بلیط هواپیما گرگان چارتر بخریم یا سیستمی ؟

4 سال پیش
بلیط هواپیما گرگان

شمال یکی از محبوب‌ترین نقاط ایران است و افراد زیادی از هر فرصتی برای سفر به گلستان، مازندران و گیلان استفاده می‌کنند. گرگان یکی از زیباترین شهرهای شمالی است که به دلیل دارا بودن جنگل‌های انبوه محبوبیت زیادی نزد طبیعت دوستان دارد. درصورتی‌که شما نیز قصد سفر به گرگان را دارید، می‌توانید از طریق وب‌سایت بلیط-هواپیما بلیط هواپیما گرگان را خریداری کرده و سفری خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید.

برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا از طریق اتومبیل‌های شخصی به گرگان سفر کنند؛ اما باید توجه داشت که بسیاری از افراد از جنوب کشور و راه‌های دور قصد سفر به گرگان را داشته و سفر با اتومبیل می‌تواند خسته‌کننده باشد به همین علت بهترین گزینه، استفاده از هواپیما است. خرید بلیط ارزان هواپیما تکنیک‌هایی دارد که در ادامه قصد داریم تا شمارا با مهم‌ترین آن‌ها آشنا کنیم.

قیمت بلیط هواپیما گرگان

این روزها تورم یکی از اصلی‌ترین دلایل افراد برای نرفتن به سفر بوده و موجب شده است تا تعداد کمتری از افراد توانایی رفتن به سفر را داشته باشند اما خرید بلیط ارزان می‌تواند تا حد زیادی از هزینه‌های شما بکاهد. درمجموع قیمت بلیط هواپیما به نسبت دیگر وسایل حمل‌ونقل بالاتر است؛ اما اگر با عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط آشنا باشید، می‌توانید با پیش‌بینی درست، بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما گرگان را بخرید.

به‌طورکلی خدمات ارائه‌شده در طول پرواز می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت بلیط داشته باشد؛ اما کوتاه بودن مسیر عموماً یکی از دلایلی است که افراد را به خرید بلیط های ارزان‌تر تشویق می‌کند؛ درصورتی‌که کم کردن هزینه‌ها برایتان در اولویت است بهتر است اقدام به خرید پروازهایی با امکانات کمتر کنید؛ اما اگر توانایی پرداخت هزینه بیشتری را دارید، می‌توانید با خرید بلیط از ایرلاین هایی همچون ماهان، خدمات بهتری دریافت کنید. نوع پرواز، کلاس پرواز، زمان پرواز و ایرلاین ها بر قیمت بلیط اثرگذارند؛ شما می‌توانید با انتخاب هوشمندانه در خصوص هریک از عوامل فوق، بلیط هواپیما گرگان را با کمترین قیمت بخرید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما گرگان

زمان یکی از عوامل مؤثر بر قیمت هواپیما است و شما می‌توانید با جابه‌جایی زمان سفر، ارزان‌ترین بلیط هواپیما گرگان را بخرید. گرگان به‌عنوان یکی از شهرهای شمالی در بیشتر ایام بارانی بوده و به همین دلیل نیز بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند تا در فصول بهار و پاییز به این شهر سفر کنند؛ اما اگر شما هم از تماشای باران پاییزی لذت می‌برید می‌توانید فصل زمستان را نیز برای خرید بلیط هواپیما گرگان انتخاب کنید. بوی خاک باران‌خورده، سکوت جنگل و تماشای قطرات باران، سفری رؤیایی برای شما به ارمغان خواهد آورد. عموماً افراد به دلیل شرجی بودن هوا، سفر در تابستان را مناسب ندانسته بنابراین می‌توان گفت که قیمت بلیط هواپیما گرگان در فصل تابستان عموماً پایین است.

باید توجه داشت که قیمت بلیط هواپیما در تعطیلات رسمی و عید نوروز بالاتر از دیگر ایام سال بوده و به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌شود برای خرید بلیط هواپیما ارزان گرگان در وسط هفته و در ایام غیر تعطیل اقدام کنید.

نوع بلیط هواپیما گرگان

انواع بلیط هواپیما گرگان

انوع بلیط هواپیما یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت بلیط بوده که انتخاب درست آن می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش هزینه‌های سفر شما داشته باشد. مجموعاً می‌توان نوع پرواز را به ۳ دسته تقسیم کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بلیط سیستمی گرگان

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از تعطیلات خود نهایت استفاده را کرده و به سفر بروند به همین دلیل نیز نرخ سفر در ایام عید بسیار بالا است. برخی از افراد سفرهای داخلی را ترجیح داده و برخی دیگر نیز اقدام به خرید بلیط هواپیمای خارجی می‌کنند؛ درصورتی‌که شما هم قصد سفر در ایام تعطیل را دارید یکی از بهترین گزینه‌ها خرید بلیط هواپیما گرگان است. نباید فراموش کرد که خرید بلیط هواپیما گرگان در زمان تعطیلات به دلیل بالا بودن تقاضا کار سختی است درنتیجه بهتر است خرید بلیط سیستمی گرگان را از مدت‌ها پیش در دستور کار قرار دهید.

نرخ بلیط سیستمی گرگان توسط ایرلاین ها مشخص می‌شود و عموماً از نوسان کمتری نسبت به بلیط های چارتری برخوردار است. این نوع بلیط ها از مدت‌ها قبل از پرواز قیمت‌گذاری شده و عرضه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مزایای بلیط سیستمی گرگان این است که اگر سفر شما کنسل شده و یا به تأخیر بیفتد، می‌توانید زمان بلیط خود را تغییر داده و یا آن را مسترد کنید. ایرلاین ها مبلغی از وجه بلیط را به‌عنوان خسارت برداشته و مابقی آن را به شما پس خواهند داد.

بلیط هواپیما چارتر گرگان

پرواز گرگان به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شهرهای شمالی عموماً پرتردد بوده و به همین علت دارای بلیط چارتر است. چارترکننده‌ها از مدت‌ها قبل از پرواز صندلی‌های هواپیما را خریداری کرده و آن‌ها را در فرصت مناسب به بهترین قیمت به فروش می‌رسانند. بلیط های چارتری توسط آژانس‌های هواپیمایی قیمت‌گذاری شده و نرخ آن کاملاً وابسته به میزان تقاضا است؛ اما باید دانست که آژانس‌ها فقط می‌توانند در محدوده تعیین‌شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری نرخ تعیین کنند.

شما می‌توانید بلیط های چارتری را هم استرداد کنید؛ اما اگر قیمت بلیط چارتر از حداقل قیمتی که توسط سازمان هواپیمایی کشوری تعیین کرده است پایین‌تر باشد، ۱۰۰ در ۱۰۰ بلیط به‌عنوان خسارت دریافت شده و پولی مسترد نمی‌شود.

یکی دیگر از نکات مهم در خصوص بلیط چارتری گرگان این است که احتمال خرید این نوع بلیط در فصل بهار و پاییز کمتر است؛ زیرا بالا بودن تقاضا موجب فروش بلیط ها می‌شود و به هر میزان که تقاضا زیاد باشد، قیمت بلیط نیز بیشتر خواهد شد اما شما می‌توانید در فصل تابستان و زمستان بلیط چارتری گرگان را با قیمت بسیار پایین بخرید.

بلیط لحظه آخری گرگان

بسیاری از افراد بنا بر دلایل مختلف به‌صورت ناگهانی قصد سفرکرده و اقدام به خرید بلیط هواپیما گرگان می‌کنند. باید دانست که ارزان‌ترین نوع بلیط مربوط به بلیط لحظه اخری گرگان است که در روز پرواز ارائه می‌شود. درصورتی‌که بلیط سیستمی و چارتری به‌صورت کامل به فروش نرسد، ایرلاین ها و آژانس‌های هواپیمایی برای جلوگیری از ضرر بلیط لحظه اخری پرواز گرگان را با قیمت ارزان به فروش می‌رسانند. اگر برنامه و زمان‌بندی خاصی برای سفر به گرگان ندارید، می‌توانید با جستجو در وب‌سایت بلیط-هواپیما بلیط لحظه اخری گرگان را پیداکرده و خریداری کنید.

روش‌های خرید بلیط هواپیما گرگان

می‌توان به ۲ صورت بلیط هواپیمای گرگان را خرید؛ درصورتی‌که امکان خروج از منزل را نداشته و یا با کمبود وقت مواجه هستید بهتر است بلیط هواپیما گرگان را به‌صورت اینترنتی بخرید و اگر می‌خواهید خیالتان از خرید بلیط راحت باشد می‌توانید حضوراً اقدام به خرید بلیط کنید.

رزرو حضوری بلیط هواپیما گرگان

خرید بلیط هواپیما

ترافیک، کمبود وقت، آلودگی، خستگی و همچنین عدم امکان مقایسه قیمت‌ها تنها بخشی از نکات منفی خرید بلیط به‌صورت حضوری است. برای خرید حضوری باید به آژانس‌های هواپیمایی مراجعه کرده تا بتوانید بلیط هواپیما گرگان را بخرید. ازجمله مهم‌ترین معایب خرید بلیط به‌صورت حضوری این است که شما نمی‌توانید قیمت بلیط های مختلف را مقایسه کنید؛ زیرا همان‌طور که بیان شد تغییر در هرکدام از عوامل، می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت داشته باشد. به همین دلیل درصورتی‌که امکان استفاده از اینترنت را دارید بهتر است به‌صورت اینترنتی و از طریق وب‌سایت بلیط-هواپیما بلیط هواپیما گرگان را بخرید.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما گرگان

این روزها اکثر افراد اقدام به خرید بلیط به‌صورت اینترنتی می‌کنند تا بدین طریق بتوانند قیمت بلیط های مختلف را مقایسه کنند. گاهی تأخیر ۱ روزه سفر می‌تواند به‌شدت در قیمت بلیط تأثیرگذار باشد. همچنین استفاده از سایت‌های فروش بلیط بسیار آسان بوده و امکان خرید راحت بلیط را فراهم می‌کند. کافی است به وب‌سایت بلیط-هواپیما مراجعه کرده و مبدأ و مقصد را انتخاب کنید؛ پس‌ازآن با مشخص کردن زمان احتمالی سفر، قیمت بلیط ها برایتان به نمایش درخواهد آمد؛ شما می‌توانید از طریق فیلترهای موجود قیمت بلیط در روزهای قبل و بعد از پرواز را نیز مشاهده و مقایسه کنید. همچنین این امکان برای شما فراهم آمده است تا بتوانید ایرلاین، نوع پرواز و کلاس پرواز را نیز مشخص کنید.

فرودگاه گرگان

این فرودگاه مابین شهرهای گرگان و آق‌قلا  قرار دارد و می‌توان آن را ازجمله اصلی‌ترین فرودگاه‌ها برای انجام پروازهای حج دانست به همین دلیل نیز این فرودگاه در رده ۱۴ ترافیک هوایی کشور قرار دارد. ایرلاین هایی ازجمله قشم ایر، وارش، زاگرس، ایران ایر، آتا و ماهان مجری پروازهای گرگان از سرتاسر ایران هستند.

شهرهای تهران، مشهد، زاهدان، کیش و بندرعباس به سمت گرگان پرواز داشته و شما می‌توانید از نزدیک‌ترین فرودگاه‌های مذکور برای رسیدن به گرگان استفاده کنید.

مدت‌زمان پرواز گرگان

مدت‌زمان پرواز از هر شهر به گرگان متفاوت بوده و نمی‌تواند زمان ثابتی را بیان کرد؛ اما به‌طورکلی زمان پرواز هواپیما تهران گرگان بین ۱ تا ۱٫۵ ساعت و زمان پرواز هواپیما مشهد گرگان بین ۱٫۵ تا ۲ ساعت است.

اطلاعات پرواز بلیط هواپیما گرگان

پس از مشخص کردن بلیط پرواز خود می‌توانید بر روی گزینه جزئیات بیشتر کلیک کرده و اطلاعات تکمیلی ازجمله قوانین کنسلی بلیط، مسیر پرواز و … را مشاهده کنید. اگر شما هم با خواندن این مقاله قصد سفر به گرگان را دارید، می‌توانید همین الآن به وب‌سایت بلیط-هواپیما مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن، ارزان‌ترین و بهترین بلیط هواپیما گرگان را بخرید و خود را به این شهر زیبا برسانید. گرگان شهری با طبیعت بکر و تاریخی کهن بوده که مطمئناً نظر شمارا جلب خواهد کرد.

منبع: بلیط-هواپیما

 

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه