شرایط پاسپورت برای سفر به ترکیه

4 سال پیش
شرایط پاسپورت برای سفر به ترکیه

یکی از شهرهای توریستی و زیبای ترکیه، استانبول است که شما می‌توانید با روشی خیلی راحت که امروزه بسیار رواج دارد به آنجا سفر کنید. آن روش تهیه بلیط لحظه آخری استانبول از علی بابا است.

البته که برای هرگونه سفر به استانبول یا کشور ترکیه به پاسپورت آن کشور نیاز داریم. در این مطلب، پاسپورت ترکیه، شرایط اخذ شهروندی ترکیه و مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه را بررسی کرده و تمامی نکات مهم مربوط به پاسپورت ترکیه را بصورت خلاصه و مفید در اختیار شما قرار می‌دهیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما تا انتها دراین مقاله همراه باشید تا به بررسی این نکات مهم بپردازیم.

مباحثی که دراین مقاله بررسی می‌شوند:

*پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی

*شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه

*پاسپورت ترکیه از طریق کار

*پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

*پاسپورت ترکیه از طریق تولد

*پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

پاسخ به سوالات متداول درزمینه پاسپورت ترکیه:

*کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه چندتا هستند؟

-با پاسپورت این کشور میتوان به ۷۲ کشور بدون ویزا و به ۴۹ کشور با گرفتن ویزا در لحظه ورود سفر کرد.

*چه روش هایی برای اخذ پاسپورت ترکیه وجود دارد؟

-از راه‌های اخذ پاسپورت ترکیه می‌توان به دریافت پاسپورت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و خرید ملک اشاره کرد.

*آیا ویزای تحصیلی ترکیه می‌تواند به پاسپورت ترکیه تبدیل شود؟

-ویزای دانشجویی نمی‌تواند به پاسپورت ترکیه تبدیل شود و اگر دانشجو هستید، برای دریافت پاسپورت باید از طریق پیدا کردن کار و یا روش‌های دیگر، برای پاسپورت اقدام کنید.

*آیا در صورت تولد در ترکیه می توان تابعیت این کشور را گرفت؟

-قانون اعطای تابعیت در ترکیه از اصل خون پیروی می کند و به فرزندان اتباع بیگانه که در این کشور متولد می‌شوند تابعیت داده نمی‌شود.

بهترین هتل‌های استانبول در تکسیم را بشناسید

شرایط پاسپورت برای سفر به ترکیه

پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی

کشور ترکیه به دلیل همسایگی با کشور ایران و تشابهی که در ادیان این کشور وجود دارد، ممکن است مد نظر افراد زیادی برای مهاجرت و دریافت پاسپورت دائمی باشد.

این کشور،کشوری اوراسیایی است که با حدود ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع مساحت، حدود ۸۰ میلیون نفر را درخود جای میدهد. جالب است بدانید حدود ۷۵ درصد از این جمعیت مسلمان هستند.

از طریق دریافت پاسپورت ترکیه، شما می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز پاسپورت این کشور را تهیه کنید.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه را می‌توان از چندین راه مختلف کسب نمود. این موضوع به شرایط شما بستگی دارد. برای تهیه پاسپورت ترکیه بطور قطع ابتدا باید اقامت این کشور را بدست آورید که راه‌های این کار را در ادامه بررسی می‌کنیم.

پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه از چندین طریق امکان‌پذیر است و هریک از این روش‌ها می تواند پس از چند ماه منجر به دریافت پاسپورت ترکیه شود. مبلغ سرمایه گذاری شده در ترکیه باید به مدت سه سال در این کشور باقی بماند.

*با خرید ملک به ارزش ۲۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا

*سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا

*از طریق خرید سهام به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا

*از طریق خرید اوراق قرضه به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا

*از طریق ثبت شرکت و استخدام ۵۰ نیرئی کار که شهروند ترکیه هستند.

پس با به کارگیری هر کدام از روش‌های گفته شده، می‌توانید برای دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید.

پاسپورت ترکیه ازطریق تولد

از آنجایی که قوانین کشورهای مختلف درباره تولد از دو قانون خاک یا خون پیروی می‌کنند، درنتیجه با تولد فرزند درکشور های مختلف، شرایط متفاوتی برای کسب اقامت وجود دارد. کشور ترکیه در باب تولد از قانون خون پیروی می‌کند. بنابراین در صورتیکه پدر یا مادر شخص تابعیت کشورترکیه را داشته باشد، حق شهروندی این کشور خود به خود به فرزند آنها نیز منتقل می‌شود. به  طور کل می‌توان گفت تولد فرزند درکشور ترکیه برای شهروندان خارجی، موجب دریافت پاسپورت ترکیه نمی‌شود.

پاسپورت ترکیه ازطریق ازدواج

یکی از اصولی که اغلب کشورها به آن پایبند هستند، امکان الحاق همسر درصورت عقد پیمان ازدواج است. کشور ترکیه نیز جزو کشورهایی است که شرایط اهدای پاسپورت ترکیه را درصورت ازدواج با تبعه ترکیه و ثبت رسمی آن فراهم آورده است. فراموش نکنید که زوجین باید به مدت سه سال در کنارهم زندگی کنند و دارای حداقل ۱۸ سال سن باشند. همچنین ازدواج آنها باید در صحت عقل اراده صورت گرفته باشد و در ضمن، از ازدواج قبلی خود خارج شده باشند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که پس از طلاق، تابعیت افراد از بین نمی‌رود.

راه‌های دیگری نیز مانند پناهندگی و تحصیل وکار برای اخذ پاسپورت ترکیه نیز وجود دارند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام برای دریافت پاسپورت ترکیه، شرایط خود را خوب بررسی کنید. در نهایت، پس از یادگیری زبان ترکی، بهترین راه برای سفر به ترکیه و اخذ پاسپورت آن، ماندن درخانه و خرید بلیط لحظه آخری استانبول از سایت علی باباست. از آنجایی که ترکیه یک کشور توریستی و استانبول یکی از شهرهای زیبای آن است، گرفتن بلیط لحظه آخری بسیار دشوار است ولی بلیط لحظه آخری استانبول از علی بابا یک شانس خوبی برای شماست!

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه