مقایسه استانبول و آلانیا برای خرید ملک و زندگی

7 ماه پیش
مقایسه استانبول و آلانیا

عصر حاضر دوره سرمایه گذاری کردن روی ملک بخصوص در کشور های خارجی می باشد. درصورتی که به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری در این حوزه آن هم در یک کشور خارجی هستید بدانید که آلانیا و استانبول دو گزینه بسیار مناسب هستند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم مقایسه استانبول و آلانیا برای خرید ملک و زندگی را خدمت شما شرح دهیم. اگر قصد دارید این دو شهر را بهتر و بیشتر آنالیز کنید این مطلب برای شماست. پس با ما در شرکت تراوک همراه باشید تا دید شما را برای انتخاب بین یکی از این دو شهر باز کنیم.

همه چیز درباره آلانیا

آلانیا یک شهر ساحلی در مجاورت دریای مدیترانه می باشد و همین آب و هوای مدیترانه ای یکی از اصلی ترین دلایلی محبوبیت این شهر می باشد. آب و هوای مدیترانه این شهر سبب می شود که فصل زمستان در این شهر اب و هوای ملایمی را دارا باشد و فصل تابستان آب و هوای گرم به سراغ افراد بیاید. اگر از افراد درباره این شهر بپرسید درخواهید یافت که افراد این شهر را به دلیل زیبایی ها و تفریحات دریایی و سایر تفریحات دیگری که می توان در آن تجربه کرد می شناسند.

این شهر دارای مساحتی برابر با ۱٫۵۹۸٫۵۱ کیلومتر مربع بوده و جمعیت ساکن در این شهر هم به رقم ۳۲۸ هزار نفر رسیده است. یکی از دلایلی که سبب می شود این شهر محبوبیت خاصی نزد توریست ها داشته باشد پیشینه تاریخی است که این شهر داراست. از نظر موقعیت جغرافیایی هم این شهر در بخش جنوبی این کشور و واقع در یک شبه جزیره کوچک می باشد. این شهر با دیگر شهر شناخته شده ترکیه یعنی آنتالیا فاصله ای ۱۳۵ کیلومتری دارد. این شهر چه برای مردم خود ترکیه و هم برای گردشگران بدلیل مواردی مانند تنوع فرهنگی و آب و هوای مناسب مقصدی محبوب است. طبق آمار های بدست آمده ۱۰ درصد جمعیت این شهر را افراد خارجی تشکیل می دهند.

مزیت خرید خانه در آلانیا

این شهر از نظر امنیت دارای سطح بالایی می باشد. به همین دلیل برای زندگی گزینه ای مناسب تلقی می شود. از مهم ترین مناطقی که در این شهر برای خرید خانه مناسب هستند می توان به : جیکیجیلی, اوبا و یا داملاتاش اشاره کرد. دربین این مناطق شاید محبوبیت گزینه ای مانند داملاتاش بیشتر از سایرین باشد. منطقه جیکیجیلی در منطقه مرکزی این شهر واقع شده است و درنهایت منطقه اوبا هم در قسمت شرقی این شهر واقع شده است. در کل خرید ملک در شهر آلانیا گزینه خوب و اقتصادی می باشد.

همه چیز درباره خرید خانه در استانبول

بدلیل موقعیت جغرافیایی که این شهر داراست از آن به عنوان یکی از مهم ترین مناطق جهان یاد می شود. این شهر در محل تلاقی قاره اروپا و آسیا واقع شده است و از نظر سابقه تاریخی و نیز غنای فرهنگی در سطح مناسبی قرار دارد. این شهر دارای پل های تاریخی و یا بازار های بسیاری می باشد که همین امر در جذب توریست بسیار نقش دارد. این شهر دارای مساحتی بالغ بر ۵٫۳۴۳ کیلومتر مربع می باشد و از این نظر درمیان ۱۵ شهر بزرگ دنیا قرار دارد. از این کشور به عنوان یکی از قطب های گردشگری و یا اقتصادی این کشور یاد می شود و به هیمن خاطر خرید خانه در شهر استانبول را توصیه می کنیم.. حدود ۱۶ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند که ۶۵ درصد مربوط به بخش اروپایی و ۳۵ درصد مربوط به بخش آسیایی می باشد. این شهر هم فاصله کمی با دریای مدیترانه دارد و به همین دلیل آب و هوای مدیترانه ای درباره آن صادق است.

استانبول بهتر است یا آلانیا؟

شاید انتخاب بهتر و بدتر از سوی افراد تاحدود زیادی سلیقه ای باشد. اما این را بدانید که برخی ویژگی ها سبب می شوند که بتوانیم آلانیا را گزینه بهتری برای خرید خانه و سرمایه گذاری بدانیم. یکی از این دلایل برتری آلانیا از نظر امنیتی می باشد. استانبول از نظر امکان زندگی و امنیت برای زندگی کردن سطح پایین تری را نسبت به الانیا دارد. به علاوه اینکه زندگی در آلانیا شاید هزینه های کمتری را برای فرد بتراشد. برای افرادی که تازه به این کشور مهاجرت می کنند و در ابتدای مهاجرت خود امکان هزینه های گزافی ندارند شهری مانند آلانیا نسبت به شهر استانبول به مراتب گزینه بهتری می باشد.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه