راهنمای نصب سردخانه

8 ماه پیش
سردخانه

نحوه نصب سردخانه چگونه است؟ سردخانه‌ها شامل فضاهای محصور شده‌ای هستند که از آنها در بسیاری از مراکز برای نگهداری مواد غذایی، نوشیدنی، پزشکی مواد شیمیایی و غیر استفاده می‌شود. معمولا سردخانه‌ها در انواع مدل‌های مختلفی هستند که به تناسب نوع کاربرد، مواد و محصولات باید مناسب‌ترین آنها را انتخاب کرد. همانگونه که خرید سردخانه با رعایت نکات مهم اهمیت دارد نحوه نصب سردخانه نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی نصب سردخانه‌ها و نکات مهم در رابطه با آنها با ما همراه باشید.

نحوه نصب سردخانه

سردخانه‌ها محیط‌های بسته‌ای هستند که رطوبت و دما به راحتی در داخل آنها قابلیت کنترل دارد. حال از این سردخانه‌ها برای نگهداری مواد غذایی، مواد دارویی و غیره برای طولانی مدت استفاده می‌کنند. البته سردخانه‌های نگهداری انواع میوه‌جات، سبزیجات، مواد غذایی، مواد دارویی، مواد شیمیایی، گوشت و غیره در مدل‌های مختلفی هستند. بدون شک انتخاب یک سردخانه از نظر نوع کاربرد و ظرفیت اهمیت بسیار زیادی دارد.

شما کاربران عزیز باید به نحوه نصب سردخانه نیز توجه داشته باشید. نصب سردخانه‌ها کار بسیار تخصصی است که باید با رعایت نکات و شرایط خاصی صورت بگیرد. چنانچه سردخانه‌ها را به صورت اصولی و استاندارد نصب کنید در عملکرد آنها اختلال ایجاد نمی‌شود. حال برای نصب سردخانه نیز ابتدا باید بدانید به چه نوع سردخانه‌ای نیاز است. چه بسا اینکه نیاز به تجهیزات و قطعات مختلفی برای نصب انواع سردخانه خواهد بود. در صورتی که برای نصب سردخانه مشکل دارید حتما با کارشناسان شرکت ایران برودت تماس بگیرید.

گام‌های مهم نصب سردخانه

اکنون که با اهمیت نصب سردخانه آشنا شدید، بهتر است با نحوه نصب سردخانه نیز شناخت کاملی پیدا کنید.

انتخاب یک فضای مناسب

برای اجرای سردخانه انتخاب یک مکان مناسب در اولویت شما عزیزان قرار می‌گیرد. بیشتر مدل‌های مختلف انواع سردخانه انرژی مورد نیاز خود را از برق سه فاز تامین می‌کنند. معمولاً سردخانه‌هایی با ظرفیت و قدرت کمتر نیاز به برق تک فاز دارند. حال نصب سردخانه باید در فضاهایی باشد که دسترسی راحتی به برق سه فاز خواهند داشت.

مدل سردخانه

مهمترین گام دیگر نصب سردخانه انتخاب نوع سردخانه‌ صنعتی است. معمولا سردخانه‌ها در مدل‌های بسیار مختلفی به تولید می‌رسند. حال سردخانه‌های مورد نیاز برای هر یک از مواد در دو نوع ثابت و متحرک هستند. معمولا سردخانه‌های متحرک با کمک خودرو جابجا می‌شوند و می‌توانید به راحتی آنها را انتقال دهید. اما برای دیگر مدل سردخانه‌های ثابت باید یک زیربنای مناسبی ایجاد شود.

مهمترین مراحل نصب سردخانه

در صورت آشنایی با نحوه نصب سردخانه می‌توانید با اصول کلی اجرای این کار آشنا باشید.

طراحی و اجرا

افرادی که با نحوه نصب سردخانه آشنا هستند، بدون شک می‌دانند که طراحی و اجرا مهم‌ترین گام است. برای طراحی و اجرای سردخانه بدون شک شما کاربران عزیز باید به نکات مهم توجه کنید. بهتر است برای طراحی و اجرا حتماً از راهنمایی متخصصین این حوزه کمک بگیرید. توجه به استانداردها در هر گام از ساخت سردخانه باید در اولویت شما عزیزان باشد.

اجرای سازه یا ساختمان سازی

گام مهم دیگر ساخت سردخانه در مدل‌های سفارش داده شده است. زمانی که سردخانه را با ظرفیت و در مدل مورد نظر اجرا کردید، باید نسبت به عایق کاری آن نیز اقداماتی صورت بگیرد. البته در سردخانه‌های مدل کانکسی برای اجرای سازه همانند ساختمان هیچ اجباری وجود ندارد. معمولا عایق هم در یک لایه ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متری از نوع ساندویچ پانل یا فوم تزریقی خواهد بود. از عایق نیز برای قسمت کف دیوار و سقف سردخانه استفاده می‌کنند.

نصب درب و قفسه‌بندی سردخانه

در نحوه نصب سردخانه توجه به نصب درب سردخانه و قفسه‌بندی سردخانه بسیار حائز اهمیت است. با کمک عایق ساندویچ پانل یا فوم تزریقی در قسمت کناره‌های درب یک لایه رزین مقاوم اجرا می‌کنید. با این کار تا زمانی که درب را می‌بندید، مانع از ورود و خروج هوا می‌شوید. برای اینکه از حداکثر ظرفیت سردخانه نیز استفاده کنید، باید اقدام به قفسه‌بندی آن نمایید. برای این کار نیز قفسه‌بندی باید با حداقل ۳۰ سانت فاصله از دیوار و کف سردخانه اجرا شود. به فاصله قفسه‌ها تا سقف نیز توجه داشته باشید، چرا که این حداقل فاصله ۵۰ سانتی‌متر تا یک متر خواهد بود.

نصب تجهیزات برودتی

مهمترین گام دیگری که در نحوه نصب سردخانه باید به خاطر بسپارید، نصب تجهیزات برودتی سردخانه است. این تجهیزات شامل کندانسور، اپراتور، کنورسور، فن خنک کننده، لامپ روشنایی و غیره هستند. حال برای نصب هر یک از این تجهیزات باید حتماً به استانداردها توجه داشته باشید. با رعایت استاندارد بدون شک باعث عملکرد بهتر یخچال و جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شوید.

نصب سردخانه زیر صفر درجه

سردخانه به عنوان سازه‌های بسیار مهم برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال نحوه نصب سردخانه یکی از پارامترهای مهمی است که نکات و اصول بسیار زیادی را در بر می‌گیرد. سردخانه‌های زیر صفر درجه مدل‌های بسیار پرکاربردی از انواع سردخانه‌ها در بازار هستند.

این سردخانه‌ها را با استفاده از قطعات و تجهیزات بسیار مختلفی اجرا می‌کنند. معمولاً در طراحی این مدل از سردخانه‌ها نیاز به عایق‌هایی با ضخامت و دانسیته بالا است. این عایق با ضخامت بالا از هدر رفت انرژی جلوگیری خواهد نمود. چه بسا اینکه برای عملکرد درست سردخانه‌های زیر صفر درجه نیاز به قطعات برودتی متناسب با دمای زیر صفر درجه است. در نحوه نصب سردخانه زیر صفر درجه باید به استانداردهای ساخت این مدل سردخانه توجه داشت.

راه اندازی سردخانه میوه

اگر به دنبال نحوه نصب سردخانه هستید، باید به تناسب مدل آن آموزش ببینید. سردخانه‌های میوه کاربردی‌ترین سردخانه‌هایی هستند که برای نگهداری میوه در یک دمای استاندارد استفاده می‌شوند.

این سردخانه‌ها معمولاً در ابعاد مختلفی قابل سفارش هستند. چه بسا اینکه سردخانه‌های میوه در مدل‌های اتاقکی، کانکسی، سوله‌ای و غیر ه وجود دارند. حال مدل‌های مختلف اجرای هر یک از این سردخانه‌ها تا حدودی با یکدیگر متفاوت است. اولین نکته‌ای که برای نصب این مدل سردخانه‌ها باید به آن توجه داشت، انتخاب یک مکان مناسب خواهد بود.

چند نکته مهم برای نصب و طراحی سردخانه

برای طراحی سردخانه و تمامی جزئیات آن باید به نیاز کارفرما توجه داشته باشید.

قبل از اجرای سردخانه نیاز به زیرسازی محل نصب آن است از این رو باید محوطه ساخت سردخانه را آماده سازی کنید.

یکی از نکات مهم برای نصب سردخانه تامین برق مصرفی مورد نیاز آن است. حال این برق مصرفی شامل برق مورد نیاز فن روشنایی و کمپرسور می‌شود.

نتیجه

سردخانه محیط‌های بسته‌ای هستند که برای نگهداری مواد دارویی، مواد غذایی، مواد شیمیایی و غیر ه از آنها استفاده می‌شود. ظرفیت سردخانه به تناسب نیاز در صنایع متفاوت خواهد بود. چه بسا اینکه مدل‌های مختلفی از انواع سردخانه‌های زیر صفر درجه و بالای صفر درجه در بازار به فروش می‌رسد. بدون شک انتخاب یک سردخانه مناسب نکته مهم خرید محسوب می‌شود. حال باید به نحوه نصب سردخانه نیز توجه داشته باشید.

اگر چگونگی نصب سردخانه به درستی انجام نشود، بدون شک عملکرد صحیحی نخواهد داشت. هم اکنون در بسیاری از مراکز، سردخانه‌های صنعتی در انواع مدل‌های مختلفی توزیع می‌شود. چه بسا اینکه بسیاری از این شرکت‌ها حتی در زمینه ارائه خدماتی چون نصب سردخانه نیز فعالیت دارند. یخچال فروشگاهی اوربان و همچنین یخچال فروشگاهی ایران برودت به عنوان بهترین شرکت‌های توزیع کننده انواع سردخانه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه