ساخت سایت بدون کدنویسی یا ساخت سایت با کدنویسی؟

2 سال پیش
طراحی سایت با کد نویسی

امروزه بیشتر کسب و کار ها به سمت اینترنت و آنلاین شدن سوق گرفتند، سرمایه داران یا صاحبان مشاغل برای گسترش کسب و کار اقدام به راه اندازی فروشگاه های اینترنتی می کنند. سایت های اینترنتی کار کسب درآمد را بسیار راحت کرده اند، صاحبان کسب و کار می توانند با راه اندازی یک سایت فروشگاهی آنلاین به صورت اینترنتی محصولات فروشگاه خود را به مشتری ها در سراسر کشور و حتی در سراسر جهان نمایش دهند که موجب میشود مشتری هایی از راه دور و نزدیک داشته باشند. طراحی سایت بدون کدنویسی از محبوب ترین و مشهور ترین روش های طراحی سایت در مدت زمان بسیار کوتاه و کم می باشد و هزینه های طراحی و ساخت سایت را بسیار کاهش می دهد. سایت ساز بوم شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

طراحی سایت چیست؟

برنامه نویسان و یا کد نویسان با استفاده از کد های متنوع و کلمات و ارقام و علامت های مختلفی می توانند یک سایت یا وب سایتی را طراحی کنند و در بستر اینترنت (در دسترس سایر کاربران) قرار دهند. سایت ها یا وب سایت ها به منظور ارائه خدمات یا فروش محصولات مختلف و یا خبرنگاری طراحی می شوند.

سایت ها و وب سایت ها برای موارد مختلفی و در زمینه های متفاوتی همچون: فرهنگی، آموزشی، تجاری، کسب و کار، سیاسی، خبری، علمی و سایر موارد به کار برده می شوند و هیچ محدودیتی ندارند. معمولا سایت ها برای راه اندازی فروشگاه های آنلاین و اینترنتی بسیار به کار برده می شوند‌.

طراحی سایت با کد نویسی

طراحی سایت با کد نویسی در واقع یعنی یک برنامه نویس یا گروهی از کدنویسان یا برنامه نویسان هستند که به صورت اختصاصی در حال تلاش برای طراحی و ساخت یک سایت با ویژگی های متمایز و جذاب می باشند. طراحی سایت به صورت اختصاصی با کد نویسی زمان بر می باشد، این پروسه به زمانی بیشتری نسبت به طراحی سایت بدون کد نویسی نیاز دارد و هزینه های آن نیز بالاتر می باشد. اما از مزایای طراحی سایت با کد نویسی این است که سایت دارای محدودیت توسعه نمی باشد و قابلیت توسعه بالایی دارد. طراحی سایت با کدنویسی باعث می شود که سایت طراحی شده با هیچ روشی فعالیت و کارایی خود را از دست ندهد و کسی توانایی متوقف کردن فعالیت آن سایت طراحی شده را نداشته باشد. سایت های کد نویسی شده دارای قدرت امنیتی بیشتری می باشند و سیستم مدیریت محتوا آن به روز باقی می ماند.

طراحی سایت بدون کدنویسی

طراحی سایت بدون کدنویسی

طراحی سایت و یا ساخت سایت بدون کدنویسی یکی از پر طرفدارترین کارهای موجود در بازار می باشد. طراحی سایت نیاز به مهارت کدنویسی دارد اما کسانی که مسلط به دانش برنامه نویسی و کد نویسی نیستند، می توانند به روش های دیگری بدون داشتن علم و دانش برنامه نویسی و کد نویسی یک سایت کامل و حرفه ای طراحی کنند. روش های طراحی سایت بدون کدنویسی بسیار متعدد می باشند که در این قسمت مهم ترین و محبوب ترین روش های طراحی سایت بدون کدنویسی یا برنامه نویسی را ذکر می کنیم.

از دسته محبوب ترین و معروف ترین سیستم های مدیریت محتوا در بازار طراحی سایت، طراحی وب سایت ها با قالب های آماده می باشد. تعداد بسیاری از کدنویسان یا برنامه نویسان برای طراحی سایت ها (طراحی وب سایت های فروشگاهی یا شرکتی) از روش های طراحی سایت بدون کدنویسی استفاده می کنند. انواع مختلفی از روش ها هستند که در ساخت سایت بدون کد نویسی به ما کمک می کنند اما وردپرس از محبوب ترین روش های طراحی سایت بدون کدنویسی می باشد. به دلایل خاصی وردپرس نسبت به سایر رقبای موجود در دنیای طراحی سایت دارای اولویت و جایگاه بالاتری می باشد. در ادامه این مقاله دلایل محبوبیت وردپرس در طراحی سایت های بدون کدنویسی را به صورت مفصل و با زبانی رسا و روان بیان می کند.

دلایل محبوبیت وردپرس در ساخت سایت بدون کدنویسی

مزایای وردپرس بسیار زیاد می باشند. وردپرس در واقع یک قالب آماده می باشد که با کمک آن طراحی سایت به سرعت صورت می گیرد و به زمان بسیار کمی نیاز دارد تا سایت خوبی را به صاحبان سرمایه یا صاحبان کسب و کار تحویل دهد. یکی از عوامل محبوبیت و پر طرفدار بودن وردپرس در طراحی سایت، افزونه ها می باشند. وردپرس متناسب با نوع کار دارای افزونه های خاص و مخصوصی می باشد برای مثال: وردپرس برای انجام کار های سئو، امنیت، اتصال به درگاه های بانکی، فروش اشتراک ها و سایر موارد از افزونه های متفاوتی برخوردار می باشد. وجود این افزونه های مخصوص و متفاوت در افزایش توان بازوهای وردپرس نقش بسزایی دارند.

آماده بودن قالبها یکی دیگر از دلایل پرطرفدار بودن وردپرس می باشد. طراحی و آماده کردن قالب یکی از پروسه های زمان بر در کدنویسی یا برنامه نویسی سایت ها می باشد که با کمک وردپرس مشکل طراحی و آماده سازی قالب های آماده به صورت کامل برطرف می شود. وردپرس دارای یک مجموعه بسیار گسترده و وسیعی از قالب های آماده متناسب با حوزه های مختلف و متفاوت می باشد که افراد می توانند متناسب با نوع نیاز خود قالب را تغییر بدهند. افراد می توانند تمام نیاز های وب سایت خود را با ترکیب قالب های آماده و افزونه های وردپرس به صورت کامل رفع و برطرف کنند.

آیا ساخت سایت بدون کدنویسی ممکن است؟

ساخت سایت بدون کدنویسی

با کمک سیستم هایی که از قبل طراحی شده اند و وجود سیستم های مدیریت محتوا، طراحی سایت بدون کد نویسی انجام می پذیرد و یکی از ایده های متفاوت می باشد. طراحی سایت بدون برنامه نویسی توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند تا برای فروشگاه های خود از سایت هایی با قالب های آماده و بدون کدنویسی استفاده کنند. وجود سیستم های مدیریت محتوا (CMS) متفاوت تا حد قابل توجهی فرآیند طراحی سایت با کد نویسی را برای کاربران کاهش می دهد. از محبوب ترین و مرغوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در عصر حاضر که در دنیا نیز بسیار محبوب می باشد، وردپرس می باشد. وردپرس یک نوع سیستم مدیریت محتوا متن باز و رایگان است که کار کردن با آن بسیار راحت و آسان می باشد و با کمک آن میتوان بدون داشتن مهارت کدنویسی و یادگیری مهارت های کد نویسی یک سایت یا وب سایت را طراحی و راه اندازی کرد.

چگونه بدون دانش برنامه نویسی یک سایت طراحی کنیم؟

همان طور که در بالا ذکر شد بدون داشتن هیچ مهارت در برنامه نویسی و یا کد نویسی با یادگیری نحوه کار کردن با سیستم وردپرس می توان یک سایت در مدت زمان اندک و با هزینه های بسیار کم طراحی و پیاده سازی کرد. وردپرس در واقع دارای یک سری کد ها می باشد که از قبل توسط برنامه نویسان نوشته شده است و یک نوع قالب آماده می باشد که به صورت رایگان می توان از آن استفاده کرد.

نصب وردپرس و نحوه کار کردن با آن راحت است. هر شخص می تواند با چند کلیک ساده وردپرس را نصب کند و بر اساس روال آن فرآیند نصب را به اتمام برساند. پس از نصب کردن سیستم وردپرس باید نحوه کار کردن با پنل های آن را یاد بگیرید که چندان سخت و پیچیده نمی باشد. در مرحله بعد انتخاب یک نوع قالب (جهت انتخاب قالب روی لینک روبه رو کلیک کنید manaboom.ir/themes) متناسب با نیاز شما است. نصب و انتخاب قالب برای کاربران یکی از جذاب ترین مراحل کار با وردپرس می باشد. انتخاب و نصب قالب بخش ظاهری و نمای کلی سایت را بر عهده دارد که قابلیت مشاهده برای تمام کاربران را دارد. زمانی که تنظیمات قالب را انجام دهید، وب سایت شما در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بهترین راه برای ساخت سایت بدون کدنویسی

بهترین و مناسب ترین راه برای طراحی و ساخت سایت بدون کدنویسی یادگیری روش های دیگر می باشد. وردپرس همان طور که در قبل گفتیم یکی از روش های ساخت سایت بدون کدنویسی می باشد که یادگیری آن چندان سخت و پیچیده نمی باشد. افراد می توانند وردپرس را با هزینه های کم یا به صورت رایگان و در مدت زمان بسیار کوتاهی یاد بگیرند. فقط کافی است که فرد نکات و مطالب را به صورت صحیح و دسته بندی شده یاد بگیرند. دو پیشنهاد از وب سایت مانابوم به آدرس manaboom.ir وجود دارد که در اختیار شما همراهان عزیز قرار می دهیم:

 • آموزش رایگان وردپرس
 • آموزش ویدیویی وردپرس

آموزش های رایگان در اینترنت وجود دارند که راه و روش های طراحی و ساخت سایت بدون کد نویسی را به کاربران آموزش می دهند بدون آن که هزینه ای از کاربران دریافت کنند.

روش دیگر آموزش ویدیویی می باشد، در این روش یک سری افراد متخصص راه و روش طراحی و ساخت سایت بدون کد نویسی را با دریافت هزینه های شرکت در کلاس های مجازی با نکات مهم و اساسی را در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند.

مهم ترین مزایای وردپرس

با وردپرس هر نوع وب سایتی را می توان طراحی کرد. وب سایت های فروشگاهی، خبری و انواع مختلف را می توان با وردپرس ساخت. می توان با کمک وردپرس یک سایت بدون کدنویسی را طراحی کرد.

مزایای وردپرس

 • دارا بودن افزونه های متناسب با نیاز های مختلف
 • قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا برای ساخت سایت بدون کدنویسی دارد.
 • با کمک وردپرس می توان یک سایت سفارشی طراحی کرد.
 • وردپرس قدرت سازگاری بالایی با سرورهای لینوکسی دارد.
 • وردپرس با زبان php ساخته شده است.
 • یادگیری وردپرس راحت می باشد.
 • برای رفع مشکلات و اختلالات آن راه و روش های زیادی وجود دارد.

تفاوت ساخت سایت با کد نویسی و ساخت سایت بدون کد نویسی

تفاوت ساخت سایت با کد نویسی و ساخت سایت بدون کد نویسی

طراحی سایت با کد نویسی باعث خلق سایت اختصاصی با ویژگی های متمایز می شود در حالی که سایت های با قالب های آماده دارای ظاهری مشابه می باشند. کد نویسان صفر تا صد سایت را با جزئیات و دقت بیشتری طراحی می کنند و تمام نیاز شرکت یا شخص را با طراحی پنل های مختلف برای سایت در نظر می گیرد، اما طراحی سایت بدون کد نویسی به صورت کلی می باشد. در طراحی سایت بدون کد نویسی هیچ گونه چارچوبی وجود ندارد و افراد به راحتی می توانند با سرعت بالایی یک سایت طراحی کنند و یک تارنمای جدیدی ثبت کنند.

مزایای ساخت سایت بدون کدنویسی

مزایای ساخت ساخت بدون کد نویسی بسیار فراوان می باشند در اینجا با شاخص ترین مزایای ساخت سایت بدون کد نویسی آشنا می شویم.

 • ساده بودن نصب و تنظیم قالب های آن
 • آماده بودن قالب ها
 • آماده شدن سایت ها یا وب سایت ها در مدت زمان کوتاه
 • با کمترین قیمت طراحی سایت می توان یک سایت راه اندازی کرد.
 • داشتن تنوع بالا و قدرت انتخاب بسیار بالا
 • دارا بودن آپدیت ها و به روزرسانی ها با قابلیت اعتماد

معایب ساخت سایت بدون کدنویسی

هر محصولی که دارای مزایا باشد یک سری معایب هم دارد که معمولا در اکثر مواقع معایب کم تر از مزایا می باشند.

 • سرعت سایت های با قالب آماده کمتر می باشد.
 • عملکرد قالب های آماده نسبت به سایت های کد نویسی شده ضعیف تر می باشد.
 • قالب های آماده همانند سایت های کد نویسی شده بسیار منحصر به فرد و متمایز نیستند.

جمع بندی

اگر سایت های موجود در اینترنت را نگاهی کنیم شاهد تفاوت زیاد ما بین سایت ها خواهیم شد، چون عده ای از این سایت ها به صورت اختصاصی و با کد نویسی و عده ای دیگر توسط قالب های آماده راه اندازی شده اند. ساخت سایت بدون کد نویسی یا با کد نویسی در هر صورت دارای مزایا و معایب می باشد و به سلیقه شخص متقاضی طراحی سایت بستگی دارد. امروزه تعداد بسیاری از سایت های موجود در بستر اینترنت از قالب های آماده وردپرس ساخته شده اند و معمولا با هزینه های کمی طراحی شده اند.

منبع

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه