تکنیک آسمان خراش در سئو – بک لینک طبیعی

5 سال پیش
تکنیک آسمان خراش در سئو

تکنیک آسمان خراش که در لینک بیلدینگ هم استفاده می شود. این، تکنیکی است که از خیلی وقت پیش در زبان انگلیسی استارت خورده است. این یک تکنیک نسبتا قدیمی است که می تواند سایت و برندینگ شما رو قوی کند ولی در اصل محتوایی که تولید می کنید، باید محتوای با ارزشی باشد، نه از نظر حجم، اصلا!، بلکه از نظر منحصر به فرد بودن: یعنی اینکه محتوای شما  چقدر کاربردی است.

آسمان خراش – افزایش بازدید با سرعت هزار

شما اکثرتون برای تولید محتوا، خیلی تلاش می کنید و خودتون رو به در و دیوار می زنید، سایت انگلیسی رو به عنوان مرجع بر می دارید و اون رو ترجمه می کنید، ویراستاری می کنید، عکس و فیلم می زارید و خیلی کار های دیگه، دوست دارید که اون صفحه شما عالی باشد. ولی این صفحه به خودی خود بالا نمی رود. شما باید تلاش کنید بعد از این که یک محتوا از نظر خودتان و جستجو هایی رو که از قبل انجام داده اید آیا این محتوا، محتوای مناسبی است؟ یا نه؟ وقتی که اون محتوا رو تولید کردید سعی کنید محتوا رو به اشتراک بگذارید. این سعی کردن رو آنقدر BOLD نکنید که نتیجه شما یک نتیجه منفی باشد.

اشتراک گذاری به صورت نرمال

این یعنی چی: یعنی این که سعی کنید یک روال نسبتا مناسب و متعادل رو برای اشتراک محتوایتان در نظر بگیرید و این اتفاق وقتی می افتد که شما خیلی اصرار نداشته باشید که این اتفاق دقیقا در شبکه های اجتماعی بیوفتد. همینطور الکی نرید الله بختکی در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و لینکدین و… اون محتوا رو به اشتراک بگذارید، یک کپی پیست url انجام بدید یا علی ما رفتیم و خدافظ، نه! سعی کنید در شبکه های اجتماعی متفاوت کار کنید و با توجه به اون کاربر هدف، تولید محتوایتان را انجام دهید. مثلا کاری که در توییتر می کنید و اون مطلب رو می خواین به اشتراک بگذارید باید قطعا و یقینا با کاری که در لینکدین می کنید و با کاری که در فیسبوک می کنید و یا کاری که در اینستاگرام می کنید فرق داشته باشد.

تکنیک آسمان خراش در سئو

مدیوم ها با هم متفاوت هستند بعضی ها فقط متنی هستند مثل توییتر حالا عکس و فیلم هم میشه گذاشت اونجا، بعضی از مدیوم ها خیلی تخصصی هستند مثل لینکدین، بعضی مدیوم ها بیشتر تفریحی هستند مثل اینستاگرام، خب شما در اینستاگرام فیلم بزارید خیلی بهتر و کاربردی تر است و بعضی از مدیوم ها ترکیبی از این هاست مثل فیس بوک و اینا رو اگر دقت کنید خیلی قشنگ تر و بهتر نتیجه می گیرید.

حالا در مورد این تکنیکی که من میخوام به شما بگم این است که در واقع تکنیک سختی نیست، شما میاین در حوضه ی خودتان، یعنی مثلا در حوزه ی آموزش فتوشاپ، در نت جستجو می کنید و بینید که در مورد چه چیزی در سطح نت صحبت نشده است. بعد از این که موضوع مورد نظر خودتان را انتخاب کردید یعنی موضوعی که هیچ اتفاقی در موردش نیافتاده و هیچ متنی در موردش وجود ندارد. گام اول رو به درستی برمی دارید.

موضوع سرچ در تکنیک Skyscraper

نکته ی بعدی که باید در نظر بگیرید این است که آیا این موضوعی که انتخاب کردید، در گوگل سرچ می شود یا خیر؟ ولی موضوعی که در موردش سرچ نمی شود هم شما بزارید. دلیلش این است که ممکن است در همان سرچ کم هم شما به شدت مورد اعتماد قرار بگیرید و ورودی داشته باشید. مثلا اگر در مورد آموزش فتوشاپ مطلب بگذارید درصد این که محتوای شما در صفحات اول باشه خیلی کم تر از موضوع آموزش تخصصی فتوشاپ ۲۰۱۹ می باشد.

می دونید من چی دارم میگم؟ یک مقداری تخصصی تر موضوعات خودتان را انتخاب نمایید. دیگه مثلا نیاین فتوشاپ رو تعریف کنید، اینا همجا دیدن، همه میدونن، یعنی اون کسی که می خواد بفهمه میره دنبال یکسری سایت های مرجع که خوب هم انجام دادن و بالا هستند، خب شما به سختی می تونید این رو بگیرید، خب چرا بخواین این کار و بکنید؟ برید و یک حرکت دیگه ای بزنید و اون اتفاق برای شما می افتد.

پس موضوع مورد نظر خودتان را انتخاب می کنید یعنی اون چیزی رو انتخاب کنید که مردم دنبالش هستند. سعی کنید که اون موضوع ترندش رو پیدا کنید و روی اون موضوع فوکوس کنید. مثلا اینستاگرام را دنبال کنید و بر اساس اون محتوا تولید کنید.

بر اساس ترند محتوا تولید کنید

وقتی شما بر اساس ترند، محتوا تولید می کنید، طبیعی است که ورودی شما نسبتا زیاد می شود، خب وقتی ورودیتان زیاد شد، میاین و واسش برنامه ریزی می کنید، حالا برنامه ریزی میخوره به مرحله بعد ولی الان می خوام در مورد تکنیک آسمان خراش با شما صحبت کنم.

شما مقاله ای رو که ایجاد کردید شروع می کنید به کسانی که در این حوضه هستند اطلاع رسانی می کنید، حالا کانال دارید، گروه دارید، اینستاگرام دارید، لینکدین دارید، توییتر دارید، فیس بوک دارید، هر چیزی که هست و به طور طبیعی شروع می کنید و به بقیه اطلاع می دید، ببینید این روش یکی از بهترین روش های ورودی گرفتن، اعتماد جلب کردن و یک جور کارخانه ی تولید محتوا و بازاریابی محتوا به حساب می آید. این رو حتما باید در نظر داشته باشید که این اتفاق واستون میوفته، این روش پیاده سازی خیلی مهم تر از ایجاد محتواست یعنی روش پیاده سازی خود محتوا و روش اینکه محتوا رو چطوری شیر کنید خیلی مهمتر از تولید محتوا است.

تکنیک آسمان خراش در سئو

تولید محتوا به صورت تخصصی

وقتی مردم می خواهند لینکی بدهند، به محتوا شما لینک می دهند و این که سایت شما ورودی می گیرد و خیلی طبیعی رشد صعودی خواهد داشت. پس چیشد!، میاین حوضه ای که می خواین توش فعالیت کنید و تخصص دارید، سرچ کنید و ببینید چه چیزی دربارش صحبت نشده است و شما می توانید روی آن کار کنید. خیلی ساده است می توانید تولید محتوا کنید، شاید باورتون نشه ولی به روش های مختلفی می توانید تولید محتوا کنید، بعدش چک می کنید که آیا با این موضوع می توانید ورودی بگیرید یا نه؟

در تکنیک آسمان خراش بعضی وقت ها شما زحمت رو می کشید ولی واقعا در مورد اون موضوع کسی سرچ نمی زند و در واقع سرچ ندارد یا یک سایت بهتر از شما که در سال های اخیر خیلی اعتماد جلب کرده و می تواند ورودی بگیرد و روالش رو دارد و دیگه لزومی ندارد به سایت شما توجه کند.

ارائه راهکار برای تولید محتوا

شما چند راهکار دارید یا بیاین در مورد یک موضوع پر بحث صحبت کنید و مخالف اون قضیه رو بگید ولی خب سعی کنید جوری این موضوع رو بگید که برای شما درگیری ایجاد نکند یا در مورد چیزی صحبت کنید که واقعا فکر می کنید که متخصصان این کار و کسانی که در آن کار هستند به اون چیز احتیاج دارند. همچنین می توانید اطلاعات بیشتر از این مقاله را در اینجا مشاهده نمایید.

در این زمینه پیشنهاد می شود: سئوی محتوایی چیست ؟

شاید بارتون نشه مثلا بستن سیم شوفاژ، شاید کسانی باشن که بلد نباشن، یک چیز های خیلی ساده جستجو می شود!، شما احتمالا خودتون هم در اینترنت سرچ کردید و دیدید خیلی ساده است و سایت توی ذهنتون میمونه یا حداقل سعی می کنید که اون سایت رو بوک مارک کنید و اگر این اتفاق بیوفتد شما هم بک لینک گرفتید، هم ورودی گرفتید هم مشتری وفاداری بودید. پس موضوع رو انتخاب می کنید، و آن را منتشر می کنید، سعی کنید آن را به اشتراک بگذارید. اینجوری می توانید سیستم آسمان خراش رو پیاده سازی کنید.

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه