چرا باید برای کسب و کار خود یک وب سایت پیشرفته و حرفه ای داشته باشیم؟

3 سال پیش
وب سایت پیشرفته و حرفه ای

در گذشته صاحبان مشاغل اطلاعات کافی درباره مزایای وب سایت نداشتند و به صورت سنتی کسب و کار خود را اداره می‌کردند. به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و فضای اینترنت مردم متوجه اهمیت این فضا در زندگی خود، علل الخصوص کسب و کارها شدند. امروزه بسیاری از مشاغل برای گسترش و رونق بخشیدن به کسب و کار خود به طراحی سایت  روی  آورده اند. با توجه به فضای داغ رقابت در میان مشاغل و بازار کار، داشتن وب سایت مسئله ای مهم محسوب می‌شود تا با استفاده از آن به مرور زمان بتوانند به بازدهی مناسب برسند.

با توجه به رقابت به وجود آمده در میان مشاغل، باید در همه مسائل، حرفه ای عمل شود تا به اهداف خود برسید. به همین منظور راه اندازی وب سایت به تنهایی کافی نیست بلکه باید به سمت حرفه ای شدن حرکت کنید. به عبارت دیگر با طراحی سایت حرفه ای دیگر فرقی نمی‌کند که حوزه کاری شما در چه زمینه ای است بلکه با این کار به راحتی می‌توانید افزایش درآمد خودتان را تضمین کنید.  برای داشتن یک وب سایت حرفه ای باید یک سری مسائل را مورد توجه قرار دهید؛ یکی از این موارد، گرافیک و ظاهر سایت می‌باشد.

به طور کلی اولین چیزی که کاربر در هنگام ورود به سایت با آن مواجعه می‌شود  گرافیک و المان های آن خواهد بود.  با رعایت تکنیک های کارآمد در طراحی سایت مدرن و حرفه ای  به مرور زمان علاوه بر افزایش بازدیدکننده شاهد بالا رفتن درآمد نیز خواهید بود.  استفاده از فونت مناسب در داخل سایت یکی از مواردی است که در حرفه ای شدن سایت به شما کمک خواهد کرد اما باید دقت کنید که استفاده از فونت های مختلف در سایت نه تنها  سایت شما را از حالت حرفه ای بودن خارج می‌کند بلکه موجب از دست دادن کاربران سایت نیز خواهد شد.

استفاده از عکس های بزرگ در ابتدای سایت از دیگر موارد مهم در حرفه ای شدن سایت می‌باشد تا کاربران در هنگام ورود، محتوا و پیام اصلی سایت را دریافت کنند. ریسپانسیو بودن وب سایت های حرفه ای یکی از مهم ترین بخش های سایت است تا کاربران در تمام صفحه نمایش ها بتوانند وارد سایت شود و با آن به خوبی ارتباط برقرار کنند. در صورتی که سایت مشکل ریسپانسیو داشته باشد یعنی در صفحه نمایش های کوچک مانند تلفن همراه جایگاه المان ها، تصاویر و… به درستی قرار نگرفته باشد مدت زمانی که کاربران در سایت حضور دارند بسیار کوتاه خواهد بود که این مسئله نه تنها از بر روی سئو سایت تاثیر منفی می‌گذارد بلکه از حرفه ای بودن نیز دور خواهید شد.

در ابتدا وب سایت همه کسب و کارها ساده طراحی و اداره می‌شد. اما امروزه با پیشرفت همه جانبه موتورهای جستجوگر خصوصا گوگل دیگر زمان برای آهسته حرکت کردن در این فضا وجود ندارد و در صورت تعلل در این کار رقبا از شما پیشی خواهند گرفت. بنابراین باید به فکر یک وب سایت حرفه ای برای پیشرفت هر چه تمام تر کسب و کارتان باشید.

نقش تبلیغات در ایجاد وب سایت حرفه ای

از دیگر مواردی که شما را یک قدم به حرفه ای شدن سوق می‌دهد تبلیغات به صورت گسترده می‌باشد. شما با تبلیغات، وب سایت خودتان را به صورت حرفه ای تری مطرح خواهید کرد. این روش نسبت به روش های دیگر تبلیغات، بسیار به صرفه خواهد بود و در هزینه های سایت صرفه جویی خواهید کرد. از جمله مزایای تبلیغات، افزایش مراجعه کنندگان به داخل سایت می‌باشد که این مسئله افزایش فروش و اعتبار شما را در پی خواهد داشت. به همین منظور هنگامی که شما در وب سایت های دیگر کسب و کار خود را معرفی و تبلیغ می‌کنید، تعداد افرادی که سایت شما را می‌شناسند بیشتر خواهد شد که نتیجه این اتفاق پیشرفته شدن فضای وب سایت شما را نیز در پی دارد.

ویژگی های وب سایت حرفه ای

وب سایت حرفه ای باید از هر لحاظ  منحصر به فرد از سایت های دیگر باشد. یعنی نه تنها از نظر گرافیک و نمای ظاهری سایت بلکه از لحاظ مدیریت و پشتیبانی نیز باید کاملا بروز باشد، اطلاعات قرار گرفته در داخل سایت از سئو خوبی برخوردار باشد و سرعت بارگذاری اطلاعات نیز باید به خوبی انجام شود. وجود هر یک از این موارد حرفه ای بودن وب سایت شما را تضمین خواهد کرد. به عنوان مثال اگر شما یک وب سایت بازرگانی دارید و درصدد پیشرفت هر چه تمام تر آن هستید باید بدانید که تمامی این نکات به شما در این راه کمک خواهد کرد، به عبارت دیگر اگر اطلاعات قرار گرفته در داخل سایت سئو شده باشد، همچنین مدیریت و پشتیبانی سایت خود را نیز به دست یک شرکت حرفه ای سپرده باشید اما به خوبی بر روی گرافیک و نمای سایت کار نکرده باشید همین مسئله امکان رقابت با دیگر رقبای کاریتان را از شما می‌گیرد، بنابراین سعی کنید حرفه ای بودن را در همه زمینه های سایت خود داشته باشید.

پشتیبانی و مدیریت سایت های حرفه ای نباید به دست هر شرکتی سپرده شود، بلکه باید در  دست شرکت های با تجربه در این زمینه قرار بگیرد تا هر لحظه شما را به حرفه ای شدن نزدیک کنند. از جمله وظایف آن ها پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت است تا در صورت هر گونه خرابی و مشکل به سرعت مشکل به وجود آمده را برطرف کنند. یکی دیگر وظایف آن ها قرار دادن محتوای باکیفیت و سئو شده می‌باشد و همچنین هر چند وقت یک بار اطلاعات قدیمی را بروزرسانی کنند. این مسائل بر روی سئو سایت حرفه ای شما تاثیر بسیار خوبی می‌‌گذارد.

وب سایت پیشرفته و حرفه ای

گسترش فضای کسب و کار با سایت حرفه ای

از دیگر دلایل داشتن وب سایت حرفه ای برای کلیه مشاغل این است که  کسب و کارها  برای وارد شدن به دنیای دیجیتال مارکتینگ به یک محرک قوی نیاز دارند که راه اندازی سایت خود به تنهایی یک محرک عالی محسوب می‌شود، اما به مرور زمان، شما برای پیشرفت و ترقی در این مسیر نیاز به یک محرک قوی تر دارید که پیشنهاد می‌شود حتما با درنظر گرفتن شرایط کسب و کارتان، سایت خود را نسبت به قبل پیشرفته تر کنید.

با رعایت کلیه اصول استاندارد در هنگام طراحی و راه اندازی سایت و همچنین با حرفه ای کردن وب سایت خود، گامی بلند در جهت افزایش کاربران سایت برداشته اید. به عنوان مثال صاحب یک قنادی برای رشد در کسب و کار خود اقدام به راه اندازی وب سایت کرده است. وی  به مرور زمان اقدام به گسترش کسب و کار خود می‌کند که به طبع آن وب سایت قنادی هم باید پیشرفته تر از قبل شود تا با استفاده از آن بتواند مناطق گسترده تری را تحت پوشش قرار دهد، همچنین مشتریانی که از طریق سایت مراجعه می‌کنند افزایش پیدا کند.

طراحان با تخصصی که در این زمینه دارند و با در نظر گرفتن شرایط کسب و کار و رقبای شما همچنین سلیقه مشتریان، بر روی سایت شما کار می‌کنند و در تمامی مراحل با شما در تعامل خواهند بود. آن ها در ابتدا بر روی ظاهر سایت کار کرده و نقص های احتمالی را برطرف می‌کنند سپس بر روی بخش های داخلی و معماری آن تمرکز کرده  تا امکاناتی که شما را در حرفه ای شدن سوق می‌دهد ایجاد کنند. امروزه به دلیل بالا رفتن انتظارات کاربران و تقاضای بازار، بهتر است کسب و کار خود را به سمت حرفه ای شدن ببرید و گام بلندی در مسیر پیشرفت بردارید.

1
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • سمیرا
    14 اکتبر 2021

    یه چیزی که از این مقاله برداشت کردم اینه که ادم برای کارش میتونه به روش های مختلف بازاریابی اینترنتی انجام بده روش هاشم که همه میدونیم: طراحی سایت، شبکه های اجتماعی تبلیغات، ایمیل مارکتینگ و…. اما چیزی که الان فهمیدم این بود که طراحی سایت همه این روش ها رو شامل میشه … یعنی میشه یه سایت راه انداخت توش لینک داد به ادرس پیج اینستا- از اونور پیامک تبلیغاتی ارسال کرد- از اون ایمیل مارکتینگ کرد از طریق خبر نامه و… توصیه شخص من یه وب سایت حرفه ایه نه یه وب سایت سطحی