مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

2 سال پیش
مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

تجارت و سرمایه گذاری در ساسکاچوان از جمله روش های قابل اعتماد مهاجرت سرمایه گذاری کانادا است. دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در این استان وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره شده است.

اقتصاد پویا و درحال رشد برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

ساسکاچوان منابع زیادی دارد که باعث حسادت دیگر کشورها شده است: کشاورزی، پتاس، اورانیوم و نفت. همچنین تکنولوژی ساسکاچوان در علوم زراعی، پروتئین گیاهی، تجهیزات کشاورزی و انرژی پاک در جهان حرف اول را می‌زند.

این استان منابع متنوعی دارد که باعث موفقیت آن در چرخه‌های اقتصادی جهانی شده است. درواقع، ساسکاچوان رکورد رشد جمعیت، اشتغال، سرمایه‌گذاری و رشد صادرات را در دهه‌ی گذشته از آن خود کرده است.

فضای رقابتی تجارت برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

ساسکاچوان در چندین سال گذشته با تلاش و پشتکار یکی از رقابتی‌ترین محیط‌های تجاری را در آمریکای شمالی ایجاد کرده است.

سازمان تحقیقات بین‌المللی مؤسسه‌ی فریزر، ساسکاچوان را بهترین حوزه‌ی قضایی کانادا در سال ۲۰۱۹ و یکی از ده کشور برتر جهان برای سرمایه‌گذاری در معادن در شش سال گذشته رتبه‌بندی کرده است.

مالیات‌های رقابتی و دولت مسئولیت‌پذیر در مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

دولت ساسکاچوان متعهد به ایجاد یک اقتصاد با ثبات مالی است و بالاترین رتبه‌ی کیفیت اعتباری AAA از مؤسسه‌ی خدمات سرمایه‌گذاری مؤدی دریافت کرده است. ساسکاچوان یکی از دو استان کاناداست که بالاترین رتبه‌ی اعتباری مؤدی را کسب کرده است. ساسکاچوان همچنین رتبه‌ی اعتباری AA را از مؤسسه‌ی استاندارد اند پورز دریافت کرده است.

کاهش مالیات و مشوق‌های جالب برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

 • نرخ ده‌درصدی مالیات بر درآمد شرکت‌ها برای تولید و پردازش
 • مشوق نوآوری تجاری ساسکاچوان؛ اولین مشوق حق ثبت اختراع در آمریکای شمالی
 • مشوق ارزش افزوده‌ی بخش کشاورزی ساسکاچوان؛ ارائه‌ی تخفیف مالیاتی ۱۵درصد در هزینه‌های سرمایه‌گذاری در عملیات‌های جدید یا توسعه‌یافته
 • مشوق‌های اکتشاف مواد معدنی؛ برای تشویق حفاری فلزات اساسی، فلزات گران‌بها و الماس
 • نرخ مالیات مشاغل کوچک به میزان ۲درصد برای شرکت‌های خصوصی تحت کنترل کانادا
 • معافیت شرکت‌های عام از پرداخت مالیات سرمایه‌ی شرکت‌ها
 • معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد و حق بیمه‌ی سلامت معاف
 • ده‌درصد اعتبار مالیاتی برای هزینه‌های تحقیق و توسعه
 • شش‌درصد مالیات فروش؛ کمترین نرخ در بین استان‌هایی که مالیات فروش دارند.
 • معافیت‌های مالیاتی تجهیزات و مواد تولیدی
 • ده سال حق امتیاز برای فلزات اساسی و گران‌بها
 • مشوق نوآوری‌های نفتی
 • مشوق‌های سرمایه‌گذاری در فراوری نفت و گاز

انرژی و نقش آن در مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

ساسکاچوان نفت خام، گاز طبیعی، زغال‌سنگ، اورانیوم، سوخت‌های زیستی، انرژی زمین گرمایی، انرژی بادی و برق آبی تولید می‌کند.

ساسکاچوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ نفت و هفتمین تولیدکننده‌ی نفت در میدان‌های خشکی در سراسر کانادا و آمریکاست. با داشتن تقریباً ۳۶۵۰۰ چاه نفت فعال، این استان ۱۷۸میلیون بشکه در سال ۲۰۱۹ تولید کرده است.

شرکت‌ها این استان را مکانی مناسب برای آزمایش، تجاری‌سازی و نیز مقیاس‌بندی تکنولوژی‌های جدید انرژی می‌دانند.

این استان پیشروی تحقیقات نفتی، به‌ویژه در زمینه‌های بازیافت نفت و حفر چاه‌های افقی است. پیشرفت‌ها و تکنیک‌های تکمیلی باعث بهبود تولید سازنده‌هایی مانند باخن شده است، یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های نفتی آمریکای شمالی.

ساسکاچوان سومین تولیدکننده‌ی گاز طبیعی در کاناداست. در سال ۲۰۱۹، تولید گاز ۱۷۹٫۳میلیارد فوت مکعب بود. ارزش تخمینی تولید نفت و گاز بیش از ۱۰٫۵میلیارد دلار بود.

مواد معدنی برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

بخش معدنی ساسکاچوان بسیار متنوع و غنی از پتاس و اورانیوم است. این استان حدود یک‌سوم تولید جهانی پتاس را در اختیار دارد و تقریباً نیمی از منابع شناخته‌شده‌ی جهان را در خود جای داده است. بزرگ‌ترین ذخایر اورانیوم درجه یک جهان، واقع در شمال ساسکاچوان، بیش از ۱۳درصد از تولید اورانیوم جهان را در سال ۲۰۱۹ تأمین کرده است.

فرصت‌های تولید و زنجیره‌ی ارزش در مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

تولید نقش مهمی در اقتصاد ساسکاچوان ایفا می‌کند که ۶٫۱ درصد از تولید ناخالص داخلی استان را تشکیل می‌دهد. صادرات در سال ۲۰۱۹ به ۱۶٫۲۵میلیارد دلار رسیده است. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، تولید ناخالص داخلی ساسکاچوان ۱۶٫۵درصد رشد داشته است.

تولیدکنندگان ساسکاچوان در زمینه‌ی تکنولوژی ارتباطات ماهواره‌ای، تجهیزات کشاورزی زمین‌های خشک و ماشین‌آلات معدن و رباتیک در جهان حرف اول را می‌زنند. درواقع، این استان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تجهیزات کشاورزی در کاناداست.

این استان، به‌دلیل مزایای رقابتی، برای بسیاری از تولیدکنندگان مطلوب است؛ مزایایی ازجمله حداقل مالیات بر درآمد برای تولیدکنندگان و فراوری‌کننده‌ها به میزان ۱۰درصد، همچنین معافیت‌های مالیاتی استان برای ماشین‌آلات، تجهیزات و مواد با کیفیت.

تکنولوژی برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

بخش تکنولوژی ساسکاچوان با شرکت‌های جدید موفق، ازجمله نرم‌افزار نارگیل، سون شیفت، گاس بادی، ونداستا، منتور گرافیک (شرکت مادر زیمنس) به‌سرعت درحال رشد است. دلایل اصلی این رشد، شامل بخش نوآوری مشترک، هزینه‌های عملیاتی پایین و دسترسی به استعدادهایی است که به‌دلیل کیفیت بالای زندگی این استان در اینجا زندگی می‌کنند.

ساسکاچوان خوشه‌ی نوآوری و زیرساخت گسترده‌ی تحقیق و توسعه برای پشتیبانی از استارت‌آپ های تکنولوژی دارد. اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه‌ی ساسکاچوان ۱۰درصد اعتبار مالیاتی قابل‌استرداد به شرکت‌های واجد شرایط ارائه می‌دهد. مشوق راه‌اندازی تکنولوژی ساسکاچوان ۴۵درصد اعتبار مالیاتی قابل‌استرداد برای افراد، شرکت‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر که در استارت‌آپ‌های واجد شرایط سرمایه‌گذاری می‌کنند فراهم می‌کند.

املاک و مستغلات برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

اقتصاد روبه‌رشد ساسکاچوان باعث رشد چشمگیر بخش ساخت‌وساز شده است. در سال ۲۰۱۹، پروانه‌های ساختمانی در مقایسه با شهرهای بزرگ کانادا مانند ونکوور، کلگری و تورنتو، به ۱٫۶میلیارد دلار رسید و قیمت املاک و مستغلات تجاری، صنعتی و مسکونی همچنان رقابتی است.

با داشتن زیرساخت‌های یکپارچه، دسترسی به بازارها و هزینه‌های عملیاتی رقابتی، ساسکاچوان مکانی مناسب برای زندگی است.

نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

نیروی کار ساسکاچوان برای همگام‌سازی با اقتصاد پرجنب‌وجوش رشد کرده است. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، اشتغال در ساسکاچوان ۱۰درصد رشد کرد و ۵۲۵۰۰ شغل دیگر به اقتصاد اضافه شد. در این دوره، اشتغال استان‌ها به بالاترین میزان خود در یازده سال گذشته رسیده است.

این استان نیروی کاری جوان و تحصیل‌کرده دارد. جوانان ۱۵ تا ۲۴ساله ۱۳درصد افراد شاغل در این استان را در سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌دادند. تقریباً ۶۰ درصد از کل افراد شاغل در استان تحصیلات دانشگاهی دارند.

مردم بومی در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۶درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۶ حدود ۲۰درصد از جمعیت ساسکاچوان را از آن خود کنند، یعنی بیشترین نرخ در بین استان‌ها. سن نسبتاً کم جمعیت بومی فرصت‌های بیشتری برای برآورده کردن نیازهای نیروی کار آینده فراهم می‌کند.

ساسکاچوان برای همگام‌شدن با تقاضای نیروی متخصص، برنامه‌ی نامزدی استانی را برای مهاجران ساده کرده است و تعداد فرصت‌های شغلی را، برای جذب مهاجرینی که مهارت‌های آن‌ها متناسب با خواسته‌های بازار کار است، افزایش داده است.

کیفیت زندگی برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

مردم برای کار به ساسکاچوان نقل‌مکان می‌کنند، اما به‌دلیل سبک زندگی در آنجا می‌مانند. کیفیت زندگی به شرکت‌های ساسکاچوان، در جذب و حفظ کارگران، کمک می‌کند.

در سال ۲۰۱۹، مالیات ترکیبی و هزینه‌های آب و برق در رجاینا برای یک خانواده‌ی چهارنفره با درآمد سالانه‌ی ۷۵۰۰۰ دلار، نسبت ‌به سایر شهرهای بزرگ کانادا، کمتر بود. بیمه‌ی وسایل نقلیه در ساسکاچوان از سایر استان‌ها ارزان‌تر است و خدمات اساسی تلفن ارزان‌ترین نوع خدمات است.

سرمایه‌گذاری و صادرات برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

سرمایه‌گذاری و صادرات برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

سازمان‌هایی وجود دارند که به شما در تجارت با ساسکاچوان کمک می‌کنند. وزارت تجارت و توسعه‌ی صادرات، برای تولید ثروت و فرصت در ساسکاچوان، رشد اقتصادی را پیش می‌برد. این وزارتخانه برای جذب سرمایه‌گذاری و رشد بازارهای صادراتی یک رویکرد بین دولتی هماهنگ ایجاد کرده است.

این وزارتخانه فضای تجاری رقابتی را تقویت و پشتیبانی می‌کند، تجارت را تسهیل می‌نماید و روابط بین‌المللی ساسکاچوان را قوت می‌بخشد. با تقویت تجارت در کانادا، قیمت دلار کانادا به یورو که یکی از ارزهای معتبر است نیز بالاتر می رود و ارزش دلار کانادا بیشتر می شود.

مشارکت بین سازمان‌های تجاری و صادراتی ساسکاچوان، صادرات استان را بهبود می‌بخشد و در تحقق فرصت‌های بازاریابی جهانی به مشاغل استانی کمک می‌کند. مشارکت بین سازمان‌های تجاری و صادراتی ساسکاچوان در تلاش است صادرات استان را به بازارهای مستقر افزایش دهد و ازطریق آغاز فروش، قراردادها و پروژه‌هایی برای صادرکنندگان ساسکاچوان، وارد بازارهای جدید شود.

این سازمان عضویت‌محور، با مشارکت دولتی و صنعتی، برنامه‌های بیشتری ارائه می‌دهد و خدماتی متمرکز بر نیازهای اعضا عرضه می‌کند.

صادرات ساسکاچوان در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۲۹٫۶میلیارد دلار بوده است. ایالات متحده با دریافت تقریباً ۵۵درصد از کل صادرات، بهترین بازار صادراتی ساسکاچوان است. چین دومین بازار بزرگ صادرات است و پس از آن ژاپن ، برزیل و هند هستند.

آسیا مهم‌ترین بازار صادراتی نوظهور این استان است. صادرات ساسکاچوان به آسیا از ۴٫۳میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹ به ۷٫۵میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه