آموزش بوت کردن فلش مموری با استفاده از نرم افزار(تصویری)

5 سال پیش
بوت کردن فلش مموری

شاید شما به دلایلی ویندوز خود را از اینترنت دانلود کرده اید و تصمیم دارید که آن را از روی فلش مموری خود نصب نمایید. در این مقاله می خواهیم با استفاده از نرم افزار، بوت کردن فلش مموری را به شما آموزش دهیم. اگر شما تصمیم دارید که ویندوز ۱۰ را با استفاده از فلش نصب نمایید، ما به شما نحوه ی ساخت فلش بوت در ویندوز ۱۰ را یاد خواهیم داد.

آموزش بوت کردن فلش مموری با rufus

Rufus یک نرم افزاری است که به شما این امکان را می دهد که فلش مموری خود را bootable کنید. اما نکته ای که در رابطه با این برنامه وجود دارد این است که این برنامه سرعت بهتری نسبت به سایر برنامه هم هم رده خود دارد. وقتی شما می خواهید از این نرم افزار استفاده نمایید حتما باید فلش مموری خود را به کیس کامپیوتر وصل نمایید. سپس فایل را به usb  منتقل کنید.

 

برای این کار ابتدا نرم افزار rufus را از اینجا دانلود نمایید. نرم افزار مورد نظر را از حالت فشرده استخراج کنید. در قسمت Format Options که گزینه های مربوط به فلش کردن مموری است، Quick format و Create a bootable disk را انتخاب می کنید.

بوت کردن فلش مموری

در سمت راست بخش Format Options که آیکون cd وجود دارد کلیک می کنید و فایل ISO خود را انتخاب می کنید(اگر می خواهید ویندوز نصب نمایید فایل ISO ویندوز خودتان را انتخاب کنید.) سپس روی استارت کلیک کنید. این کار ممکن است مدتی زمان ببرد تا فلش شما بوت شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که فلش شما فرمت خواهد شد. بعد از انجام این کار فلش شما بوت می شود و شما می توانید ویندوز خود را عوض نمایید.

بوت کردن فلش مموری

بوت کردن فلش مموری

همچنین بخوانید، نصب ویندوز ۱۰ در لپ تاپ و کامپیوتر

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید نظرات و مشکلات خودتان درباره ی بوت کردن فلش مموری با ما در میان بگذارید.

منبع: جفت هیچ

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه