طراحی لوگو مزون

4 ماه پیش
طراحی لوگو مزون

طراحی لوگو یکی از کارهای هنری و خلاقانه است که تاثیر بسیاری بر کسب وکار و در آمد شما دارد. لوگو‌ها برای شروع هر کاری لازم و ضروری هستند. این ضرورت در صنعت مد و پوشاک نیز به چشم می‌خورد. زیرا لباس بر ظاهر انسان تاثیر غیرقابل انکاری دارد. لباس یکی از نیازهای بسیار ضروری افراد است که برای خرید آن وقت و هزینه صرف می‌کنند. پس اگر لوگو مزون لباس‌ به زیبایی طراحی شده باشد، تاثیر بسیار زیادی بر مخاطبان داشته و می‌تواند به بهترین شکل ممکن برند را معرفی کند.

گام‌های آسان برای طراحی لوگو مزون

 • اولین گام: ایده گرفتن برای شروع طراحی لوگو

خود را با فکر کردن راجب موضوع و یا چیزی که می‌خواهید برای آن لوگو طراحی کنید، شروع کنید. به جزئیات آن توجه کنید و اصلی‌ترین قسمتی که با استفاده از آن در یک کلمه و یا یک شکل می‌توانید موضوع اصلی را توصیف کنید، بیابید.

 • دومین گام: انتخاب طرح اولیه

در گام دوم سعی کنید با جایگزین کردن آن کلمه یا شکل منبع الهام مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • سومین گام: اضافه کردن متن و رنگ به لوگو

در گام سوم برای فهمیدن اینکه منبع درستی انتخاب کردید یا خیر، لازم است جزئیات موضوع اصلی را با جزئیات منبع خود یعنی فونت، سایز، رنگ و…. ادغام کنید و ببینید طرح ذهنی تولید شده چطور است. در این مرحله بهتر است به لوگو برندهای مشهور نگاهی بیندازید تا ببینید آنها چطور عناصر مختلف را کنار هم چیده اند. البته سبک لوگو شما نیز در اضافه کردن متن و رنگ اهمیت زیادی دارد.

 • چهارمین گام: هماهنگ کردن عناصر لوگو

گام چهارم استفاده از چیزهای مرتبط با بخش اصلی انتخاب شده توسط شما است.

 • پنجمین گام:خلق لوگو منحصر به فرد خود

گام آخر این است که لوگوی طراحی شده به طور کامل تک و خاص باشد و لوگویی مانند آن وجود نداشته باشد. در این صورت که شباهتی بین لوگوها وجود داشت می‌توان با تغییراتی، لوگوی خود را تغییر دهید و تبدیل به لوگویی بی‌مانند کنید.

طراحی لوگو مزون حرفه ای

به طور کلی برای طراحی لوگو مزون حرفه ای بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 •   تکراری نبودن لوگو

پیش از اقدام به طراحی لوگو برای مزون لباس لازم است کلیه لوگوهای مربوط به برندهای رقیب را مورد بررسی قرار داده و از طراحی لوگوهای تکراری بپرهیزید. لوگوی موفق لوگویی است که منحصر به فرد بوده و هیچگونه شباهتی به سایر لوگوها نداشته‌باشد تا بتواند خاص بودن برند را به اثبات برساند.

 •   فونت تایپوگرافی لوگو

فونت تایپوگرافی لوگو یکی از نکات مهم در طراحی لوگو برای مزون لباس است که چشم پوشی از آن می‌تواند منجر به عدم تاثیرگذاری طرح حاصل گردد. فونت مناسب می‌تواند محبوبیت لوگو را به طور غیر قابل انکاری تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که از چه فونتی در این زمینه استفاده می‌کنید. طراحان صاحب نام در این زمینه از فونت های محبوبی استفاده می‌کنند که جلوه ویژه ای به لوگوها می‌بخشد. فونت های فانتزی دست نویس از جمله مهم‌ترین انواع فونت های محبوب و تاثیرگذار به شمار می‌روند.

 • رعایت اصل سادگی

رعایت اصل سادگی یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که در طول فرآیند طراحی لوگو مزون خیاطی و مزون لباس باید به آن توجه داشته‌باشید.  طراحی ساده اما جذاب لوگو در تحقق این هدف به شما کمک خواهد کرد؛ زیرا طیف گسترده‌ای از مخاطبان بسیار سریع و راحت با لوگوهای ساده ارتباط عاطفی برقرار کرده و آنها را به خاطر می‌سپارند. زمانی که مخاطبان هدف، تصویر ذهنی مثبت و احساس خوبی نسبت به لوگو مزون شما داشته‌باشند قطعا نسبت به بازدید از مجموعه و خرید از شما ترغیب خواهند شد. لوگوهای شلوغ و پیچیده در اکثر مواقع قادر به انتقال صحیح پیام برند نبوده و درک معنا و مفهوم آنها نیز برای مخاطبان دشوار خواهد بود. بنابراین سعی کنید لوگوی خود را در کمال سادگی اما خلاقیت و جذابیت طراحی کنید و از بکار بردن عناصر بصری اضافه در آن خودداری نمایید.

 • رنگ لوگو

انتخاب رنگ مناسب نیز یکی دیگر از مهم‌ترین نکات طراحی لوگو مزون است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری آن خواهد داشت. بهتر است برای طراحی لوگو مزون از رنگ‌های شاد و پرانرژی همچون صورتی، زرد، سبز، نارنجی، طلایی، آبی به همراه رنگ سفید استفاده کنید تا بتوانید توجه  را به لوگوی خود جلب نمایید. طراحی لوگو مزون به صورت سیاه و سفید نیز روشی رایج برای خلق نماد بصری آن است که مزون‌های بزرگ و مشهور معمولا لوگوی خود را با این ترکیب رنگی طراحی می‌کنند. توجه به اصول روانشناسی رنگ‌ها در برندینگ نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای لوگو مزون خود رنگی مناسب انتخاب کنید؛ زیرا هر رنگ دارای انرژی خاصی است و عواطف و احساسات مختلفی را در بیننده به وجود می‌آورد.

 •    سایز لوگو

یکی از مهم ترین عناصری که در حین طراحی لوگو برای مزون لباس باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، سایز لوگوی طراحی شده است. لوگو باید به گونه ای طراحی شود که بتوان بدون تغییر در جزئیات سایز آن را به حدی کاهش داد که برای چسباندن بر روی یقه لباس مناسب باشد. در عین حال باید بتوان طرح حاصل را بدون آن که تغییری جزئی در جزئیات آن حاصل گردد، به حدی بزرگ کرد که برای استفاده بر روی بیلبوردهای شهری مناسب باشد. بنابراین لازم است که بین طول و عرض لوگو تناسب ایجاد نموده و از طراحی لوگوهای باریک و بلند و یا لوگوهای کوتاه و پهن بپرهیزید.

 • استفاده از نمادهای مرتبط با مزون

برای طراحی لوگو مزون لباس یا مزون خیاطی باید از نمادهای مرتبطی همچون نخ و سوزن، قیچی، چرخ خیاطی، لباس زنانه و غیره استفاده کنید. این نمادها بهترین معرف کسب و کار شما هستند و مخاطب با مشاهده آنها در لوگو بلافاصله قادر به تشخیص حوزه فعالیت شما خواهد بود. اگر مزون شما به طور اختصاصی در حوزه طراحی و دوخت لباس عروس فعالیت دارد نیز بهترین و مرتبط‌ترین نماد برای طراحی لوگوی آن همان لباس عروس با دامن پُف‌ دار است.

 • تاریخچه برند

اگر کسب و کار شما تاریخچه طولانی دارد، حتما این سابقه را در علامت تجاری خود به نمایش بگذارید.

 • به روز بودن

لوگو یک نماد مختص برای کسب و کار شماست و نمی توان آن را مدام تغییر داد. زیرا موجب عدم اطمینان مخاطبان به برند شما می‌شود. حتما لوگویی را برای مزون لباس خود مدنظر داشته باشید که حداقل تا ۵ سال نیاز به تغییر نداشته باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه