زانوبند اسپیلاوایزر چه شکلی است ؟

2 سال پیش
زانوبند اسپیلاوایزر

آرتروز زانو چیست؟

آرتروز زانو یک بیماری شایع در مفصل زانو است که از تخریب یا تحلیل رفتگی لایه غضرفی مابین دو استخوان مفصلی زانو به وجود می آید، مفصل زانوی پا همانطور که در عکس پایین مشاهده می شود محل اتصال استخوان ران و استخوان پا می باشد، این دو استخوان بنحوی روی هم قرار گرفته اند تا حرکت اصطلاحا غلطکی مانند روی همدیگر داشته باشند یعنی بر خلاف تصور عمومی حرکت مفصل زانو از نوع لغزشی نمی باشد بلکه همانطور که اشاره شد از نوع غلطکی است به بیان دیگر موقع حرکت زانو شاهد هیچ گونه جابجایی یکی از استخوان ها بر روی دیگری نیستیم بلکه مثل چرخ یک ماشین نقطه تماس آنها با هم دیگر در حین دوران زانو، عوض میشود.

با این توصیف برای اینکه شخص موقع راه رفتن بتواند براحتی و بدون احساس درد در ناحیه زانو قدم بردارد لازم است هیچ گونه سایشی بین دو استخوان مفصلی زانو بوجود نیاید برای این منظور لایه ای غضرفی مانند مابین آن ها وجود دارد که از تماس مستقیم آن دو جلوگیری میکند زمانی که این لایه غضرفی به هر دلیلی تخریب یا تحلیل میرود فرد موقع راه رفتن با احساس درد در ناحیه زانو مواجه میشود که درصورتی که اقدامات پیشگیرانه و درمان کننده صورت نگیرد بمرور عمق و میزان تخریب زیاد تر شده و در نهایت فرد مبتلا به طور کلی قادر به راه رفتن نخواهد بود.

اسپیلاوایزر اولین زانوبند دارای تکنولوژی فراصوت

یکی از روش های جدیدی(روش نوین درمان آرتروز رانو) که امروزه جهت کاهش درد در ناحیه زانو  با پ‍یشرفت تکنولوژی به کمک انسان آمده است، زانوبند اسپیلاوایزر است.
امواج به کار رفته در ساخت این زانو بند از نوع امواج فراصوت هستند که در تسکین درد نقش بسزایی دارند. این امواج با همان طول موج استفاده شده در دستگاههای سونوگرافی تعبیه شده اند که این امر سبب تسکین درد ، آرامش و برگرداندن فرد به زندگی روزمره می شود.
اسپیلاوایزر جریان خون را در ناحیه زانو افزایش داده و با این کار باعث کم شدن درد زانو و التهابات ناشی از آن می‌شود.
زانوبند فراصوت اسپیلاوایزر راه حلی برای درمان قطعی آرتروز زانو و بهبود مشکلات زانوست.(با زانوبند)

کاربرد های اسپیلاوایزر و انواع زانو درد

۱٫تاندونیت

نوعی التهاب است که قرمزی حساسیت و لمس و همچنین درد شدید را در تاندون زانو و یا هر بخشی از بدن که  دارای تاندون است ایجاد می کند.

۲٫کندرومالاسی کشکک

به دلیل سایش غیر طبیعی و یا حرکت های غیر معمول کشکک در زمان خم و راست کردن زانو رخ دهد.

  1. بورسیت

بورس کیسه های کوچک دارای مایع است که باعث روان شدن تاندون های باسن، شانه و زانوهاست که بتواند آزادانه در امتداد مفاصل حرکت کنند.

۴٫اضافه وزن

افراد مبتلا به اضافه وزن ممکن است در زمان پیاده روی و یا ایستادن درد زانو را احساس کنند

  1. مینیسک

پارگی مینیسک یکی از آسیب‌های شایع است که بر مفصل زانو اثر می‌گذارد. مینیسک‌ها دیسک‌های C شکلی هستند که از جنس غضروف محکمی به نام فیبروکارتیلاژ می‌باشند. مینیسیک‌ها بین استخوان ران و استخوان ساق پا قرار گرفته و برای توزیع بار و جذب شوک در مفصل زانو بسیار مهم هستند.

۶٫آرتروز

در این نوع بیماری غضروف ها از بین خواهد رفت و باعث ساییدگی مفاصل بر یکدیگر می شود.

عملکرد اسپیلاوایزر در تسکین درد

امواج فراصوت همانند ماساژ ملایمی برای بافت های نرم عمل کرده و و باعث افزایش خون رسانی به غضروف های زانو شده و بافت های آسیب دیده را بهبود می بخشد

فقط کافی است در طی ۲۴ ساعت شبانه روز، ۲ ساعت از زمان استراحت خود را به استفاده از اسپیلاوایزر اختصاص دهید تا شاهد تاثیر آن بر روی زانو درد خود باشید. گاها استفاده از این زانوبند به مدت ۲۰ روز و هر روز به مدت دو ساعت اثرات آن را بر روی نواحی آسیب دیده نشان خواهد داد که در بسیاری از موارد افراد از روزهای اول شاهد بهبود و رفع زانو درد خواهند بود.

شکل زانوبند اسپیلاوایزر:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، زانوبند اسپیلاوایزر از پارچه برزنتی با کیفیف عالی و خوب ساخته شده ،همچنین تصاویر بیشتر این محصول را می توانید با مراجعه به وبسایت رسمی این شرکت یه نشانی spilavizer.com و همچنین وبسایت https://faizerkala.com (نمایندگی فروش محصولات شرکت اسپیلاوایزر) مشاهده نمایید.

زانوبند اسپیلاوایزر

همچنین لازم به ذکر است که وبسایت های فایزرکالا،دیجی کالا،ایمالز و… از درگاه پرداخت آنلاین استفاده می نمایند، و به هیچ عنوان برای فروش محصولات کارت به کارت و … ندارند.

سوالات متداول:

سوال۱.آیا استفاده از زانوبند اسپیلاوایزر عوارض جانبی دارد؟

پاسخ:خیر عوارض جانبی ندارد چون فرکانس امواج مولد التراسونیک در محدوده امواج سونوگرافی میباشد و هیچ اسیبی به بدن نمیرساند و همچنین به خاطر امواج فراصوت موجب افزایش گردش خون و تسکین درد میشود که از اسیب معمول زانوبند ها هم که اتروپی عضلانی هست ( شل شدن عضلات بخاطر بستن ) نیز جلوگیری میکند

سوال۲.اثر اسپیلاوایزر چقدر باقی می ماند؟

پاسخ:

اسپیلاوایزر دو اثر کوتاه مدت و بلند مدت دارد به این صورت که اثر کوتاه مدت ان چند ساعت پس از مصرف باقی میماند و موجب تسکین درد میشود و همچنین اثر بلند مدت ان که با افزایش گردش خون و کاهش تورم عصب های زانو میباشد باعث روند بهبود نسبی و کاهش کلی درد میشود

سوال۳.آیا اسپیلاوایزر منع مصرف خاصی دارد؟

پاسخ:به طور کلی زانو بند ها باید در موارد خاص استفاده شوند که موجب تنگی کانال های عصبی و اتروپی عضلانی ( شل شدن عضلات ) نشوند ولی اسپیلاوایزر بخاطر مولد التراسونیک که موجب افزایش گردش خون میشود و قابلیت تنظیم سایز میتوان از هر دو عوارض رایج زانوبند ها جلو گیری کند و درنتیجه عوارض و منع مصرفی ندارد.

توجه:

برای تهیه زانوبند اسپیلاوایزر اصل (ساخت کشور فرانسه) به وبسایت فایزر کالا مراجعه نمایید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه