کاربرد ساعت های سه موتوره

3 سال پیش
ساعت سه موتوره

منطقی به نظر می رسد که قبل از خرید یک کالا، حتما در مورد آن تحقیق کنیم. ما باید در برابر هزینه های که صرف می کنیم، از خدمات مناسبی بهره مند شویم. تحقیق به ویژه در خرید لوازمی مثل موبایل، لپ تاپ، ساعت و مواردی از این دست ضروری محسوب می شود. انواع مختلفی از ساعت های مچی در بازار موجود است که هر یک ویژگی خاص خود را دارند. در این میان ممکن است با عبارت ساعت سه موتوره نیز برخورد داشته باشید. در واقع ای ساعت ها، عموما به ساعت های کرونوگراف معروف هستند. یک ساعت نه تهعا باید زمان را به درستی نشان دهد، بلکه باید عمر، دوام و ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. در ادامه مقاله به بررسی ساعت های کرونوگراف و دلیل استفاده از آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

کرونوگراف چیست؟

ممکن است شما از ساعتی استفاده کنید که دو یا سه صفحه مدرج کوچک در دل خود جای داده است. در واقع شما در حال استفاده از کرونوگراف هستید. البته نه اینکه ساعت و کرونوگراف از یکدیگر مجزا هستند! اینگونه نیست. کرونوگراف همان ساعت است اما با ویژگی های مختلف و امکانات بیشتر. شاید از خود بپرسید که کرونوگراف دقیقا چیست؟  کرونوگراف نوعی ساعت مجهز به عملکرد زمان سنج اضافی است که با استفاده از دکمه های خاص تعبیه شده در ساعت (start/stop/reset) تنظیم می شود. از کرونوگراف ها می توان به عنوان کرنومتر استفاده کرد. امروزه بسیاری از ساعت های پیچیده، هوشمند و لوکس جهان در واقع نوعی کرونوگراف محسوب می شوند. اگر بخواهیم معادل کار کرونوگراف را در ساعت های هوشمند تعریف کنیم، می توانیم بگوییم که کرونوگراف در واقع همان تایمر است.

ساعت سه موتوره

تاریخچه کرونوگراف

نام کرونوگراف از کلمات یونانی “Chronos” – به معنی نوشتن گرفته شده است.ظهور کرونوگراف ها به صده ۱۸۰۰ باز می گردد. اولین کرونوگراف مدرن در سال ۱۸۱۶ توسط ساعت ساز فرانسوی، لوییز موینت ایجاد شد. Moinet’s Chronograph  فقط برای استفاده در تجهیزات نجومی اختراع شده بود. در حالی که ساعت Moinet قدیمی ترین کرونوگراف مدرن به شمار می رود، اولین ساعتی که به عنوان کرونوگراف به صورت عمومی در بازار عرضه شد، توسط نیکلاس ماتیو ریوسک، ساعت ساز پادشاه فرانسه، لویی پانزدهم اختراع گردید. پس از گذر زمان، ظهور عصر هوانوردی و اتومبیل رانی نیز به شهرت و محبوبیت کرونوگراف افزود. رانندگان در مسابقات اتومبیل رانی از کرونوگراف برای تنظیم زمان استفاده می کردند. خلبان ها همچنان از از این وسیله برای تعیین سرعت استفاده می کنند. به علاوه برای مدت طولانی، زیر دریایی ها به کرونوگراف مجهز بودند. البته عملکردهای کرونوگراف بسیار متنوع بوده و در موارد مختلفی از آن استفاده می شود.

ساعت سه موتوره

چرا باید از کرونوگراف استفاده کنیم؟

چه بخواهیم یا نخواهیم، زمان دنیای پیرامون ما را احاطه کرده است. برای هر کاری در ابتدا باید زمان انجام آن را مشخص کنیم. به همین خاطر، وجود یک ساعت برای همه ما ضروری محسوب می شود. حال اگر در کار کارهای ساده یک ساعت، از سایر ویژگی های پیشرفته نیز بهره مند شویم، مسلما انجام امور برای ما راحت تر خواهد بود. به همین دلیل استفاده از یک کرنوگراف به عنوان ساعت پیشرفته، کمک بزرگی به ما می کند. در ادامه به بررسی علل استفاده از کرونوگراف می پردازیم.

  • ساعت های کرونوگراف، قابلیت های بیشتری را در اختیار ما قرار می دهند.

کرونوگراف ها، با هدف خاصی طراحی شده اند. کرونوگراف می تواند ضربان قلب شما را اندازه گیری کرده و یا سرعت حرکت شما را تعیین کند. وجود آلارم یا هشدار در برخی از کرونوگراف ها سبب می شود تا شما چیزی را فراموش نکنید! علاوه بر تمام قابلیت های ذکر شده، کرونوگراف ها می توانند با دقت بالا، زمان را به شما نشان دهند. به این معنی که شما با پرداخت یک هزینه، امکانات چندین وسیله را با هم دریافت می کنید.

  • دو ساعت در یک ساعت!

در واقع شما همزمان از دو ساعت استفاده می کنید؛ هم کرنومتر و هم زمان سنج اصلی. حتی بیشتر از این دو مورد نیز می تواند باشد! برخی از کرونوگراف ها چند مقیاس مختلف دارند. کرونوگراف ها هزینه های شما را کاهش می دهند اما عملکرد شما را چندین برابر می کنند. اضافه شده امکانات مختلف سبب شده تا ارزش این نوع از ساعت افزایش پیدا کند.

  • زیبایی خود را افزایش دهید.

کرونوگراف ها از جذابیت خاصی برخوردار هستند. به طوری  که متناسب با سلیقه و استایل می توانید هر نوع کرونوگرافی را انتخاب کنید. ساعت یکی از اکسسوری های ضروری بوده که علاوه بر در اختیار گذاشتن زمان، زیبایی و جذابیت شما را افزایش می دهد. پس به هیچ عنوان از آن غافل نشوید!

چه تفاوتی بین ساعت های آنالوگ و کرونوگراف وجود دارد؟

ممکن است در نگاه اول تصور کنید که عملکرد ساعت های آنالوگ و کرونوگراف مشابه یکدیگر هستند. ساعت آنالوگ، نوعی ساعت سنتی است که تنها با دو یا سه عقربه، زمان فعلی را به شما نشان می دهد. شما علاوه بر زمان، ممکن است تاریخ را در ساعت های آنالوگ مشاهده کنید. اما ساعت های کرونوگراف دارای ویژگی های متعددی هستند؛ مانند کرنومتر و مواردی که قسمت های بالا توضیح داده شد. این نوع از ویژگی ها معمولا در ساعت های آنالوگ دیده نمی شود.

کرونوگراف در لغت به چه معناست؟

کرونوگراف از لغات یونانی χρονογράφος به معنی ضبط زمان، χρόνος به معنی زمان و γράφω به معنی نوشته گرفته شده است. حال چرا باید واژه نوشتن در این میان به چشم بخورد؟ در نسخه های اولیه کرونوگراف، از فرآیند نوشتن استفاده می شد. این کار از طریق یک قلم کوچک متصل به شاخص مورد نظر انجام شد که می تواند نشان دهد که چه مدت زمان سپری شده است.

کرونوگراف چگونه کار می کند؟

بسیاری از کرونوگراف ها بر مبنای حرکت کوارتزی عمل می کنند. دو دکمه در کرنوگراف قرار دارد که عملکرد های مختلفی را کنترل می کند. شروع و توقف کار کرونوگراف با استفاده از یک دکمه انجام می شود. پس از پایان کار خود می توانید با استفاده از دکمه مقابل، عملکرد کرونوگراف را RESET کنید. این دکمه ها معمولا دکمه فشاری خوانده می شود.

فروشگاه ساعت مچی تی تی بول

فروشگاه ساعت مچی تی تی بول بزرگ ترین برند فروشنده ساعت مچی مردانه و ساعت مچی زنانه همچنین ساعت های مچی هوشمند در ایران میباشد که با تکیه بر دانش روز دنیا به فروش برند های معتبر ساعت پرداخته شاست

برای بازدید از سایت میتوانید تی تی بول را در موتور های جستوجوگر بیابید ttbol.ir

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه