از کجا آجر نما بخریم؟

1 سال پیش
آجر نما

شما میتوانید آجرهای نما را از مجموعه گروه کارخانجات آجر نما “ایران نیاز” تهیه کنید. کارخانه های ایران نیاز در غرب، شرق ، جنوب و شمال کشور مشغول تولید انواع آجرهای نما می باشند، از این رو هزینه شما برای حمل آجر پایین تر خواهد شد.

بکار بردن صفت بهترین برای هر چیزی به چند دلیل اتفاق می افتد. در مورد بهترین قیمت خرید آجر نما نیز به همین صورت است. در درجه اول باید بدانیم خصوصیات آجر نمای خوب چیست؟ تا بتوانیم درباره انتخاب آجر نما از جنس مرغوب و باکیفیت تصمیم درست بگیریم.

آجر نمای با کیفیت بخریم

 • آجر نما باید توپر و مقاوم باشد
 • سطح آجر نما نباید سوراخ و حفره داشته باشد
 • میزان مناسب و استاندارد جذب آب در آجر نما
 • آجر نما باید تحمل فشار وارده به ساختمان را داشته باشد
 • آجر نما باید صدا های اطراف را به خوبی جذب و خنثی کند
 • تنوع در رنگ، طرح و سبک
 • کیفیت پایدار
 • گیرایی خوب و جذب بالا در برابر تماس با مصالح

در دهه های اخیر استفاده از آجر نما برای پوشش انواع ساختمان ها با کاربرد های مختلف باب شده و طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. با توجه به اینکه آجرهای نما انواع و طرح های مختلفی دارند. برای اینکه بتوانید در انتخاب  بهترین آجر نما موفق عمل کنید. عوامل بسیاری مانند سلیقه کارفرما، میزان بودجه، شرایط اقلیمی و نوع آب و هوای منطقه و… دخیل است.

خصوصیات بهترین آجر نما

 1. وزن آجر نما کمتر از نوع معمولی است
 2. نصب آجر نما آسان و با صرفه تر از انواع دیگر است
 3. تنوع طرح و رنگ برای تزیین و ست کردن تمام جزییات نمای ساختمان
 4. احتمال خوردگی ، شوره و یا لق شدن در آجرهای نما بسیار کم است
 5. آجر های نما تقریبا با تمام شرایط آب و هوایی سازگارند
 6. آجرهای نما در زمینه اتلاف انرژی بسیار خوب عمل میکنند و کاملا عایق دما هستند
 7. به دلیل جذب خوب مصالح خطر سقوط بسیار کم است

آشنایی با انواع آجر های نما

انواع آجر های نما

در هنگام انتخاب بهترین آجر نما، از آنجا که تنوع بالایی در ساخت این کالای پرکاربرد وجود دارد. شما باید در درجه اول با انواع آجر نما آشنا شوید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. نوع ساخت و معماری ساختمان ها در انتخاب آجر نما بسیار دخیل است.

آجر نما شیل

این آجر از آسیاب سنگ شیل تولید می شود. آجر شیل جذب آب کمتر و مقاومت بیشتری نسبت به آجرهای رسی دارد.

آجر نما نسوز

این آجر را از خاک کائولن یا خاک نسوز می سازند. قسمت اعظم این خاک از آلومینیوم و سیلیس است و جذب آب کمتر و مقاومت فشاری بیشتری دارد.

آجر نسوز نما پلاک یا تایل

متداول ترین آجر نما این نوع آجر است.

آجر نسوز نما رستیک یا سند بلاست

با اجرای یک مرحله فرآوری روی آجر نما پلاک آن را تبدیل به سند بلاست می کنند. طی این فرآوری سطح آجر دانه دانه و زبر شده و بافتی متفاوت پیدا میکند.

آجر نسوز نما آنتیک

با اضافه کردن یک مرحله جدید فرآوری روی آجر سند بلاست، آجر نما آنتیک تولید می شود. در این فرآوری لبه های تیز آجر گرفته و کمی انحنا در آجر ایجاد میکنند. بیشترین مصرف از این آجر به دلیل برطرف شدن لبه های تیز و لطافت در فرم و ساخت در نماهای داخلی است.

آجر نسوز نما صخره ای

ساخت این محصول کمی متفاوت است. در ابتدا خشت خام آجر نسوز را با کمک دست به شکل صخره ای فرم داده و سپس وارد کوره می کنند. قیمت این نوع به دلیل دست ساز بودن گرانتر است. بنابراین در بیشتر نماها به شکل محدود و یا در نماهای خاصی مثل ورودی ساختمان از این نوع آجر کار می شود.

با جستجو در سایت گوگل سایت های زیادی در رابطه با آجر نما ظاهر می شود، اما جامع ترین و کامل ترین وب سایت آجری کشور وب سایت آجر کارخانه آجرچی می باشد. این وب سایت با دارا بودن مدل ها و عکس های مختلف آجر نما رتبه ۱ تنوع را در کشور دارد.

خصوصیات آجر نما با کیفیت

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت ساختمان، در اسکلت ساختمان ها از آجر استفاده چندانی نمی شود، اما یکی از انواع آجر که از زمان های گذشته تا به امروز در نما ساختمان ها به کار می رود آجر نما است. آجر نما همانطور که از نام آن پیداست برای زیبایی نمای ساختمان و جلوگیری از نفوذ آب و گرما استفاده می شود به همین خاطر در انتخاب این نما باید دقت داشت که از انواع آجر نما باکیفیت استفاده شود تا بتواند در مقابل گرما و رطوبت مقاوم باشد.

آجر نما ها با توجه به ویژگی هایی که دارند با یکدیگر متفاوت هستند و ما انواع مختلفی از آجر نما را مشاهده کرده و از آن ها استفاده کرده ایم.

این نما با توجه به ظاهر زیبا و همچنین محکم و مقاوم بودن، و قیمت پایین آن در مقایسه با نماهای دیگر  مورد توجه مهندسان ساختمانی و همچنین مردم قرار گرفته است، و همین محبوبیت آن باعث شده انواع آجر نما با کیفیت با ظاهر های متفاوت تولید شود.

که در ادامه به بررسی انواع آن خواهیم پرداخت.

معرفی دقیق انواع آجر نما با کیفیت

آجر نما با کیفیت

آجر نما ها با توجه به ویژگی های ظاهری و گاه تغییر در نوع ساخت آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

آجرنما نسوز

یکی از انواع آجر نما با کیفیت، آجر نما نسوز می باشد که از آن برای زیبایی نمای ساختمان و گاه در زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان هم استفاده می شود.

این نوع آجر نما یکی از جدیدترین انواع آجر نما با کیفیت است که به دلیل زیبایی و به روز بودن و همچنین مقاومت بالای آن در برابر حرارت، بسیار محبوب است.

ماده اصلی این نوع نما، خاک رس نسوز است.

آجر نما پلاک

یکی دیگر از انواع آجر نما با کیفیت، این مدل است که در مقابل گرما و سرما مقاومت بالایی دارد و همچنین در طرح ها و رنگ های کثیر در بازار مصالح دیده می شود.

یکی از ویژگی های مثبت این آجر نما مقاومت در برابر شوره زدگی ناشی از رطوبت است به همین دلیل مناسب برای آب و هوای مرطوب و شرجی می باشد.

آجر قزاقی نیز یکی از مدل های آجر نما پلاک است که در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر نما شیل

آجر نما شیل یکی دیگر از انواع آجر نما با کیفیت است که با توجه به ظاهر ی که دارد هم در نمای ساختمان های مدرن می توان از آن استفاده کرد و هم در نمای ساختمان های سنتی، در این مدل آجرنما از هیچگونه رنگ استفاده نشده و رنگ طبیعی خودش را دارد به همین دلیل است که مانع از نفوذ گرد و غبار به نمای ساختمان می شود.

آجر نما شاموتی

نوع دیگر از انواع آجر نما با کیفیت آجر شاموتی می باشد که آن را نوعی از آجر نما نسوز می دانند.

این نوع نما در طرح ها و سایز های مختلف وجود دارد که برای نمای بیرونی و درونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین طیف های مختلف رنگی آجر نما شاموتی یکی دیگر از عوامل محبوبیت آن می باشد.

آجر نما کرکره ای

این نیز یکی از انواع آجر نما با کیفیت است که با توجه به خاک آن که خاک نسوز است در انواع آجر نما نسوز قرار می گیرد.

با توجه به ظاهر زیبایی که دارد یعنی باریک و مستطیلی شکل بودن آن و تناژ های رنگی زیبا و مقاوم بودن در برابر رطوبت و حرارت، مورد توجه قرار گرفته است.

آجر نما لعابی

این مدل آجر نما هم یکی از انواع آجر نما با کیفیت است که طرز ساخت آن مانند سایر آجر نما ها می باشد اما پس از اتمام کار ساخت آن یک لایه لعاب مقاوم روی آن افزوده می شود.

این لایه لعابی به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند و همچنین باعث تنوع رنگی در آن می شود.

آجر نما حصیری

این نوع آجر نما دارای بافت و ظاهری حصیری است و دلیل نام گذاری آن هم همین مطلب است.

این نوع از انواع آجر نما با کیفیت می تواند با مدل های دیگر ترکیب شود و ظاهری زیبا به نمای بیرونی و داخلی ساختمان شما ببخشد.

در حال حاضر انواع آجر نما با کیفیت موجود در بازار همین مدل ها می باشند اما ممکن است در سال های آینده مدل های جدیدتری نیز تولید شوند.

نحوه نصب آجر نما

نحوه نصب آجر نما

در هنگام نصب آجر نما می توان از دو روش استفاده کرد؛ نصب آجر نما با ملات و نصب آجر نما با چسب.

اگر محل نصب آجر نما فضای بیرونی خانه باشد معمولا برای نصب آن از ملات استفاده می کنند، برای تهیه ملات باید حتما به رنگ و نوع آجر توجه کرد.

گاهی برای زیباتر شدن نمای بیرونی از ترکیب آجر نما و نماهای دیگری مانند سنگ استفاده می کنند که در این مواقع حتما باید از فرد متخصص کمک گرفت.

حال اگر محل نصب آجر نما فضای داخلی خانه باشد معمولا آن را با چسب می چسبانند تا سبک تر باشد

و همچنین نصب با چسب آسان تر از نصب با ملات است.

به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر شما در هنگام خرید بهترین انواع آجر با کیفیت و حتی اگر بهترین آن را انتخاب و خریداری کنید اما در هنگام نصب نتوانید با شیوه درست و منظم آن را نصب کنید، ظاهر بسیار بدی به ساختمان شما می بخشد.

پس اگر نصب آن برای شما دشوار است حتما از فرد متخصص کمک بگیرید تا زحمت و پولتان هدر نرود.

منبع: ایران نیاز

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه