بک لینک با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

3 سال پیش
بک لینک

ساخت لینک یا گرفتن لینک از سایت های دیگر را لینک سازی می گویند. منظور ما از پیوند یا لینک ، بخش های معینی از متن یا تصاویر خاصی است که با کلیک کردن روی آن ، ما را از یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگر منتقل می‌کند.

یکی از وظایف ربات های گوگل بررسی لینک های داخلی و خارجی وب سایت ها است و زمانی که وب سایت شما را بررسی می کنند هر دو نوع لینک را پیدا کرده و سپس آن ها را ارزیابی می کنند. به طور کلی، اتصالی که از یک دامنه به دامنه دیگر متصل می شود، بک لینک نامیده می شود.

آیا بک لینک در سئو ارزشمند است؟

قدمت بک لینک ها به سال ۱۹۹۶ برمی گردد و از آن زمان به عنوان عاملی برای ارزیابی و تبلیغ یک وب سایت در موتور جستجوی گوگل در نظر گرفته شده است. چرا که گوگل از ابتدا گفته بود که هر چه تعداد لینک ها بیشتر باشد رتبه وب سایت بهتر می شود.

اما حدود چهار سال بعد، این تعریف کمی تغییر کرد و کیفیت جای خود را به کمیت داد. به تدریج گوگل به سایت هایی با بازخورد با کیفیت بهتر امتیاز بیشتری داد و این روند همچنان وجود دارد. تنها تفاوت این است که لینک های بی کیفیت و هرزنامه منجر به تخریب و ارزیابی منفی گوگل می شود. در واقع می توان گفت که ۵ لینک با کیفیت بهتر از ۱۰۰ لینک بی کیفیت و مخرب است.

با گذشت حدود ۲۰ سال از ارزشمند شدن بک لینک ها و هوشمندتر شدن گوگل، این ترفند همچنان تاثیر زیادی در رتبه بندی وب سایت دارد و هر چه بک لینک های مفید از نظر گوگل ارزشمندتر می شوند، بک لینک های مخرب سبب تخریب جایگاه یک وب سایت در بازار رقابتی می شوند.

بک لینک با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

بک لینک کامل و ایده آل ، بک لینکی است که بر اساس محتوای با کیفیت و با کیفیت و مفید باشد. در واقع، گرفتن بک لینک از وب سایت هایی که دیگران بتوانند به راحتی از آنها برای خود بک لینک بسازند ، چندان ارزشمند و موثر نیست. در زیر به برخی از ویژگی های بک لینک خوب اشاره می کنیم:

بک لینک ها باید از سایتی گرفته شوند که با موضوع وب سایت شما مطابقت داشته باشد و در دسته بندی مشابهی کار کند. در این زمینه خدمات خرید بک لینک نشونت می تواند مناسب شما باشد.

وب سایتی که از آن لینک دریافت می کنید باید وب سایتی معتبر و با اعتبار بالا باشد. یعنی سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید باید در رتبه بندی گوگل سطح بالایی داشته باشد. وب سایت سئوسل نیز یکی از این وب سایت هاست. برای خرید بک لینک از سئوسل می توانید به سایت سئوسل مراجعه کنید.

بک لینک نباید nofollow باشد. البته nofollow بودن به این معنی نیست که برای وب سایتی که از آن بک لینک می گیریم ارزش ایجاد نمی کند، اما بک لینک های غیر Nofollow از نظر سئو و گوگل ارزشمند تر هستند. بک لینک های Nofollow فقط می توانند ترافیک بیشتری را به وب سایت بازخورد گیرنده هدایت کنند. بک لینک ها باید توسط نویسنده یا ویرایشگر محتوا اضافه شود.

ویژگی های بک لینک بی کیفیت چیست؟

بک لینک های نامناسبی نیز وجود دارد که معمولاً دارای ویژگی های زیر هستند:

بک لینک هایی که از یک وب سایت نامعتبر و با محتوایی غیر مرتبط با سایت شما گرفته شده است.

بک لینکی که از وب سایت جریمه شده یا ناقض قوانین گوگل گرفته می شود.

بک لینک هایی که از وب‌سایت‌های حاوی محتوای مخرب و جعلی گرفته شده‌اند یا متن آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی توسط ربات‌ها جعل شده است.

چگونه یک بک لینک با کیفیت داشته باشیم؟

از طریق اینفوگرافی بک لینک دریافت کنید

اینفوگرافی یکی از بهترین راه ها برای تولید محتوا و آسان کردن خواندن آن برای کاربران است. سادگی و قابل فهم بودن اینفوگرافی به شما این امکان را می دهد که مطالب حجیم و طولانی را در یک تصویر بزرگ و با کلماتی ساده به مخاطب منتقل کنید.

مدیران و ویراستاران محتوا می‌توانند اینفوگرافیک‌های جذاب و مفید طراحی و تولید کنند، آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و انجمن‌ها به اشتراک بگذارند و از آن‌ها برای انتشار لینک‌های وب‌سایت‌ها به عنوان لینک استفاده کنند. هرچه اینفوگرافی شما مفیدتر باشد، وب سایت های بیشتری آن را منتشر خواهند کرد و شانس بیشتری برای دریافت بک لینک خواهید داشت.

استفاده بهینه از لینک های شکسته سایر افراد

در بسیاری از موارد، یک وب سایت یک لینک خارجی را در یکی از مطالب خود قرار می دهد و به وب سایت دیگری پیوند می دهد. پس از مدتی، وب سایت خارجی ممکن است محتوای لینک شده را به هر دلیلی تغییر یا حذف کند. در این حالت لینک خارجی اولین وب سایت دیگر به صفحه مربوطه متصل نمی شود و به عنوان لینک شکسته شناخته می شود که معمولاً با پیغام خطای ۴۰۴ همراه است.

یافتن وب سایت هایی که این مشکل را دارند و با کسب و کار محتوای شما سازگار هستند، بهترین راه برای برقراری ارتباط و لینک دادن به محتوایی است که می تواند لینک خراب آن وب سایت را به محتوای مرتبط از وب سایت شما پیوند دهد.

ساخت محتوا در رابطه با وب سایت های شناخته شده

یکی از ترفندهای توصیه شده برای دریافت بک لینک با کیفیت، تولید محتوا برای وب سایت های بزرگ و شناخته شده است که خواندن آن برای بسیاری می تواند بسیار مهم باشد. مهم نیست که محتوا نقد باشد یا صرفاً خلاصه ای از مزایای آن، مهم این است که سایر وب سایت ها مطالب شما را در این شرایط گزارش کنند و می توانید بارها به اشتراک بگذارید.

از بک لینک های رقبا کمک بگیرید

یکی از راه های نگاه کردن به رقبا، بازیابی و یافتن بک لینک هایی است که آنها برای وب سایت خود دریافت می کنند. از آنجایی که رقبای شما بیشتر از نظر محتوا با شما مطابقت دارند، احتمالاً از سایت‌هایی برای دریافت لینک‌های رایگان استفاده می‌کنند که می تواند برای شما هم مؤثر واقع شود.

ایجاد بک لینک در وب سایت های پایدار

علاوه بر یافتن پیوندهای جدید، تلاش شما برای حفظ آنها می تواند گام دومی برای دفاع از این موفقیت باشد. وب سایت های کوچکتر معمولاً در طول زمان تغییرات زیادی می کنند و حتی ممکن است از کار بیفتند، بنابراین مراقب باشید که به چه کسانی اعتماد می کنید.

کلام پایانی

بدون شک دریافت بک لینک و تدوین یک برنامه ریزی صحیح می تواند رتبه وب سایت ها را در نتایج گوگل به میزان قابل توجهی بهینه کند. اما رمز موفقیت در این زمینه، بررسی ، داشتن پشتکار و دانش کافی در مورد فرآیند گوگل و نحوه ایجاد بک لینکی است که ارزش وقت و هزینه را داشته باشد.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه