چطور با لینکسازی خارجی رتبه ۱ گوگل شویم؟

1 سال پیش
لینکسازی خارجی

شاید ده سال قبل کسی فکرش را هم نمیکرد که روزی برسد که بسیاری از افراد بجای آنکه ساعت ها زمان خود را صرف بازارگردی کنند بتوانند از طریق گوشی موبایل یا سیستم های کامپیوتری خود تنها در عرض چند دقیقه محصول خود را از طریق سرچ های اینترنتی پیدا کرده و آنرا خرید کنند و از طریق پیک یا پست آنرا تحویل گیرند.

توسعه دیجیتال مارکتینگ در ایران از ده سال پیش تا کنون با سرعت بسیار زیادی به پیش می رود و بر همین اساس وب سایت های اینترنتی با رقابت تنگاتنگی در سدد گرفتن رتبه های برتر در نتایج مختلف جست و جوهای اینترنتی هستند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را بیش از پیش به مشتریان خود عرضه کرده و آنها را به صورت اینترنتی به فروش برسانند.

در این مسیر وب سایت های اینترنتی می بایست فرایندهای مختلفی را در زمینه سئو، برندسازی، تبلیغات، فروش و پشتیبانی انجام دهند تا بتوانند فروش بیشتری را تجربه کنند. در این مقاله آموزشی از وب سایت جفت هیچ قصد داریم تا در خصوص یکی از مهم ترین مباحثی که به وب سایت ها کمک میکند تا به شماره ۱ بازار خود در اینترنت تبدیل شوند صحبت کنیم، از این رو پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

لینکسازی خارجی چیست؟

شاید برای شما که مشغول مطالعه این مقاله هستید نیز این سوال پیش آمده باشد که لینکسازی خارجی چیست و چطور می تواند موجب تبدیل شدن یک سایت به لینک یک حوزه کاریش شود.

اگر بخواهیم تعریف ساده ای از بحث لینک سازی خارجی داشته باشیم می توان اینطور گفت که به فرایند ثبت لینک یک وب سایت در وب سایت دیگر لینک سازی گفته می شود. به عنوان مثال اگر وب سایتی همچون زومیت قصد از وب سایت جفت هیچ لینکی را دریافت کند به این فرایند لینکسازی خارجی برای وب سایت زومیت گفته می شود.

لینکسازی خارجی چطور موجب افزایش رتبه وب سایت ها می شود؟

هر وب سایت نزد گوگل دارای ارزش و اعتباری است، این ارزش و اعتبار مطابق با الگوریتم ها و فاکتورهای مختلفی که گوگل آنها را تعریف کرده است درجه بندی می شوند. در صورتی که یک وب سایت از سایت دیگری لینکی دریافت کند، اعتباری از آن سایت دریافت میکند که موجب افزایش اعتبارش در گوگل می شود.

اگر بخواهیم به مثال بالا بازگردیم می توان اینطور گفت که با ثبت لینک زومیت در وب سایت جفت هیچ، وب سایت زومیت از وب سایت جفت هیچ اعتباری را دریافت می کند.

اینکه هر وب سایت چه مقدار اعتبار دارد و یا اینکه با هر لینک چه مقدار اعتبار به سایت دریافت کننده لینک منتقل میشود بر هیچ کس مشخص نیست، اما با توجه به تجریبات گذشته و مدارک و شواهد موجود مشخص است که امر لینکسازی و رد و بدل شدن لینک ها در سایت های مختلف موجب افزایش اعتبار وب سایت ها شده که این افزایش اعتبار در نهایت منجر به افزایش اعتبار سایت ها در سرچ های گوناگون حوزه کاریشان می شود.

چطور لینکسازی خارجی را برای سایت خود انجام دهیم؟

در صورتی که پس از آشنایی نسبی با فرایند لینکسازی خارجی مایلید تا با استفاده از این امر اعتبار وب سایت خود را در گوگل افزایش دهید و به دنبال راهی هستید که بتوانید این کار را انجام دهید باید به شما این نکته را یاداور شویم که انجام فرایند لینکسازی خارجی کاری بسیار پیچیده، زمان بر، هزینه بر و تخصصی است و افرادی که اطلاعات فنی در این خصوص ندارند نباید بدون آگاهی و دانش کافی در این زمینه نسبت به لینکسازی خارجی در سایت خود اقدام نمایند.

برون سپاری لینکسازی خارجی کار درستی است؟

برخی از مدیران سایت ها بر این عقیده هستند که بهتر است فرایند لینکسازی خارجی سایت خود را به شرکت ها، افراد و موسسات مختلفی که در این زمینه فعالیت دارند بسپارند و با پرداخت هزینه بحث لینکسازی را برای سایت خود انجام دهند.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که وب سایتی دارید که قصد فعالیت جدی بر روی آنرا دارید هیچگاه به سمت خرید بکلینک جهت لینکسازی خارجی نروید. دلایلی بسیاری وجود دارد که نباید فرایند لینکسازی خارجی خود را به افراد دیگر بسپارید که در ادامه به چند مورد از اصلی ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

  • هزینه بسیار بالا نسبت به اینکه خودتان لینکسازی خارجی سایتتان را انجام دهید
  • عدم نظارت کامل و درست بر روی فرایند لینکسازی سایت
  • امکان استفاده از لینک های نامناسب در فرایند لینکسازی سایت شما
  • امکان ثبت لینک های موقت برای سایت شما که پس از انجام کار حذف شوند

حال که با برخی از مهم ترین دلایل اینکه نباید لینکسازی سایت خود را به شرکت ها و سازمان ها و افراد دیگر بسپارید آشنا شدید مطمئن برای شما هم این سوال پیش آمده است که اگر به شرکت ها و افراد دیگر این کار را نسپاریم چه کنیم؟ پاسخ این سوال را در بخش بعدی به شما خواهیم داد!

چطور خودمان لینکسازی خارجی سایتمان را انجام دهیم؟

همانطور که گفته شد بحث لینکسازی خارجی کاری بحث تخصصی و نیازمند دانش فنی بالایی است و نمیتوان بدون دارا بودن دانش فنی نسبت به این کار اقدام نمود و حتما لازم است تا در یک دوره جامع آموزش سئو شرکت نمود تا بتوان در کنار اینکه با کل مفاهیم پایه ای، تکنیکی و تجربی سئو آشنا می شوید بتوانید فرایند لینکسازی خارجی سایت خود را نیز به درستی انجام دهید و به راحتی به لینک ۱ حوزه کاری خود در اینترنت تبدیل شوید.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ محمد زیار مشکل شما را به راحتی حل می کند!

یکی از برترین آکادمی های آموزش دیجیتال مارکتینگ که در ایران حضور داشته و در کنار وب سایت های دیگری همچون آکادمی وبسیما، وب سایت سئوکار، وب سایت نیو سئو و وب سایت ویکی دمی در تلاش است تا بهترین آموزش های سئو را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد آکادمی آموزش دیجیتال مارکتینگ محمد زیار است. شما می توانید با مراجعه به آدرس وب سایت این آکادمی به نشانی https://mohammadziar.ir  اطلاعات بسیار زیادی در خصوص سئو، دیجیتال مارکتینگ و تمام مواردی که در زیر شاخه های این دسته بندی ها قرار میگیرد مانند لینکسازی خارجی، تولید محتوا، رپورتاژ نویسی و … را به راحتی آموزش ببینید.

همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید با شرکت در هر یک از دوره های آموزشی این آکادمی در ظرف مدت زمان کوتاهی به یکی از متخصصین حرفه ای در زمینه سئو و دیجیتال مارکتنیگ تبدیل شوید، پس فرصت را از دست ندهید و همینک به وبسایت آموزشی محمد زیار سر بزنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه