اجاره ویلا ماسال و راهنمای کامل این شهر زیبا

1 سال پیش
اجاره ویلا ماسال

وقتی صحبت از سفر به شمال می شود، بسیاری از مردم در مورد برخی از مناطق و ویلاها دیگر اطلاعاتی ندارند. برخی از افراد ترجیح می دهند ویلا در ساحل اجاره کنند، در حالی که برخی دیگر جنگل را ترجیح می دهند و در این بین دو یا سه جاذبه بیشتر را انتخاب نمی کنند. اگر در سمت مازندران باشند به کلاردشت فیلبند می روند و اگر گیلان را برای سفر انتخاب کنند معمولا سفرشان به ساحل چمهل یا جنگل گیسوم ختم می شود اما آیا تا به حال سفر دیگری به شمال برنامه ریزی کرده اید؟

این بار مکانی متفاوت، رنگارنگ و زیبا برای سفر به گیلان انتخاب کنید؟ خانه های روستایی و ویلاها بالای دریای ابرها قرار گرفته اند و دما تقریباً ملایم است. جایی که می توانید در سکوتی بی نظیر استراحت کنید و از طبیعت سرسبز به طور کامل لذت ببرید..

ماسال یکی از زیباترین روستاهای استان گیلان است که از چندین روستا تشکیل شده و طبیعت زیبایی بی پایانی دارد. امروز راهنمای جامع سفر به ماسال در استان گیلان را تهیه کرده ایم و در نهایت با معرفی سایت های جاباما، ایران آهانا، شب، جاجیگا، می توانید به راحتی و با خیال راحت اجاره ویلا شمال در تمامی شهرهای ایران را با چند کلیک انجام و سفر ماجراجویانه خود را شروع کنید.

ماسال گیلان کجاست؟
ماسال یکی از زیباترین روستاهای گیلان است که در شمال غربی این استان و در ارتفاعات قرار دارد و با تهران حدود ۳۷۴ کیلومتر فاصله دارد. در روزهای عادی ۴ ساعت طول می کشد تا به ماسال برسید، اما در روزهای تعطیل و آخر هفته باید حداقل دو یا سه ساعت در ترافیک میمانید.

ماسال متشکل از چندین منطقه است به نام های اولسبنگاه، سو چاله، تلارگاه، ملومه، خندیل، اسپی، شنبه، وشیار، شلما، دشت آلانزه، خوخه دریا، خانبند است. اولسبنگاه و دشت آلنزه در بین مسافران بسیار شناخته شده است، اما تمامی این منطقه نیز بسیار زیبا،و سرسبز هستند. و هوای پاکیزه دارد. می توانید از ماشین شخصی خود یا ماشین محلی برای سفر بین ویلاها و مناطق مختلف استفاده کنید و اقامتگاه های بوم گردی یا کلبه های جنگلی و در اخر به راحتی اجاره ویلا در ماسال انجام دهید. اکنون که با موقعیت جغرافیایی ماسال آشنا شدید، به دیدن جاذبه ها و دیدنی های این منطقه سرسبز و زیبا می پردازیم.

‌‌ ماسال زیبا کجاست؟

ماسال خود یکی از بهترین های استان گیلان است. اگر در این منطقه کلبه ای یا ویلا پیدا کردید، روزی چندین بار این فرصت را دارید که دریای ابرها را ببینید، این فرصت را دارید که در دره آلنز کمپ بزنید و در هوای سرد منطقه قدم بزنید..

یکی از دیدنی های معروف ماسال آبشارهای این منطقه است که همیشه برای استراحت در محاصره طبیعت است. اگر در روزهای آرام به این منطقه سفر کنید، تنها صدایی که می شنوید صدای جاری شدن آب است که تنها درمان هر استرسی است.

آبشار خون، آبشار تولی نسا و آبشار رامینا ۳ آبشار معروف و زیبای ماسالی هستند که ارزش دیدن را دارند. در ضمن اگر فرصت داشتید می توانید از قلعه کول، غار آویشو، بام ماسال، پارک ساحلی و پارک جنگلی رضامنادا دیدن کنید.

اجاره ویلا ماسال ایران آهانا

از ماسال چه سوغاتی بخریم؟

حالا که برای بازدیدمان برنامه ریزی کرده ایم، وقت آن است که با هدایای ماسال آشنا شویم. قبل از هر چیز در سفر به شهرهای مختلف گیلان حتما ماهی ترشی، میرزا قاسمی، باقالی قاتق، سیر ترشی و زیتون پرورده لذیذ تازه بخورید..

با طبیعت این منطقه، خاک حاصلخیز و هوای فوق العاده، باید منتظر بهترین غذای طبیعی و مرغوب باشیم. برای خرید سوغاتی ماسال می توانید فومن کلوچه، ادویه و سبزیجات مورد استفاده در آشپزی و زیتون تهیه کنید. البته برنج در همه جای دنیا و همچنین در ماسال و دیگر شهرهای گیلان معروف است..

چگونه ویلا و کلبه در ماسال پیدا و اجاره کنیم؟

پیش از سفر به ماسال و اجاره ویلا در ماسال حتماً از وضعیت آب و هوا و پیش بینی بارندگی مطلع شوید زیرا در ارتفاعات قرار دارد و هوا نسبت به شهرهای ساحلی گیلان سرد است. فصل بهار و تابستان عموما بهترین زمان برای سفر به ماسال و سایر ارتفاعات گیلان است..

اگر قصد رزرو خانه بوم گردی یا خانه جنگلی در هر کمپ ییلاقی در ماسال را دارید می توانید از سایت هایی مانند ایران آهانا، جاباما، جاجیگا، همسا یا شب استفاده کنید که لیستی از بهترین خانه های بوم گردی و خانه های جنگلی و ویلا ممکن را آماده می کنند. هر وقت خواستی رزرو کنید و سفر را شروع کن.

اگر کلبه یا ویلا در نظر دارید، حتماً روی آن کلیک کنید و تمام اطلاعات مهم مانند لوازم آشپزخانه یا وسایلی مانند تهویه مطبوع، از جمله دسترسی، وضعیت آنتن و اینترنت، منطقه تحت پوشش و موقعیت مکانی، سیاست لغو و غیره را دریافت کنید. و رزرو کنید. پس از پرداخت، آدرس و مکان دقیق را برای شما ارسال می کنند و اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که سفر خود را شروع کنید. امیدواریم از سفر به ماسال زیبا لذت ببرید و خاطرات فراموش نشدنی را در این سفر تجربه کنید..

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه