ویژگیهای یک کتاب نفیس خوب و بهترین انتشارات کتاب نفیس

5 ماه پیش
بهترین انتشارات کتاب نفیس

با فرارسیدن وقت دفاع از پایان نامه، به زمان پر درد سر انتخاب هدیه برای استاد راهنما رسیدم. زحماتی که در طول نگارش و گردآوری پایان نامه کشیده بودم یک طرف و انتخاب هدیه برای استاد یک طرف. از میان هدایایی که می‌توانستم انتخاب کنم به این مورد رسیدم: کتاب نفیس.

طبق عادت به جستجو در اینترنت برای انتخاب یک کتاب نفیس خوب پرداختم. واژه کتاب نفیس و خرید کتاب نفیس را که سرچ کردم سایت کالای نفیس که انواع و اقسام کتب نفیس از جمله شاهنامه، دیوان حافظ، خیام، مولانا، سعدی و غیره را دارد نظرم را جلب کرد. سایتهای دیگر نیز مثل دیجی کالا و ترب وجود داشت که گستردگی کتابها در آن مشتری را دچار سردرگمی می‌کند.

بعد از واژه خرید کتاب نفیس، واژه بهترین انتشارات کتاب نفیس را سرچ کردم که در ابتدا با مقاله‌ای در سایت الف مواجه شدم که نظرم را جلب کرد. در این مقاله کتاب نفیس از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته بود. از جمله محتوای کتاب، خط کتاب، کاغذ کتاب، نوع جلد و قاب کتاب، چاپ کتاب، صحافی کتاب و غیره. نکته مثبت دیگر از این مقاله توضیح کامل آن در مورد انواع قاب به همراه عکس برای فهم بیشتر بود. همچنین در این مقاله به انواع روکشی که در کتاب نفیس استفاده می‌شود به همراه عکس اشاره شده بود.

با اطلاعاتی که به کمک این مقاله به دست آوردم شروع به جستجو در سایتهای ذکر شده در بالا کردم. ابتدا ترب و دیجی کالا را بررسی کردم. حجم گسترده کتابها در این سایتها و همچنین عدم دسته بندی مناسب برای پیدا کردن کتاب مناسب باعث انصرافم از خرید در این دو سایت شد. اما این دو سایت کمک کردند که قیمت تقریبی یک کتاب نفیس را با توجه به نوع کاغذ، جنس جلد و همچنین قاب آن به دست بیاورم. چیزی که متوجه شدم این بود که کتابهای با کاغذ معطر از کاغذهای دیگری مثل گلاسه و تحریر گرانتر هستند. نکته دیگر این بود که هایی که به صورت باز شو بودند از قابهایی که به صورت کشویی بودند بهای بیشتری داشتند. و در نهایت جنس جلد چرم طبیعی از روکشهای دیگری مثل چرم مصنوعی و یا گالینگور و سلفون بسیار گرانتر بود. همچنین متوجه شدم که اکثر کتابها با جنس ترموشده‌اند. ترمو یک نوع چرم مصنوعی است که قابلیت داغکوب کردن دارد و با استفاده از خاصیت آن می‌توان طرحها و نقشهای متنوعی را بر روی جلد پیاده کرد.

در نهایت با توجه به اطلاعات جمع آوری شده از قبل برای خرید کتاب نفیس به سایت کالای نفیس که فروشگاه اینترنتی انتشارات هلیا است مراجعه کردم: https://kalayenafis.com

معمولا برای خرید از سایتها بنده به چند نکته توجه میکنم:

۱- آیا کسب و کار مورد نظر شماره ثابت دارد؟ و با تماس از صحت آن اطمینان حاصل می‌کنم.

۲- آیا سایت مورد نظر نماد اعتماد الکترونیکی که توسط وزارت صمت صادر می‌شود دارد؟

۳- آیا در سایت به آدرس کسب و کار اشاره شده است؟ و در نقشه گوگل و نقشه‌های ایرانی مثل بلد و نشان آن را جستجو می‌کنم.

۴- شبکه‌های اجتماعی کسب و کار و نقشه گوگل آن را بررسی می‌کنم.

۵- با جستجوی نام کسب و کار در اینترنت تحقیق می‌کنم که آیا در سایتهای دیگر به این کسب و کار اشاره شده است یا نه؟

با اطمینان از امن بودن خرید در این سایت شروع به جستجو در سایت کردم. در این سایت دسته بندی ها کاملا مشخص بود که انتخاب را بسیار راحت می‌کرد. به طول مثال با جستجو در دسته بندی‌هایی مثل قرآن نفیس، دیوان حافظ، شاهنامه نفیس، مولانا، سعدی و خیام تصمیم به خرید رباعیات خیام گرفتم. با استفاده از فیلترهای سایت به کتابی با جعبه باز شو، کاغذ معطر، جنس چرم مصنوعی یا همان ترمو و در قطع وزیری که اندازه تقریبی آن ۱۷*۲۵ سانتیمتر است رسیدم. نتایج این فیلترها ۴ مدل کتاب بود. با مشاهده گالری عکسها، مشخصات و همچنین فیلمی که از محصول برای تصمیم گیری بهتر در سایت قرار داده شده بود، بنده شکیل ترین آن که بر روی جلد از طرح مس استفاده شده بود به مبلغ یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان وارد سبد خرید کردم. نکته جالب این بود که در حین خرید پیامی از چت سایت برای بنده برای دریافت کد تخفیف ارسال شد.

از ۳۵۰ هزار تومان کد تخفیف سایت استفاده کردم و کتاب رباعیات خیام طرح مس را به مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان خریداری کردم و ظرف سه ساعت کتاب را در تهران دریافت کردم. جعبه هدیه شکیلی نیز از جنس ام دی اف در کنار کتاب بود که خیالم را از بابت پیدا کردن جعبه برای هدیه دادن راحت کرد.

2303-1.jpg

امیدوارم در این مقاله توانسته باشم به شما کمک کنم که سایتی خوب برای خرید اینترنتی کتاب نفیس که هم دارای کیفیت باشد و هم بتوانید خریدی ایمن داشته باشید را انتخاب کنید. سفارش اینترنتی به شرطی که با اطلاعات کافی و تحقیق با دقت صورت بگیرد می‌تواند خرید را بسیار آسان و خوشایند کند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه