نرم افزار گوگل الو به پایان عمر خود نزدیک می شود

2 سال پیش
پایان عمر گوگل الو

اپلیکیشن پیام رسان گوگل الو به زودی به فعالیت خود خاتمه می دهد. گوگل ظاهرا اهداف بزرگ تری را دنبال می کند و بر همین اساس قصد دارد فعالیت این پیام رسان خود را متوقف نماید. اپلیکیشن گوگل الو در حال حاضر کاربران زیادی دارد و دستیار گوگل نیز برای اولین بار با این پیام رسان معرفی شد. اما به دلیل وجود یک سری مشکلات و همچنین رقبای سرسختی از جمله تلگرام، واتساپ، فیسبوک، وی چت و غیره، گوگل ظاهرا آینده ی خوبی را برای این پیام رسان نمی بیند و می خواهد روی اهداف بزرگ تری تمرکز کند.

گوگل یکی از پست های وبلاگی خود را این گونه منتشر کرد :

الو تا مارس ۲۰۱۹ فعالیت خود را ادامه می دهد و تا آن زمان فرصت دارید تاریخچه ی تمام مکالمات خود را از برنامه استخراج نمایید. ما چیزهای زیادی از الو یاد گرفتیم؛ خصوصا امکان اضافه کردن قابلیت های مبتنی بر یادگیری ماشین به پیام ها، از جمله دستیار گوگل.

پایان عمر گوگل الو

البته اگر پیشینه ی گوگل را بررسی کنیم متوجه می شویم که هر موقع محصولی از گوگل با شکست مواجه می شود، تجربه ی به دست آمده را در ساخت یک سرویس موفق تر به کار می گیرند.

در این زمینه بخوانید : گوگل پلاس در آینده ای نزدیک غیرفعال می شود

چه سرویس جدیدی قرار است جایگزین گوگل الو شود ؟

در ماه های گذشته سرویس گوگل الو از جانب اپل مورد استقبال قرار نگرفته و این کم توجهی، دلیل قانع کننده ای برای گوگل بود تا اپلیکیشن پیام رسانی اختصاصی خود را برای محصولات اندرویدی توسعه دهد. بنابراین فعالیت سرویس های Allo و Duo را متوقف می کند و روی پیام رسان اختصاصی خود تحت عنوان Android Messages متمرکز خواهد شد.

این اپلیکیشن از فناوری (RCS (Rich Communication Services برخوردار است که در واقع نسل جدیدتر فناوری SMS به حساب می آید و به عنوان سرویس پیام رسان پیش فرض اندروید به فعالیت خواهد پرداخت.

پایان عمر گوگل الو

در ادامه، بخش دیگری از پست وبلاگی شرکت گوگل را در این زمینه می خوانید :

ما گوگل الو را به عنوان یک سرویس پیام رسان هوشمند ساختیم تا به راحتی چت کنید و پیام های خود را ارسال نمایید. اما اکنون تصمیم گرفتیم پشتیبانی از الو را قطع کنیم و Android Message را توسعه دهیم. ما می خواهیم هر دستگاه اندرویدی، از یک پیام رسان پیش فرض عالی بهره مند باشد. در همین راستا در حال کار با صنعت موبایل هستیم و SMS را بهبود خواهیم داد. مردم سراسر دنیا می توانند آسوده تر از قبل، از چت های گروهی لذت ببرند و عکس های باکیفیت را به اشتراک بگذارند.

اگر علاقه مند هستید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، سری به وب سایت gsmarena بزنید.

نظر شما در مورد این اپلیکیشن های پیام رسان چیست ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه