نحوه یادگیری زبان انگلیسی توسط فیلم وسریال

9 ماه پیش
یادگیری زبان انگلیسی

آیا از تمرین‌های کتاب درسی خسته شده‌اید، قواعد گرامری یادتون نمیمونه؟ لیست کلمات جدید خسته کننده است؟ زمان آموزش زبان با سریال فرندز فرا رسیده است! به هر حال، این زبانی است که مردم در زندگی واقعی با آن ارتباط برقرار می‌کنند. کتاب درسی یک زبان ساده و معمولی به شما آموزش میده که از مکالمات واقعی فاصله زیادی داره. به علاوه، مطالعه زبان انگلیسی با استفاده از یک فیلم خیلی جذاب است، زمان راحت می‌گذره. نکته اصلی انتخاب منبع مناسب برای یادگیری است که ایستگاه زبان برای شما آماده کرده است.

شما می‌توانید انگلیسی را از فیلم‌ها و سریال‌های زبان اصلی یاد بگیرید، اما باید تلاش کنید. توصیه می‌شود فیلم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را با دقت تجزیه و تحلیل کنید. به عنوان مثال، تمام کلمات جدید را یادداشت کنید، موضوع را مشخص کنید. ساختارهای محاوره‌ای و عبارات را به خاطر بسپارید. تجزیه و تحلیل زمانی کامل می‌شود که دیگر کلمات ناآشنا وجود نداشته باشد.

 

چرا یادگیری زبان انگلیسی با فیلم موثر است؟

ممکن است در مورد این روش یادگیری زبان انگلیسی شک داشته باشید. حتی الان با خود می‌گویید که بارها و بارها فیلم‌ها را به زبان انگلیسی تماشا کرده‌اید و پس از تماشای متوجه نشدید که چه اتفاقی می‌افتد.

بیایید دو دلیل اصلی را مشخص کنیم که مطمئناً شما را متقاعد می‌کند که فیلم‌ها را منحصراً به زبان انگلیسی تماشا کنید.

۱٫ شما انگلیسی “واقعی” را یاد خواهید گرفت و نه انگلیسی کتابی

فکر نکنید که این مقاله خواستار رها کردن کتاب و تماشای تنها فیلم است. اما ما به شدت توصیه می‌کنیم که مطالعه خود را از این طریق متنوع کنید! علاوه بر این، در فیلم‌ها به احتمال زیاد با گفتار محاوره‌ای مواجه خواهید شد، حتی اگر همیشه از نظر گرامری صحیح نباشد.

گفتار انگلیسی در فیلم‌ها بسیار طبیعی است. این بسیار نزدیک به چیزی است که هنگام صحبت با یک انگلیسی زبان می‌شنوید. قطعا زبان انگلیسی شما را بهبود می بخشد.

۲٫ شما کلمات انگلیسی را در متن یاد خواهید گرفت

معمولاً کلمات را به روش سنتی یاد می‌گیریم، یعنی فهرستی از کلمات را می‌گیریم و شروع به تکرار آن‌ها میلیون‌ها بار می‌کنیم و سعی می‌کنیم آنها را به خاطر بسپاریم. مشکل این است که هر کلمه دارای چندین معنی و موقعیت برای استفاده است. بنابراین، ما نمی‌دانیم کجا و چگونه از آنها به درستی استفاده کنیم.

با تماشای فیلم‌ها به زبان اصلی، فقط کلمات را حفظ نمی‌کنید، بلکه یاد می‌گیرید که از آنها استفاده کنید، مثلاً با توجه به موقعیت. به عنوان مثال، شما دوست دارید داستان‌های پلیسی تماشا کنید (انتخاب عالی!). پس از تماشای ۱۰ فیلم، نه تنها دایره لغات خود را در مورد موضوع مربوطه گسترش می‌دهید، بلکه می‌توانید به راحتی در مورد صحنه جنایت، شواهد، شاهدان و اینکه قاتل چه کسی است مستقیماً به زبان انگلیسی صحبت کنید. البته لغات را می‌توانید با آموزش کتاب ۵۰۴ با فیلم هم یادبگیرید که برای این مهارت گزینه‌ای فوق العاده است.

فیلمی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید

این ممکن است نسبتاً پیش پا افتاده به نظر برسد، اما اگر یک فیلم خسته کننده را انتخاب کنید، مطمئناً نا امید خواهید شد. اگر بی حوصله باشید، تمرکز برای شما دشوار خواهد بود. اگر نمی‌دانید کدام فیلم را انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم از سریال اکسترا استفاده کنید. Extra یک سریال طنز و جذاب است که برای آموزش زبان انگلیسی ساخته شده است.

علاوه بر این، می‌توانید تریلر فیلم‌ها را تماشا کنید و اگر به موضوع خاصی علاقه دارید، شروع به جستجوی این فیلم خاص برای تماشای انگلیسی کنید.

همچنین سعی کنید فیلمی را انتخاب کنید که با سطح زبان انگلیسی شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، برای سطح مبتدی، می‌توانیم شروع به مطالعه با انیمیشن کنیم. دلیل اصلی این انتخاب این است که انگلیسی آنها بسیار ساده، دلپذیر و قابل درک است.

از طرف دیگر، اگر سعی کنید چیزی مانند «رومئو و ژولیت» را تماشا کنید ، کمی گیج خواهید شد. درک انگلیسی شکسپیر (که قرن‌ها پیش نوشته شده) روی صفحه نمایش بسیار دشوار است، حتی برای کسانی که در سطح پیشرفته هستند.

 

از چه زمانی باید یادگیری با فیلم را شروع کنم؟

بیایید ابتدا واضح بگوییم شما در حال تماشای یادگیری یک زبان هستید، درست است؟ البته، شما فقط می‌توانید سریال را در هر زمان روشن کنید، همانطور که برخی افراد به طور کلی صدای تلویزیون را دوست دارند. بهتر است صدا به زبان انگلیسی باشد! اما این چیزی نیست که ما اکنون در مورد آن صحبت می‌کنیم.

ما در مورد چگونگی افزایش کارایی ( بازده ) مطالعه صحبت می‌کنیم. این را می‌توان با برنامه ریزی برای تماشای قسمت بعدی قبل از رفتن به رختخواب در شب یا در یک “ساعت آرام” انجام داد.

این زمانی است که فلش کارت‌ها به کار می‌آیند. می‌توانید کلماتی را که یادگیری آنها سخت است به زبان انگلیسی بنویسید. نیازی به جستجو در فرهنگ لغت نیست، بهتر است این کلمات ( عبارات ) را بعد از شخصیت‌های خود فیلم تکرار کنید، می‌توانید عباراتی را با کلمات از قبل آشنا بسازید.

نکته اصلی این است که فعالانه گوش دهید، تکرار کنید و یادداشت برداری کنید. دنبال کمیت نباشید؛ ۵ لغت با معنی بهتر از ۱۰۰ است که خلاصه‌ای از کل مجموعه خواهد بود. یادداشت‌ها را زمین بگذارید ۱ ساعت به فیلمی که تماشا کردید فکر کنید. مغز شما لغات را تشخیص خواهد داد.

 

چگونه با یک فیلم به درستی یادبگیرم

شاید این سخت‌ترین قسمت باشد. پس از تماشای یک فیلم یا سریال (ترجیحا روز بعد)، یک قطعه ویدیویی را که می‌خواهید آنالیز کنید، انتخاب کنید.
کلمات ناآشنا را در متن بنویسید. همین کار را با عبارات جالب و ساختارهای دستوری ناآشنا انجام دهید. بعد، مثال‌های خود را با واژگان جدید بنویسید. تجزیه و تحلیل تنها زمانی کامل در نظر گرفته می‌شود که عبارات ناآشنا یا نامفهومی در ویدیو وجود نداشته باشد.
منهای – تجزیه و تحلیل کامل یک فیلم یا سریال بیش از یک روز طول می کشد. اما تلاش‌های شما زودتر از این که سریال مورد علاقه‌تان را به زبان انگلیسی تماشا کنید، تقریباً هیچ چیز را درک نمی‌کنید، نتیجه خواهد داد.

 

تکرار مادر یادگیری است

برای تسلط سریعتر به زبان انگلیسی، تکنیک Shadowing را توصیه می‌کنیم . ماهیت آن شامل تکرارهای متعدد گفتار توسط یک گوینده است. این روش درک شنیداری را توسعه می‌دهد، تلفظ را بهبود می‌بخشد و به یادآوری حتی ساختارها و عبارات دستوری پیچیده کمک می‌کند. یک قطعه از یک فیلم یا سریال به مدت ۳-۵ دقیقه بردارید و هر عبارت را بعد از شخصیت ها تکرار کنید. در عین حال سعی کنید لحن گفتار بازیگران را یاد بگیرید. این کار را ۳ تا ۷ بار تکرار کنید تا زمانی که عبارات اساسی و ساختارهای دستوری را به یاد آورید.

 

توصیه پایانی

هنگام انتخاب سریال یا فیلم، باید بر اساس سطح مهارت زبان خود انتخاب کنید. توصیه می‌شود ژانرهای مختلف را آزمایش کنید و هیجان انگیزترین آنها را پیدا کنید. فهمیدن هر کلمه لازم نیست، در ابتدا کافی است به اصل مطلب پی ببریم. زیرنویس کمک بزرگی برای مبتدیان خواهد بود. به تدریج دایره لغات شما افزایش می‌یابد و قسمت‌های جدید دیگر به زمان زیادی نیاز ندارند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه