جدیدترین مدل چیدمان پذیرایی ۲۰۲۲ + چیدمان آینه، آباژور و لوستر در پذیرایی

2 سال پیش
بهترین روش چیدمان پذیرایی در سال 2022

پذیرایی مهم‌ترین قسمت هر خانه است؛ چرا که مهمان‌ها و ساکنین خانه بیشتر وقت خود را در این قسمت  می‌گذرانند. هرساله ترندها و روش‌های جدید و جذابی برای چیدمان منزل به وجود می‌آید که برخی از آن‌ها می‌توانند سالن پذیرایی شما را دگرگون کنند. از مهم‌ترین وسایلی که در چیدمان سالن پذیرایی تاثیرگذار هستند، آباژور، آینه و لوستر است. در این مطلب با بهترین ترندهای چیدمان سالن پذیرایی با استفاده از آینه، آباژور و لوستر آشنا می‌شویم.

بهترین روش چیدمان پذیرایی در سال ۲۰۲۲

طی سال‌های اخیر، استفاده از روش‌های مدرن و مینیمال در تزئین دکوراسیون داخلی بسیار رایج شده است. در سال ۲۰۲۲ نیز شما می‌توانید با استفاده از این سبک دکوراسیون داخلی، سالن پذیرایی خود را به بهترین و زیباترین شکل ممکن تزئین کنید. برای تزئین دکوراسیون سالن پذیرایی طبق ترندهای روز، باید به نکاتی مانند میزان نور سالن پذیرایی، رنگ دیوارها، متراژ و پوشش کف آن توجه داشت؛ چرا که برای بهترین نتیجه باید تمام اجزای سالن پذیرایی با یکدیگر تناسب داشته باشند.

بهترین روش چیدمان سالن پذیرایی در سال ۲۰۲۲، انتخاب تمام اجزای سالن با تشابه رنگی است. رنگ تمام لوازم خانه شما باید در یک پالت رنگی قرار بگیرد. پالت رنگی به گروهی از رنگ‌ها گفته می‌شود که با یکدیگر تناسب و تشابه زیادی دارند و ترکیب آن‌ها بسیار جذاب است. رنگ وسایلی مانند آباژور، فرش، آینه و مبل باید با رنگ دیوارها و سقف خانه تناسب داشته باشند. همچنین طبق ترند سال ۲۰۲۲ باید از لوازم بسیار کمی برای تزئین دکوراسیون سالن پذیرایی استفاده کرد. یکی دیگر از نکات مهم، استفاده از نور آباژورها و لوسترها برای روشنایی منزل است.

چیدمان آینه در پذیرایی؛ فضای پذیرایی را دلباز کنید

آینه کنسول یکی از اجزای مهم در خانه تمام ایرانیان است. در جهیزیه بسیاری از خانم‌ها آینه کنسول وجود دارد؛ به همین علت در تزئین دکوراسیون سالن پذیرایی از این آیتم دکوراتیو باید استفاده کرد. اگر به دنبال خرید آینه کنسول هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم انواع مدرن و ساده این آینه‌ها را خریداری کنید؛ چرا که همان‌طور که عنوان شد طبق ترند سال‌های اخیر، تزئین دکوراسیون داخلی به سمت استفاده از لوازم‌خانگی مدرن و ساده رفته است.

آینه‌های کنسول ساده و مدرن می‌توانند علاوه‌بر حفظ اصالت منزل شما، ظاهری مدرن به آن ببخشند.

چیدمان آینه در پذیرایی

آینه کنسول باید در قسمتی از سالن پذیرایی قرار گیرد که علاوه‌بر کارایی، باعث افزایش زیبایی دکوراسیون این سالن نیز شود. بهترین قسمت برای قرارگیری آینه کنسول، در نزدیکی درب سالن ورودی است تا مهمان‌ها با ورود به خانه توجه خود را به زیبایی این وسیله معطوف کنند.

با استفاده از آباژور دکوراسیون پذیرایی خود را مدرن کنید

یکی از بهترین وسیله‌ها برای دکوراسیون و نورپردازی سالن پذیرایی، آباژور است. شما با آباژور می‌توانید علاوه‌بر نورپردازی، دکوراسیون سالن پذیرایی خود را نیز تزئین کنید. در سال‌های اخیر، آباژورهایی مدرن و زیبا به بازار عرضه شده‌اند که طراحی زیبایی داشته و شید‌های مورداستفاده در آن‌ها بسیار نوآورانه طراحی شده‌اند. اگر به دنبال خرید آباژور هستید، به شما پیشنهاد می‌کنید به دنبال آباژورهایی بروید که ظاهری مدرن و پخش نوری ملایم داشته باشند.

بهترین مکان برای قرارگیری آباژورها در سالن پذیرایی، در گوشه‌های سالن پذیرایی است؛ چرا که در این قسمت‌ها نور ساطع شده از آباژور به زیبایی روی دیوار پخش می‌شود. همان‌طور که عنوان شد باید از آباژورهایی استفاده کرد که نور ملایمی دارند؛ چرا که در ترند ۲۰۲۲، نورپردازی سالن پذیرایی بسیار ملایم است.

نورپردازی دکوراسیون پذیرایی با لوستر؛ کلاسیک و مدرن!

یکی از بهترین و زیباترین لوازم دکوراتیو سالن پذیرایی، لوتر است. لوستر در طراحی داخلی یک آیتم دکوری کلاسیک به‌شمار می‌آید اما در سال‌های اخیر لوسترهای بسیار مدرنی ساخته شده‌اند که ظاهر بسیار مدرن و مینیمالی دارند. در هنگام خرید لوستر باید تناسب بین سبک طراحی آن با سبک طراحی خانه خود توجه داشته باشید.

در سالن‌های پذیرایی، طبق ترند ۲۰۲۲ بیشتر از لوسترهای فانتزی و کوچک استفاده می‌شود؛ چرا که همان‌طور که عنوان شد در سالن پذیرایی نیازی به نور شدید نیست و لوسترها بیشتر جنبه تزئینی دارند. باید اشاره کرد که لوستر موردنظر شما نباید از طول ارتفاع زیادی داشته باشد؛ چرا که این سبک طراحی دیگر منسوخ شده است.

نورپردازی دکوراسیون پذیرایی با لوستر

با آینه، آباژور و لوستر به‌راحتی دکوراسیون سالن پذیرایی خود را متحول کنید

طبق ترند سال ۲۰۲۲ برای تزئین دکوراسیون سالن پذیرایی فقط می‌توان از وسایل محدودی مانند لوستر، آباژور، مبل و آینه برای تزئین دکوراسیون این فضا استفاده کرد. با رعایت برخی نکات و توجه به سبک طراحی این لوازم می‌توانید دکوراسیون سالن پذیرایی خود را متحول کنید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه