ایزوگام استخر

2 سال پیش
ایزوگام استخر

استخرها نیاز به عایق دارند. مهم نیست که استخر برای چه ساخته شده است. اگر بخواهیم مصرف آب و نگهداری استخر را به خوبی انجام دهیم، باید استخر خود را در برابر رطوبت عایق بندی کنیم.

تفاوت در هزینه عایق استخر بر اساس عوامل مختلفی قابل تغییر است. عوامل مختلفی که هر کدام در انتخاب ما موثر خواهند بود. قبل از انتخاب عایق استخر باید از این عوامل آگاه باشیم. سپس می توانیم عایق ها را با استفاده از مبنای دیگری مقایسه کنیم. هرچه بتوانیم محیط خود را بهتر درک کنیم از خرید ایزوگام بهتری برخورددار میشویم.

در این مقاله تصمیم گرفتیم ویژگی های عایق رطوبتی خوب را بررسی کنیم. اگر شما هم قصد ایزوگام کردن این مکان را دارید، بهتر است با ما همراه باشید. آگاهی بیشتر در زمینه کاری که قصد انجام آن را دارید به شما کمک می کند تا کار بهتری در انتخاب عایق استخر و خرید آستر استخر و همچنین اطلاع از قیمت آستر و نحوه نصب آستر داشته باشید.

انواع ایزوگام عایق استخر

ایزوگام در انواع مختلفی در بازار موجود است. انواع مختلف که هر کدام از نظر کیفیت تفاوت های زیادی دارند.

انتخاب عایق برای استخر باید به گونه ای باشد که در برابر رطوبت این محیط مقاوم بوده و راندمان بالایی از خود نشان دهد از طرفی ظاهر استخر را خراب نمی کند. اگر ظاهر استخر برایتان مهم است، بهتر است با ایزوگام طرح دار مناسب استخر استفاده نمایید. در این بخش به مقایسه دو ایزوگام ساده و طرح دار می پردازیم:

مقایسه ایزوگامای ساده و ایزوگام طرح دار

ایزوگام ساده

ایزوگام های ساده فقط با فویل آلومینیومی پوشانده می شوند. ظاهر آنها آلومینیومی است و برای تغییر ظاهر استخر باید یک لایه بیرونی کار شود.

گاهی اوقات این کار مشکلاتی را به همراه دارد، بنابراین اگر ظاهر استخر برای شما مهم است، می توانید انواع دیگری از ایزوگام را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هزینه عایق ایزوگام معمولی استخر نسبت به انواع دیگر کمتر است.

ایزوگام طرح دار

ایزوگام های طرح دار پس از ایزوگام های ساده ساخته و طراحی شدند. این نوع ایزوگام کارایی بالایی دارند و می توانند به عنوان یک عایق مناسب در قسمت های مختلف عمل کنند. طراحی زیبا و عملکرد بالای این عایق ها آن ها را در انتخاب عایق استخر به عنوان کاندیدای قوی تبدیل می کند.

هزینه ایزوگام طرح دار استخر کمی بیشتر از ایزوگام معمولی است. اما نیازهای شما را در هر زمینه ای برآورده می کند.

عوامل موثر بر ایزوگام استخر

همانطور که گفتیم عوامل موثر بر هزینه عایق کاری استخر تاثیر می گذارد.

مواردی که بر قیمت عایق استخر تأثیر می گذارد عبارتند از:

ایزوگام استخر

نوع عایق ایزوگام

نوع عایق بسته به تک لایه یا دولایه بودن آن تاثیر زیادی در قیمت تمام شده عایق استخر دارد. ایزوگام های دو لایه قیمت بالاتری دارد. از طرفی انتخاب عایق استخر می تواند ساده یا طرح دار باشد. اگر تصمیم به خرید عایق استخر طرح دار دارید قیمت عایق استخر بالاتر خواهد بود.

کیفیت مواد اولیه ایزوگام

بسیار مهم است که سازنده از چه موادی در تولید ایزوگام استفاده کند. تولیدکنندگان مواد اولیه را با کیفیت های مختلف خریداری می کنند و از آنها در تولید ایزوگام استفاده می کنند. هر چه کیفیت مواد اولیه بالاتر باشد، کیفیت ایزوگام بالاتر و هزینه عایق استخر نیز بالاتر می رود.

ضخامت و وزن ایزوگام

برخی از تولیدکنندگان ایزوگام با ضخامت و وزن کم تولید می کنند. کاهش وزن و ضخامت باعث کاهش مصرف مواد اولیه در ایزوگام می شود. هر چه میزان مواد استفاده شده در ایزوگام کمتر باشد، هزینه عایق استخر نیز کاهش می یابد. توجه داشته باشید که خرید ایزوگام استخری بی کیفیت اصلا به نفع شما نیست. حتی اگر قیمت پایین تری داشته باشد.

تکنولوژی تولید ایزوگام

روش های مختلفی برای ساخت این محصولات وجود دارد که می تواند بر قیمت عایق استخر تاثیر بگذارد.

ایزوگام استخر

کارخانه تولید ایزوگام

با توجه به کارخانه تولید، چه سیاست کاری اتخاذ می شود، این بر هزینه عایق استخر تأثیر می گذارد. برخی از کارخانه ها با افزایش تولید و استفاده از تمامی امکانات تولیدی در هزینه عایق استخر منصفانه تر هستند.

مبلغ خرید ایزوگام

خرید ایزوگام استخر اگر به صورت عمده انجام شود مناسبتر است.

خرید ایزوگام از واسطه ها

خرید از کدام مرکز خرید می تواند بر هزینه عایق استخر تأثیر بگذارد.

هزینه عایق استخر را مستقیماً از نمایندگی های معتبر پرداخت کنید. هزینه عایق استخر به قیمت واقعی در نمایندگی محاسبه می شود. ایزوگام کالا تنها نماینده رسمی خرید ایزوگام اصفهان ، ایزوگام دلیجان، سپربند و آلسال بام در کشور می باشد.

ویژگی ایزوگام با کیفیت

عایق استخر با کیفیت دارای ویژگی هایی است که انتخاب عایق استخر را آسان می کند. از جمله ویژگی های عایق با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ضخامت ایزوگام استاندارد

هنگام انتخاب عایق برای استخر به این نکته توجه کنید که ضخامت آن حدود ۴ میلی متر است.

۲- وزن استاندارد ایزوگام

رول ایزوگام ۱۰ متری استاندارد دارای وزن ۴۰ کیلوگرم می باشد. یعنی هر متر ۴ کیلوگرم است. هنگام تصمیم گیری برای کاهش هزینه عایق استخر، عایق های کم ضخامت را انتخاب نکنید.

۳- مواد اولیه ایزوگام با کیفیت بالا

در تولید ایزوگام باید از مواد اولیه مرغوب استفاده شود. با چند تست ساده می توانید کیفیت مواد اولیه ایزوگام را بررسی کنید.

۴- انعطاف پذیری بالای ایزوگام

هنگام انتخاب عایق برای استخر، به این نکته توجه داشته باشید که ایزوگام استاندارد نباید در هنگام خم شدن ترک بخورد یا بشکند. حتی اگر چند ساعت در یخچال باشد. از طرفی باید خاصیت کششی بالایی داشته باشد. می توانید یک قطعه ایزوگام را در دست بگیرید و از دو طرف بکشید تا کشش ایزوگام را ببینید.

۵- مقاوم در برابر دماهای مختلف

انتخاب عایق استخر باید به گونه ای باشد که ایزوگام دماهای مختلف را تحمل کند.

۶- گارانتی و بیمه نامه ایزوگام

در هنگام خرید استخر ایزوگام باید به گارانتی و بیمه نامه آن دقت کنید. برای اطلاع از قیمت ایزوگام از شرکت ایزوگام کالا همراه با ضمانت کتبی می توانید به سایت ایزوگام کالا مراجعه فرمایید.

نکات خرید ایزوگام استخر

از نمایندگی ایزوگام خرید کنید

سعی کنید عایق استخر خود را از نمایندگی های تجاری خریداری کنید تا قیمت عایق استخر برای شما مناسبتر باشد.

توجه به شهرت برند ایزوگام

در خرید استخر ایزوگام به شهرت سازنده توجه کنید. شرکت های معتبر توجه بیشتری به کیفیت ایزوگام هایی که تولید می کنند دارند.

توجه به نشان استاندارد ملی: وجود علامت استاندارد ملی بر روی رول ایزوگام به این معنی است که تمامی استانداردها در تولید ایزوگام رعایت شده است.

استفاده از نکاتی برای انتخاب عایق استخر

هنگام خرید استخر ایزوگام با مشاور مشاور مشورت کنید و کیفیت محصول را در اولویت قرار دهید. هزینه عایق استخر باید در اولویت بعدی باشد.

ایزوگام استخر

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه