادمجون های بیشتری را باهاش سرخ کنید. طعم این بادمجون ها بسیار خوشمزه و مثل بادمجون های سرخ شده در روغن میباشد بدون این که روغن زیادی جذب نماید. شما می توانید از طعم بادمجون سرخ شده لذت ببرید.

1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • راحیل
    26 آگوست 2019

    عالی بود ممنون