مهم ترین نکات برای آمادگی IELTS در کوتاه ترین زمان

2 سال پیش
مهم ترین نکات برای آمادگی IELTS در کوتاه ترین زمان

چکیده : برای گرفتن ایلتس با برنامه ریزی درست، داشنتن راهنمای مناسب که منابع، تکنیک ها و مسیر ساده گرفت ایلتس را به شما نشان دهد، می توانید خیلی ساده بهترین نمره را کسب کنید. یکی از نکات مهم در آیلتس مسئله روانشناسی می باشد که شامل از دست ندادن انگیزه برای ازمون، سرد نشدن و ادامه دادن، روش های مناسب مطالعه که موجب یادگیری بهتر می شود و اعتماد به نفس در آزمون می باشد که یک پشتیبان اختصاصی می تواند به شما کمک فراوانی داشته باشد.

همانطوری میدانیم، امروزه بنابر نیاز های مختلف افراد از جمله مهاجرت، سفر تحصیل و… به آموزش زبان و به صورت عمیق تر مدرک آیلتس دارند. در این مطلب قصد داریم مبحث کاربردی چگونگی آمادگی برای آزمون آیلتس را با هم مرور کنیم. و همچنین مکات مهم در مورد آزمون ایتلس را باهم دیگر بررسی کنیم.

IELTS چیست؟

IELTS چیست؟

در آغاز نیاز هست تا آیلتس را بشناسیم آزمون ایلتس، یک امتحان رسمی است که توسط مراکز مجاز خاصی در سراسر دنیا برگزار می شود. ایلتس از ۰ تا ۹ نمره گذاری می شود که نمره ۰ کمترین میزان شما در مهارت های ۴ گانه اسپیکینگ، لیستنینگ، رایتینگ و ریدینگ زبان انگلیسی است. همچنین در مقابل نمره ۹ بالاترین حد مهارت شما در این چهار مهارت می باشد. مدرک ایلتس فقط تا ۲ سال اعتبار دارد. همچنین دارای دو نوع اکادمیک و جنرال می باشد. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی، گرفتن فرصت های مطالعاتی و انواع ویزاهای مهاجرتی را داشته باشید نوع آکادمیک به کار شما خواهد آمد. و همچنین اگر هم برای سرمایه گذاری، گرفتن اقامت و… بخواهید اقدام کنید، به نوع جنرال نیاز خواهید داشت.

در آزمون IELTS نوع آکادمیک و جنرال بخش لیستنینگ یکی می باشد و سایر مهارت ها، یعنی ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ دارای تفاوت های محتوایی می باشند. یعنی به شکل مثال در رایتینگ که دارای ۲ بخش است بخش اول آکادمیک از تحلیل نمودارها سوال وجود دارد ولی در جنرال یک نامه نیاز هست بنویسید. همچنین در بخش دوم در جنرال شما موضوعات عمومی ساده را مورد بررسی قرار می دهید مانند آب و هوا، سبک زندگی مردم و… ولی درحالی که در آکادمیک موضوعات تخصصی هستند مانند نظر شما در مورد اینکه: انسان ها سرمایه های فراوانی را در سفر به فضا اختصاص می دهند آیا شما موافق هستید یا خیر؟ در بخش های دیگر نیز همچنین تفاوت های مختلفی دیده می شوند.

 

 

برای قبولی IELTS به چه نمره ای نیاز دارم؟

اول از همه این دیدگاه را کنار بگذارید. معمولا با توجه به نیاز شما برای اپلای کردن، مهاجرت کردن و یا اهداف مختلف، از شما نمره خاصی خواسته میشود. یعنی IELTS نمره قبولی و ردی ندارد. به شکل کلی نمره ۶ به بالا آزمون ایلتس مورد قبول دانشگاه ها و مراکز مختلف می باشد به معادل B2 می باشد. البته که برخی از دانشگاه های ایتالیا و کشورهای دیگر ۵٫۵ را هم قبول می کنند ولی عموما نمره ۶ بیشتر مورد تایید است. در مراکز بزرگ تر و با دقت بالاتر و زمینه های حساس تر حتی ممکن است تا نمره ۸ را نیز از شما درخواست کنند و این موضوع کاملا به نوع نیاز آن ها بستگی دارد که برای چه ایلتس نیاز دارید.

 

برای IELTS چه منابعی بهتر است؟

هیچ منبعی بهترین نیست… نکته این است که ایلتس بیشتر آزمون مهارتی است. مهارت هم از تکنیک و تکرار آن تا تبدیل شدن به مهارت می آید. پس بنابراین می توان گفت تا حدی نمره آیلتس شما مربوط به بلد بودن استراتژی ها، تکنیک ها و شناخت شما از سوال ها و سیستم نمره دهی این آزمون دارد. نکته جالب این است که بسیاری از انگلیسی زبان ها در این آزمون نمره خوبیکسب نمی کنند…. چراکه اصول و قوائد آیلتس در ازمون تاثیر زیادی را دارند.

آمادگی در آزمون آیلتس

یک نکته مهم در آمادگی IELTS

برای آمادگی در آزمون آیلتس شما بیشتر به تکنیک، استراتژی و تخصص آزمون را دارید تا سواد ادبیات انگلیسی پس خود را خیلی با منابع مختلف و فراوان آموزشی درگیر نکنید. شما باید به صورت اصولی تعداد مشخصی از منابع را برای تقویت دانش عمومی زبان خود مثل کلمات و گرامرها دنبال کنید و بیشتر به تکنیک ها و نکات IELTS بپردازید. حتما برای اینکه نکات تخصصی آیلتس را به شکل دقیق آموزش ببینید بر لینک کلیک کنید. این لینک درواقع موسسه بین المللی بانی بست است که با متد های خلاقانه و بهینه، پشتیبانی اختصاصی حرفه ای برای کار کردن کتاب های مکمل و رفع اشکالات شما، تضمین کیفیت و قیمت دوره های آنلاین و همراهی شما حتی تا بعد از گرفتن ایلتس با جشن پیتزا پارتی و مشاوره اپلای، همه جوره شما را برای ازمون ایلتس اماده خواهد کرد.

سریع ترین را آماده شدن برای آیلتس

یکی از بزرگ ترین سوالاتی که ذهن داوطلبان آیلتس را به خود مشغول می کند این است که “چطور می توانم هر چه زودتر در آیلتس قبول شوم؟” واقعیت این است که پاسخ به این سوال وابسته به شرایط هر فرد، متفاوت است. نمی توانیم برای همه یک نسخه بپیچیم. با این حال تنها توصیه ی کلی که می توانیم بگوییم این است که به خوبی با متد مناسب و کاربردی برای آیلتس وقت بگذارید و از منابع و کلاس های مناسب استفاده کنید. همانطور که میدانید بی نهایت کتاب انگلیسی، منابع، دوره و متد برای تقویت زبان وآماده شدن برای آزمون ایلتس هست… ولی تایم و انرژی ما ما بسیار محدود است و میخواهیم با بهینه ترین وسریع ترین روش به خواسته خود برسیم. پس قطعا دوره های ۱۰۰ جلسه ای آیلتس و کتاب های ۱۰۰۰ صفحه ای قطعا برای ما کار ساز نیستند و نباید گول تلیغات فراوان برخی سودجویان را بخوریم چراکه با برنامه ریزی درست و متدهای هوشمندانه می توانیم خیلی ساده در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه، نمره های خوبی را دریافت کنیم… این موارد براساس تجارب در انتخاب منابع، متدها و سیلابس های مختلفی که با تحقیقات دقیق توسط تیم بانی بست برای طزاحی دوره های کاربردی و هوشمند امادگی IELTS انجام شده گفته می شوند.

 

آیا آیلتس سخت است؟

به دلیل اینکه حجم اطلاعات درست و نادرست درمورد آیلتس بسیار بالاست داوطلبان معمولا سردرگم شده و حتی نمی دانند منبعی که استفاده می کنند کافی و مناسب است یا نه؟ به همین ترتیب اغلب داوطلبان آیلتس ترجیح می دهند چند منبع و کتاب برای هر کدام از مهارت های ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ تهیه کنند و هر نوع جزوه و نمونه سوال در اینترنت را هم دانلود می کنند. اما نتیجه چیست؟ حیران و آشفته بین انتخاب کدام کتاب وقت خود را تلف کرده و در نهایت نتیجه خوبی از آیلتس نمی گیرند. پیدا کردن مسیر درست و آماده شدن برای آزمون آیلتس نیاز به انگیزه، تلاش مداوم و دارد و ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. بنابراین اگر بار اول است که می خواهید در آیلتس شرکت کنید، فشار زیادی را به تنهایی متحمل خواهید شد. ولی خوب همانطور که گفته شد، با انتخاب یک مجموعه کامل که بتواند همه جانبه شما را آماده کند کار را برای شما بسیار ساده می کند.

 

آیا آزمون ماک آیلتس کمک کننده است؟

همانطور که گفته شد در آیلتس تجربه تست زنی، شناخت قالب آزمون، فاکتورهای مهم در سیستم نمره دهی و موارد این چنینی تاثییر فراوانی در خروجی نمره شما دارند. باید برای اینکه با محیط آزمون آشنا شوید و همچنین بدانید در چه سطحی قرار دارید، نقطه ضعف های خود را کشف کنید و توانید اصلاح کنید، در آزمون های ماک معتبر شرکت کنید. همچنین آزمون های رایگان ماک استاندارد مختلف در بانی بلاگ وجود دارند که به صورت انلاین می توانید از آن ها استفاده کیند. این موارد معمولا از آزمون های برگزار شده در زمان های مختلف می باشند که درواقع سطح و محتوای واقعی ایلتس را به شما به خوبی نشان میدهند.

 

۵ نکته برای گرفتن نمره آیلتس بالا

 

کاهش دوره آمادگی آیلتس

هرگز اجازه ندهید مدت زمان آمادگی آیلتس شما بیشتر از ۶ ماه شود. چراکه شما قطعا زده خواهید شد. از طرف دیگر منابع زیادی از دست خواهید داد چه از نظر زمانی و چه از نظر مالی. یکی دیگر از نکات در این مورد این است که یک غول بزرگ به اسم آیلتس برای خود درست می کنید که کشتن آن بسیار سخت می شود.

 

 

سطح عمومی زبان انگلیسی خود را افزایش بدهید

آیلتس یک آزمون برای محک زدن مهارت های زبان انگلیسی است. درست است که تکنیک ها بسیار مهم هستند ولی سطح بالاتر در دانش عمومی زبان انگلیسی به کسب نمره بالاتر کمک میکند.

مهارت های آزمون دادن در آیلتس را یاد بگیرید

مهارت از تکنیک و تمرین فراوان ایجاد می شود ولی قبل از آن به شناخت های ساده تری از ایلتس نیاز خواهید داشت. برای مثال داوطلبان آیلتس آکادمیک در آزمون انتظار دارند تا با یکی از ۷ نوع سوال در تسک ۱ رایتینگ رو به رو شوند. هر یک از این ۷ نوع سوال هم مهارت خاصی را برای پاسخ گویی لازم دارد. سوالات ریدینگ و لیسنینگ نیز بیش از ۱۰ نوع طراحی و سبک سوال دارند. مجددا یاد آوری می کنیم برای هر کدام از این ۱۰ نوع نیز باید مهارت خاصی را برای جواب دادن یاد بگیرید. مقدار زیادی از زمانی که برای مطالعه آیلتس می گذارید باید صرف یادگیری این توانایی ها، استراتژی ها و مهارت ها شود. زمانی که شکل برخورد با هر نوع سوال را یاد بگیرید و همزمان سطح عمومی خوبی در انگلیسی داشته باشید، می توانید نمره های بالاتری در آزمون آیلتس بگیرید. یادگیری این مهارت ها به اندازه ی خود یاد گرفتن زبان انگلیسی وقت نمی گیرد. اما واقعا لازم است تا زمان مشخصی را به آن ها اختصاص دهید. معمولا حدود ۲ الی ۳ ماه، مدت پیشنهادی اساتید آیلتس برای فرا گرفتن کامل و شناختن این سوالات است. بعد از تمامی اطلاعات کلی، به تکنیک های تخصصی ورود پیدا کنید و برای تمامی انواع سوالات و حالات ممکنه اماده باشید.

دانستن فاکتورهای نمره دهی IELTS

این نکته که سریع ترین و بهترین راه برای افزایش نمره ی آیلتس این است که معیار های اگزمینر آیلتس برای نمره دادن را بشناسید و بر این اساس به سوالات پاسخ بدهید. ایلتس معمولا دارای چند فاکتور کلی است.

 1. منابع گرامر(انواع گرامر هایی که به کار میبرید و همچنین دقت استفاده از آن ها)
 2. منابع لغات(انواع کلماتی که به کار میبرید و همچنین دقت استفاده از آن ها)
 3. پاسخ دهی مناسب(اینکه سوال را به شکل کامل متوجه شوید و پاسخ مناسب و کافی بدهید)
 4. یکپارچگی و همبستگی(اینکه مواردکی ذکر می کنید دارای نظم و پیوستگی و قالب مناسب باشد)
 5. تلفظ و روان بودن( اینکه شما از نظر گفتاری موارد را درست بگید و به صورت روان موارد را بیان کنید)

این موارد به صورت کلی در رایتینگ و اسپیکینگ که شما ارائه دهنده هستید اهمیت دارند. در هر نمره از ۰ تا ۹ شما یک سری امتیازات با این موارد کسب میکیند که با کسب امتیازات بالاتر درنهایت نمره بالاتری خواهید گرفت.

 

هدف گذاری قدم برای رسیدن به آمادگی در آیلتس

 

اولین قدم انتخاب نوع ازمون می باشد. ایا به اکادمیک نیاز دارید یا به جنرال. مرحله بعد انتخاب منابع، تمارین، انگیزاننده ها و همچنین متدهای اموزشی می باشد. در ادامه مشخص کردن نمره مورد نیاز و امادگی برای آن نمره و نه ایده عال گرایی و سخت کردن ماجرای ایلتس در فکر خودمان.

 

حرف آخر در مورد آمادگی ایلتس

آیلتس معمولا در ابتدا ترسناک می باشد. ممکن است بنابر تبلیغات دروغین برای بازارگرمی برخی مراکز، شما بترسید و فکر کنید که گرفتن آیلتس خیلی دشوار و پیچیده است. ولی در واقع اینطور نیست… شما با برنامه ریزی درست، داشنتن راهنمای مناسب که منابع، تکنیک ها و مسیر ساده گرفت ایلتس را به شما نشان دهد، می توانید خیلی ساده بهترین نمره را کسب کنید. یکی از نکات مهم در آیلتس مسئله روانشناسی می باشد که شامل از دست ندادن انگیزه برای ازمون، سرد نشدن و ادامه دادن، روش های مناسب مطالعه که موجب یادگیری بهتر می شود و اعتماد به نفس در آزمون می باشد که یک پشتیبان اختصاصی می تواند به شما کمک فراوانی داشته باشد. همانطور که توضیح داده شد تمامی موارد ذکر شده را به صورت تضمینی میتوانید در موسسه بین المللی بانی بست با بهترین شرایط داشته باشید.

4
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

4 دیدگاه

 • ناصر
  10 آگوست 2022

  خیلی خوب توضیح دادید ممنونم ازتون – من بانی بست رو میشناسم دوستم رفت چند ماهه ایلتس گرفت. نمی دونستم بین المللیه و انقد خفنه… پیشنهاد میدم برید پیششون- ضرر نمیکیند

 • حسام
  10 آگوست 2022

  خیلی محتوای اموزنده ای بود ممنون از معرفی این اموزشگاه بانی بست که گفتید

 • هیوا
  10 آگوست 2022

  خداقوتتون بسیار عالی تمام مطالب برای آشنایی کامل با آیلتس رو گذاشتید خدا خیرتون بده میشه در مورد منابع آیلتس هم مطلب بزارید ممنون

 • ریکاب
  10 آگوست 2022

  سلام ما خیلی از افراد که میخوان ایلتس بگیرن رو میفرستیم پیش بانی بست. خداروشکر همیشه مارو رو سفید کردن و سریع با ایلتسشون اپلای کردیم و فرستادیمشون ویزا گرفتن