معرفی چند نکته برای خرید سرور مجازی

4 سال پیش
سرور مجازی

سرور مجازی در بین سرورهایی می باشد که توانسته دنیای کوچکی از اینترنت را به خود اختصاص دهد. خرید سرور مجازی همراه با خود توانسته نکات بسیاری را داشته باشد که توجه به هر کدام از آن ها بسیار ضروری و مورد نیاز می باشد. به همین علت پیش از هر اقدامی باید به یک سری از نکات توجه خودتان را جلب کنید تا در ادامه با هیچ مشکل خاصی روبه رو نشوید. از این رو به خاطر اهمیتی که این موضوع با خود به همراه دارد قصد داریم تا شما را با نکات قبل از خرید سرور مجازی آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

پیش از هر چیزی به نکات قبل از خرید سرور مجازی توجه داشته باشید

قبل از اینکه نسبت به خرید سرور مجازی اقدام کنید باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین عملکرد را از آن ها شاهد باشید. معیارهای مختلفی برای اینکار وجود دارند که تک تک آن ها دارای اهمیت یکسانی می باشند. به همین علت در ادامه هر کدام از آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

حافظه RAM

از مواردی که اهمیت بالایی را همراه با خود دارد می توان به حافظه RAM اشاره کرد که به خاطر ویژگی هایی که دارد، در قیمت نیز کاملا تاثیرگذار می باشد. هر سروری یک حافظه پیشفرض را دارند ولی در ابتدا شما باید حوزه فعالیتی خودتان را مورد بررسی قرار دهید. اگر فعالیت های شما به گونه ای باشد که نیازمند حافظه زیاد هستید، باید توجه داشته باشید به این موضوع و سروری را خریداری کنید که حافظه بالایی را داشته باشد. از این رو هر اندازه این حافظه بیشتر باشد، به همان اندازه نیز قیمت و هزینه نهایی افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان HDD

هر سرور مجازی ای یک میزان HDD پیشفرضی را به خود اختصاص داده است که این میزان توسط شرکت هاستینگ ارائه دهنده تعیین می شود. به همین علت شما قبل از اینکه خرید خودتان را نهایی کنید باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که اصلی ترین آن میزان فعالیت های شما است. هر اندازه این میزان فعالیت بیشتر باشد، به همان اندازه نیز فضای HDD بیشتری مورد نیاز است.

پردازشگر یا CPU

پردازشگر سرور مجازی که با نام CPU نیز آن را می شناسید، از دیگر نکات قبل از خرید سرور مجازی است. مجازی سازها این وظیفه را بر عهده دارند تا یک پردازشگر پش فرضی را در سرور مجازی قرار دهند که عموما قدرت پایین تری را در مقایسه با پردازشگرهای فیزیکی دارند. به همین دلیل اگر فعالیت های شما بسیار گسترده باشد، به طور حتم نمی تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. از این رو باید سفارش خودتان را در رابطه با بهره مندی از یک پردازشگر قدرتمندتر به ثبت برسانید تا به صورت راحت تری آن ها را به انجام برسانید.

موقعیت جغرافیای دیتاسنتر

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت درباره خرید سرور مجازی موقعیت جغرافیایی دیتاسنتر شما می باشد که باید دقت بالایی را به آن داشته باشید. این مورد زمانی اهمیت بالایی دارد که فعالیت های شما در یک کشور  دیگر باید ادامه دار باشد.

خرید سرور مجازی

اعتبار شرکت های خدمات دهنده سرور مجازی

اعتبار شرکت های خدمات دهنده سرور مجازی نیز باید قبل از  تمامی موارد ذکر شده مورد توجه قرار بگیرید تا خیال خودتان را از بابت رزومه آن ها راحت تر کنید. شرکت های هاستینگ باید از اعتبار بالایی بهره مند باشند تا بتوانند به صورت کامل اعتماد شما و کاربران را جلب کنند. همچنین بر اساس همین رزومه باید بدانید که آیا شرکت شما پشتیبانی خوبی را از خود در برابر خدماتی که دارد، به اشتراک می گذارد یا خیر.

به چه نکات ویژه ای در انتخاب دیتاسنتر مناسب توجه داشته باشیم؟

هنگامی که می خواهید یک دیتاسنتر را تهیه کنید، علاوه بر موقعیت جغرافیایی آن باید موارد دیگری را نیز مورد بررسی قرار دهید که از مهم ترین آن ها می توان به امنیت اشاره کرد. به طور کلی امنیت در هر زمینه ای بسیار اهمیت دارد و دیتاسنترها به طور پیش فرض یک امنیت نسبی را به خود اختصاص داده اند که از آن ها می توان گزینه OVH را یادآور شد.

موقعیت جغرافیایی همانطور که اشاره شد، بسیار پر اهمیت است. از این رو اگر قرار است یک کشوری را در هنگام خرید سرور مجازی انتخاب کنید باید از موردی بهره ببرید که بتواند بیشترین میزان ترافیک کاربران را به خود اختصاص دهد.

پشتیبانی از ترافیک وارز نیز از دیگر موارد پر اهمیت می باشد. به طور کلی ترافیک های وارز به ترافیک هایی گفته می شوند که به صورت غیر استاندارد هستند که از آن ها می توان به دو گزینه زیر  اشاره داشت:

  • ترافیک های برنامه های کرک شده
  • ترافیک های تست نفوذ

شما با توجه به نوع فعالیت های خود ممکن است به ترافیک های مختلفی نیاز پیدا کنید. به همین دلیل دیتاسنتری که انتخاب می کنید باید بتواند تمامی این موارد را پشتیبانی کند. پس از اهمیت این موضوع نیز غافل نشوید و توجه به هر کدام از آن ها را در اولویت قرار دهید.

جمع بندی

سرور مجازی یکی از اصلی ترین بخش از دنیای اینترنت می باشد؛ هر چند فضای نه چندان زیادی را به خود اختصاص داده است. خرید سرور مجازی می توانید شما را با قابلیت های مختلفی روبه رو کند که تمامی آن ها نقش بسیار پررنگی را در انجام درست فعالیت های شما دارند. به همین دلیل قبل از اینکه خریدتان را نهایی کنید باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که هر کدام از آن ها توانسته اند اهمیت ویژه ای را داشته باشند. از این رو انتخاب یکی از آن ها در اولویت قرار نمی گیرد و شما باید به تمامی آن ها حواستان را معطوف کنید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه