قطعات پیش ساخته

2 هفته پیش
قطعات پیش ساخته

این قطعات بتنی پیش ساخته با نام‌‌‌‌های دیگری همچون بلوک بتنی، حفاظ بتنی، بلوک نیوجرسی ، حفاظ نیوجرسی، نیوجرسی سیمانی و غیره نیز نام برده می‌شوند. انواع نیوجرسی  نیوجرسی‌‌‌‌های بتنی یا همان بلوک‌‌‌‌های نیوجرسی در سایز‌‌‌‌های مختلفی ساخته می‌شوند و کارفرمایان با توجه به نیاز خود، نیوجرسی بتنی پیش ساخته مورد نظر خود را سفارش می‌دهند. جزئیات ساخت نیوجرسی ها با ما تماس بگیرید. این قطعات در دهه ۵۰ میلادی در موسسه تکنولوژی استیونس و با هدایت اداره ایالتی بزرگراه‌‌‌‌های نیوجرسی در ایالت نیوجرسی طراحی شدند و به همین خاطر به قطعات جرسی یا نیوجرسی معروف شدند.

نیوجرسی بتنی طراحی شده است تا در برخورد با وسیله نقلیه حداقل آسیب برساند. آنها همچنین از عبور و مرور خودروها در جهت مخالف جلوگیری می‌کنند. در سال‌‌‌‌های اخیر، به دلیل مشکلات نگهداری جاده ها مانند جمع شدگی و عدم مقاومت بالا گاردریل استفاده از محافظ مفصلی سفت محبوب شده و به کاهش تصادفات مرگبار کمک کرده است.

امروزه ایمنی ترافیک در جاده ها و خطوط یکی از مهمترین موضوعات است و در هنگام بهره برداری از جاده ها و بزرگراه ها به این موضوع توجه ویژه می‌شود به دلیل کیفیت بالای نیوجرسی بتنی یا ایمنی ظاهری کنترل وسایل نقلیه استفاده از این قطعات پیش ساخته با ابعاد مناسب در جداسازی جاده ها و پیاده روها بسیار محبوب شده است که منجر به کاهش چشمگیر تصادفات و تلفات می‌شود.۰۹۱۲۲۱۲۳۰۱۷

ساخت این سازه و دال بتنی فرآورده شرکت رایان بتن با عیار بتن پیش ساخته و لیست انواع نیوجرسی بتن موجب عدم وارد شدن ماشین آلات از جهت‌‌‌‌های مخالف مسیر جاده آزاد یک طرفه و دوطرفه راه و ایمن کردن جادهایی شبیه جاده چالوس و آتشگاه که در کل مسیر انحنا وجود دارد نصب گاردریل پرهزینه و ناکارا هست در شیب تند انحنا قرار میگیرد تا از خروج اتومبیل به دره جلوگیری کند. این قابلیت را میتوان در نوع طرح بهربرداری و مهندسی و حجم و جرم آن دانست.

از محافظ‌‌‌‌های بتونی نیوجرسی به طور گسترده در همه کشورها استفاده می‌شود زیرا این محافظ ها می‌توانند آسیب جانی و مالی ناشی از تصادفات را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. اما این اتفاق زمانی می‌افتد که کارخانه ها با دلسوزی کار کنند و از تمام استانداردها برخوردار باشند. به همین دلیل اداره استاندارد به طور کلی باید این موضوع را از نزدیک تحت نظارت داشته باشد تا ایمنی جان افراد را به حداکثر برساند.

نیوجرسی بتنی تامین کننده انواع نیوجرسی بتنی یکی از محبوب ترین انواع قالب است که در پروژه‌‌‌‌های مختلف ساختمانی از ساخت و ساز تا جاده سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد این قالب ها مانند انواع دیگر قالب‌‌‌‌های موجود در بازار امکان ساخت زیرساخت ها و سازه ها با اجزای یکسان را فراهم می‌کنند بتن‌‌‌‌های نیوجرسی برای پروژه‌‌‌‌های عمرانی با مواد مختلف بتونی برای قالب استفاده می‌شود.

از مهمترین مزایای این قالبها این است که بسته به ساختار سازه می‌توانید آنها را در ابعاد و اشکال مختلف طراحی و استفاده کنید یکی از مزایای آن قالبهایی ساخت سازه ای یکپارچه و بدون درز است بنابراین این قالبها یک انتخاب بسیار دقیق و اصولی برای ساخت سازه‌‌‌‌های با کیفیت و دقیق هستند.

این سازه باعث امن تر شدن گذرگاه ها شده که انحراف شدید دارند و ایجاد مانع طبیعی مثل رشد درختان زمان زیادی رو میبره و در ضمن در این مدت خطرات جانی و مالی جبران ناپذیر پابرجا خواهد بود پس ساخت و تولید یک محافظ جاده با طرح اصولی و اندازه مهندسی مثل نیوجرسی بتنی ضروری است.

کارخانه محصولات نیوجرسی بتنی

بتدریج با استفاده بیشتر و تجربه‌‌‌‌های بدست آمده ارتفاع نیوجرسی بتنی بیشتر شد زیرا نتیجه آن بهتر شد طبق آمار. استفاده گسترده در ساخت و ساز جاده ای سبب شد کاربرد آن به عنوان حریم فیزیکی گسترده تر شود به عنوان مانع عمومی فراگیر و قابل حمل انتقال به هرجای پروژه ساختمانی و تغییر مسیر همیشگی یا موقتی در ترافیک جاده ای که بسیار مهم است بدون نیوجرسی بتنی امکان پذیر نیست. استفاده‌‌‌‌های جانبی نیز برای تمرینات نظامی و در امان ماندن از گلوله حملات حوادث طبیعی سیل مهار آتش کنترل رودخانه‌‌‌‌های طغیان کرده و هدایت آن به معبر مشخص یا چند خطه کردن جدا کردن خط ویژه اتوبوس سفاورت خط مخصوص آمبولانس و آتشنشانی است.

موارد استفاده دیگر نیوجرسی بتنی جداکردن ایستگاه اتوبوس و تاکسی که محافظ مرسوم را قرار میدهند جدا کردن باغ حدود خانه‌‌‌‌های ویلایی شاخص مرز دو مزرعه باغ میوه و ویلاها جایگاه‌‌‌‌های بنزین ترمینال مسافری کناری جاده برای حافی جان مردم به عنوان سد سیل کنترل آب سیل که راهی سریع بی خطر کردن سیلاب یا پیشبینی سیل از آب شدن برف رود خانه‌‌‌‌های که دیواره‌‌‌‌های محافظ آن خراب شده استفاده می‌شود.

در ایران، نخستین بار در سال ۱۳۷۵ توسط، وزارت راه و ترابری با نظارت مهندسان برجسته و ماهر از این نوع قطعات بتنی، جهت ایمن سازی سطح معابر و جداسازی جاده ها، استفاده در دوربرگردان ها و خیابان‌‌‌‌های اصلی و ایجاد فضای سبز مورد استفاده قرار گرفت.

تمام قطعه‌‌‌‌های پیش ساخته در تمام ابعاد در شرکت نیوجرسی بتنی رایان تولید میشوند. مزیت آسانی در تعویض و جابجایی نیوجرسی‌‌‌‌های آسیب دیده را نمی‌شود نادیده گرفت.

بتدریج مشکلات نقض و کاستی‌‌‌‌های گاردریل مشخص شد مشکلات بزرگی مانند توان کم در اثر برخورد اتومبیل جمع شدگی و پارگی قسمتی از آن بفکر جایگزین بهتر از هر نظر که نیوجرسی بتنی مفصلی سهم عمده ای در کم کردن آمار مرگبار تصادفات از خود نشان داد.

نیوجرسی بتنی در دهه‌ی پنجاه در بزرگراه‌‌‌‌‌های ایالت نیوجرسی بر حسب نیاز طراحی و استفاده شد و بر همین پایه نامش تعین شد. از ویژگی‌‌‌‌های اصلی قطعا روشن است که هنگام خارج شدن از مسیر یا برخورد ماشین‌‌‌‌های نقلیه کم‌ترین آسیب وارده را تحمل کنند و سد عبور خودرو‌‌‌‌های لاین مخالف م‌شوند.

وظیفه اصلی نیوجرسی بتنی افزایش امنیت و ایمنی راه‌ ها و جاده ‌ها است

افزایش ایمنی سطح معابر – جداسازی خطوط ترافیکی – استفاده در دوربرگردان‌ ها – کنار جاده ‌‌‌‌‌های فرعی – رفوژ وسط خیابان‌‌‌‌‌های اصلی جهت ایجاد فضای سبز – ایستگاه ‌‌‌‌‌های کنار جاده ‌ای – تفکیک محوطه ‌‌‌‌‌های صنعتی

images_1674387392.png

ساخت و تولید نیوجرسی بتنی

ساخت نیوجرسی بتنی در صورت استفاده از تجهیزات روانکاری بتن مستعمل باید مرتعش شده و ارتفاع بیشتری نیز رعایت شود شرایط محیطی یا دمای تولید نیز باید از ۵ درجه سانتیگراد تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد تا مقاومت بتن به ۵ نیوتن در میلی متر مربع برسد. روش‌‌‌‌های زیادی برای نزدیک شدن به نیوجرسی وجود دارد از روش تصفیه سریعتر می‌توان در محیط‌‌‌‌های با رطوبت بالا با استفاده از سیستم‌‌‌‌های بخار و گرمایش استفاده کرد یا می‌توان آن را در آب انجام داد که به آن آب درمانی نیوجرسی می‌گویند.

نیوجرسی پلی اتیلن ساخته شده بخاطر وزن کم آن مناسب است برای طرح‌‌‌‌های که کوتاه هستند از نظر زمانی. حمل چنین نیوجرسی بسیار آسان است، اما در عین حال مقاومت کمی دارد. در پلی اتیلن می‌توان از نور استفاده کرد و با ماسه و مواد دیگر پر کرد تا ثبات بیشتری داشته باشد. همچنین در پروژه‌‌‌‌های موقت و دائمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رایان بتن به سفارشات شرکت‌‌‌‌های آب و فاظلاب بر تکیه توسط مهندسان باتجربه طراحی و توسعه داده شده است تا دامنه کار پیمانکاران را از داربست سیستم پیش فرض به جایگزین برای و استفاده از مواد پلی اتیلن جدید با استفاده از روش چرخشی در یک قطعه جدا کند.

پس از کاشت میلگرد ها در نیوجرسی بتنی، میلگرد فولادی هیچ گونه لغزشی در طول خمش نخواهند داشت. در عمل، سطح مقطع میلگرد فولادی معمولاً به گونه‌ ای است که استحکام کششی بتن بر روی قسمت محدب میلگرد فولادی غلبه می‌کند و در موارد بزرگ‌تر میلگرد فولای به تنهایی تمام تنش را تحمل می‌کند. از این رو در ایجاد تنش‌‌‌‌‌های خمشی در تیره‌ بتن مسلح شده با میلگرد فولادی، فرض بر این است که تمامی تنش‌ها توسط میلگرد فولادی تحمل می‌شود.

برای مقاوم سازی نیوجرسی بتنی در برابر نیروها ی کششی و فشارهایی که به آن وارد می‌شود، در آن میلگرد‌‌‌‌های فولادی تعبیه شده‌ است. بتن مسلح ترکیبی از بتن و میلگرد فولاد است. میلگرد فولادی به گونه‌ای تنظیم شده‌است که فشار بارها را تحمل می‌کند.

تولیدی نیوجرسی بتنی

فروشگاه نیوجرسی بتنی در تهران

کارخانه نیوجرسی بتنی در تهران

نیوجرسی مانع بتنی است که جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می‌شود. که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه‌‌‌‌های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می‌گردد.

بسته به کاربرد نیوجرسی در ساخت آن علاوه بر بتن از میلگرد جهت مسلح کردن و مقاوم کردن بتن استفاده میشود که بتن تنش‌‌‌‌های فشاری و میلگرد تنش‌‌‌‌های کششی اعمال شده به قطعه بتنی را مهار و باعث کاهش صدمات ناشی از برخورد می‌شود.

از این وسیله به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه‌‌‌‌های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند، جلوگیری از انتشار آتش در جنگل ها، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده می‌شود. بسته به مورد حتی برای سپر کردن نور وسایل نقلیه مقابل و با افزایش ارتفاع نیوجرسی نیز استفاده میشود.

این قطعات در دهه ۵۰ میلادی در موسسه تکنولوژی استیونس و با هدایت اداره ایالتی بزرگراه‌‌‌‌های نیوجرسی در ایالت نیوجرسی طراحی شدند و به همین خاطر به قطعات جرسی یا نیوجرسی معروف شدند.

نیوجرسی چیست
جدا شدن اتصالات گاردریل و فرو رفتن آن به درون بدنه خودرو که در تصادفات واقع شده در کشورمان بسیار رخ می‌دهد. به هر حال در شرایطی که خودروسازان تمایلی نسبت به ایمن سازی محصولات قدیمی و خارج از رده خود نشان نمی‌دهند و فرهنگ سازی در راستای بهبود شرایط رانندگی در کشورمان نیز به کندی پیش می‌رود، توجه به ایمنی راه ها و ایمن سازی جاده ها از اهمیت ویژه ای برخودار است که متاسفانه به ندرت به آن توجه می‌شود. تنها با اصلاح گاردریل ها، جایگزینی آنها با نیوجرسی بتنی و ایمن سازی شانه‌‌‌‌های جاده می‌توان سالانه از مرگ ده ها هزار نفر از هموطنانمان جلوگیری کرد.

گاردریل استاندارد و ایمن نه تنها در برابر ضربات سهمگین از هم گسیخته نمی‌شود و اجازه عبور اتومبیل ها را نمی‌دهد، بلکه حتی در تصادفات کاملا مماس نیز وارد بدنه خودرو نمی‌شود و جان سرنشینان را به خطر نمی‌اندازد. لذا با توجه به موقعیت جاده ها و نیز وضعیت اقتصادی موجود، و جهت دستیابی به ایمنی بیشتر، مطالعه و بررسی کاربرد و عملکرد نوع حفاظ بتنی (نیوجرسی) به عنوان جایگزین گاردریل در ایمنی جاده ها و روش‌‌‌‌های بهینه سازی و ارتقاء حفاظ ها در تحقیق حاضر مورد بررسی قرار گرفته است.

مهندسی ترافیک نیوجرسی بتنی

نیوجرسی مانع بتنی است که جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می‌شود. که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه‌‌‌‌های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می‌گردد.

از این وسیله به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه‌‌‌‌های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند، جلوگیری از انتشار آتش در جنگل ها، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده می‌شود. بسته به مورد حتی برای سپر کردن نور وسایل نقلیه مقابل و با افزایش ارتفاع نیوجرسی نیز استفاده میشود.

images_1674387464.png

قیمت بلوک نیوجرسی

قیمت بلوک نیوجرسی به جنس آن وابسته است. این قیمت ها بسته به متریال و استاندارد‌‌‌‌های استفاده متفاوت است. با توجه به طول، ارتفاع، عرض پاشنه، عیار بتن و میلگرد مورد استفاده در ساخت، بلوک نیوجرسی بتنی قیمت متفاوتی خواهد داشت. در صورت اجرای بلوک نیوجرسی بتنی در محل، هزینه ها به شدت بستگی به مدیریت پیمانکار دارد. هزینه‌‌‌‌های رفت و آمد و حرفه ای بودن سازنده می‌تواند به طرز چشم گیری از هزینه ها کم کند. نیوجرسی به صورت دست دوم نیز عرضه می‌گردد که قیمت نیوجرسی دست دوم کمتر است. موارد پیش ساخته بسیاری در بازار موجود است که با هزینه‌‌‌‌های کم کار شما را راه می‌اندازد. همچنین برای اجرای پروژه، تهیه قالب نیوجرسی دست دوم که استاندارد و با کیفیت باشد نیز انتخاب هوشمندانه ای است و از هزینه ها کم خواهد کرد.

کاربرد‌‌‌‌های بلوک نیوجرسی بتنی

این روزها استفاده‌‌‌‌های گسترده ای از بلوک نيوجرسي برای کاربرد‌‌‌‌های گوناگون وجود دارد. تنوع کاربرد‌‌‌‌های این سازه ی کوچک باعث شده است که ایده نیوجرسی پلاستیکی به استقبال مواجه شود و کارایی‌‌‌‌های متنوعی نیز داشته باشد. در ادامه به انواع کاربرد‌‌‌‌های بلوک نیوجرسی بتنی اشاره شده است.

جداسازی خطوط

در ابتدا بلوک نیوجرسی بتنی برای تشخیص صحیح مسیر و جداسازی خطوط ساخته شد. جداکننده ای که نه تنها مسیر عبور را روشن می‌کند بلکه در صورتی که به اشتباه اتومبیل از مسیر خارج شود و با آن برخورد کند، به جای واژگونی، اتومبیل به مسیر اصلی بازمی گردد. یا در صورتی که برای جاده‌‌‌‌های دوطرفه نصب شود ارتفاع آن به نحوی طراحی شده که جلوی نور آزار دهنده اتومبیل مقابل را بگیرد.

تفکیک فضا با بلوک نیوجرسی بتنی

برای فضاهایی مانند پارکینگ و یا کارخانه این موانع به وضوح دیده می‌شود. شهرداری ها اگر قصد داشته باشند عبور و مرور را به محلی ممنوع کنند از بلوک نيوجرسي بتني استفاده می‌کنند. به طور کلی تفکیک فضاها به سادگی با این بلوک ها انجام می‌شود. علاوه بر فضاهایی مانند پارکینگ یا فضای سبز، برای مشخص کردن ایستگاه‌‌‌‌های تاکسی و اتوبوس نیز می‌توان از انواع بلوک نیوجرسی بتنی استفاده کرد. تفکیک فضا‌‌‌‌های خصوصی باغ و ویلا نیز می‌تواند با چنین موانعی انجام شود. همچنین انواعی از بلوک نيوجرسي بتني برای تفکیک فضای پمپ بنزین و محل هایی که به صف نیاز است قرار داده می‌شود.

جلوگیری از ورود آب رودخانه و آبگرفتگی معابر

بلوک نیوجرسی بتنی در برابر ورود آب رودخانه ها و وقوع سیل مقاومت مناسبی دارد. البته با کمک نیوجرسی پلاستیکی که قابلیت حمل دارد و در ترکیب با کیسه‌‌‌‌های شن نیز می‌توان مسیر حرکت آب را منحرف کرد. البته نباید انتظار یک سیل بند را از آن داشت اما انحراف زاویه حرکت آب برای ممانعت از ورود آب به مزارع و خانه ها می‌تواند از خسارت‌‌‌‌های مالی بکاهد. ساخت سیل بند به وسیله بلوک نیوجرسی در مواقع بحرانی نیاز به هماهنگی و مهارت و سرعت عمل دارد.

مزیت بلوک نیوجرسی برای جاده ها

طراحی بلوک نیوجرسی بتنی باید به صورتی باشد که در صورت برخورد اتومبیل با سرعت بالا به آن، نه تنها از واژگونی خودرو جلوگیری شود، بلکه موجب برگشت اتومبیل به مسیر اصلی گردد. بلوک نیوجرسی پاسخگوی این نیاز است. از زمانی که استاندارد‌‌‌‌های راهسازی، پیمانکاران را ملزم به استفاده از بلوک نيوجرسي بتني در اطراف جاده ها کرد به وضوح میزان تلفات ناشی از تصادفات کاهش یافته است.

بلوک نیوجرسی بتنی حریم جاده را مشخص می‌کند، در صورتی که اتومبیل با آن برخورد کند احتمال واژگونی کاهش می‌یابد. گارد به بدنه اتومبیل فرو نمی‌رود و طراحی به نحوی است که اتومبیل را در مسیر جاده نگه می‌دارد. تمامی این مزایا به معنای نجات پیدا کردن جان هزاران نفر در جاده هاست.

images_1674387637.png

آشنایی با قالب نیوجرسی

بلوک نیوجرسی بتنی برای تعیین حریم راه ها و انتقال ترافیک به معابر مشخص استفاده می‌شود. جزئیات قالب ها و کارکرد آنها برای مواردی که قالب نیوجرسی برای اجرای کانال آب و جاده خاکی استفاده شده، مواردی که قالب جرسی برای عابران پیاده طراحی می‌شود و یا مواردی که برای جدا کردن فضا‌‌‌‌های شهری و پارک ها و راه‌‌‌‌های ترافیکی تولید می‌شود، متفاوت است.

بر اساس کاربردی که خواهد داشت مصالح و شیوه ساخت متفاوت است. حتی ممکن است نیاز به میلگرد وجود داشته باشد. قالب جرسی بر اساس استانداردها و کاربرد ساخته می‌شود و پس از آن بتن داخل قالب ریخته شده و قسمتی که به صورت کشویی طراحی شده بتن را داخل قالب نگه می‌دارد. پس از بتن ریزی، برای بازکردن قالب، همان در کشویی کمک خواهد کرد. برای نصب، تفکیک و اجرای بلوک نیوجرسی بتنی نیاز به نیروی انسانی وجود دارد.

انواع اتصالات بلوک نیوجرسی

یکی از ویژگی‌‌‌‌های خاص این بلوک ها شیوه اتصال آن هاست. به طور کلی قالب نیوجرسی از بدنه، درپوش، شاسی، میان بلت، قید نگهدارنده و جک دوپیج تشکیل شده است و وزن آن چیزی حدود ۹۷۵ کیلوگرم است و هرچه طول قالب بالاتر باشد وزن آن بیشتر می‌شود. به طور کلی در دو مدل ۴ متری و ۶ متری تولید می‌شود. در ساخت بلوک نیوجرسی بتنی باید به مفاصل توجه ویژه شود زیرا ساختار‌‌‌‌های اشتباه می‌تواند مقاومت کل بتن را تحت تاثیر قرار دهد. اتصالات این بلوک ها که وزنی معادل ۱۳/۲ کیلوگرم دارند با یک نری و دو مادگی، اتصالی محکم را شکل می‌دهد. اتصالات بلوک نيوجرسي بتني سه دسته را شامل می‌شود:

نيوجرسي بتني بدون اتصال بلوک نیوجرسی مفصلی نيوجرسي بتني کام و زبانه

مصالح مورد نیاز برای تولید بلوک نیوجرسی بتنی

یک بلوک نیوجرسی بتنی از ۶ جزء اساسی تشکیل شده است. سه جزء آن مربوط به بتن است که ترکیبات سیمان و سنگدانه و آب خواهد بود، جزء بعدی نیز میلگرد است که در صورت نیاز داخل آن به کار می‌رود، افزودنی‌‌‌‌های مناسب برای ساخت و عمل آوری استفاده می‌شود و جزء آخر نیز مفصل است که داخل برخی بلوک ها کار شده است.

images_1674387678.png

آشنایی با روش‌‌‌‌‌های تولید نیوجرسی بتنی

 • تولید نیوجرسی با روش بتن‌ریزی ایستاده

در این روش که به عنوان متدوال‌ترین روش تولید نیوجرسی بتنی شناخته می‌شود، قالب را به شکل سرپا همانطور که قرار است در محل مورد نظر نصب شود، قرار می‌دهند و سپس از بالای قالب شروع به بتن‌ریزی می‌کنند. قالب مونتاژ شده را با قطعات به جا مانده از قالب‌‌‌‌‌های قبلی می‌پوشانند. تولید با این روش بسیار راحت است و چالش خاصی به وجود نمی‌آورد.

 • تولید نیوجرسی با روش بتن‌ریزی برعکس

از نام این روش می‌توان فهمید که در قالب را به صورت سر و ته قرار می‌دهند و بتن‌ریزی از کف شروع می‌شود. با کمک این روش دیگر هیچ مشکلی برای کف ایستاده پیش نخواهد آمد. تنها چالش ایجاد شده در این روش عملیات برعکس کردن آن با استفاده از دستگاه انجم یل چرثقیل است. برعکس کردن بلوک باید توسط کارگران بسیار ماهر، با دقت و با توجه به نقطه ثقل آن انجام شود.

 • تولید نیوجرسی پیش ساخته در کارخانه

در دو روش قبلی که توضیح دادیم، تولید نیوجرسی بتنی در همان محل نصب صورت می‌گرفت. اما در تولید پیش ساخته در کارخانه بلوک‌‌‌‌‌های آماده شده با استفاده از دستگاه‌‌‌‌‌های تمام اتوماتیک با رعایت نکات ایمنی به محل نصب انتقال می‌یابند. بلوک‌ها قبل از منتقل شدن به محل نصب از لحاظ استاندارد‌‌‌‌های مقاومت آزمایش می‌شوند.

 • تولید نیوجرسی با استفاده از روش سنتی

در این روش همه مراحل تولید از تهیه بتن تا ریختن در قالب با استفاده از نیروی دست و با روش سنتی انجام می‌شود. این روش نسبت به سه روش قبلی وقت‌گیر و قدیمی‌تر است.

قیمت نیوجرسی بتنی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت نیوجرسی بتنی به عوامل مانند نوسانات قیمت سیمان، نوع آن، قالب، ارتفاع، وزن، طول، عیار بتن به کار رفته، نوع میلگرد، پاشنه و… بستگی دارد. در زمان خرید تمام اطلاعات مربوط به کاربرد‌‌‌‌های نیوجرسی بتنی مشخص می‌شود و قیمت نیوجرسی بتنی بل توجه به مصالح به کار رفته در آن و نوع کاربرد مشخص می‌شود. قیمت سیمان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت بلوک‌‌‌‌‌های ساختمانی و تولید نیوجرسی بتنی است. قالب‌‌‌‌‌های نیوجرسی بتنی در انواع مختلفی مانند نیوجرسی ساده، برگردان، برگردان چرخشی، لولایی و مفصلی تولید می‌شوند. هر نوع قالب با توجه به وزنش قیمت متفاوتی دارد. به عنوان مثال قالب‌‌‌‌‌های دو تیکه از قالب‌‌‌‌‌های سه تیکه ارزان‌تر هستند. روش تولید و مشخصات فنی هر قالب نیز روی قیمت نیوجرسی بتنی تاثیر گذار است.

عامل مهم دیگر نقشه قالب است. به عنوان مثال تهیه نقشه نیوجرسی دو متری نسبت به نقشه نیوجرسی شش متری به زمان کمتری احتیاج دارد. ارائه نقشه نیوجرسی دو متری و سایر نیوجرسی‌‌‌‌‌های بتنی توسط نقشه‌هایی که مشتری درخواست کرده توسط تیم‌‌‌‌‌های مهندسی با تجربه و حرفه‌ای در شرکت‌‌‌‌‌های معتبر اجرا می‌شود. نحوه تولید نیوجرسی بتنی، نوع وسیله نقلیه حمل‌کننده نیوجرسی بتنی،‌ مکان تحویل قطعات نیوجرسی، کیفیت کار و کیفیت متریال‌‌‌‌‌های به کار رفته نیزازعوامل دیگر تأثیرگذار در قیمت نیوجرسی بتنی می‌باشند.

خرید نیوجرسی بتنی از شرکت رایان پی بتن

نیوجرسی‌‌‌‌‌های بتنی با ابعاد مختلف کاربرد عمده‌ای در معابر برون شهری و بین‌ شهری دارند و نقش بسزای آن‌ها را در بالا بردن ایمنی‌ راه‌ها و کاهش تصادفات جاده‌ای نمی‌توان انکار کرد. همانطور که اشاره کردیم این قطعات از ترکیب مصالحی مانند سیمان، سنگدانه، میلگرد، آب و غیره ساخته می‌شوند. شرکت‌‌‌‌‌های گوناگونی در زمینه تولید نیوجرسی بتنی مشغول فعالیت هستند. برای خرید نیوجرسی می‌توانید به سایت یکی از بهترین شرکت‌‌‌‌‌های تولید کننده نیوجرسی یعنی شرکت رایان پی بتن مراجعه کنید. این شرکت علاوه بر تولید انواع مختلف نیوجرسی در زمینه تولید باکس بتنی نیز فعال است و انواع مختلف باکس بتنی پیش ساخته را با قیمت‌‌‌‌‌های بسیار مناسب به فروش می‌رساند. شرکت رایان پی بتن برای تولید قطعات بتنی پیش ساخته از بهترین و پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات و قالب‌ها استفاده می‌کند‌. نیوجرسی‌‌‌‌‌های بتنی پس از اتمام مراحل تولید در آزمایشگاه‌‌‌‌‌های این شرکت توسط تجهیزات پیشرفته بررسی می‌شوند و در صورت تایید نشان استاندارد ملی ایران را دریافت می‌کنند‌.

images_1674387725.png

قیمت نیوجرسی بتنی خرید نیوجرسی بتنی

عوامل گوناگونی قیمت نیوجرسی بتنی را تعیین میکنند نوع مپ نیوجرسی و ماده به کار رفته الگو‌‌‌‌های این سازه دقیق و ظریف است و از پس مهندسان کارکشته بر میآید تفاوت متریال درجه یک در سازه نیوجرسی محصول نهایی را مقاوم تر مستحکم تر زمان بکارگیری بیشتر و طبعا صرفه اقتصادی خواهد داشت. دلیل تفاوت و گوناگونی همان کیفیت نیوجرسی بتنی است که ۴ نوع ریزش بتن داریم قالب معکوس و یا برعکس ایستاده ماشین اتوماتیک و در محل درجا است.

سنگدال بتنی که با شیوه‌ای تخصصی تولید می‌شود، مشکلات متعددی را در روند ساختمان سازی و راه و شهر سازی رفع کرده است. انواع دال بتنی سرعت انجام کار را دو برابر کرده و موجب می‌شوند که اطمینان خاطر بیشتری درباره کیفیت کار به وجود بیاید. این نوع از بتن‌‌‌‌‌های پیش ساخته که برای سقف یا به عنوان دیوار در برخی موارد مورد استفاده قرار می‌گیرند در سراسر ایران و جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند که نشان دهنده اهمیت خرید دال بتنی است. پس لازم است با بهترین تولید کننده سنگدال آشنایی کامل داشته باشید.

خرید نیوجرسی مفصلی بتنی

علاوه بر رعایت مشخصات فنی نیوجرسی بتنی، در تمام مراحل ساخت این قطعات، علاوه بر نمونه‌گیری و آزمون‌های استاندارد، واحدهای کنترل و تضمین کیفیت هم بر خط تولید نظارت می‌کنند، تا محصولات با بالاترین استاندارد و کیفیت به دست مشتری برسد.

ما ضمن استفاده از بهترین مصالح و کنترل فرآیندهای تولید توسط تیمی متخصص، محصولات خود را با گارانتی ارائه می‌دهیم.

سیمان: سیمانی که برای ساخت نیوجرسی استفاده می‌ شود باید با ویژگی‌ های سیمان پرتلند تیپ ۱ و ۲ به شماره ۳۸۹ ایران تطبیق داده شود.
سنگدانه: سنگدانه ‌های مصرفی در این حفاظ‌ ها نیز باید مطابق با استانداردهای ملی ایران به شماره ۳۰۲ باشند. این سنگدانه ‌ها شامل ماسه، شن عدسی و شن بادامی می شود.
افزودنی های لازم: برای اینکه کیفیت حفاظ ‌ها بهتر شود و سطحی صاف و صیقلی داشته باشند باید از افزودنی ‌های مایع و پودری با کیفیت بالا در ساخت آن‌ ها مورد استفاده قرار گیرد.
آب: آبی که برای ساخت نیوجرسی بتنی مورد استفاده قرار می‌ گیرد باید تمیز و عاری از هر گونه مواد آلی، قلیایی و اسیدی باشد. دقت کنید که حتی آب ‌های آشامیدنی تا حدودی اسیدی هستند. طبق استاندارد باید آب مورد استفاده آب مخصوص اختلاط بتن طبق ماده ۱۴۷۴۸ باشد.
میلگرد: همان‌ طور که گفتیم هدف از استفاده محافظ های نیوجرسی بتنی افزایش مقاومت جاده ‌ها و کاهش انحرافات است؛ بنابراین میلگردهای مورد استفاده باید مقاومت کششی بالا یعنی حداقل ۴۰۰ مگاپاسکال داشته باشند.
مفصل: در این حفاظ‌ ها باید از مفصل‌ هایی استفاده شود که تحمل ضربه ‌های سنگین را داشته و مقاومت کششی آن‌ ها بالا باشد.

بتن‌ ریزی در قالب ایستاده
در این روش با استفاده از جک دو پیچ، انتهای قسمتی از قالب را که آزاد است باز کرده تا قالب به‌ راحتی از بتن جدا شود. سپس قطعه ساخته ‌شده را از قالب بلند کرده و قطعه حول مرکز ثقلی آن طوری می ‌چرخد که به‌ صورت استاندارد به‌ طور ایستاده روی زمین قرار بگیرد.

استفاده از دستگاه اتوماتیک
در این روش در دو سیستم مجزا همه مراحل کار توسط ماشین ‌آلات انجام می‌ شود. البته باز هم نیاز به تعدادی نیروی انسانی برای کنترل کار وجود دارد. همچنین در این روش تولید بتن به ‌صورت دستی انجام می ‌شود و مراحل بعدی اتوماتیک است.

روش دستی و سنتی
در این روش همه مراحل از تولید بتن تا قاب ‌بندی لاین ‌ها به‌ صورت دستی و قطعه ‌قطعه انجام می ‌شود.

امروزه محافظ های نیوجرسی بتنی در همه کشورها کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده است زیرا این محافظ‌ها می‌توانند تا حد زیادی خسارات جانبی و مالی ناشی از تصادفات را کاهش دهند؛ اما زمانی این اتفاق می‌افتد که کارخانه‌های تولیدی دلسوزانه کار کرده و همه استانداردها را رعایت کنند. به همین دلیل معمولاً اداره استاندارد در این زمینه به‌شدت نظارت دارد تا بتواند هرچه بیشتر امنیت جان مردم را افزایش دهد.

images_1674387778.png

پیش از آن که به محصولات مختلفی که از بتن تهیه می‌شود بپردازیم لازم است ببینیم بتن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد بتن از آب سیمان و ماسه و شن نشکیل می‌شود که پس از مدتی کاملاً سخت و محکم شده و انسجام بالایی پیدا می‌کند و به بتن تبدیل می‌شود بتن دارای انواع مختلفی است که هر یک برای کارایی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله انواع بتن می‌توان به بتن عادی بتن ساده بتن آرمه یا بتن مسلح بتن پیش تنیده و بتن پیش ساخته اشاره کرد هنگامی که بتن در کارخانه به شکل محصولات پیش ساخته آماده می شود حمل و استفاده از آن در پروژه‌های مختلف ساختمانی و محافظتی و به آسانی صورت می‌گیرد

نیوجرسی بتنی سه متری این محصول به طول ۳ متر و ارتفاعی بین ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر با وزنی در حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم یا کمتر تولید می‌شود گاهی نیوجرسی ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر نیز برای استفاده در شرایطی خاص توسط تولید کنندگان این محصول طراحی و ساخته می‌شود. از نیوجرسی بتنی دو متری و سه متری برای جدا کردن لاین جاده‌ها و تفکیک مسیرهای ترافیکی استفاده می‌شود.

مینی نیوجرسی بتنی از دیگر انواع نیوجرسی نیوجرسی کوچک شهری یا مدل مینی است که جهت جداسازی معابر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای آن سوراخی طراحی شده که امکان عبور لوله‌های فلزی و یا میلگرد از آن ممکن شده است و حتماً کاربرد مینی نیوجرسی بتنی را در خیابان‌ها و در مکان‌هایی که توسط شهرداری در دست تعمیر است دیده‌اید

نیوجرسی بتنی خود ایستا دیوار‌ نیوجرسی بتنی و یا دیوار پیش ساخته عموماً کاربردی شبیه به یکدیگر دارند و با توجه به ارتفاع بیت ۲ تا ۴۵ متری که در طراحی و ساخت آن‌ها در نظر گرفته شده است بیشتر به جای فنس‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند به عنوان مثال استفاده از نیوجرسی خود ایستا و یا دیوار پیش ساخته بتنی را در کنار ریل‌های راه آهن و مترو برای جدا کردن این قسمت از بافت شهری مشاهده کرده‌اید طول این دیوارها می‌تواند بیشتر از ۲ متر نیز باشد که بستگی به خواست و سفارش مشتری دارد

نقشه نیوجرسی بتنی و چگونگی تولید آن

با توجه به کارکردی که هر یک از انواع نیوجرسی دارند لازم است شرکت تولید کننده نقشه نیوجرسی و تولید هر یک را پیشتر آماده نماید زیرا برای تولید این دسته محصولات بتنی ابتدا بتن توسط میکسرهای مکانیزه تولید شده و سپس به محل تولید حفاظ انتقال داده می‌شود قالب‌های آماده شده برای استفاده مجدد روغن‌کاری می‌شوند و در مرحله بعدی شبکه‌های آرماتور در قالب‌ها قرار گرفته و بتن داخل آن ریخته می‌شود پس از این زمانی لازم است تا مواد درون قالب شکل مورد نظر را به خود بگیرند در نهایت نیز به روش بخاردهی عمل‌ آوری صورت گرفته و بارگیری می‌شود و به محل پروژه ارسال می‌گردد

سنگدال ترافیکی بتنی

دال بتنی پیش ساخته همچنین به عنوان سنگدال بتنی یا سنگدال ترافیکی شناخته می شوند، معمولا برای طبقه همکف در ساخت و ساز و برخی از کاربردهای تجاری استفاده می شوند. برای مکان هایی که خاک غیر واکنشی و شیب کمی دارند روشی اقتصادی و سریع است. برای دال های باربر، طراحی دال حول نوع خاک بسیار مهم است زیرا برخی از خاک ها مانند خاک رس آنقدر پویا هستند که نمی توانند دال بتنی را به طور مداوم در کل منطقه نگه دارند.

images_1674387821.png

تولید انواع سنگدال بتنی ترافیکی قیمت ارزان مسطح کردن محل قبل از ریختن بتن یک مرحله مهم است، زیرا شیب زمین باعث می شود بتن به طور ناهموار عمل کند و منجر به انبساط افتراقی خواهد شد. در برخی موارد، یک سطح شیبدار طبیعی ممکن است به سادگی با برداشتن خاک از محل سربالایی مسطح شود. اگر سطحی دارای درجه قابل توجهی باشد، ممکن است کاندیدای روش «برش و پر کردن» باشد، که در آن خاک از سطح بالاتر برداشته می‌شود و زمین پایین‌تر با پر کردن بصورت مسطح ساخته می‌شود.

علاوه بر پر کردن سمت سراشیبی، این ناحیه از سنگدال بتنی ممکن است روی پایه‌های بتنی که تا داخل زمین امتداد دارند، حمایت شود. در این حالت، ماده پرکننده از نظر ساختاری اهمیت کمتری دارد زیرا وزن مرده دال توسط پایه ها پشتیبانی می شود. با این حال، مواد پر کننده همچنان برای حمایت از بتن عمل آوری و تقویت آن ضروری است.

پرکردن کنترل شده: مواد پرکننده در چندین لایه توسط یک صفحه یا غلتک ارتعاشی فشرده می شود. شن و ماسه مناطقی را تا عمق ۸۰۰ میلی‌متر پر می‌کند و خاک رس را می‌توان برای پر کردن مناطق تا عمق ۴۰۰ میلی‌متر استفاده کرد. با این حال، خاک رس بسیار بیشتر از ماسه واکنش نشان می دهد، بنابراین باید با احتیاط و کم استفاده شود. خاک رس باید در طول تراکم مرطوب باشد تا یکنواخت شود.

پر نورد شده: پر بارها توسط بیل مکانیکی متراکم می شود، اما این روش تراکم کمتر از ویبره یا غلتک مؤثر است. بنابراین، مقررات مربوط به حداکثر عمق معمولا سختگیرانه تر است.

عمل آوری مناسب بتن برای به دست آوردن مقاومت کافی ضروری است. از آنجایی که سنگدال بتنی اگر در محل ساخته شود در محل ، کنترل شرایط برای بهینه سازی فرآیند پخت می تواند دشوار باشد بنابراین ضروریست که برای ساخته و ساز از دال بتنی پیش ساخته استفاده شود . پیش ساخته بودن قطعات بتنی کمک میکند تا این دست مشکلات در هنگام ساخت و ساز پیش نیاید و همچنین در زمان ساخت و ساز و همچنین هزینه صرفه جویی شود.

دال بتنی تقویت شده معمولاً با نوعی تقویت کننده، اغلب میلگرد فولادی، تکمیل می شود. با این حال، در برخی موارد مانند جاده‌های بتنی، استفاده از سنگدال بتنی پیش ساخته (تقویت نشده) در صورتی که به اندازه کافی مهندسی شده باشد قابل قبول است.

باکس بتنی شرکت رایان بتن تهران که مطابق با تمام مشخصات طراحی فعلی و استاندارد‌‌‌‌های مربوطه طراحی و تولید شده اند، در اندازه دهانه از ۱۰۰۰ میلی متر تا ۶۰۰۰ میلی متر و ارتفاع داخلی از ۵۰۰ میلی متر تا ۳۶۰۰ میلی متر در دسترس هستند. با طیف گسترده قالب‌ها، ما همچنین تلاش می‌کنیم تا واریانس‌‌‌‌‌های غیراستاندارد را همراه با سایر ویژگی‌‌‌‌‌های داخلی درخواست‌شده توسط مشتری در نظر بگیریم. مهندسین مجرب و تیم حرفه ای رایان بتن تهران که در یک کارخانه با تجهیزات پیشرفته که در کیلومتر شش اتوبان تهران به ساوه مستقر است، انعطاف پذیری لازم برای پاسخگویی سریع به هر معیار طراحی و ارائه در سطح ملی را به الزامات به موقع دارند. استفاده از مقاطع باکس بتنی پیش ساخته در پروژه‌‌‌‌های مهندسی عمران، که در یک یا چند مرحله عرضه می‌شود، دامنه وسیعی دارد، از استفاده از آنها برای هدایت/انحراف جریان‌‌‌‌های آب گرفته تا تهیه مخازن تضعیف و زیرگذرها.

باکس بتنی تقویت شده در پروژه هایی استفاده می‌شود که در آن سازه‌‌‌‌های زهکشی گسترده تر و کم عمق تر مورد نیاز است و در جایی که لوله‌‌‌‌های گرد نمی‌توانند ظرفیت جریان کافی را فراهم کنند. علاوه بر این، به دلیل انعطاف‌پذیری طراحی باکس بتنی پیش‌ساخته را می‌توان به جای باکس‌‌‌‌های بتنی ریخته‌شده در محل و کولورت‌‌‌‌‌های دایره‌ای چند بشکه‌ای و همچنین برای جایگزینی پل با دهانه کوتاه استفاده کرد. همچنین میتوان باکس‌‌‌‌های بتنی تقویت شده را برای موارد زیر استفاده کرد: پل‌‌‌‌‌های بزرگراه پل‌‌‌‌‌های راه‌آهن با دهانه کوتاه پل‌‌‌‌‌های بزرگراه تخلیه طوفان تونل‌‌‌‌‌های مفید تونل‌‌‌‌‌های زیرزمینی ذخیره/نگهداری آب طوفان تاسیسات تونل‌دار یا تونل‌شده.

شرکت بتن سازه رایان بتن تهران تولید کننده نیوجرسی بتنی ، و انواه سنگدال بتنی و دریچه کامپوزیت بتنی و مینی نیوجرسی و انواع نیوجرسی و نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع۸۰ و نیوجرسی دومتری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۱۰ وزارت راهی و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۶۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۲۷۰ (دیوار خود ایستا ) و نیوجرسی مفصل دار چهار متری و نیوجرسی مفصل دار شش متری و قطعات بتنی و سنگدال بتنی ترافیکی و غیر ترافیکی و نیوجرسی کوچک شهری و دال های ترافیکی، باکس های ترافیکی و غیر ترافیکی ، کانال های تاسیساتی ، منهول مربع و دایره، کانال های آدم رو ، سپتیک پیش ساخته بتنی ، لوله های بتنی ، نیوجرسی و مینی نیوجرسی ،بلوک های سبک ، تیر و قطعات پل ، فیسینگ پل ، قرنیز پل ، کانکس و خانه پیش ساخته بتنی می باشد.از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد

images_1674387850.png

ساخت نیوجرسی بتنی پیش ساخته

 1. سیمان، سنگدانه، آب، میلگرد، افزودنی، مفصل هستند که مقداراستفاده هر کدام آنها با توجه به نوع کار تنظیم می‌شود.
 2. سیمان – سیمان مورد استفاده برای نیوجرسی باید در تیپ ۱ و تیپ ۲ مطابق با استاندارد‌‌‌‌های ایران انتخاب شود.
 3. سنگدانه – ماسه، شن عدسی، شن بادامی از ترکیب این سه نوع سنگدانه مورد تایید ساخت نیوجرسی به دست می‌آید.
 4. آب – آب مورد استفاده در این فرایند باید عاری از هرگونه املاح، موادآلی، قلیایی و اسیدی باشد یعنی باید تمیز تمیز تمیز باشد.
 5. میلگرد – برای افزایش مقاومت نیوجرسی‌‌‌‌های بتنی از میلگرد هایی با حداقل مقاومت ۴۰۰ مگاپاسکال استفاده می‌کنند.
 6. مفصل – برای بالا بردن مقاومت و همچنین از هم نپاشدن مواد هنگام برخورد سنگین مثل تصادف باید از این مفصل ها استفاده شود.
 7. افزودنی – برای داشتن ظاهر صاف، سیقلی و خروجی تمیز از افزودنی‌‌‌‌های مربوطه ( پودر و مایع کیفیت بالا ) استفاده می‌شود.

د به شکل مایع یا پودری باشند این مواد با هدف افزایش کیفیت و ایجاد سطح یکنواخت به کار می‌رود. میلگرد؛ که مقاومت قطعات را بالا برده و انحرافات را کاهش می‌دهد. مقاوت کششی این میلگردها باید بالا حداقل ۴۰۰ مگاپاسکال باشد.

در ساخت بلوک نیوجرسی بتنی از سیمان سنگدانه، آب میلگرد افزودنی و مفصل استفاده می شود بلوک نيوجرسي بتني معمولا در طول ها و در ارتفاع های مختلف ساخته می شود. در ضرورت استفاده از بلوک نیوجرسی بتنی باید گفت که آمار واژگونی اتومبیل ها در ایران بسیار بالاست بالا بودن این آمار حتی با در نظر گرفتن ایمنی پایین اتومبیل ها و فرهنگ رانندگی بد باز هم قابل توجیه نیست دلیل واضح این میزان تلفات وضعیت نامناسب حریم جاده هاست.

انواع نیوجرسی مانع‌های نیوجرسی را می‌توان بر اساس جنس‌شان در سه دسته کلی قرار داد نیوجرسی بتنی تا اینجا در حال توضیح و تشریح همین قطعات بودیم بتن پیش ساخته نیوجرسی با ریختن میکسِ مصالح در قالب‌های آماده تولید می‌شود و از نظر اتصال در سه گروه قرار می‌گیرد بلوک‌ نیوجرسی مفصلی بلوک‌ نیوجرسی اتصال کام و زبانه بلوک‌ نیوجرسی بدون اتصال در طی این سال ها استفاده از بلوک نیوجرسی در تمامی سیستم های راهسازی عمومیت یافته و در ایران نیز از سال ۱۳۷۵ این بلوک ها برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

نیوجرسی مفصلی بتنی

بلوک نیوجرسی، مانع جرسی، دیوار جرسی یا برآمدگی جرسی عبارت است از مانع بتنی یا پلاستیکی مدولار که برای جداسازی خطوط ترافیکی و یا ایجاد موانع موقتی و یا دائمی استفاده می‌شود. در این مقاله از عمود گستر در مورد این سازه مهم صحبت خواهیم کرد پس تا انتها همراه ما باشید.

images_1674387885.png

امروزه ایمنی حمل و ‌نقل در جاده‌ها و معابر یکی از مهم‌ترین مباحث می‌باشد و در فاز بهره‌برداری از راه‌ها و جاده‌ها به این موضوع توجه ویژه‌ای می‌شود. به سبب توانایی بالای نیوجرسی بتنی یا همان حفاظ مفصلی در کنترل خودروهای منحرف شده از مسیر، استفاده از این قطعات پیش ساخته با ابعاد و مشخصات مناسب در جداسازی معابر و جاده‌ها رواج بسیاری یافته است و بخش قابل توجهی از خسارات جانی و مالی تصادفات را کاهش داده است.

در ابتدا این موانع برای به حداقل رساندن آسیب تصادفات خودرو و یا عبور خودروهای متقاطع که منجر به برخورد احتمالی از رو به رو می شود طراحی شد. موانع جرسی همچنین برای تغییر مسیر ترافیک و محافظت از عابران پیاده به طور وسیع کاربرد دارد. نام بلوک های نیوجرسی از ایالت نیوجرسی ایالات متحده گرفته شده است که این ایالت برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰ به عنوان جداکننده بین خطوط یک بزرگراه استفاده کرد. با گذشت زمان، انواع مختلفی از بلوک نیجرسی ساخته شداز جمله مدل پلاستیکی نیوجرسی که با آب پر می‌کنند تا بتوان به عنوان موانع موقت استفاده نمود

استفاده در جداسازی لاینها و خطوط ترافیکی به عنوان جداکننده برای کاهش تصادفات و خطرات احتمالی در جاده‌های مواصلاتی استفاده می‌شوند. همچنین نیوجرسی در شب مانع مناسبی برای نور آزاردهنده‌ی خودروهای مقابل می‌باشد.

تفکیک پارکینگ و محوطههای صنعتی در پارکینگ‌ها و محوطه‌ها از جمله محوطه‌های صنعتی برای تفکیک بخش‌های مختلف حفاظ مفصلی مانع مناسبی است. همچنین این قطعات قابلیت جابه‌جایی دارند.

نیوجرسی مفصلی بتنی به عنوان تفکیک ایستگاه تاکسی و اتوبوس در ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس برای جداسازی خطوط تاکسی و اتوبوس استفاده از حفاظ مفصلی بسیار مناسب و مرسوم می‌باشد.

تفکیک باغها و محدوده ویلایی توسط نیوجرسی بتنی برای مشخص کردن مرز مابین باغ‌ها و زمین‌ها و همچنین مشخص کردن محدوده‌های ویلایی می‌توان از نیوجرسی مفصلی استفاده کرد.

پمپهای بنزین، پایانهها و ایستگاههای کنار جاده نیوجرسی مفصلی در پمپ بنزین‌ها و پایانه‌ها به عنوان جدا‌کننده برای ایجاد نظم و تفکیک بخش‌های مختلف قابل استفاده است.

نیوجرسی مفصلی بتنی به عنوان سیلبند و هدایت آب رودخانهها در شرایط بحرانی وقوع سیل یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای کنترل و هدایت سیلاب‌ها استفاده از نیوجرسی بتنی می‌باشد. در مسیر رودخانه‌ها در محدوده‌هایی که دیواره تخریب‌شده یا کوتاه است برای هدایت آب به مسیر مناسب می‌توان از این قطعات استفاده کرد.

مصالح نیوجرسی مفصلی

در ساخت نیوجرسی بتنی از مصالح با کیفیت و استاندارد استفاده می‌شود تا محصولات تولید شده دارای مقاومت بالایی باشند.

سیمان، سنگدانه، آب و میلگرد از مصالح اصلی تشکیل دهنده این قطعات می‌باشند. نوع و شرایط سیمان و سنگدانه استفاده شده باید طبق استاندارد باشد و میلگردها از مقاومت کششی بالایی برخوردار باشند. همچنین از مواد افزودنی با کیفیت بالا برای دستیابی به سطح صاف و صیقلی استفاده می‌شود. همچنین مواد افزودنی باعث سهولت در پر کردن قالب‌ها و در نهایت افزایش مقاومت قطعات می‌شود.

مفصل‌ها نیز یکی از موارد تعیین‌کننده در استحکام و مقاومت می‌باشند و باید از مقاومت کششی بالایی برخوردار بوده و قدرت تحمل ضربه را داشته باشند.

بتن مورد نیاز برای تولید این قطعات در خط تولید استاندارد بتن آماده شرکت تهیه شده و به محل تولید نیوجرسی‌های بتنی متنقل می‌شود. ریخته‌گری در قالب‌هایی که از قبل آماده شده‌اند انجام شده و بعد از گذشت زمان لازم، فرآیند عمل‌آوری با استفاده از بخار شروع می‌شود. در پایان قطعات تولید شده به انبارها و محل دپوی نیوجرسی بتنی منتقل می‌شوند.

توسعه بلوک‌ها

بلوک نیو جرسی که دیوار نیوجرسی نیز نامیده می شود، در دهه ۱۹۵۰ در موسسه فناوری استیونز، نیوجرسی، ایالات متحده، زیر نظر اداره بزرگراه ایالت نیوجرسی توسعه یافت تا به این وسیله خطوط متعدد در یک بزرگراه را تقسیم کنند. یک مانع معمولی جرسی ۳۲ اینچ (۸۱ سانتی متر) ارتفاع دارد و از بتن ریخته شده در قالب همراه ب فولاد یا پلاستیک ساخته می‌شود. بسیاری از موانع اصلی ساخته شده در نیوجرسی در دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه ۱۹۶۰ “مدولار” نبودند یا بسیاری از آن‌ها بسیار کوتاهتر از ارتفاعات امروزی ساخته می‌شدند « حدود دو فوت (۶۱ سانتی متر)» اما با گذشت زمان این بلوک‌ها به صورت مدولار و بلندتر ساخته شدند تا از این طریق کاراریی این بلوک‌ها افزایش یابد.

استفاده نظامی یعضی از این بلوک‌ها طرح هایی با دو بریدگی مستطیل شکل در پایین دارند که امکان بلند کردن توسط لودرها را فراهم می کند این طراحی سبب می‌شود تا موانعی به طور کوتاه‌مدت به‌خصوص در مصارف موانع نظامی و امنیتی ایجاد کند. استفاده از این نوع بتن نیوجرسی پس از حملات بمب‌گذاری‌شده با کامیون در بیروت در سال ۱۹۸۳ منجر به استفاده گسترده‌ در تأسیسات نظامی شد، ارتش ایالات متحده این نوع بتن را «بلوک قذافی» نامید. البته گاهی اوقات از این نوع بتن نیوجرسی برای کنترل ترافیک وسایل نقلیه که به تأسیسات نظامی یا سایر مناطق امن می رسند، مستقر می شوند

محصولات مختلفی بتنی

پیش از آن که به محصولات مختلفی که از بتن تهیه می‌شود بپردازیم لازم است ببینیم بتن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد بتن از آب سیمان و ماسه و شن نشکیل می‌شود که پس از مدتی کاملاً سخت و محکم شده و انسجام بالایی پیدا می‌کند و به بتن تبدیل می‌شود بتن دارای انواع مختلفی است که هر یک برای کارایی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله انواع بتن می‌توان به بتن عادی بتن ساده بتن آرمه یا بتن مسلح بتن پیش تنیده و بتن پیش ساخته اشاره کرد هنگامی که بتن در کارخانه به شکل محصولات پیش ساخته آماده می شود حمل و استفاده از آن در پروژه‌های مختلف ساختمانی و محافظتی و به آسانی صورت می‌گیرد rayanpeybeton.ir 09122123017

انواع نیوجرسی این محصول کارآمد در حال حاضر در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر یک کارایی خاصی دارد ما در ادامه به معرفی انواع نیوجرسی بتنی خواهیم پرداخت. نیوجرسی بتنی دو متری این سازه پیش ساخته بتنی به طول ۲ متر و ارتفاعی در حدود ۸۰ سانتی متر تولید می‌شود نیوجرسی بتنی یکطرفه یا دوطرفه

نیوجرسی بتنی سه متری این محصول به طول ۳ متر و ارتفاعی بین ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر با وزنی در حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم یا کمتر تولید می‌شود گاهی نیوجرسی ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر نیز برای استفاده در شرایطی خاص توسط تولید کنندگان این محصول طراحی و ساخته می‌شود. از نیوجرسی بتنی دو متری و سه متری برای جدا کردن لاین جاده‌ها و تفکیک مسیرهای ترافیکی استفاده می‌شود.

مینی نیوجرسی بتنی از دیگر انواع نیوجرسی نیوجرسی کوچک شهری یا مدل مینی است که جهت جداسازی معابر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای آن سوراخی طراحی شده که امکان عبور لوله‌های فلزی و یا میلگرد از آن ممکن شده است و حتماً کاربرد مینی نیوجرسی بتنی را در خیابان‌ها و در مکان‌هایی که توسط شهرداری در دست تعمیر است دیده‌اید

نیوجرسی بتنی خود ایستا دیوار‌ نیوجرسی بتنی و یا دیوار پیش ساخته عموماً کاربردی شبیه به یکدیگر دارند و با توجه به ارتفاع بیت ۲ تا ۴۵ متری که در طراحی و ساخت آن‌ها در نظر گرفته شده است بیشتر به جای فنس‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند به عنوان مثال استفاده از نیوجرسی خود ایستا و یا دیوار پیش ساخته بتنی را در کنار ریل‌های راه آهن و مترو برای جدا کردن این قسمت از بافت شهری مشاهده کرده‌اید طول این دیوارها می‌تواند بیشتر از ۲ متر نیز باشد که بستگی به خواست و سفارش مشتری دارد

نقشه نیوجرسی بتنی و چگونگی تولید آن

با توجه به کارکردی که هر یک از انواع نیوجرسی دارند لازم است شرکت تولید کننده نقشه نیوجرسی و تولید هر یک را پیشتر آماده نماید زیرا برای تولید این دسته محصولات بتنی ابتدا بتن توسط میکسرهای مکانیزه تولید شده و سپس به محل تولید حفاظ انتقال داده می‌شود قالب‌های آماده شده برای استفاده مجدد روغن‌کاری می‌شوند و در مرحله بعدی شبکه‌های آرماتور در قالب‌ها قرار گرفته و بتن داخل آن ریخته می‌شود پس از این زمانی لازم است تا مواد درون قالب شکل مورد نظر را به خود بگیرند در نهایت نیز به روش بخاردهی عمل‌ آوری صورت گرفته و بارگیری می‌شود و به محل پروژه ارسال می‌گردد

سنگدال ترافیکی بتنی

تولید انواع سنگدال بتنی ترافیکی قیمت ارزان مسطح کردن محل قبل از ریختن بتن یک مرحله مهم است، زیرا شیب زمین باعث می شود بتن به طور ناهموار عمل کند و منجر به انبساط افتراقی خواهد شد. در برخی موارد، یک سطح شیبدار طبیعی ممکن است به سادگی با برداشتن خاک از محل سربالایی مسطح شود. اگر سطحی دارای درجه قابل توجهی باشد، ممکن است کاندیدای روش «برش و پر کردن» باشد، که در آن خاک از سطح بالاتر برداشته می‌شود و زمین پایین‌تر با پر کردن بصورت مسطح ساخته می‌شود.

علاوه بر پر کردن سمت سراشیبی، این ناحیه از سنگدال بتنی ممکن است روی پایه‌های بتنی که تا داخل زمین امتداد دارند، حمایت شود. در این حالت، ماده پرکننده از نظر ساختاری اهمیت کمتری دارد زیرا وزن مرده دال توسط پایه ها پشتیبانی می شود. با این حال، مواد پر کننده همچنان برای حمایت از بتن عمل آوری و تقویت آن ضروری است.

پرکردن کنترل شده: مواد پرکننده در چندین لایه توسط یک صفحه یا غلتک ارتعاشی فشرده می شود. شن و ماسه مناطقی را تا عمق ۸۰۰ میلی‌متر پر می‌کند و خاک رس را می‌توان برای پر کردن مناطق تا عمق ۴۰۰ میلی‌متر استفاده کرد. با این حال، خاک رس بسیار بیشتر از ماسه واکنش نشان می دهد، بنابراین باید با احتیاط و کم استفاده شود. خاک رس باید در طول تراکم مرطوب باشد تا یکنواخت شود.

پر نورد شده: پر بارها توسط بیل مکانیکی متراکم می شود، اما این روش تراکم کمتر از ویبره یا غلتک مؤثر است. بنابراین، مقررات مربوط به حداکثر عمق معمولا سختگیرانه تر است.

عمل آوری مناسب بتن برای به دست آوردن مقاومت کافی ضروری است. از آنجایی که سنگدال بتنی اگر در محل ساخته شود در محل ، کنترل شرایط برای بهینه سازی فرآیند پخت می تواند دشوار باشد بنابراین ضروریست که برای ساخته و ساز از دال بتنی پیش ساخته استفاده شود . پیش ساخته بودن قطعات بتنی کمک میکند تا این دست مشکلات در هنگام ساخت و ساز پیش نیاید و همچنین در زمان ساخت و ساز و همچنین هزینه صرفه جویی شود.

دال بتنی تقویت شده معمولاً با نوعی تقویت کننده، اغلب میلگرد فولادی، تکمیل می شود. با این حال، در برخی موارد مانند جاده‌های بتنی، استفاده از سنگدال بتنی پیش ساخته (تقویت نشده) در صورتی که به اندازه کافی مهندسی شده باشد قابل قبول است .

دال بتنی

برای یک دال معلق، تعدادی طرح برای بهبود نسبت مقاومت به وزن وجود دارد. در همه موارد سطح بالایی صاف می ماند و سطح زیرین مدوله می شود:

دال موجدار زمانی طراحی می‌شود که بتن در یک سینی فولادی موج‌دار ریخته می‌شود که معمولاً به آن عرشه می‌گویند. این سینی فولادی استحکام دال را بهبود می بخشد و از خم شدن دال تحت وزن خود جلوگیری می کند. موج‌ها فقط در یک جهت اجرا می‌شوند.

دال آجدار استحکام بیشتری در یک جهت می‌دهد. این امر با تیرهای بتنی که بار بین پایه‌ها یا ستون‌ها را تحمل می‌کنند و دنده‌های نازک‌تر و یکپارچه‌تر در جهت عمود به دست می‌آیند. یک قیاس در نجاری می تواند زیربنایی از باربرها و تیرچه ها باشد. دال‌های آجدار دارای بارگذاری بالاتری نسبت به دال‌های موجدار یا مسطح هستند، اما نسبت به دال‌های وافل پایین‌تر هستند. این همان اصل مورد استفاده در نسخه زمینی، پایه دال وافل است. صفحات وافل معمولاً عمیق تر از دال های آجدار با استحکام معادل هستند و سنگین تر هستند بنابراین به پایه های محکم تری نیاز دارند. با این حال، آنها افزایش استحکام مکانیکی را در دو بعد فراهم می‌کنند که ویژگی مهمی برای مقاومت در برابر ارتعاش و حرکت خاک است.

باکس بتنی

باکس بتنی شرکت رایان بتن تهران که مطابق با تمام مشخصات طراحی فعلی و استاندارد‌‌‌‌های مربوطه طراحی و تولید شده اند، در اندازه دهانه از ۱۰۰۰ میلی متر تا ۶۰۰۰ میلی متر و ارتفاع داخلی از ۵۰۰ میلی متر تا ۳۶۰۰ میلی متر در دسترس هستند. با طیف گسترده قالب‌ها، ما همچنین تلاش می‌کنیم تا واریانس‌‌‌‌‌های غیراستاندارد را همراه با سایر ویژگی‌‌‌‌‌های داخلی درخواست‌شده توسط مشتری در نظر بگیریم. مهندسین مجرب و تیم حرفه ای رایان بتن تهران که در یک کارخانه با تجهیزات پیشرفته که در کیلومتر شش اتوبان تهران به ساوه مستقر است، انعطاف پذیری لازم برای پاسخگویی سریع به هر معیار طراحی و ارائه در سطح ملی را به الزامات به موقع دارند. استفاده از مقاطع باکس بتنی پیش ساخته در پروژه‌‌‌‌های مهندسی عمران، که در یک یا چند مرحله عرضه می‌شود، دامنه وسیعی دارد، از استفاده از آنها برای هدایت/انحراف جریان‌‌‌‌های آب گرفته تا تهیه مخازن تضعیف و زیرگذرها.

باکس بتنی تقویت شده در پروژه هایی استفاده می‌شود که در آن سازه‌‌‌‌های زهکشی گسترده تر و کم عمق تر مورد نیاز است و در جایی که لوله‌‌‌‌های گرد نمی‌توانند ظرفیت جریان کافی را فراهم کنند. علاوه بر این، به دلیل انعطاف‌پذیری طراحی باکس بتنی پیش‌ساخته را می‌توان به جای باکس‌‌‌‌های بتنی ریخته‌شده در محل و کولورت‌‌‌‌‌های دایره‌ای چند بشکه‌ای و همچنین برای جایگزینی پل با دهانه کوتاه استفاده کرد. همچنین میتوان باکس‌‌‌‌های بتنی تقویت شده را برای موارد زیر استفاده کرد: پل‌‌‌‌‌های بزرگراه پل‌‌‌‌‌های راه‌آهن با دهانه کوتاه پل‌‌‌‌‌های بزرگراه تخلیه طوفان تونل‌‌‌‌‌های مفید تونل‌‌‌‌‌های زیرزمینی ذخیره/نگهداری آب طوفان تاسیسات تونل‌دار یا تونل‌شده.

شرکت بتن سازه رایان بتن تهران تولید کننده نیوجرسی بتنی ، و انواه سنگدال بتنی و دریچه کامپوزیت بتنی و مینی نیوجرسی و انواع نیوجرسی و نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع۸۰ و نیوجرسی دومتری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۱۰ وزارت راهی و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۶۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۲۷۰ (دیوار خود ایستا ) و نیوجرسی مفصل دار چهار متری و نیوجرسی مفصل دار شش متری و قطعات بتنی و سنگدال بتنی ترافیکی و غیر ترافیکی و نیوجرسی کوچک شهری و دال های ترافیکی، باکس های ترافیکی و غیر ترافیکی ، کانال های تاسیساتی ، منهول مربع و دایره، کانال های آدم رو ، سپتیک پیش ساخته بتنی ، لوله های بتنی ، نیوجرسی و مینی نیوجرسی ،بلوک های سبک ، تیر و قطعات پل ، فیسینگ پل ، قرنیز پل ، کانکس و خانه پیش ساخته بتنی می باشد.از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد.

نیوجرسی بتنی و معرفی آن بتن محصولی است که از ترکیب سیمان و آب حاصل می‌شود و به لحاظ مقاومتی که پیدا می‌کند کارایی متنوعی دارد نیوجرسی بتنی دیوار پیش ساخته بتنی و انواع سنگدال بتنی محصولاتی هستند که از بتن ساخته می‌شوند و در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند درباره دو محصول سنگدال یا دال بتنی و همچنین نیوجرسی بتنی و انواع آن‌ها صحبت کرده و درباره کاربردهای هر یک اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم شرکت رایان بتن تهران را به شما معرفی خواهیم کرد که در زمینه تولید انواع دال بتنی و نیوجرسی بتنی و در شهر تهران کرج فعالیت دارد.

معرفی دیوار بتنی

نیوجرسی بتنی و معرفی آن بتن محصولی است که از ترکیب سیمان و آب حاصل می‌شود و به لحاظ مقاومتی که پیدا می‌کند کارایی متنوعی دارد نیوجرسی بتنی دیوار پیش ساخته بتنی و انواع سنگدال بتنی محصولاتی هستند که از بتن ساخته می‌شوند و در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند درباره دو محصول سنگدال یا دال بتنی و همچنین نیوجرسی بتنی و انواع آن‌ها صحبت کرده و درباره کاربردهای هر یک اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم شرکت رایان بتن تهران را به شما معرفی خواهیم کرد که در زمینه تولید انواع دال بتنی و نیوجرسی بتنی و در شهر تهران کرج فعالیت دارد. rayanpeybeton.ir 09122123017

پیش از آن که به محصولات مختلفی که از بتن تهیه می‌شود بپردازیم لازم است ببینیم بتن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد بتن از آب سیمان و ماسه و شن نشکیل می‌شود که پس از مدتی کاملاً سخت و محکم شده و انسجام بالایی پیدا می‌کند و به بتن تبدیل می‌شود بتن دارای انواع مختلفی است که هر یک برای کارایی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله انواع بتن می‌توان به بتن عادی بتن ساده بتن آرمه یا بتن مسلح بتن پیش تنیده و بتن پیش ساخته اشاره کرد هنگامی که بتن در کارخانه به شکل محصولات پیش ساخته آماده می شود حمل و استفاده از آن در پروژه‌های مختلف ساختمانی و محافظتی و به آسانی صورت می‌گیرد

انواع نیوجرسی این محصول کارآمد در حال حاضر در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر یک کارایی خاصی دارد ما در ادامه به معرفی انواع نیوجرسی بتنی خواهیم پرداخت. نیوجرسی بتنی دو متری این سازه پیش ساخته بتنی به طول ۲ متر و ارتفاعی در حدود ۸۰ سانتی متر تولید می‌شود نیوجرسی بتنی یکطرفه یا دوطرفه

نیوجرسی بتنی سه متری این محصول به طول ۳ متر و ارتفاعی بین ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر با وزنی در حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم یا کمتر تولید می‌شود گاهی نیوجرسی ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر نیز برای استفاده در شرایطی خاص توسط تولید کنندگان این محصول طراحی و ساخته می‌شود. از نیوجرسی بتنی دو متری و سه متری برای جدا کردن لاین جاده‌ها و تفکیک مسیرهای ترافیکی استفاده می‌شود.

مینی نیوجرسی بتنی از دیگر انواع نیوجرسی نیوجرسی کوچک شهری یا مدل مینی است که جهت جداسازی معابر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای آن سوراخی طراحی شده که امکان عبور لوله‌های فلزی و یا میلگرد از آن ممکن شده است و حتماً کاربرد مینی نیوجرسی بتنی را در خیابان‌ها و در مکان‌هایی که توسط شهرداری در دست تعمیر است دیده‌اید

نیوجرسی بتنی خود ایستا دیوار‌ نیوجرسی بتنی و یا دیوار پیش ساخته عموماً کاربردی شبیه به یکدیگر دارند و با توجه به ارتفاع بیت ۲ تا ۴۵ متری که در طراحی و ساخت آن‌ها در نظر گرفته شده است بیشتر به جای فنس‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند به عنوان مثال استفاده از نیوجرسی خود ایستا و یا دیوار پیش ساخته بتنی را در کنار ریل‌های راه آهن و مترو برای جدا کردن این قسمت از بافت شهری مشاهده کرده‌اید طول این دیوارها می‌تواند بیشتر از ۲ متر نیز باشد که بستگی به خواست و سفارش مشتری دارد

نقشه نیوجرسی بتنی و چگونگی تولید آن

با توجه به کارکردی که هر یک از انواع نیوجرسی دارند لازم است شرکت تولید کننده نقشه نیوجرسی و تولید هر یک را پیشتر آماده نماید زیرا برای تولید این دسته محصولات بتنی ابتدا بتن توسط میکسرهای مکانیزه تولید شده و سپس به محل تولید حفاظ انتقال داده می‌شود قالب‌های آماده شده برای استفاده مجدد روغن‌کاری می‌شوند و در مرحله بعدی شبکه‌های آرماتور در قالب‌ها قرار گرفته و بتن داخل آن ریخته می‌شود پس از این زمانی لازم است تا مواد درون قالب شکل مورد نظر را به خود بگیرند در نهایت نیز به روش بخاردهی عمل‌ آوری صورت گرفته و بارگیری می‌شود و به محل پروژه ارسال می‌گردد

تولید انواع سنگدال بتنی ترافیکی قیمت ارزان مسطح کردن محل قبل از ریختن بتن یک مرحله مهم است، زیرا شیب زمین باعث می شود بتن به طور ناهموار عمل کند و منجر به انبساط افتراقی خواهد شد. در برخی موارد، یک سطح شیبدار طبیعی ممکن است به سادگی با برداشتن خاک از محل سربالایی مسطح شود. اگر سطحی دارای درجه قابل توجهی باشد، ممکن است کاندیدای روش «برش و پر کردن» باشد، که در آن خاک از سطح بالاتر برداشته می‌شود و زمین پایین‌تر با پر کردن بصورت مسطح ساخته می‌شود.

علاوه بر پر کردن سمت سراشیبی، این ناحیه از سنگدال بتنی ممکن است روی پایه‌های بتنی که تا داخل زمین امتداد دارند، حمایت شود. در این حالت، ماده پرکننده از نظر ساختاری اهمیت کمتری دارد زیرا وزن مرده دال توسط پایه ها پشتیبانی می شود. با این حال، مواد پر کننده همچنان برای حمایت از بتن عمل آوری و تقویت آن ضروری است.

پرکردن کنترل شده: مواد پرکننده در چندین لایه توسط یک صفحه یا غلتک ارتعاشی فشرده می شود. شن و ماسه مناطقی را تا عمق ۸۰۰ میلی‌متر پر می‌کند و خاک رس را می‌توان برای پر کردن مناطق تا عمق ۴۰۰ میلی‌متر استفاده کرد. با این حال، خاک رس بسیار بیشتر از ماسه واکنش نشان می دهد، بنابراین باید با احتیاط و کم استفاده شود. خاک رس باید در طول تراکم مرطوب باشد تا یکنواخت شود.

پر نورد شده: پر بارها توسط بیل مکانیکی متراکم می شود، اما این روش تراکم کمتر از ویبره یا غلتک مؤثر است. بنابراین، مقررات مربوط به حداکثر عمق معمولا سختگیرانه تر است.

عمل آوری مناسب بتن برای به دست آوردن مقاومت کافی ضروری است. از آنجایی که سنگدال بتنی اگر در محل ساخته شود در محل ، کنترل شرایط برای بهینه سازی فرآیند پخت می تواند دشوار باشد بنابراین ضروریست که برای ساخته و ساز از دال بتنی پیش ساخته استفاده شود . پیش ساخته بودن قطعات بتنی کمک میکند تا این دست مشکلات در هنگام ساخت و ساز پیش نیاید و همچنین در زمان ساخت و ساز و همچنین هزینه صرفه جویی شود.

دال بتنی تقویت شده معمولاً با نوعی تقویت کننده، اغلب میلگرد فولادی، تکمیل می شود. با این حال، در برخی موارد مانند جاده‌های بتنی، استفاده از سنگدال بتنی پیش ساخته (تقویت نشده) در صورتی که به اندازه کافی مهندسی شده باشد قابل قبول است .

دال بتنی

برای یک دال معلق، تعدادی طرح برای بهبود نسبت مقاومت به وزن وجود دارد. در همه موارد سطح بالایی صاف می ماند و سطح زیرین مدوله می شود:

دال موجدار زمانی طراحی می‌شود که بتن در یک سینی فولادی موج‌دار ریخته می‌شود که معمولاً به آن عرشه می‌گویند. این سینی فولادی استحکام دال را بهبود می بخشد و از خم شدن دال تحت وزن خود جلوگیری می کند. موج‌ها فقط در یک جهت اجرا می‌شوند.

دال آجدار استحکام بیشتری در یک جهت می‌دهد. این امر با تیرهای بتنی که بار بین پایه‌ها یا ستون‌ها را تحمل می‌کنند و دنده‌های نازک‌تر و یکپارچه‌تر در جهت عمود به دست می‌آیند. یک قیاس در نجاری می تواند زیربنایی از باربرها و تیرچه ها باشد. دال‌های آجدار دارای بارگذاری بالاتری نسبت به دال‌های موجدار یا مسطح هستند، اما نسبت به دال‌های وافل پایین‌تر هستند. این همان اصل مورد استفاده در نسخه زمینی، پایه دال وافل است. صفحات وافل معمولاً عمیق تر از دال های آجدار با استحکام معادل هستند و سنگین تر هستند بنابراین به پایه های محکم تری نیاز دارند. با این حال، آنها افزایش استحکام مکانیکی را در دو بعد فراهم می‌کنند که ویژگی مهمی برای مقاومت در برابر ارتعاش و حرکت خاک است.

باکس بتنی

باکس بتنی شرکت رایان بتن تهران که مطابق با تمام مشخصات طراحی فعلی و استاندارد‌‌‌‌های مربوطه طراحی و تولید شده اند، در اندازه دهانه از ۱۰۰۰ میلی متر تا ۶۰۰۰ میلی متر و ارتفاع داخلی از ۵۰۰ میلی متر تا ۳۶۰۰ میلی متر در دسترس هستند. با طیف گسترده قالب‌ها، ما همچنین تلاش می‌کنیم تا واریانس‌‌‌‌‌های غیراستاندارد را همراه با سایر ویژگی‌‌‌‌‌های داخلی درخواست‌شده توسط مشتری در نظر بگیریم. مهندسین مجرب و تیم حرفه ای رایان بتن تهران که در یک کارخانه با تجهیزات پیشرفته که در کیلومتر شش اتوبان تهران به ساوه مستقر است، انعطاف پذیری لازم برای پاسخگویی سریع به هر معیار طراحی و ارائه در سطح ملی را به الزامات به موقع دارند. استفاده از مقاطع باکس بتنی پیش ساخته در پروژه‌‌‌‌های مهندسی عمران، که در یک یا چند مرحله عرضه می‌شود، دامنه وسیعی دارد، از استفاده از آنها برای هدایت/انحراف جریان‌‌‌‌های آب گرفته تا تهیه مخازن تضعیف و زیرگذرها.

باکس بتنی تقویت شده در پروژه هایی استفاده می‌شود که در آن سازه‌‌‌‌های زهکشی گسترده تر و کم عمق تر مورد نیاز است و در جایی که لوله‌‌‌‌های گرد نمی‌توانند ظرفیت جریان کافی را فراهم کنند. علاوه بر این، به دلیل انعطاف‌پذیری طراحی باکس بتنی پیش‌ساخته را می‌توان به جای باکس‌‌‌‌های بتنی ریخته‌شده در محل و کولورت‌‌‌‌‌های دایره‌ای چند بشکه‌ای و همچنین برای جایگزینی پل با دهانه کوتاه استفاده کرد. همچنین میتوان باکس‌‌‌‌های بتنی تقویت شده را برای موارد زیر استفاده کرد: پل‌‌‌‌‌های بزرگراه پل‌‌‌‌‌های راه‌آهن با دهانه کوتاه پل‌‌‌‌‌های بزرگراه تخلیه طوفان تونل‌‌‌‌‌های مفید تونل‌‌‌‌‌های زیرزمینی ذخیره/نگهداری آب طوفان تاسیسات تونل‌دار یا تونل‌شده.

شرکت بتن سازه رایان بتن تهران تولید کننده نیوجرسی بتنی ، و انواه سنگدال بتنی و دریچه کامپوزیت بتنی و مینی نیوجرسی و انواع نیوجرسی و نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع۸۰ و نیوجرسی دومتری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۱۰ وزارت راهی و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۶۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۲۷۰ (دیوار خود ایستا ) و نیوجرسی مفصل دار چهار متری و نیوجرسی مفصل دار شش متری و قطعات بتنی و سنگدال بتنی ترافیکی و غیر ترافیکی و نیوجرسی کوچک شهری و دال های ترافیکی، باکس های ترافیکی و غیر ترافیکی ، کانال های تاسیساتی ، منهول مربع و دایره، کانال های آدم رو ، سپتیک پیش ساخته بتنی ، لوله های بتنی ، نیوجرسی و مینی نیوجرسی ،بلوک های سبک ، تیر و قطعات پل ، فیسینگ پل ، قرنیز پل ، کانکس و خانه پیش ساخته بتنی می باشد.از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه