لوگو موشن چیست؟ نمونه خام حرفه ای

2 سال پیش
logo-design-طراحی

هر کسب و کاری برای این که بتواند حضور پر رنگی در دنیای تجارت داشته باشد، در وهله اول باید بتواند یک تعریف درستی از خود ارائه بدهد. از آن جایی که این هدف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تاکنون ابزارآلات بسیاری برای محقق کردن آن، اختراع شده که یکی از پرکاربردترین آن‌ها لوگوموشن است و ما قصد داریم در ادامه آن را به طور کامل به شما معرفی کنیم. پیشنهاد می‌هیم که تا پایان با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین انواع لوگوموشن رز دیزاین آشنا شوید و بتوانید از مزیت‌های آن‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

در ساده ترین شرح، لوگو ها نمادهایی هستند که از متن و تصاویر تشکیل شده اند. لوگوها این امکان را به ما میدهند تا برندهایی را که دوست داریم بتوانیم شناسایی کنیم. یک لوگوی خوب سنگ اولیه بنای برند شماست. لوگو به مشتریان کمک میکند تا بفهمند چه کاری انجام میدهید، در چه حوزه ای فعالیت میکنید، چه کسی هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید. مسئولیت بزرگی روی یک عکس کوچک نهفته است! طراحی لوگو، یک بخش مهمی از فرآیند برندینگ با طراحی گرافیک میباشد. بیشتر از ۷۰ درصد تبلیغاتی که صرف برندینگ در شرکتها و مجموعه ها میشود؛ حضور لوگو در آن قطعی است. در دنیا جا افتاده است که برای داشتن تبلیغاتی موثر و کارآمد، نیازمند یک لوگوی حرفه ای و اصولی است. در اینجا تعریف کامل لوگو و نحوه استفاده از آن به بهترین شکل آورده ایم.

لوگو چیست؟

لوگو نمادی است که از متن و تصویر تشکیل شده است که هویت یک کسب و کار را مشخص میکند. یک لوگوی خوب نشان دهنده این است که شرکت چه کاری انجام میدهد و برای برند خودش ارزش قائل است. طراحی لوگو مهم ترین گزینه برای ایجاد یک برند بصری عالی برای شرکت است. بسته به نوع، مدل و حوزه، لوگو معمولا از یک نماد یا علامت تجاری یا یک شعار به همراه یک نشان تشکیل میشود. نباید غافل شوید که یک لوگو حرفه ای علاوه بر ایجاد جذابیت بصری، نمایانگر هویت برند نیز است.

لوگو و همه انواع آن، تصویری است که نماد کسب و کار شما است. لوگوها این امکان را به شما میدهند تا برند شما به راحتی شناسایی شود. یک لوگو سنگ اولیه بنای هر برندی است. لوگو به مخاطبین کمک میکند تا بفهمند شما کی هستید، چه کاری انجام میدهید، در چه حوزه ای فعالیت میکنید و برای چه چیزهایی ارزش قائل هستید. مسئولیت عظیمی روی یک عکس کوچک نهفته است! در صفحه طراحی لوگو تعریف کامل لوگو و نحوه استفاده از آن به بهترین شکل آورده ایم. اما آیا می دانستید که ۷ نوع مختلف از لوگو وجود دارد؟ این مقاله به انواع لوگو نمرکز دارد.

نسل آینده طراحی لوگو، لوگو موشن است. با طراحی لوگو موشن، لوگوی شما به واقعیت تبدیل میشود، حرکت میکند و بعد واقع گرایانه پیدا خواهید کرد.

انواع لوگو

خانواده لوگو‌ها به ۷ گروه تقسیم میشوند. این ۷ مدل عبارت‌اند از:  (نکته: برای دیدن عکس های مرتبط با انواع لوگو و مقاله کاملتر به صفحه مربوطه مراجعه کنید)

 1. لوگو مونوگرام: مونوگرام، از خانواده لوگو هایی است که مینای آن تایپوگرافی و معمولا از حروف اول نام بک برند تشکیل می‌شوند. (مانند: لوگو IBM و HBO)
 2. لوگو تایپوگرافی: لوگو تایپ یا به اصطلاح فارسی تایپوگرافی مبتنی بر فونت و حروف است. با این تفاوت که لوگو تایپوگرافی دقیقا بر نام برند تمرکز دارد. (مانند: لوگو کوکا کولا و Google)
 3. لوگو تصویری: لوگو تصویری یک علامت گرافیکی است. این نوع لوگو یک نماد است. یک سمبل و آیکون است. (مانند: لوگو رز دیزاین و اپل)
 4. لوگو انتزاعی: لوگو انتزاعی مانند لوگو تصویری است اما یک تصویر قابل تشخیص نمی‌باشد. لوگو انتزاعی متشکل از یک شکل هندسی انتزاعی (غیر واقعی) است. (مانند لوگو پپسی و آدیداس)
 5. لوگو مسکات: لوگو مسکات نمادهایی هستند که شامل یک شخصیت تصویری می‌باشند. اغلب رنگی، گاهی کارتونی، و همیشه جذاب! (مانند: لوگو KFC و مک‌دونالد)
 6. لوگو ترکیبی: لوگو ترکیبی همانطور که از نامش پیداست؛ ترکیب و استفاده چند لوگو است. از متوادل ترین لوگو های ترکیبی، می‌توان به ترکیب ترکیب لوگو تایپوگرافی و تصویری اشاره کرد. (مانند: لوگو Burger King و LACOSTE)
 7. لوگو امبلم: لوگو امبلم از یک نوشته و آیکون تشکیل می‌شود. به صورتی که نوشته درون نماد وجود خواهد داشت و جزئی از نماد خواهد بود. مانند: لوگو BMW و استارباکس)

easports

لوگوموشن چیست؟

لوگوموشن که به آن آرم استیشن نیز می‌گویند یک نوع فایل ویدیویی است که در آن آیکون‌های گرافیکی به حرکت در می‌آید. امروزه خیلی از برندها  برای این که بتوانند تعریف بهتری از خود ارائه بدهند لوگو و آرم خود را با استفاده از قابلیت‌های بصری لوگوموشن به نمایش می‌گذارند و سعی می‌کنند با بهره‌گیری از جذابیت این وسیله، مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار بدهند. البته، در حال حاضر سبک‌ها و روش‌های زیادی برای طراحی یک لوگوموشن وجود دارد که ما جهت آشنایی بیشتر شما با این وسیله، در قسمت‌های بعدی انواع مختلف آن را به طور جداگانه به شما معرفی می‌کنیم. لوگو موشن یکی از زیر مجموعه های موشن گرافی است. موشن گرافیک، در این دهه به بخشی ضروری از طراحی ارتباطات تبدیل شده است. یک راه حل های نوآورانه و جدیدی را از طریق حرکت به ذهن ها ارائه میکند. برای بسیاری از ما، لوگو های تبلیغاتی که در ابتدای فیلم‌ های مورد علاقه‌مان پخش میشوند. تقریبا به اندازه خود فیلم‌ها جذاب است. به عنوان مثال، لوگوی قرن بیستم که نزدیک به ۴۰ سال است در فیلم جنگ ستارگان پخش میشود. این لوگوموشن عمیقاً در ناخودآگاه میلیونها نغر ریشه دوانده است. از آنجایی که این لوگوها در خاطرتان باقی مانده اند. پس بیایید نگاه عمیقی به چگونگی این موضوع بیاندازیم!

sony logo

لوگو موشن رز دیزاین

snapp-logomotion

لوگو قلب هویت هر برند است. این ابزار گرافیکی، نشان دهنده شخصیت و هویت یک شرکت یا محصول است. بی شک نقش مهمی در استراتژی برند نیز دارد. یک لوگوی قوی میتواند ارتباط قوی با مخاطب هدف ایجاد کند. اگر طراح لوگوموشن کار خود را به درستی انجام دهند، لوگو یک تصویر موثر از برند ایجاد خواهد کرد. در ادامه به عنوان پایه ای برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق عمل خواهد کرد.

با یک لوگوموشن اختصاصی که توسط یک طراح حرفه ای برای شما طراحی شده است. هویت برند خود را نشان دهید. به ایده نیاز دارید؟ در اینجا ما چند نمونه عالی از لوگو موشنهای بینظیر از جامعه طراحان جهانی جمع آوری کرده ایم. برای لوگوموشن خود الهام بگیرید و برای یک طراحی لوگوموشن عالی برنامه ریزی کنید.

اگر می خواهید یک لوگو موشن خیره کننده داشته باشید که کاملا از رقبا متمایز باشد. حتما با یک طراح حرفه ای کار کنید تا ذهن شما را به واقعیت تبدیل کند.

انواع لوگو موشن‌ها به نقل از رز دیزاین

به نقل از رز دیزاین، لوگو موشن در سه مدل تولید می‌شود که عبارتند از:

لوگوموشن فلت

اولین نوع از لوگو موشن‌ها، لوگو موشن‌های فلت هستند که فضای آن‌ها دو بعدی و بسیار جذاب است. در این لوگوموشن، عناصر و اشکال یک لوگو به صورت مینیمال طراحی می‌شوند و صد در صد واضح و خوانا هستند.

یکی از دسته‌بندی‌های پرطرف‌دار ویدی‌وود، لوگوموشن است که از به آن آرم استیشن یا لوگو اینترو هم می‌گویند. دلیل این محبوبیت، تاثیر ساخت لوگوموشن روی تثبیت لوگو هویت برند در ذهن مشتریان است.

ساخت لوگو موشن

اگر شما در حال برنامه ریزی برای ساخت لوگوموشن یا آرم استیشن خود هستید؛ نیاز به یک نرم افزار طراحی گرافیک حرفه ای، مهارت کار با این نرم افزار و صرف هزینه زمانی و مالی نسبتا زیادی دارید تا به نتیجه‌ای مطلوب برسید.

خبر خوب این است که با ظهور ابزارهای جدید و هوشمند گرافیکی در محیط وب، می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و در چند دقیقه ویدیو و لوگوموشن خود را با کیفیت بالا مطابق با سلیقه و انتخابتون بسازید.

لوگوموشن سه بعدی

یک نوع دیگر از لوگوموشن‌ها، لوگوموشن‌های سه بعدی هستند که در آن‌ها، لوگو یا هر عنصری که مد نظر طراح باشد ابتدا حجیم ‌می‌شود. سپس در یک محیط سه بعدی قرار می‌گیرد و حرکت ‌گذاری و صداگذاری می‌شود. این نوع لوگوموشن در قیاس با نمونه قبلی فضای حرفه‌ای‌تر و مدرن‌تری دارد و برای تبلیغات بهتر و مناسب‌تر است.

لوگوموشن آماده

آخرین نوع از لوگوموشن‌ها، لوگوموشن‌های آماده هستند. این نوع لوگوموشن‌ها، همان‌طور که از نام آن‌ها نیز مشخص است، با استفاده از قالب‌های آماده تهیه می‌شوند. اما افراد می‌توانند با استفاده از یک‌ سری نرم‌افزارهای پیشرفته، فضای آن را طبق میل خود سفارشی‌ سازی کنند و یک لوگوموشن حرفه‌ای و کاربردی برای خود طراحی کنند. این در حالی است که هزینه ساخت و طراحی لوگوموشن‌های ساده خیلی مناسب است و کسب و کارهای کوچکی که سرمایه اندکی دارند نیز می‌توانند هزینه‌های آن‌ها را بپردازند.

کاربرد لوگو موشن

از آن جایی که جلوه‌های بصری جذاب‌تر هستند و بیشتر مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهند امروزه مشاغل و حرفه‌های زیادی برای جذب مخاطب، از این جلوه‌ها استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند با طراحی یک لوگو متحرک جذاب برای همیشه در ذهن مخاطبان خود بمانند. البته، لوگوموشن به جز جذب مخاطب، کاربردهای دیگری نیز دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرخ ذیل است:

 • اعتمادسازی
 • یادآوری برند
 • معرفی برند
 • ایجاد ذهنیت مثبت

مزیت‌های لوگو موشن

لوگوموشن‌ها، به دلیل مزیت‌های متعددی که داشته‌اند افراد زیادی را به سمت خود کشیده‌اند. ما نیز در این قسمت به برخی از مزیت‌ها اشاره می‌کنیم تا شما بیشتر با وسیله آشنا شوید. این مزیت‌ها عبارتند از:

 • هزینه مناسب

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های یک لوگوموشن این است که هزینه طراحی آن به صرفه است و هر کسبی و کاری  با هر میزان درآمدی، می‌تواند از آن استفاده کند.

 • باکلاس بودن

طراحی یک لوگوموشن شیک و زیبا، می‌تواند کلاس کار شما را بالا ببرد و کاری کند که شغل شما یک شغل لاکچری و مدرن به نظر برسد. این مزیت، می‌تواند تمام کسانی که در دنیای تجارت مدرن فعالیت می‌کنند را به سمت شما بکشاند و سود هنگفتی را به سمت شما روانه ‌کند.

 • بازدهی بالا

یکی دیگر از مزیت‌های لوگوموشن‌ها این است که بازدهی بالایی دارند و در دیده شدن یک شغل خیلی مؤثر هستند.

نکاتی چند در مورد طراحی یک لوگو موشن کاربردی

در حین طراحی یک لوگوموشن، سه نکته را باید رعایت کنید تا به نتیجه برسید. این نکات عبارتند از:

هدف‌گذاری کردن

برای این که بتوانیم یک لوگوموشن استاندارد و کاربردی طراحی کنیم، ابتدا باید هدف‌گذاری کنیم و تمام جزئیات طرح مورد نظر خود را روی کاغذ پیاده کنیم.

توجه داشته باشید که این کار کاملاً تخصصی است و برای این که به بهترین نحو ممکن انجام شود، باید آن را به یک فرد متخصص و باتجربه بسپاریم. در غیر این صورت به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید و شکست می‌خورید.

رعایت خلاقیت

نکته‌ دیگری که در حین طراحی یک لوگوموشن باید جدی گرفته شود، رعایت خلاقیت است. یک لوگوموشن، در حالی می‌تواند مؤثر باشد که جدید و خلاقانه باشد و بتواند مخاطب را غافلگیر کند.

خلاصه بودن

یک لوگوموشن در صورتی کارایی لازم را خواهد داشت که هم کامل باشد هم خلاصه و موجز و اگر نه مخاطب خیلی زود از دیدن آن خسته می‌شود و به ادامه آن توجهی نمی‌کند.

 

هزینه ساخت یک لوگوموشن

میزان هزینه ساخت یک لوگوموشن به مؤلفه‌های زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح ذیل است:

 • سناریو و داستان
 • کیفیت صداگذاری
 • نوع لوگوموشن
 • تعرفه طراح

همان‌طور که می‌بینید این مؤلفه‌ها متغیر هستند و ثبات ندارند. از این رو، برآورد دقیق هزینه ساخت یک لوگوموشن تا زمانی که کار ساخت آن تمام نشده، غیر ممکن است. این در حالی است که در پروژه‌های بزرگ، قبل از هر چیزی باید هزینه‌ها برآورد شود و نمی‌توان نسبت به قیمت بی‌توجه بود. به همین دلیل ما به کسانی که قصد ساخت یک لوگوموشن را دارند، توصیه می‌کنیم که حتماً بعد از انتخاب طرح مورد نیاز خود، با یک طراح در مورد هزینه‌های نهایی ساخت این وسیله صحبت کنند. با این کار هم می‌توانند روی سرمایه خود برنامه‌ریزی کنند هم از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می‌کنند.

تذکر: کار طراحی و ساخت یک لوگوموشن، نیاز به تخصص و مهارت دارد و افراد مبتدی نمی‌توانند کار جالبی به شما ارائه بدهند. از این رو، توصیه ما این است که برای تولید این وسیله به شرکت‌های معتبر و خوشنام مراجعه کنید. البته، شاید مجبور شوید که هزینه زیادی را بپردازید اما شک نداشته باشید که با در دست داشتن یک لوگوموشن استاندارد، سود زیادی به جیب می‌زنید و همه هزینه‌هایی که بابت آن پرداخته‌اید، جبران می‌شود.

مزایای داشتن لوگو موشن

به احتمال زیاد به طور تقریبی با اهمیت لوگوموشن آشنا هستید. همانطور که میدانید لوگو شما نماد برند شماست. لوگو به مشتریان کمک میکند تا برند شما به آنها نمایش داده شود. لوگو “چهره” شرکت/برند/شخص است. همانطور که بازاریابی و تبلیغات برای پاسخگویی به نیازهای فناوری و صنعت در حال تغییر و عادات مصرف کننده تکامل مییابد، لوگو ها نیز به تکامل دارند.

همانطور که میدانید در دیجیتال مارکتینگ، تاثیرگذار ترین گرینه ای میتوانید از آن استفاده کنید؛ ویدیو است. به زبان ساده تر؛ اگر میخواهید فروش اینترنتی داشته باشید. از ویدیو استفاده کنید. نه عکس! نه صدا! فقط ویدیویی که خودتان در آن حضور دارید. به مرور شرکتها برای فروش محصولات و خدماتشان از محتوای ویدیویی استفاده میکنند. لوگوموشن (لوگو متحرک) را به جای لوگوی ثابت انتخاب میکنند. اگر شرکت شــما قصد دارد زمان و پول خود را روی محتوای ویدیویی سرمایه‌گذاری کند. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید یک لوگو موشن را در محتوای ویدیوی خود استفاده کنید:

۱. تمایز

کاملا طبیعی است که برخی از برندها لوگو های مشابهی نسبت رقبایشان دارند. اغلب اوقات این ممکن است عمدی اتفاق بیافتد. دلایل زیادی برای اقدام به این کار وجود دارد و مهم ترین آن تقلید است. چرا که برند مورد نظز با چنین لوگویی در این حوزه جواب گرفته است و در دید عام محبوب شده است. شما با تقلید کرذن به لوگو رقیب بر تمام تلاشها و صحیح خطاهایشان اسکی خواهید رفت و سریعتر به مقصدتان خواهید رسید. اما اینجاست که شما با ساخت لوگوموشن میتوانید یک سر و گردن از رقیبتان بالاتر بروید.

columbia-pictures-rosedesign

۲. حرفه ای شدن

 

بسیاری از شرکت های معروف از جمله گوگل نسخه های متحرک لوگوهای خود را ایجاد میکنند. همچنین با افتخار آنها را با تمام دنیا به اشتراک میگذارند. به این روش است که یک برند نشان میدهد که با نوآوری همگام است. بنابراین مردم با ارتباط بصری قوی ایجاد شده متوجه این خواهند شد که شما واقعا حرفه ای هستید.

۳. انیمیشن

برای خاص کردن لوگو، طراحان کمی انیمیشن به یک نصویر ساده اضافه میکنند. لذا لوگو مورد نظز جان خواهید بخشید. لوگو متحرک به تخیل اجازه می دهد تا کمی از کنترل خارج شود.

motion-logo-on-motion

۴. تاثیر زیاد

یک اصل در دانش دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که میگوید: تاثیر ویدیو به مراتب از عکس بیشتر است! بسیاری از کارشناسان دیروز و امروز میگویند که تصاویر پویا و زنده و همچنین محتوای ویدیویی بهتر از تصاویر ثابت هستند، یک لوگو موشن قدرتمند به طور موثر با مشتریان با پتانسیل خرید ارتباط برقرار میکند. توجه آنها را جلب میکند. برخی از لوگوموشن ها می توانند تا ۱۰ ثانیه باشند که در مقایسه با نگاه سریع و کوتاه به تصویر ثابت، شانس تاثیر پذیری را افزایش میدهد.

motion-logo-samsung

۵. اولین برداشت خوب

اولین برداشت یا به اصطلاح first impression تو هر رابطه ای مهم است. از رابطه استاد به دانشجو گرفته تا رابطه فروشنده به مشتری؛ هر رابطه موفقی که الان دارید. اگر یک مقدار به گدشته فکر کنید؛ متوجه خواهید شد که تقریبا همه روابط موفقتان با یک برداشت و تاثیر خوب آغاز شده است.

اولین برداشت تاثیر زیادی بر دید مخاطب نسبت به محصول دارد. فقط ۵ ثانیه طول میکشد تا تصمیم بگیریم چیزی را دوست داریم یا خیر؟ از آنجایی که لوگو اولین نمایش دهنده برند است، باید اولین تاثیر خوب خود را برای مشتریان بگذارد. یک لوگوی متحرک خوب راه خوبی برای غافلگیری افراد و افزایش شانس یادآوری برند شما است. “اولین برداشت مثبت” تاثیر مستقیم با جلب علاقه مخاطب دارد.

motion-logo-colorful-play

۶. یگانگی

مردم ایده های جدید و یگانه را دوست دارند. یک لوگوموشن خاص راه عالی برای غافلگیری مخاطب است. یک لوگوموشن خاص میتواند به یک کاتالیزور برای هیجان، شادی و اقدام به خرید تبدیل شود. اگر لوگو بتواند برخی از احساسات مثبت را روی مخاطبین هدف ایجاد کند، آنگاه میتوان گفت که شانس زیادی وجود دارد که برند شنا به خاطر سپرده شود.

۷. سناریو

یک لوگو موشن میتواند به بخشی عملی از روند سناریو سازی تبدیل شود. انیمیشن لوگو میتواند توضیح دقیق تری از ماهیت و هویت کسب و کار را نسبت به یک لوگو ثابت ارائه دهد. لوگوموشن میتواند یک سناریو منحصر به فرد را برای یک محصول یا شرکت بیان کند. محتوای ویدیویی به سادگی میتواند یک ارتباط حسی قوی با مخاطبان شما ایجاد کند. علاوه بر این، ویدیو را میتوان در سرتاسر وبسایتها و شبکه های مجازی به اشتراک گذاشت که به این معنی است که افراد بیشتری میتوانند لوگو را ببینند.

ubisoft

طراحی لوگو موشن رز دیزاین

به نقل از رز دیزاین، لوگو موشن یکی از زیر مجموعه های موشن گرافی است. موشن گرافیک، در این دهه به بخشی ضروری از طراحی ارتباطات تبدیل شده است. یک راه حل های نوآورانه و جدیدی را از طریق حرکت به ذهن ها ارائه میکند. برای بسیاری از ما، لوگو های تبلیغاتی که در ابتدای فیلم‌ های مورد علاقه‌مان پخش میشوند. تقریبا به اندازه خود فیلم‌ها جذاب است. به عنوان مثال، لوگوی قرن بیستم که نزدیک به ۴۰ سال است در فیلم جنگ ستارگان پخش میشود. این لوگوموشن عمیقاً در ناخودآگاه میلیونها نفر ریشه دوانده است. از آنجایی که این لوگوها در خاطرتان باقی مانده اند. پس بیایید نگاه عمیقی به چگونگی این موضوع بیاندازیم! اگر نیاز داشتید نگاه اجمالی تر به این موضوع داشته باشید که با انواع لوگو آشنا شوید. به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

منبع: https://rosedesign.ir/motion-logo/

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه