راهنمای خرید بهترین بذر گل و گیاه زینتی مخصوص آپارتمان

1 سال پیش
راهنمای خرید بهترین بذر گل و گیاه زینتی مخصوص آپارتمان

زندگی ماشینی امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز انسان به طبیعت و سر سبزی را پر رنگ می کند.

با داشتن دانش کافی در مورد پرورش گیاهان و انتخاب صحیح گیاهان مقاوم می توانید فضایی لذت بخش برای خود و خانواده ایجاد کنید. برای خرید بذر گل و گیاه زینتی باید به چندین نکته دقت داشته باشید که در زیر به مهم ترین آنها میپردازیم.

قبل از خرید بذر باید بدانید که فضای آپارتمان شما برای کدام گل یا گیاه مناسب است. به عنوان مثال برخی گیاهان میتوانند در نور کم بخوبی رشد کنند، در حالی که بسیاری از گیاهان برای رشد به نور زیاد و آفتاب مستقیم نیاز دارند. همچنین باید به میزان آبیاری و تغذیه مورد نیاز گیاهان نیز توجه کنید. برای این منظور باید اطلاعاتی راجع به گیاهان مختلف بدست آورید و بررسی کنید که کدام گیاه با فضای آپارتمان شما سازگاری دارد.

از فروشگاه های معتبر بذر خرید کنید

کشاورزباشی؛ فروشگاه معتبر بذر گل و گیاهان زینتی

بهتر است بذرهایی را انتخاب کنید که شرکت های معتبر و تخصصی تولید بذر آنها را تولید کرده اند. در صورتی که بذر را از کشاورزان محلی خریداری می کنید باید بدانید که ممکن است کیفیت مد نظر شما را نداشته باشند، چرا که شرکت های معتبر تولید کننده ی بذر وقت زیادی را صرف اصلاح بذر کرده و انواع گیاهان پر محصول با مقاومت نسبی بالا نسبت به آفات و بیماری های گیاهی تولید می کنند. متاسفانه افراد سود جو ممکن است اقدام به کپی برداری از بذرهای معروف بازار کرده و انواع تقلبی آن را در بازار بفروشند، بسیار مهم است که بذر مورد نیازتان را از فروشگاه های معتبر و متخصص خریداری کنید. برای خرید بذر از فروشگاه کشاورزی به صورت آنلاین می توانید مشخصات تکمیلی بذر را هم بررسی کنید که بذر شامل چه مشخصاتی می باشد و همچنین محتوای مربوط به بذر را مطالعه کنید.

بذر تازه بخرید

هر چقدر بذرها تازه تر باشند، بهترند. بذرهایی که مدت زیادی در فروشگاه نگهداری شده باشند، ممکن است کیفیت آنها کاهش یابد و در نتیجه باعث کاهش قوه ی جوانه زنی و اختلال در رشد گیاهان شود. برای اطمینان از تازگی بذرها، بهتر است از فروشگاه هایی خرید کنید که فروش بالایی دارند و برای مدت زیادی محصول در انبارشان باقی نمی ماند.

خرید بذر تازه از فروشگاه کشاورزباشی با مشاوره رایگان و تخصصی

بذر نباید در معرض نور مستقیم خورشید و حرارت بسیار زیاد قرار بگیرد، در این صورت ممکن است درصد جوانه زنی تا حد زیادی کاهش یابد. حتما بذرها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

انتخاب بذر مناسب با توجه به فضای موجود

بذرهایی را انتخاب کنید که با فضا کشت شما سازگار باشند. قبل از انتخاب گیاه مورد نظر بررسی کنید که شرایط نور، رطوبت و دمای فضای آپارتمان شما برای رشد گیاه مدنظر مناسب باشد.

انتخاب بذر مناسب با توجه به فضای موجود در آپارتمان

اگر قصد دارید بذرهای گل و گیاه آپارتمانی را در خانه کشت کنید، باید محیط مناسبی برای رشد آن‌ها فراهم کنید. برای این منظور، باید به مواردی مانند نور، رطوبت، دما و خاک توجه کنید. برای مثال، برای بذرهایی که نور بیشتری نیاز دارند، باید در نزدیکی پنجره‌هایی که به سمت جنوب قرار دارند، کاشته شوند. همچنین، باید از خاک مرغوب و حاوی مواد غذایی برای کاشت گیاه استفاده کنید.

زمان انتخاب بذر به آفات و بیماری های گیاهی شایع در منطقه ی خود توجه کنید

هر منطقه ای در مواجه با آفات و بیماری های خاصی است. لذا قبل از خرید بذر باید به میزان آفت و بیماری های موجود در منطقه خود توجه کرده و گیاهانی که نسبت به آن ها مقاومت کافی داشته باشند را انتخاب کنید.

زمان انتخاب بذر به آفات و بیماری های گیاهی شایع در منطقه ی خود توجه کنید

شرکت های تولید کننده ارقام مختلفی بذر با هدف مقاومت نسبت به یک نوع آفت یا بیماری خاصی تولید می کنند. پس قبل از انتخاب نوع رقمی که قصد کشت آن را دارید بهتر است با کارشناسان خبره ی کشاورزی مشورت کنید تا بهترین رقم سازگار با شرایط کشت خود را انتخاب کنید.

خرید بذرهای برند و معتبر

خرید بذرهای برند و معتبر از کشاورزباشی

خرید بذرهای برند و معتبر نیز برای رشد بهتر گیاهان بسیار مهم است. بذرهای معتبر قطعا دارای کیفیت بالاتری نسبت به بذرهای غیر معتبر و بدون نام و نشان هستند.در نتیجه احتمال رشد بهینه و عملکرد گیاه بسیار بالاتر است. همچنین برند های مشهور و معتبر در ارائه مشاوره های کارآمد در مورد کاشت و نگهداری گیاهان نیز بسیار موثر هستند.

بذر گل و گیاهان خاص

خرید بذر گل و گیاهان خاص از کشاورزباشی

امروزه تنوع ارقام گیاهان به قدری زیاد است که حتی کشاورزان قدیمی در شناخت انواع مختلف آن عاجز می مانند. گونه های گیاهی بسیار زیادی از کشور های مختلف وارد و تکثیر شده که می توانید در بازار بذر هر مدل گیاهی که به پرورش آن علاقه دارید را خریداری کرده و کشت کنید. در فروشگاه های معتبر فروش بذر نظیر فروشگاه اینترنتی کشاورزباشی میتوانید انواع مختلف بذرهای گیاهان خاص را پیدا کنید. حتی در فروشگاه های تخصصی نظیر کشاورزباشی اطلاعات مربوط به نحوه ی کاشت و مبارزه با آفات آنها را از کارشناسان مشاور کشاورزی دریافت کنید.

چند نکته ی کلیدی در مورد کاشت بذر

چند نکته ی کلیدی در مورد کاشت بذر

انتخاب خاک مناسب

از کاشت بذر در خاک های سنگین و رسی خودداری کنید. بهترین خاک جهت کشت انواع بذر خاکی است که زهکش مناسبی داشته باشد و بعد از آبیاری بلافاصله سفت نشود و به اصطلاح سله نبندد. اگر خاک باغچه ی شما سفت است بهتر است ماسه ی شیرین و کود ورمی کمپوست به آن اضافه کنید تا بافت خاک کمی پوک تر شود.

کود دامی فرواری نشده به هیچ عنوان استفاده نکنید: کود دامی می تواند منبع بسیار خوبی برای ورود آفات و بیماری ها به باغچه ی شما باشد و درصورتی که به مقدار زیاد استفاده شود می تواند در همان روزهای اولیه ی جوانه زنی گیاه را دچار بیماری قارچی کرده و نابود کند.

آبیاری گیاه بعد از کاشت بذر

پر تکرار ترین اشتباه رایج در بین افراد تازه کار آبیاری بیش از حد است. آبیاری بیش از حد گیاهچه سبب بالا رفتن رطوبت و ایجاد بیماری های قارچی در گیاه شده و میتواند در عرض چند روز گیاهچه را کاملا خشک کند. برای اینکه بدانید چه زمانی لازم است گاه را آبیاری کنید لازم است چند سانتی متر از خاک را کنار داده و زیر آن را چک کنید، در صورتی که رطوبت خاک خشک شده بود نیاز است تا آبیاری انجام شود ولی اگر خاک هنوز مرطوب بود آبیاری انجام ندهید.

هنگام کاشت بذر را زیر خاک دفن نکنید

اشتباه رایج دیگر این است که بسیاری از افراد بذر را به عمق چندین سانتی متر زیر خاک دفن کرده و هفته ها منتظر می مانند تا گیاه سر از خاک بیرون آورد. کاشت عمیق بذر ممکن است باعث خفگی گیاهچه شود و گیاه نتواند به راحتی از خاک بیرون بیاید. مناسب ترین عمق برای کاشت هر نوع بذری معمولا یک و نیم تا دو برابر اندازه ی خود بذر است. یعنی اگر اندازه ی بذر یک گیاه نیم سانتی متر است کافی است به اندازه ی یک سانتی متر آن را زیر خاک کنیم.

روی بذر را بهتر است با ماسه بپوشانیم تا جوانه زنی راحت تر انجام شود.

با رعایت این نکات، می توانید بذرهای خوبی را خریداری کنید و با موفقیت گیاهان خود را پرورش دهید.

بیشتر بخوانید : کاشت گل و سبزیجات و صیفی جات در باغچه و گلدان

بذر گیاهان و گل های خاص

خرید بذر گیاهان و گل های خاص از کشاورزباشی

نام بذر زمان کاشت بذر
گل اختر ابلق بهار
گل شاه اسپرم بهار
گل کلم رنگی بهار
گلرنگ بهار
گوجه چری بنفش بهار
هویت رنگی پاییز و بهار
گوجه چری نارنجی بهار
گوجه زیتونی قرمز درشت بهار
گوجه فرنگی غول میکس بهار
گوجی بری سیاه بهار
مرزنجوش بهار
موسیر بهار
بروکسل پاییز و بهار
میوه کارنت در رنگ های مختلف بهار
میوه کرن بری بهار
میوه هانی بری بهار
هندوانه زرد بهار
اورنج بری بهار
بابونه بهار
بیبی ذرت بهار
ترب میکس بهار
توت فرنگی گاویتا بهار
چای ترش بهار
خیار لیمویی بهار
بروکلی پاییز و بهار
خیار چنبر بهار
دستنبو بهار
رازیانه بهار
زوفا بهار
ساکولنت میکس بهار
سرخار گل پا کوتاه صورتی بهار
کاهو پیج فردوس پاییز و بهار
کاهو ژاپنی پاییز و بهار
شیرین بیان بهار
کاسنی بهار

 

بذر گل زود رشد

خرید بذر گل زود رشد از کشاورزباشی

نام بذر زمان کاشت بذر
گل ابری پاکوتاه بهار
گل اشرفی پا بلند پاییز
گل اطلسی گلبهی بهار
گل بنفشه الوان بهار
گل پریوش پر گل بهار
گل تاج ریزی بهار
گل ختمی پابلند بهار
کوکب پاییز
گل درخشنده پا متوسط الوان بهار
گل رعنا پا کوتاه بهار
گل ستاره ای پا بلند پاییز
گل سیلین پا کوتاه بهار
گل آهار پاییز
گل شب بو پا کوتاه بهار
گل شقایق نعمانی بهار
انواع گل شمعدانی بهار
گل صابونی پا بلند بهار
گل عسل پاکوتاه بهار
گل فلوکس پا کوتاه بهار
گل قرنفل پا کوتاه بهار
انواع گل گاو زبان ایرانی و اروپایی بهار
گل لادن پاکوتاه بهار
گل لاله عباسی بهار
گل مارگاریت بهار
گل مغربی بهار
گل مینا بهار
ناز آفتابی بهار
ناز فرانسوی بهار
نیلوفر رونده الوان بهار
مریم گلی بهار
ناز یخی الوان بهار
اشرفی پاییز
گل شاهپسند قرمز بهار
گل داتوره سفید بهار

 

البته در مناطق مختلف بسته به آب و هوا ممکن است زمان کشت متفاوت باشد، مثلا در مناطق گرم جنوب تقریبا در تمام فصول می توان بذرهای بالا را کشت نمود.

در این مقاله با اسپانسری فروشگاه کشاورزی آنلاین کشاورزباشی به راهنمایی خرید بذر مناسب آپارتمان و همچنین معرفی چندین محصول از بذر گل های زود رشد و گل و گیاه خاص پرداخته شد. شما می توانید از بین بذر های مختلف متناسب با سلیقه و شرایط محیط خود کالای دلخواه تان را انتخاب و خریداری کنید. فروشگاه کشاورزباشی طیف گسترده ای از بذر های خانگی و بذر های کشاورزی را با برند های معتبر در بازار ایران ارائه می دهد. اگر به دنبال تحول در دکور هستید چرا از پرورش گل و گیاه شروع نمی کنید؟!

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه