گوگل پلاس در آینده ای نزدیک غیرفعال می شود

5 سال پیش
گوگل پلاس

گوگل پلاس به زودی غیرفعال و از دسترس کاربران خارج می شود و بدین ترتیب شاهد پایان فعالیت یکی دیگر از سرویس های گوگل خواهیم بود.

هر فردی که یک اکانت جیمیل دارد، یک حساب کاربری در گوگل پلاس نیز خواهد داشت. گوگل پلاس در واقع یکی از شبکه های اجتماعی متعلق به گوگل است که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد. گوگل پلاس در طول مدت فعالیت خود، نتوانست رضایت کاربران را جلب کند و عنوان یک شبکه ی اجتماعی بزرگ و موفق را به خود اختصاص دهد.

این سرویس گوگل، فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد و هم اکنون به پایان عمر خود نزدیک می شود. اصلی ترین دلیل شکست این سرویس، مشکلات امنیتی و وجود باگ های برنامه نویسی در API های آن بود که باعث شد حدود ۴۰۰ اپلیکیشن، به اطلاعات خصوصی کاربران از جمله نام، تاریخ تولد، آدرس ایمیل و تصاویر پروفایل آنها دسترسی پیدا کرده و سوء استفاده نمایند.

گوگل پلاس

این مسائل نهایتا منجر به لو رفتن اطلاعات حدود ۵۰۰ هزار کاربر گوگل پلاس در اکتبر ۲۰۱۸ (مهرماه ۹۷) شد و ناراحتی و نارضایتی شدید آنها را در پی داشت؛ تا حدی که کاربران زیادی تصمیم گرفتند حساب کاربری خود در این شبکه ی اجتماعی را حذف و از آن مهاجرت کنند. گوگل با مشاهده ی این وضعیت به این نتیجه رسید که به طور کامل قید این سرویس خود را بزند!

جالب اینجاست که گوگل قبل از رخداد این مسائل، صفحه ی رسمی خود در گوگل پلاس را تعطیل و از کاربران تقاضا کرده بود صفحه ی رسمی این سرویس را در فیس بوک و توییتر دنبال نمایند! عدم وجود صفحه ی رسمی متعلق به توسعه دهنده ی یک شبکه ی اجتماعی در همان پلتفرم، در واقع به طور غیر مستقیم به معنی پایان کار آن است.

گوگل پلاس

گوگل پلاس به زودی غیرفعال و به طور کامل از دسترس خارج می شود

بر اساس اعلام رسمی صفحه ی پشتیبانی گوگل، سرویس مذکور در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۹ (۱۳ فروردین ۹۸) به طور کامل تعطیل و حساب های کاربری تمامی افراد غیرفعال خواهد شد. کاربران تا این تاریخ فرصت دارند کلیه ی داده ها و اطلاعات خود را دانلود و ذخیره نمایند.

در این زمینه بخوانید : نرم افزار گوگل الو به پایان عمر خود نزدیک می شود

همچنین از تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن ۹۷) به بعد، امکان ایجاد حساب کاربری و صفحه ی پروفایل جدید در گوگل پلاس از بین می رود.

بدین ترتیب در آوریل ۲۰۱۹ شاهد پایان کار این شبکه ی اجتماعی هستیم. گوگل پلاس نتوانست انتظارات کاربران خود را برآورده کند و همانند برخی دیگر از سرویس ها و پلتفرم ها، از میدان رقابت خارج شد.

گوگل پلاس

به دلیل وجود مشکلات امنیتی و اعلام مرگ رسمی این سرویس در ماه آوریل، پیشنهاد می کنیم هرچه سریع تر از اطلاعات خود پشتیبان گیری کرده و قبل از این تاریخ، حساب کاربری خود را حذف نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت های makeuseof و phonearena نیز مراجعه کنید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه