۸ استراتژی تاثیرگذار برای رشد پیج اینستاگرام در سریع ترین زمان

2 سال پیش
رشد پیج اینستاگرام
با توجه به این نکته که میدانیم شبکه اجتماعی اینستاگرام در ابتدا برای افزایش تعامل اجتماعی بین مردم به سرعت رشد کرد، ولی بعدا به گونه ای دیگر استراتژی خود را پیش برد، پیج های اینستاگرام در زمان حال نه تنها یک اکانت اینستاگرام است بلکه همانند یک کسب و کار در نکته شلوغ شهر نیز می باشد.
داشتن یک پیج اینستاگرام درست و اصولی که به صورت حرفه ای مدیریت می شود، میتون گفت رایگان ترین و بهترین فرصتی است که این شبکه اجتماعی در اختیار شما قرار داده است. پس طراحی، ساخت و مدیریت پیج اینستاگرام کار بسیار ارزشمندی است که ارزش سرمایه گذاری دارد.
هم اکنون اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد نصب از طریق گوگل پلی دارد. بیش از ۲۰ میلیون حساب کاربری تجاری در آن وجود دارد که عدد بزرگی است. بنابراین اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید که می خواهید آن را رشد دهید، اینستاگرام بهترین فضا برای شما خواهد بود. اگر قصد ورود به این دنیای بزرگ را دارید و نمیخواهید که از شرکت های معتبر اقدام به خرید پیج اینستاگرام با فالوورهای واقعی کنید، بهتر است که در ساخت پیج خود به ترفندهای زیر توجه کافی را داشته باشید.

نحوه رشد پیج اینستاگرام

همه چیز در اینستاگرام به ظاهر مربوط می شود

فرقی نمی کند که چقدر محتوای شما عالی باشد. اگر نتوانید به جنبه های زیبایی شناسی پیجتان بپردازید، کسی به شما اهمیت نخواهد داد. تصاویر، کیفیت، هماهنگی رنگ ها و طرح ها در اینستاگرام مهم است. برای انجام این کار شاید لازم باشد که از یک متخصص گرافیک استفاده کنید اما اگر کسب و کار شما در مراحل اولیه باشد و بودجه چندانی برای استخدام نیروی جدید نداشته باشید، می توانید از یک تم آماده اینستاگرامی استفاده کنید.

ظاهر خود را ثابت نگه دارید

این که همواره از یک رنگ، فونت، طرح های گرافیکی و … استفاده کنید، بسیار مهم است. چرا که به این طریق از لحاظ دیداری در خاطر مخاطب ثبت خواهید شد و به این ترتیب آن ها حتی با گذر سرسری هم متوجه شما خواهند شد و توقف خواهند کرد. اما گذشته از این ها ثبات در ظاهر سبب می شود که قابل اطمینان تر و حرفه ای تر هم به نظر برسید.

از کپشن ها استفاده کنید

کپشن فضایی است که می توانید به وسیله ی آن می توانید ارتباط متنی با مخاطبان خود برقرار کنید. هر چقدر هم که پست شما از لحاظ ظاهری کامل باشد، باز هم نیاز است که چند کلمه ای را برای توضیح بیشتر بیان کنید. کپشن ها می توانند بین شما و فالوور هایتان ارتباط صمیمانه تری ایجاد کنید. در کپشن است که می توانید میزان هوشمندی خودتان را با جذاب نوشتن نشان دهید.

نسبت به محتوای خود حساس باشید

نباید اینطور باشد که هر چه که به دستتان رسید را در اینستاگرام منتشر کنید. عکس های خانوادگی و دوستانه ی شما متعلق به پیج تجاری شما نیستند. همینطور سایر پست ها هم بایستی به صورت کامل از فیلترهای کیفیت عبور کنند. همواره به خاطر داشته باشید که این روزها اینستاگرام پر از محتواهای زرد است. بنابراین اگر قصد دارید که دیده شوید، نیاز است که با کیفیت باشید. این روزها فقط پست و استوری های مفید، جذاب و کاربردی می توانند نظر مخاطبان را به سوی خود جلب کنند.

از ویدئوها استفاده کنید

همانطور که گفتیم، اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی مبتنی بر تصویر است با این حال ویدئوها هم نقش بسیار زیادی در جلب توجه مخاطب دارند. ویدئوها حس دیداری و شنوایی را به صورت همزمان درگیر می کنند و این می تواند تاثیرگذاری پیام شما را تا چندین برابر افزایش دهند. بنابراین همواره از ویدیوها به عنوان یک مکمل محتوایی بهره ببرید.

لایو برگزار کنید

لایو یکی از بهترین ابزارهایی است که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است و با استفاده از آن می توانید با فالوورهای خود یک ارتباط و تعامل کاملا واقعی برقرار کنید. با استفاده از لایو می توانید با مخاطبین خود صحبت کرده و درجا نظرات آن ها را بشنوید. لایو ها هم در ایجاد صمیمیت بین شما و کاربرانتان بسیار مفید هستند.

تقویم محتوایی داشته باشید

فرقی نمی کند که در چه حیطه ای در حال فعالیت هستید. به هر حال محتوای مد نظرتان ابتدا و انتهایی خواهد داشت. یعنی برخی مطالب پیش نیاز مطالب دیگری هستند و به همین ترتیب نیاز است که پست های خاصی را پیش از پست های دیگر منتشر کنید. لذا نیاز است که یک تقویم محتوایی داشته باشید و عناوین را در آن ذکر کنید. سپس روزها و زمان انتشار مطلب را هم مشخص کنید.

هشتگ ها را فراموش نکنید

هشتگ ها در اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. به صورت کلی پیشنهاد می شود که حداقل از ۶ هشتگ مرتبط و مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که مرتبط بودن هشتگ با پست شما بسیار مهم است. در صورت عدم تناسب، کاربران اعتماد خود به شما را از دست می دهند. اگر نمی دانید که از چه هشتگ هایی استفاده کنید، نگاهی به عملکرد رقبای خود انداخته و از آن ها الهام بگیرید.

سخن پایانی

ما در این نوشته سعی کردیم که ۸ استراتژی مهم که برای رشد یک پیج اینستاگرامی به آن نیاز است را بررسی کنیم. نکته ی مهم اینجاست که بخش قابل توجهی از این استراتژی ها وابسته به محتوای شماست. در نتیجه می توان اینطور استنباط کرد که پست ها و استوری هایی که منتشر می کنید، بیشترین اهمیت ممکن را دارند.
1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • نگار
    01 مه 2022

    خیلی عالی بود ممنون