در شبکه های اجتماعی آقایان فعالیت بیشتری دارند یا خانم ها ؟

3 سال پیش
شبکه های اجتماعی

در این مطلب از وب سایت جفت هیچ قصد داریم به بررسی این مطلب بپردازیم که آیا آقایان در شبکه های اجتماعی فعال تر هستند یا خانم ها ؟ در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه شبکه های اجتماعی بسیار فراگیر شده اند و می توان گفت تقریبا تمام اقشار جامعه را کم و بیش به خود جذب کرده اند. به گونه ای که برای اکثر مردم، گذران زندگی بدون آنها سخت و دشوار خواهد بود. اکنون می خواهیم سری به آمار بزنیم و ببینیم اوضاع از چه قراره.

مردان در شبکه های اجتماعی فعال تر هستند یا زنان ؟

بر اساس جدید ترین نتایج اخیر، زنان در مقایسه با مردان به میزان بیشتری از این شبکه ها استفاده می کنند؛ اما لازم است به این نکته اشاره کنیم که نوع فعالیت و استفاده ی زنان و مردان نسبت به یکدیگر متفاوت است.

شبکه های اجتماعی

آمار نشان می دهد که ۷۶ درصد از زنان در شبکه های اجتماعی حضور دارند؛ در حالی که ۷۲ درصد از مردان در این شبکه ها فعالیت می نمایند. همان طور که اشاره شد، هدف استفاده و نوع فعالیت آقایان و بانوان با یکدیگر تفاوت دارد.

زنان بیشتر به منظور برقراری تماس و ارتباط با خانواده، دوستان و آشنایان خود به پیام رسان ها و فضای مجازی سر می زنند و بیشتر به اشتراک گذاری زندگی شخصی خود و روابط احساسی با سایر افراد تمایل دارند.

در حالی که آقایان بیشتر سمت اطلاع از اخبار و وقایع مختلف جهان می روند و غالبا جهت کسب اطلاعات و افزایش تاثیر گذاری در زندگی کاری و حرفه ای خود، پا به دنیای اینترنت و فضای مجازی می گذارند.

بر اساس نتایج منتشر شده، حدود ۸۹ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۹ سال، در دنیای اینترنت و شبکه های اجتماعی حضور دارند. این آمار برای اشخاص ۳۰ تا ۴۹ سال، حدود ۸۲ درصد بوده است. همچنین ۶۵ درصد از افراد ۵۰ تا ۶۴ ساله از فضای مجازی استفاده می نمایند و در انتها ۴۹ درصد از افراد بالای ۶۵ سال در دنیای وب حضور دارند.

شبکه های اجتماعی

بررسی آمار مذکور نشان می دهد که فضای مجازی، بخش وسیعی از زندگی حقیقی انسان ها را در بر گرفته و به خود اختصاص داده است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید سری هم به وب سایت brandwatch  بزنید.

همچنین پیشنهاد می شود : بهترین شبکه های اجتماعی ایرانی کدام اند ؟

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه