برای حفظ امنیت و آرامش خود در محل زندگی و کار چه می توانیم بکنیم ؟

2 ماه پیش
حفظ امنیت

حافظ امنیت و آرامش

یک شرکت حفاظتی مراقبتی می تواند باعث حفظ و تامین امنیت فردی و اجتماعی شود. چنین شرکت هایی با در دست داشتن مجوزهای لازم و فعالیت زیر نظر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان شرکت های حافظ امنیت و آرامش شناخته می شوند. از مهمترین اهدافی که یک شرکت حفاظتی و نظارتی دنبال می کند می توان به افزایش ضریب امنیتی فردی و اجتماعی، ایجاد امنیت های لازم در مکان های مختلف، افزایش آگاهی های امنیتی و پیشگیرانه و … اشاره کرد. چنین دستاوردهایی تنها با داشتن نیروهای خبره، باتجربه و کارآزموده امکان پذیر خواهد بود.

تامین نیروی حراست

حراست را می توان یکی از بخش های مهم در هر سازمان و یا شرکتی دانست. افرادی که به عنوان نیرو حراست فعالیت می کنند در کنار قدرت بدنی و آمادگی جسمانی لازم، باید دارای هوش و ذکاوت کافی هم باشند. بدین صورت می توانید مطمئن باشید که از پس تمامی وظایفی که بر روی دوش آن ها قرار گرفته است، برخواهند آمد. چنین نیروهای حرفه ای را تنها از شرکت هایی که تامین نیروی حسارت را به عهده دارند، می توانید استخدام کنید. تامین نیروی حراست برای حفظ و تامین امنیت محل، جز ضروری ترین اقدامات خواهد بود.

لابی من کیست ؟

به زبان بسیار ساده و آسان، لابی من فردی که است که مسئولین نگهداری و رسیدگی به محیط لابی ساختمان ها را به عهده دارد. این فرد می توانند به بازدید کنندگان و مهمانان خوش آمد گویی کرده و آن ها را راهنایی کند. البته که خدمات لابی من تنها به این چند مورد خلاصه نخواهد شد. آن ها وظیفه پاسخ گویی به تلفن ها، توزیع و ارسال بسته ها، هماهنگی برای رسیدگی به تاسیسات و … را نیز به عهده دارند
از سوی دیگر، لابی من به عنوان یک نیروی نگهبان نیز شناخته می شود. فردی که در لابی ساختمان ها وظیفه رسیدگی به امور مختلف را دارد، معمولا پشت مانیتور نشسته و تمامی دوربین های مدار بسته را چک می کند. بدین صورت تمامی رفت و آمدها را زیرنظر داشته و می تواند آن ها را به مدیر ساختمان گزارش دهد. حضور یک لابی من می تواند باعث افزایش امنیت و حفظ نظم در محیط لابی ساختمان ها شود.

وظایف لابی من چیست؟

همانطور که به خوبی متوجه شدید، نیرویی به نام لابی من یک نیروی نگهبان شناخته می شود. حال چنین فردی دارای یک سری وظایف به خصوص است که نیاز است تا تمامی آن ها را برآورده کند.

نیروی نگهبان کیست ؟

منظور از نیروی نگهبان شخص و یا افرادی است که وظیفه دارند تا از یک مکان و یا یک شخص به خصوص در برابر حملات و تهدیدهای مختلف محاظت کنند. این افراد دارای ویژگی های شخصیتی به خصوصی بوده و برای اینکه بتوانند وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند، نیاز به آموزش های مختلف دارند. نیروهای نگهبان می توانند در اطراف و یا در محل مورد نظر حضور پیدا کرده و حفاظت منطه را برعهده بگیرند.
از این رو می توان به سادگی عنوان داشت که نیروی نگهبان فردی است که وظیفه پاسداری و نگهبانی از چیزی و یا جایی را به عهده دارد. شاید شما هم در بسیاری از مکان ها، مانند ساختمان ها، برج ها، واحدهای تجاری و تفریحی، رستوران ها، بانک ها و … نیز افرادی را دیده باشید که با حضور خود، امینت حوزه استحفاظی خود را برقرار می کنند. حضور نیروهای نگهبان می تواند به سادگی بروز انواع خطرات و آسیب های مالی و جانی را به حداقل برساند.

ویژگی های نگهبان

همانطور که اشاره شد، نیروهای نگهبان افرادی هستند که دارای ویژگی های به خصوصی بوده که به آن ها در امر نگهبانی کمک می کند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که منظور از ویژگی های نگهبان چیست؟

حفظ نظم، امنیت و آرامش از جمله اصلی ترین وظایفی است که مدیران واحدهای مختلف تجاری، مسکونی و صنعتی باید آن را رعایت کنند. نبود امنیت در چنین محیط های می تواند مشکلات بسیار زیادی با خود به همراه داشته باشد. امروزه راه های مختلفی برای برقراری نظم و امنیت وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها، استفاده از نیروهای نگهبان است. نیروهای نگهبان می توانند به سادگی تمامی تهدیدهای بالقوه را شناسایی و آن ها را قبل از رخ دادن، خنثی کنند.

تامین امنیت ساختمان ها

امنیت ساختمان های مختلف امروزه به یکی از دغدغه های اصلی مالکین و ساکنین آن بدل شده است. حضور تکنولوژی های جدید برای مراقبت از ساختمان ها، تا حدودی چنین مشکلاتی را برطرف کرده است و باعث ایجاد یک امنیت نسبی در ساختمان ها شده است. اما در صورتی که سارقین به ساختمان شما ورود پیدا کنند، این دستگاه ها نمی توانند با آن ها مقابله کرده و یا با حضورشان مانع از موفقیت آن ها شوند.

از این رو نیاز است تا در کنار چنین تجهیزات مراقبتی، از نگهبانان و نیروهای حراست آگاه و مطمئن نیز کمک گرفت. کنار هم قرار گیری چنین تیمی می تواند به خوبی امنیت ساختمان شما را تامین کرده و هر گونه تهدید داخلی و یا خارجی را در نطفه خنثی کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه