معرفی نرم افزار کاربر مجازی ، ربات ساز ایرانی برای ویندوز و صفحات وب

2 سال پیش
Virtual user software

شاید تا کنون نام ربات های نرم افزاری مختلفی به گوشتان خورده باشد نظیر ربات های اینستاگرامی، ربات های سرخط بورس، ربات های استخراج اطلاعات از سایت ها و … این ربات ها به دو روش تولید میشوند یا بطور مستقیم برنامه نویسی میشوند یا به وسیله نرم افزارهای ربات ساز ساخته میشوند از آنجاییکه برنامه نویسی مستقیم ربات کار بسیار دشوار و زمانبری است یکسری شرکت اقدام به ساخت نرم افزارهای ربات ساز نموده و بیش از ۱۵ سال است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. نرم افزار های ربات ساز با کمک مجموعه ای از دستورات آماده میتوانند کار ربات سازی را بسیار راحت تر کرده و فرایندهای برنامه نویسی را از بین برده و با تخصص بسیار کمتر نتیجه نهایی را حاصل کنند. نرم افزارهایی نظیر  Automation-Anywhere، UiPath و نرم افزار ایرانی کاربر مجازی ( Virtual-User) و…

با این نرم افزارها میتوان ربات هایی تولید کرد که در ویندوز و صفحات وب قادر به کلیک و تایپ خودکار باشند.

ما در این مقاله نرم افزار ایرانی کاربر مجازی محصول شرکت بهسازان مجازی را در نظر گرفته ایم زیرا علاوه بر فارسی بودن و داشتن اغلب استانداردهای بین المللی؛ طراحی ساده و سر راستی دارد که ماهیت یک نرم افزار ربات ساز را به خوبی نشان داده و باعث میشود بتوانید راحت تر با نرم افزارهای ربات ساز ارتباط برقرار کنید.

روال کار با نرم افزار کاربر مجازی به این صورت است که شما ابتدا دستورات مرتبط با فرایند مورد نیازتان را یک به یک با همان ترتیبی که مد نظر خودتان است در بخش لیست دستورات تعریف میکنید البته تعریف کردن در حقیقت شامل کشیدن و رها کردن دستورات از پیش آماده و تنظیم کردن پارامترهای آنهاست، در نهایت بعد از چیدن تمام دستورات و تنظیم تمام پارامترهای آنها، دکمه Save را در نرم افزار کاربر مجازی کلیک میکنید و نرم افزار کاربر مجازی یک فایل ربات با پسوند VUM به عنوان خروجی در اختیار شما قرار میدهد. حال، هر گاه که به اجرای آن فرایند نیاز داشته باشید کافیست فایل Vum یا همان فایل ربات را از طریق نرم افزار کاربر مجازی به اجرا درآورید تا این نرم افزار همان امور را عیناً به همان صورتیکه تعریف کرده بودید خودش به طور خودکار بجای شما انجام دهد.

نرم افزار کاربر مجازی از سه برنامه مجزا تشکیل شده است که همین نکته باعث سادگی و فهم راحتتر این نرم افزار نسبت به رقبای خارجی آن شده است. اگر بخواهیم خیلی ساده نرم افزار کاربر مجازی را شرح دهیم بهتر است ۳ برنامه اصلی آنرا معرفی نماییم…

۳ برنامۀ نرم افزار کاربر مجازی

 • برنامه ضبط کننده ( )

این برنامه میتواند فعالیت هایی که شما با مأوس و کیبورد انجام میدهید را ضبط و ثبت نموده و در قالب یک فایل (فایل ربات) در سیستم شما ذخیره کند.

 • برنامه ویراستار ( )

برنامه ویراستار برای ویرایش دستورات ضبط شده و افزودن دستورات جدید به لیست دستورات ذخیره شده به کار میرود و میتواند هوشمندی ربات نهایی را افزایش دهد.

 • برنامه اجرا کننده ( )

این برنامه برای اجرای ربات های ساخته شده در نظر گرفته شده است.

همانطور که از توضیح مختصر برنامه های بالا مشخص است، شما میتوانید دستورات مورد نظرتان را به کمک برنامه های ضبط کننده و ویراستار تبدیل به یک ربات نرم افزاری هوشمند نمایید سپس هر زمان که به اجرای آن دستورات نیاز داشتید رباتی که ساخته اید را به برنامه اجرا کننده بسپارید تا کارها را به اجرا درآورد!

برای طولانی نشدن این قسمت توصیه میکنیم که اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزارهای کاربر مجازی را از سایت سازنده نرم افزار ربات ساز کاربر مجازی (v-user.com) دنبال کنید. در صفجه اول سایت، فیلم های آموزشی کوتاه در مورد سه نرم افزار در دسترس قرار داده شده است. همچنین نسخه آزمایشی نرم افزار کاربر مجازی را نیز میتوانید به صورت رایگان دانلود نموده و در سیستم خود آزمایش کنید

قابلیت های برنامه کاربر مجازی که آنرا هم تراز با برنامه های بین اللملی میکند

نرم افزار کاربر مجازی بواسطه قابلیت شناسایی اجزاء ویندوز و صفحات وب بسیار فراتر از یک برنامه تقلید کننده حرکات ماوس و کیبورد است. این برنامه با هوشمندی قابل توجه ای المان های هدف را در هر سیستمی با هر رزولوشنی، شناسایی نموده و عملیاتی که به آن سپرده شده را بطور کاملاً صحیح به اجرا در آورد.

برخی از ویژگی هایی این نرم افزار که باعث هوشمندی این نرم افزار شده اند:

 

 • امکان ایجاد شرط و دستورات شرطی برای مدیریت کردن شرایط مختلف

در نرم افزار کاربر مجازی امکان ایجاد شرط متناسب با نتیجه اجرای هر دستور وجود دارد (میتوان تعیین کرد که در صورت موفقیت آمیز بودن یا عدم موفقیت یک دستور، چه کاری انجام شود). همچنین امکان ایجاد شرط از طریق دستورات کنترلی نیز وجود دارد (دستوراتی نظیر Check Number, Excel Check Cell که مقدار یک سلول اکسل یا یک عدد را بررسی میکنند تا کوچکتر بزرگتر یا برابر با عدد دیگری هست یا خیر) و دیگر دستورات شرطی مشابه که مدیریت کردن شرایط را آسان میکنند.

 • متغیّر پذیری برای بالا بردن انعطاف ربات در سیستم های مختلف

نرم افزار کاربر مجازی دارای متغیّرهای عددی و متنی (قابل تعریف به تعداد دلخواه) و متغیّرهای سیستمی از پیش تعریف شده؛ نظیر پوشه های Program Files، My Documents و… میباشد. امکان استفاده وسیع از این متغیّرها تقریباً در تمامی دستورات (به ویژه دستورات کنترلی و شرطی) باعث میشود ربات با سیستم ها و شرایط مختلف هماهنگ شود.

 • عبور از کدهای امنیتی Captcha

شاید خیلی ها با این گزینه موافق نباشند اما اگر قرار است ربات جایگزین انسان شود باید بتوانند همانند انسان از کدهای امنیتی Captcha (کپچا) عبور کند. بنابراین امکان تشخیص و درج کدهای امنیتی Captcha، در نرم افزار کاربر مجازی گنجانده شده است.

 • امکان منتظر ماندن برای موارد خاص به منظور تصمیم گیری و اقدام در لحظه مناسب

انتظار و تشخیص تغییر وضعیت یک کنترل خاص (مثلاً تیکدار شدن یک کنترل)، انتظار و تشخیص باز یا بسته شدن یک پنجره خاص، انتظار و تشخیص پر شدن یک فیلد خاص توسط کاربر، انتظار و تشخیص تکمیل شدن بارگذاری (Load) صفحات وب، انتظار و تشخیص پدیدار یا مخفی شدن اِلمان های صفحه وب و مواردی از این دست جزء دیگر موارد مهمی هستند که نرم افزار کاربر مجازی به آنها مجهز میباشد.

نکات فوق گوشه ای از ویژگی های این ربات ساز ایرانی هستند، برای آشنایی با لیست کامل ویژگی ها و دیگر توانمندیهای فوق العاده این نرم افزار بهتر است به سایت سازنده این نرم افزار مراجعه نموده و ربات های عمومی که توسط این نرم افزار طراحی شده اند را مشاهده و بررسی نمایید. ربات هایی که حتی از سد شرکت های بزرگی چون گوگل و اینستاگرام با تمام تمهیدات ضد رباتی شان عبور کرده اند.

برخی از ربات های پرطرفدار کاربر مجازی:

 • نمونه ربات پیام گذار در سایت ها در سایت کاربر مجازی

رباتی برای ارسال پیام گروهی و انبوه در واتساپ، سروش و دیگر پیام رسان ها؛ بصورت پیام خصوصی به همراه عکس، ویدئو و …

لینک صفحه ربات پیام گذار در سایت ها

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-پیام-گذار-در-سایت-ها/

 

 • نمونه ربات استخراج اطلاعات از سایت ها در سایت کاربر مجازی

رباتی که میتواند از سایتهای مختلف اطلاعات آگهی ها یا کالاهای مندرج را استخراج کرده و در یک فایل اکسل ذخیره کند.

لینک صفحه ربات استخراج اطلاعات از سایت ها

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-استخراج-اطلاعات-از-سایت-ها

 

 • نمونه ربات ورودی گوگل و ارتقاء سئو در سایت کاربر مجازی

رباتی که میتواند عملیات سرچ عبارات کلیدی و کلیک بر روی سایت شما در گوگل را دقیقاً شبیه به انسان به اجرا در آورده و سئو سایت شما را ارتقاء دهد.

لینک صفحه ربات ورودی گوگل و ارتقاء سئو

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-سئو/

 

 • نمونه ربات اینستاگرام در سایت کاربر مجازی

رباتی با عملکردی کاملا انسانی برای انجام کلیه امور در اینستاگرام، اموری نظیر لایک زدن، کامنت یا پست گذاشتن، فالو کردن و …
لینک صفحه ربات اینستاگرام

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-اینستاگرام-کاربر-مجازی

 

 • نمونه ربات خودکار ساز مراحل نصب در سایت کاربر مجازی

رباتی که میتواند خودش مراحل نصب را بطور خودکار طی کند، دکمه ها را کلیک کند، فایلها را کپی کند، شماره سریال را درج کند و…

لینک صفجه ربات خودکار ساز مراحل نصب

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-خودکار-ساز-مراحل-نصب

 

 • نمونه ربات ارسال پیام انبوه در پیام رسان ها در سایت کاربر مجازی

ربات درج کننده خودکار پیام یا نظر در صفحات مختلف سایت ها، با امکان پیدا کردن سایت های دارای بخش نظر دهی در گوگل.
لینک صفحه ربات ارسال پیام انبوه در پیام رسان ها

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-ارسال-پیام-انبوه-تلگرام

منبع سایت نمناک :

https://namnak.com/software.p76825

‫0/5 ‫(0 نظر)
1
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

یک دیدگاه

 • سامانه استخدام ایران
  17 ژانویه 2022

  عالی بود، سامانه رسمی استخدام ایران https://estekhdamjo.com