فرش طلاکوب طوسی کاشان

7 ماه پیش
بدون تصویر

فرش طلاکوب طوسی کاشان یک مدل فرش جدید ، شیک و خاص است که در کارخانه فرش کاشان تولید می شود. این طرح فرش ماشینی با رنگبندی لایت و لوکس خصوصا با رنگ بندی طوسی مناسب انواع دکوراسیون های امروزی است و به این دلیل که از نقش های فرش اصیل ایرانی استفاده می کند می تواند تلفیقی از فرش های مدرن و کلاسیک در نظر گرفته شود. اگر این روزها قصد خرید فرش ماشینی کاشان را دارید، حتما فرش طلاکوب یا فرش طلایی را در نظر داشته باشید. در ادامه با ویژگی های این فرش پر فروش ماشینی کاشان آشنا می شویم و برخی از مدل های فرش طلاکوب که در کارخانه فرش کاشان تولید و توسط فروشگاه فرش قالی کاشان به فروش می رسد را از نظر می گذرانیم.

فرش طلاکوب به چه فرشی گفته می شود؟

فرش طلاکوب مدل فرش ماشینی جدید است که در آن از رنگ بندی مدرن و به روزی استفاده می شود. همان طور که از نام این نوع فرش پیداست ، وجود نخ های رنگ طلایی مشخصه نقش و طرح بافته شده در آن است. اگر رنگ طلایی چنان در این مدل فرش غالب باشد که رنگ های دیگر چندان در آن خودنمایی نکنند ، به آن فرش طلایی هم گفته می شود.

پالت به کار رفته در این مدل فرش ، نزدیکی بیشتری به پالت های رنگی لایت دارد چرا که از رنگ های خنثی مثل رنگ فرش طوسی ، نقره ای ، متالیک ، سیاه ، کرم و سفید در آن استفاده می شود. از آن جایی که در فرش یا هر محصول دیگری ، این ویژگی رنگ های خنثی است که با انواع رنگ های گرم و سرد تناسب دارند ، به راحتی می توانید این نوع فرش ها را با انواع و اقسام دکوراسیون ها و یا مبل ها با هر ترکب رنگی ست کنید.

استفاده از رنگ طلایی در عناصر فرش طلاکوب ماشینی باعث شده که این نوع فرش ها برای استفاده در اتاق پذیرایی بسیار شیک و لوکس به نظر برسند. استقبال زیاد خریداران از این مدل فرش ماشینی کاشان باعث شده که این فرش پر فروش در تنوع بالای طرح و نقشه اعم از مدرن و کلاسیک به بازار بیایند.

از این میان فرش افشان کاشان به دلیل خلوت بودن و تناسب بیشتر با دکوراسیون های امروزی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. دلیل دیگر پر فروش بودن فرش افشان استفاده از نقش های سنتی و اصیل ایرانی در متن و زمینه فرش است که باعث شده است که این طرح فرش هم برای دکوراسیون های مدرتن مناسب باشد و هم در دکوراسیون های سنتی جایگاه خود را حفظ کند.

کارخانه فرش کاشان این مدل فرش را در انواع شانه و تراکم از ۷۰۰ شانه تا ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه تولید کرده است. از این میان فرش ۱۲۰۰ شانه بیشترین تنوع طرح و مدل فرش و رنگ بندی فرش را دارا است. با توجه به تنوع بالای طرح و مدل و شانه و تراکم فرش طلاکوب ، این مدل از فرش کاشان می تواند انواع و اقسام سلیقه ها و نیازها را پوشش دهد.

فرش طلاکوب کاشان دارای چه انواعی است؟

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم ، فرش طلاکوب در کارخانه فرش کاشان با انواع و اقسام شانه ها و تراکم ها از ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ شانه تولید می شود. فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه دارای طرح و نقش ریزبافت تر و ظریف تر هستند . اما دارای این ویژگی هستند که ارتفاع نخ خاب کمتری دارند.

اگر به دنبال خرید فرش کاشان با ارتفاع نخ خاب بالاتر باشید تا نرمی بیشتری را در زیر پای خود احساس کنید ، پیشنهاد ما این است که به سراغ فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰ بروید. بعلاوه ، این نوع فرش دارای قیمت ارزان تری نسبت به فرش های دارای شانه و تراکم بالاتر هستند و می توانند انتخاب مقرون به صرفه تری باشند.

اگر برای شما زیبا بودن و ریزبافتی فرش بیشترین اهمیت را دارد و نرمی و قیمت ارزان فرش در درجه های بعدی اهمیت قرار دارند ، به سراغ شانه های بالاتر یعنی فرش ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه کاشان بروید . همان طور که پیش از این اشاره کردیم، فرش ۱۲۰۰ شانه بیشترین تنوع طرح را در بین فرش های طلاکوب کاشان دارد ، چرا که پر فروش ترین دسته از فرش های ماشینی در بازار است.

البته بر خلاف تصور عامه افزایش شانه و تراکم تاثیری در ماندگاری و کیفیت فرش ندارد و تمام فرش های از ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ شانه کارخانه فرش کاشان با الیاف تمام اکریلیک بافته می شوند و بهترین کیفیت فرش ماشینی را دارا هستند.

فرش های طلاکوب طوسی و دیگر رنگ بندی ها با چه دکوراسیون هایی ست می شوند؟

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، فرش هایی که در دسته طلاکوب قرار می گیرند، عموما با رنگ های خنثی بافته می شوند ، که این ویژگی سبب می شود که بتوانند با هر دکوراسیون با هر رنگ بندی ست شوند. فرش طوسی یک فرش دارای زمینه رنگ خنثی است که طرفداران زیادی دارد و در ادامه بیشتر درباهر انواع رنگ بندی های آن صحبت خواهیم کرد.

فرش فیلی و ترمه ای از رنگ بندی های دیگری هستند که در فرش طلاکوب استفاده می شوند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. فرش سرمه ای ، سیاه ، مشکی  و ذغالی دسته دیگری از رنگ بندی های خنثی در فرش هستند که بسیار با رنگ طلایی ، شیک و مدرن به نظر می رسند.

اگر در یک محیط آپارتمانی کوچک استفاده می کنید ، می توانید از طرح فرش افشان استفاده کنید که فضای خانه شما را بزرگ تر نشان دهد. علاوه براین که تنوع بسیاری در طرح و رنگ در این دسته از فرش ها به چشم می خورد.

فرش طوسی دارای چه انواعی در رنگ بندی است؟

فرش طوسی با رنگ روشن مثل فرش نقره ای و سیلور و فرش هایی که با ترکیب رنگ طوسی با رنگ های کرم ، سفید و صدفی بافته می شوند ، دارای تم رنگ روشن هستند و نور محیط را بیشتر بازتاب می کنند. علاوه بر این که اگر در کنار گل های طلاکوب فرش قرار بگیرند، آن ها را پر نور تر نشان می دهند.

اگر از رنگ طوسی با شدت بیشتر مثل فرش دودی یا متالیک استفاده شود، علاوه بر این که جلا و جلوه بیشتری به رنگ های طلایی زمینه فرش می دهد، می توانند در دکوراسیون هایی با مبلمان های روشن به شدت زیبا و شیک باشند.

فرش طلاکوب طوسی با چه کیفیت بافت می شود؟

طریقه بافت فرش طلاکوب دقیقا شبیه به دیگر فرش های با کیفیت کاشان است. تنها تفاوت در این است که از نخ رنگ طلایی در بافت آن استفاده می شود. به همین دلیل قیمت این دسته از فرش ها ، تفاوت چندانی با فرش های ماشینی دیگر ندارد.

البته که اگر از نخ های با الیاف ویسکوز در بافت نقش های طلایی فرش استفاده شود ، جلا و براقیت بیشتری نسبت به نخ های اکریلیک دارد . اما باید این نکته را در نظر داشته بباشید که نخ های ۱۰۰ درصد اکرلیک بهترین و با کیفیت ترین نخ های استفاده شده در بازار فرش ماشینی هستند و دیگر الیاف مثل الیاف ویسکوز یا پلی استر دارای این میزان ماندگاری نیستند و ممکن است پس از مدتی کیفیت ظاهری خود را از دست بدهند.

بنابراین اگر قصد خرید فرش با بیشترین کیفیت و ماندگاری را دارید ، مطمئن شوید که فرش ۱۰۰ درصد اکرلیک هیت ست شده را خرید می کنید.

نکته شایان توجه در مورد کیفیت فرش های طلاکوب اسین است که بر خلاف ادعای بسیاری از فروشندگان ، فرش طلاکوب از نخ های طلا در هیچ بخشی از فرش استفاده نمی کند و از این نظر بنابراین تفاوت قیمت با فرش های دیگر از انواع دیگر ندارند.

فروش جدیدترین طرح و مدل فرش در کارخانه فرش کاشان در انواع شانه و تراکم

در فروشگاه قالی کاشان انواع طرح و مدل فرش در انواع شانه و تراکم بافته و به فروش می رسد. بنابراین دارای هر نوع سلیقه و هر میزان بودجه ای باشید می توانید فرش های طلاکوب با قیمت ارزان تر از همه جا خرید کنید. ضمانت کیفیت بلند مدت و ارسال از درب کارخانه از مزیت های خرید از فروشگاه قالی کاشان است.

علاوه بر این می توانید انواع دیگری از طرح ها و مدل های فرش ماشینی در شانه ها و تراکم های مختلف را در انواع فرش های سنتی و کلاسیک و فانتزی و مدرن ، فرش آشپزخانه و فرش کودک برای پذیرایی و اتاق خواب با بهترین کیفیت و با کمترین قیمت خرید کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه