خواص عقیق یمنی چیست؟ خواص شگفت انگیز انگشتر عقیق

2 ماه پیش
عقیق یمنی

چکیده : بررسی خواص عقیق یمنی در روایات و احادیث | عقیق یمنی چه خواصی برای جسم و روح انسان ها دارد؟

یکی از سنگ هایی که ارزش بالایی دارد و در جواهرات هم به وفور مورد استفاده قرار می گیرد، عقیق یمنی است. البته عقیق انواع مختلفی دارد ولی عقیق یمنی مرغوب ترین نوع آن است که در کوه های یمن یافت می شود. خواص عقیق یمنی متعدد است و در روایات هم به خواص این سنگ اشاره شده است. به منظور آشنایی با سنگ عقیق و اینکه چه خواصی در استفاده از این سنگ برای ما وجود دارد، این مطلب را آماده کردیم. به شما پیشنهاد می کنیم که چند دقیقه از وقت با ارزش خود را در اختیار ما قرار دهید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

در بین سنگ هایی که برای جواهرات به کار می رود، چند سنگ هستند که از بقیه پر رنگ تر به چشم میخورند. بخشی از این به خاطر اعتقاداتی است که ما داریم. عقیق، فیروزه، یاقوت، زمرد، در نجف و حدید صینی از جمله سنگ هایی هستند که علاوه بر ارزش گوهری، دارای خواصی هم هستند که برای اثبات آن می توان به روایت هایی از ائمه اطهار (ع) که درباره این سنگ ها نقل شده اند، اشاره نمود.

باز در بین همه این چند موردی که خدمتتان عرض کردیم، خواص عقیق یمنی، بیشتر از همه توجه ها را به خود جلب می نماید. انگشتری با رنگ های زیبا که خواص فراوانی هم دارد و نوعی می توان گفت سفارش شده ترین سنگ برای انگشتر در اسلام است که توسط چند امام معصوم (ع) برای آن حدیث بیان شده است. حالا در ادامه از خواص سنگ عقیق یمنی برای شما پرده برخواهیم داشت.

بررسی خواص عقیق یمنی برای جسم و روح

خواصی که برای عقیق یمنی ذکر شده است، هم برای جسم و هم برای روح و روان انسان است. سنگ هایی که در طبیعت موجود هستند، گاها می توانند انرژی های منفی را دفع کنند و انرژی های مثبت را جذب کنند. این انرژی ها قطعا روی جسم و سپس جان انسان تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

خواص عقیق یمنی برای جسم و روح

حالا در ادامه به بررسی خواص سنگ عقیق یمنی خواهیم پرداخت:

بهبود عملکرد دستگاه گوارش از خواص عقیق یمنی

به همراه داشتن سنگ عقیق یمنی می تواند برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش مفید باشد. انرژی های منفی زیادی در اطراف ما هست که هنگام غذا خوردن هم کنار نمی روند. هضم بد غذا، رفته رفته دستگاه گوارش ما را با مشکل مواجه می نماید. سنگ عقیق، سبب بهبود عملکرد هضم و سپس بهبود عملکرد کلی دستگاه گوارش می گردد.

برطرف کننده غم و اندوه از خواص عقیق

چند سالی است که به هر دلیلی آنطور که باید خوشحال نیستیم. یکی از دلایل آن می تواند وجود کرونا و دور شدن از جامعه باشد و دلیل بعدی آن که خیلی ها را مثل ویروس کرونا درگیر کرده است، مشکلات اقتصادی است. با استفاده از خواص عقیق یمنی، غم و اندوه از شما دور می شود و شادی و نشاط به شما بر می گردد. این موضوع در روایات اسلامی هم بیان شده است.

جلوگیری از خونریزی های شدید با عقیق یمنی

عقیق یمنی همچنین می تواند از خونریزی های شدید به ویژه در بانوان جلوگیری نماید.

برطرف کردن دردهای استخوانی با خواص انگشتر عقیق

به نظر شما چطور یک سنگ می تواند دردهای استخوانی ما را التیام ببخشد؟ موادی در سنگ ها موجود هستند که همانند مسکن برای برخی از نقاط بدن عمل می کنند. قراردادن این سنگ ها بر روی شریان های خون می تواند مانند یک مسکن قوی درد را در استخوان های ما برطرف نماید. همچنین می توان از این سنگ ها بر موضع درد استفاده نمود و درد را تسکین بخشید.

استراحت چشم ها و جلوگیری از درد با عقیق

اگر از چشم های خود زیاد کار می کشید، بهتر است به آنها در طول روز استراحت بدهید. این استراحت حتما خواب نیست و می تواند روش هایی برای انقباض و انبساط و نرمش آن باشد. همچنین دیگر روشی که می توانید به وسیله آن به چشم خود استراحت بدهید، استفاده از سنگ عقیق یمنی بر روی موضع چشم خود است. سنگ عقیق یمنی را به مدت حداقل ۱۰ دقیقه روی چشم هایتان قرار داده تا تاثیر آن را مشاهده نمایید.

عقیق، مفید برای پوست و رفع آکنه

همانطور که گفتیم، عقیق می تواند انرژی های منفی را دور کند و جریان خون در مقطعی از بدن که انگشتر عقیق قرار دارد، آرام و معمولی شود. جریان درست گردش خون برای نقاط حساس حیاتی است، در غیر اینصورت با مشکلاتی مواجه می شویم. مثلا پوست صورت یکی از نقاط حساس بدن است که روش های نادرست زندگی می تواند سبب بروز جوش و آکنه شود. استفاده از سنگ عقیق یمنی به مدت چند دقیقه بر روی پوست صورت به صورت ماساژ و دورانی، می تواند به بهبود جریان خون زیر پوست صورت کمک کرده و انواع آکنه را برطرف نماید.

بررسی خواص عقیق یمنی در روایات و احادیث

همانطور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره کردیم، سنگ عقیق از آن دسته سنگ هایی است که امامان معصوم (ع) به استفاده از آن خیلی توصیه کرده اند. همچنین در روایات، منظور از عقیق، همان عقیق یمنی است. احتمالا بدانید به غیر از عقیق یمنی، عقیق مشهدی، برزیلی و غیره هم داریم.

خواص عقیق یمنی در روایات

خیر و خوبی در زندگی

حضرت فاظمه (س) بانوی دو عالم درباره انگشتر عقیق و خواص آن اینگونه میفرمایند: “هر کس از انگشتر عقیق در دست کند، همیشه خیر و خوبی می بیند”.

حفظ جان انسان در مسافرت ها

اگر در سفرها نگران حوادث غیر مترقبه هستید، بهتر است از انگشتر عقیق استفاده نمایید. امام صادق (ع) در این باره میفرمایند: “عقیق حرز در سفر است و دست کردن انگشتر آن در هنگام سفر ، انسان را از خطرهای سفر محفوظ و مصون می‌دارد.”.

دوری از فقر

یکی از مهم ترین و معتبرترین احادیثی که درباره عقیق وجود دارد، روایت امام رضا (ع) درباره اهمیت سنگ عقیق است. ایشان می فرمایند: “کسی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی‌شود.”

همچنین توصیه می کنیم بخوانید: بهترین انگشتر برای رزق و روزی کدام است؟

ثواب بیشتر نماز

اکثرا نمازی که میخوانیم، مشکلاتی دارد. اگر میخواهیم نمازمان قبول باشد باید از کمکی های آن مثل تسبیحات حضرت زهرا (س) استفاده کنیم. راه دیگر استفاده از انگشتر عقیق است که امام علی (ع) در این باره میفرمایند: “نماز کسی که انگشتر عقیق در دست داشته باشد بر نماز جماعتی که غیر عقیق در دست داشته باشند به چهل درجه زیادتی دارد.” پس دیگر خواص عقیق یمنی می توان به ثواب بیشتر نماز اشاره کرد.

انگشتر عقیق یمنی اصل را از کجا بخریم؟

این یکی از سوالاتی است که شاید ذهن شما را درگیر کرده باشد. با توجه به اینکه نمونه های مختلفی از عقیق در بازار موجود هستند، چگونه می توان عقیق یمنی اصل تهیه کرد؟

فروشگاه های معتبر زیادی در سطح کشور هستند که می توانید از آنها عقیق یمنی را به صورت اصل تهیه نمایید. اما فروشگاه اینترنتی زر مد هم یکی از عرضه کنندگان انواع انگشتر عقیق یمنی است. محصولات عقیق یمنی اصل را می توانید از این فروشگاه تهیه نمایید.

فروشگاه اینترنتی زر مد دارای مزیت هایی است که شما را به خرید از آن ترغیب خواهد کرد:

  • دارای ارسال رایگان برای تمامی محصولات خود است. اگر چه هزینه های پست افزایش یافته است، اما فروشگاه اینترنتی زر مد همواره این موضوع را جزء وظایف خود برای مشتری دانسته است.
  • دارای محصولات متنوع است. محصولات فروشگاه زر مد دارای تنوع بالایی هستند و این سبب می شود هر شخصی با هر سلیقه ای بتواند در این فروشگاه به مورد دلخواه خود برسد.
  • گارانتی اصالت محصولات را به شما عرضه می کند. زر مد با توجه به اینکه کالاهای غیر اصل نیز در بازار یافت می شوند، در مورد محصولات خود به شما گارانتی اصالت می دهد.
  • گارانتی بازگشت ۷ روزه از مزیت های زر مد است. اگر به هر دلیلی محصولی که سفارش داده اید را نپسندید، می توانید آن را برای فروشگاه اینترنتی زر مد بازگردانید.

همه اینها مزایایی است که برای فروشگاه اینترنتی زر مد گفتیم. با توجه به بیان خواص عقیق یمنی، اگر خواستید این انگشتر یا سنگ آن را تهیه نمایید، از فروشگاه های معتبر اینترنتی مثل زر مد می توانید اقدام نمایید.

آدرس فروشگاه اینترنتی زر مد: www.zarmod.com

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه