ابزارآلات پرکاربرد در صنعت ؟

2 سال پیش

ابزارآلات بسیاری در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند و وجود هر کدام ، برای پیشبرد کار و تولید ضروری می باشد. سیلندر های هیدرولیک برای ایجاد نیروی مکانیکی در یک حرکت خطی استفاده می شود. این ابزار ، لوله ای است که در دو انتها درپوش دارد و یک میله از یک طرف بیرون زده است. یک عدد میله در داخل سیلندر وجود دارد و پیستون ، سمت داخلی میله را از سمت درپوش داخلی سیلندر جدا می کند. سیلندر پنوماتیک ، وسیله ای مکانیکی است که انرژی هوای فشرده را ، به یک حرکت خطی رفت و برگشتی تبدیل می کند. این سیلندر از هوای فشرده ، برای حرکت پیستون به داخل و خارج استفاده می کند ؛ در حالی که یک سیلندر تک اثر ، از هوای فشرده برای حرکت یک طرفه و یک فنر برای حالت برگشت آن استفاده می کند. هیدروموتور ها ، فشار مایع را به حرکت چرخشی تبدیل می کنند. مایع داخل دستگاه ، تحت فشار پمپ هیدرولیک با فشار دادن چرخ دنده ها ، پیستون ها و پره های موتور هیدرولیک ، محور خروجی موتور را می چرخاند. این دستگاه یکی از پرکاربردترین ابزار های مورد استفاده در صنعت می باشد. تقریبا در تمام دستگاه ها و ابزار هایی که نیاز به چرخش داریم ، وجود هیدروموتور احساس می شود. ساختمان این ابزار مهم و پرکاربرد ، شباهت بسیاری به پمپ های هیدرولیک دارد ؛ اما در عمل کاملا متفاوت می باشد. یکی دیگر از وسایلی که در صنعت استفاده های بسیاری دارد ، پمپ دنده ای هیدرولیک می‌ باشد.

پمپ های دنده ای هیدرولیک از محبوب ترین و پرکاربردترین پمپ های هیدرولیک به حساب می آیند. چرا که علاوه بر داشتن حجم کم و فشردگی بالا ، محدوده بسیار وسیعی از دِبی را شامل می شوند. این پمپ ها علاوه بر طراحی بسیار ساده و منحصر به فرد خود ، از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار بوده و محبوبیت بسیار بالایی دارند. جابجایی مایعات و سیالات در این دستگاه به واسطه حرکت چرخشی دنده های تعبیه شده صورت می گیرد. برای این که اطلاعات کاملتری در این زمینه کسب کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید ، حتما به سایت پاسکال استور paskalstore.com سر بزنید و بزرگترین برند های لواز صنعتی را با بهترین قیمت موجود در بازار ، خریداری کنید. یافتن همچین محصولاتی کار سختی نیست ، کافیست تحقیقات خود را در مورد کیفیت و برند های این لواز شروع کنید و از افراد با تجربه در این‌‌ راه ، مشورت بگیرید.

موارد استفاده از سیلندر پنوماتیک

موارد استفاده از این ابزار در صنعت ، بسیار بالا بوده و به واسطه کاربرد های فراوانی که دارد ، جز یکی از محبوب ترین ابزار ها به شمار می رود. سیلندر های پنوماتیکی در صنایع تولیدی ، اغلب برای باز کردن دریچه‌ ها ، درب‌ ها و بلند کردن اجسام سنگین استفاده می‌ شوند. اما در صنعت خودروسازی ، سیلندرهای پنوماتیکی نقش بسیار متفاوتی دارند. آنها در اتومبیل ها و کامیون ها برای ترمز مورد استفاده قرار می گیرند. این سیلندر ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که شامل ؛ سیلندر پنوماتیک تک اثره و سیلندر پنوماتیک دو اثره.

در سیستم سیلندر های پنوماتیک از چه گاز هایی استفاده می شود ؟

دو گازی که بیشتری موارد استفاده را داشته و ویژگی های دستگاه تطابق حداکثر را دارند ، شامل ؛ هوای فشرده و نیتروژن می باشد.  هوای فشرده ، در واقع مخلوطی از تمام گازهای موجود در جو می باشد و به دلیل وجود همیشگی ، عرضه نامحدود و سهولت تراکم هوای موجود در جو ، این گاز به پرمصرف ترین سیال برای سیستم های پنوماتیک تبدیل شده است. در واقع شما می توانید در هر زمان و هر شرایطی از هوای موجود استفاده کرده و سیستم خود را راه اندازی کنید.

تفاوت اصلی سیلندر های هیدرولیک و پنوماتیک چیست ؟

سیلندر های پنوماتیک ، از گاز ها به عنوان سیال مورد نظر خود استفاده می کنند. به طور کلی از هوا یا گاز خالص ، برای انتقال نیرو با استفاده از قدرت فشرده سازی استفاده می کنند. اما از طرف دیگر ، سیلندر های هیدرولیک از مایعات به عنوان سیال مورد نظر خود بهره می برند. سیالات استفاده شده در سیلندر های هیدرولیک ، غالبا از ؛ روغن ، گلیکول و دیگر مایعات مقاوم در برابر شعله تشکیل می شود. پس به طور خلاصه می توان گفت که سوخت اصلی سیاند پنوماتیک از هوای اطراف و گاز هایی مانند نیتروژن می باشد و در سمت مقابل ؛ ماده اصلی که در سیلندر های هیدرولیک از آن استفاده می شود ، شامل برخی سیالات مانند ر‌وغن و دیگر مایعات مقاوم به آتش سوزی می باشد.

ابزار های صنعتی خود را از کجا خریداری کنیم ؟

تهیه و خریداری ابزار های صنعتی ، کار چندان آسانی نیست. چرا که کار در صنعت ، نیازمند وسایلی می باشد که از نظر کیفیت مورد قبول بوده و قیمت آن ها نیز مناسب باشد. اما اینکه از کجا این لوازم را تهیه کنیم ، خود بحث بسیار جدی می باشد. شما می توانید به مراجعه به فروشگاه ها و تولیدی های مختلف و تحقیق در مورد برند مناسب خود ، اقدام به خرید آن کنید. فروشگاه پاسکال با داشتن بیش از ده سال سابقه در زمینه فروش ابزار آلات صنعتی ، یکی از بهترین و قابل اعتماد ترین فروشگاه ها جهت خریداری محصولات مورد نظر شما می باشد. لطفا به سایت paskalstore.com سر بزنید و محصول خود را انتخاب نمایید

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه