معرفی بهترین سایت های ایرانی خرید کتاب _ آپدیت ۱۴۰۰

3 سال پیش
خرید اینترنتی کتاب

یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان، انتخاب و خرید کتاب های کمک آموزشی است! بنابراین تصمیم گرفتیم که در این مقاله بهترین سایت های خرید کتاب را به شما عزیزان معرفی کنیم.

امروزه باتوجه به پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی و همچنین همه گیری ویروس کرونا، تمایل برای خرید کتاب ها بصورت حضوری و از کتابفروشی ها به شدت کاهش داشته است! بسیاری از دانش آموزان ترجیح می دهند که کتاب های خود را بصورت اینترنتی خریداری کنند. اما در خریدهای اینترنتی همواره چالش هایی نیز وجود دارد! مخصوصاً درمورد کتاب های کمک آموزشی که گاهاً در طول سال تحصیلی چندین بار ویرایش می شوند! بنابراین پیش از اقدام به خرید کتاب ها بصورت اینترنتی، حتماً این موارد را رعایت کنید:

۱- انتخاب کتاب بر اساس نیاز صورت بگیرد!

حتماً شما نیز تابحال دانش آموزانی را دیده اید که کتاب های بسیاری خریداری کرده اند، اما دریغ از حتی یک صفحه مطالعه! اگر به کتابفروشی هایی که کتاب دست دوم میفروشند مراجعه نمایید، خواهید دید که اکثر این کتاب ها کاملاً نو هستند! همین مسئله گواه این است که بسیاری از  دانش آموزان، کتاب ها را بر اساس نیاز خود خریداری نمی کنند! بنابراین پیش از خرید کتاب ها، نیازهای اساسی خود و همچنین انتظارات خود را از خرید کتاب مشخص نمایید! (بطور مثال چنانچه در آموزش مطالب مشکل دارید، خرید کتاب IQ گاج  (که شامل تست های سطح بالاتر هستند!) انتخاب مناسبی نخواهد بود!)

خرید کتاب


چنانچه کتاب ها بر اساس نیازهای دانش آموزان تهیه نشوند، بازدهی مناسبی ندارند و انتظارات را برآورده نخواهند کرد!

۲- بهترین کتاب ها را انتخاب کنید!

باتوجه به نیازهای بیشمار دانش آموزان در بحث آموزش، رقابت در تولید کتاب های کمک آموزشی بسیار زیاد است! پیشرفت چشمگیر ناشران آموزشی جدیدتر همچون انتشارات خیلی سبز و رقابت آن با رقیبان سنتی و خوبی همچون انتشارات “گاج” و “مبتکران” ، در نهایت منجر به ارتقای سطح آموزشی کتاب ها شده است! بنابراین امروزه دست دانش آموزان برای انتخاب بهترین کتاب ها، به شدت باز است! همچنین سایت های بسیار خوبی نظیر  “چی بخونم” و “کتاب آنلاین۲۴” وجود دارند که به معرفی و مقایسه کتاب ها می پردازند و میتوانید برای انتخاب بهترین کتاب از آنها کمک بگیرید.

۳- پیش از خرید کتاب ها، از یک مشاور تخخصی کمک بگیرید!

بسیاری از دبیران برای دانش آموزانشان، کتاب مشخصی را به عنوان مرجع قرار می دهند و تمام دانش آموزان را ملزم به خرید آن کتاب می نمایند. اما آیا به راستی این کتاب بهترین کتاب موجود برای تمامی دانش آموزان است؟! قطعاً پاسخ منفی خواهد بود! بطور مثال دانش آموزی که احساس می کند در درس خاصی مشکل دارد، نیاز به منابعی خواهد داشت که درسنامه های جامع داشته باشند. همچنین دانش آموزان رتبه برتر نیز نیاز به منابعی خواهند داشت که دانش خود را فراتر از سطح کتاب درسی محک بزنند! بنابراین شما قطعاً نیاز به مشاور خواهید داشت! البته منظور از مشاور، صرفاً مشاور تحصیلی نیست! این مشاور باید کسی باشد که به تمامی کتاب های موجود در بازار آشنا باشد و بتواند بهترین راهنمایی را انجام دهد! چنانچه احساس می کنید که برای انتخاب کتاب نیاز به مشاوره تخخصی دارید، می توانید از خدمات مشاوره رایگان کتاب آنلاین۲۴ استفاده کنید! مشاورین این سایت سالهاست که در زمینه کتاب های کمک آموزشی فعالیت می کنند و قطعاً نظرات کارشناسی شده خواهند داد. (برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان کافی است وارد سایت ketabonline24.ir شوید و بر روی علامت واتساپ کلیک نمایید.)

خرید کتاب


قبل از خرید کتاب ها، حتماً با یک مشاور حرفه ای و آشنا به تمامی کتاب ها مشورت کنید!

۴- کتاب های خود را از سایت های معتبر خریداری کنید!

بازار رقابت در زمینه کتاب های کمک آموزشی بسیار داغ و پر رونق است. با یک جستجوی بسیار ساده به صحت این جمله پی خواهید برد! گاهی برای یک کتاب، چندین قیمت متفاوت وجود دارد و همین مسئله باعث سردرگمی دانش آموزان خواهد شد! برای اینکه جدیدترین نسخه کتاب ها را تهیه کنید، حتماً باید کتاب ها را از سایت های معتبر و نمایندگی های رسمی خرید خود را انجام دهید. برای این منظور ۲ راهکار وجود دارد:

  1. خرید کتاب ها از وبسایت رسمی انتشارات (مثل “گاج مارکت” و “خیلی سبز بوک” و “کانون بوک“)
  2. خرید کتاب ها از بانک کتاب های معتبر نظیر “بانک کتاب پایتخت” و”بانک کتاب آنلاین۲۴

سایت های معتبر خرید کتاب

تنها محدودیتی که در خرید کتاب ها از وبسایت رسمی ناشران آموزشی وجود دارد، انحصاری بودن فروش کتاب های خودشان است! یعنی بطور مثال از سایت “خیلی سبز بوک“، نمیتوانید کتاب های گاج و مبتکران و دیگر ناشران آموزشی را تهیه نمایید! اما خوشبختانه در خرید از بانک کتاب های معتبر این محدودیت وجود ندارد و با خیال راحت میتوانید تمامی کتاب های مورد نیاز خود را همزمان سفارش دهید. بنابراین ایده آل ترین حالت برای دانش آموزان، خرید کتاب از بانک کتاب های معتبر می باشد.

1
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • امیر رضا
    23 سپتامبر 2021

    درمورد مشاوره رایگان کتاب، من استفاده از کردم خیلی خوب بود مرسی