هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت کجا و چگونه؟

3 سال پیش
هدایای تبلیغاتی

حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. این جمله در مورد هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت نیز به نوعی صادق است. این هدایا به شرطی که درست و براساس شرایط کاری انتخاب شوند، در مکانی ایده‌آل و به افراد مناسب ارائه شوند، تاثیراتی حتی بیشتر از هدایای نفیس و گران قیمت خواهند داشت.

در مقاله پیش‌رو برخی از این هدایای ارزان قیمت ولی باارزش و تاثیرگذار را به شما معرفی کرده‌ایم.

گستره هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت برحسب نوع کسب و کار

ارائه هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت از بهترین روش‌ها برای جذب مشتریان جدید یا حفظ مشتریان سابق است. البته کیفیت اجناس، جذابیت و زیبایی آن‌ها، نحوه چاپ تبلیغات روی این محصولات و نوع بسته‌بندی نیز در میزان تاثیر این هدایا بر افراد بسیار مهم است. همچنین نحوه توزیع این کالاهای تبلیغاتی و شناسایی درست جامعه هدف نیز اهمیت زیادی دارد.

کالاهای تبلیغاتی تنوع گسترده‌ای دارند که باید به درستی و با توجه به اهداف و سیاست‌های کسب و کار و همچنین با شناخت مخاطبان مورد نظر شما انتخاب شوند. اینکه مخاطبان چه چیزی دوست دارند و حتی سن و جنسیت در انتخاب هدیه تبلیغاتی موثر است.

برخی از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت با توجه به نوع کسب و کار انتخاب می‌شوند، برای مثال اگر شما در حوزه پزشکی فعالیت دارید، انتخاب وسیله‌ای مانند تب‌سنج گزینه مناسبی برای توزیع در کمپین تبلیغاتی شما است. اما برخی کالاها مانند خودکار تبلیغاتی کاربردی‌تر است و به منظور تبلیغ برند استفاده می‌شود. در ادامه برخی از این هدیه‌های تبلیغاتی ارزان قیمت را شرح داده‌ایم

هدیای تبلیغاتی ویژه بانوان

بانوان بخش مهمی از جامعه هدف کسب و کارها را تشکیل می‌دهند. از این رو در صورتی که نوع کسب و کار شما اجازه می‌دهد، مهم است که در کمپین‌های تبلیغاتی خود کالاهایی را به این بخش از جامعه اختصاص دهید. هدایایی را انتخاب کنید که قابلیت چاپ تبلیغ برند روی محصول انتخابی وجود دارد، مانند آینه، کیف آرایشی، ست مانیکور، کیف پول یا کیف دستی چرم زنانه و انواع ست های هدیه

هدایای تبلیغاتی پزشکی

هدایایی مانند تب‌گیر، فشارسنج، ماساژور، دستگاه قند خون، دستگاه بخور سرد و گرم و غیره. با درج لوگوی تجاری خود بر این وسایل کاربردی برای همیشه مخاطب شما را به یاد می‌سپارد.

هدایای تبلیغاتی مهندسی

از جمله هدایایی تبلیغاتی که در حوزه فنی و مهندسی استفاده می‌شود، شامل متر تبلیغاتی، ابزارهای چندکاره، کلاه تبلیغاتی و ابزارآلات مختص این مشاغل و در ارتباط با حوزه کاری آن‌ها است.

هدایای تبلیغاتی مدارس

در این حوزه از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت بیشتر استفاده می‌شود. کالاهای تبلیغاتی بیشترین تاثیر را در جذب مخاطبین در این سن دارند. هدیه‌هایی مانند لیوان‌، دفترچه یادداشت، ست دفترچه و خودکار تبلیغاتی، پوشه طلقی، خودکار تبلیغاتی و سایر لوزم‌التحریرهای دیگر. با چاپ لوگوی کسب و کار خود روی این وسایل  به‌راحتی دیگران را با برند خود آشنا می‌سازید. با استفاده از این وسایل افراد عنوان مبلغ کسب و کار شما عمل می‌کنند.

هدایای تبلیغاتی الکترونیک

با توجه به محبوبیت ابزارهای الکترونیکی ارائه کالاهایی مانند فلش مموری، شارژر همراه و پاوربانک از راه‌های تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان به شمار می‌رود. فلش مموری وسیله‌ای پرکاربرد برای انسان‌های امروزی است؛ بدین صورت همیشه پیش چشم مخاطب هستید. فلش مموری نیز از جمله کالاهای تبلیغاتی است که برای هر حوزه‌ای و برای عموم افراد قابل استفاده است.

هدایای تبلیغاتی اداری و شرکتی

کالاهایی مانند لیوان، خودکار، کیف اداری، سررسید تبلیغاتی، جاکارتی از جمله وسایلی هستند که در ادارات و شرکت‌ها پرکاربرد هستند. با چاپ تبلیغات روی این کالاها و توزیع آن‌ها در ادارات و شرکت‌هایی که جامعه هدف کسب و کار شما محسوب می‌شوند، به‌راحتی امکان جذب مشتری برایتان وجود دارد.

هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت پرکاربرد

همانطور که بیان شد؛ برخی از کالاها بسیار پرکاربرد هستند و برای هر شخصی و با هر سن و جنس و شغلی موردنیاز است. تنوع این محصولات بسیار گسترده است. در ادامه برخی از این وسایل را ارائه کرده‌ایم:

خودکار تبلیغاتی پلاستیکی و فلزی

هر فردی ممکن است، از خودکار تبلیغاتی در طول روز بارها استفاده کند و همواره در معرض دید دیگران قرار دارد. مهمترین مسئله در انتخاب این کالا کیفیت آن است. همچنین با کمی خلاقیت و ارائه مدل متفاوتی از این ملزومات نوشتاری مانند خودکار چراغ‌دار یا لیزردار توجهات بیشتری را به خود جلب می‌کنید.

با توجه به قیمت پایین این محصول امکان سفارش آن در تیراژ  بالا وجود دارد و از طریق آن برند خود را به تعداد افراد بیشتری معرفی می‌کنید.

ساک‌دستی تبلیغاتی

ساک‌دستی از متداولترین روش‌ها برای تبلیغات و ارائه محصولات و کالاهای شما به مشتریان به شمار می‌رود. همچنین این کالا یکی از مصرفی‌ترین هدایای تبلیغاتی است و در جنس‌های مختلفی مانند پارچه‌ای، سوزنی، واتر، کتان، برزنتی و شوزبگ تهیه می‌شود.

تمام کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک حتی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی نیز برای معرفی نام و نشان خود از این ساک‌دستی ها استفاده می‌کنند. برای مثال کالاهای خریداری‌شده توسط مشتریان را درون این ساک‌ها قرار دهید. مشتریان با حمل آن در مکان‌های مختلف برند شما را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

لیوان تبلیغاتی

لیوان از جمله وسایلی است که در محل کار، ماشین یا منزل همراه همیشگی افراد است. توجه به این نیاز مخاطبان و هدیه لیوانی با چاپ لوگوی شرکت به آن‌ها روشی موثر برای معرفی شرکت شما محسوب می‌شود. چاپ روی لیوان از بادوام‌ترین چاپ‌ها است که با قیمتی ارزان امکان تهیه و توزیع آن به مخاطبان وجود دارد.

لیوان‌ تبلیغاتی از جنس‌های مختلفی مانند شیشه‌ای، سرامیکی و فلزی تهیه می‌شوند. این لیوان‌ها از هر جنسی که باشند، در طول روز برای نوشیدن چای و آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو این کالا وسیله‌ای عالی برای تبلیغات به طیف گسترده‌ای از افراد است.

همچنین در نمایشگاه‌ها با چاپ لوگو و نام تجاری خود روی لیوان‌های قهوه قابل بازیافت ارتباط موثری را با مخاطبان خود برقرار می‌کنید. این لیوان‌ها از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت محسوب می‌شوند. از این رو با صرف بودجه مناسب امکان تهیه تعداد زیادی از این لیوان‌ها و توزیع آن‌ها در بین مشتریان و مخاطبان وجود دارد.

هدایای تبلیغاتی

جاکلیدی تبلیغاتی

کلید و جاکلیدی لوازمی هستند که افراد هیچگاه از خود جدا نمی‌کنند. این نکته پتانسیل خوبی را برای استفاده از این وسیله به منظور تبلیغات کسب و کار فراهم می‌سازد. جاکلیدی نیز از جنس‌های مختلف تهیه می‌شود و امکان حک لوگوی برند شما با روش‌های مختلف روی آن وجود دارد.

ساعت‌ تبلیغاتی ارزان

ساعت دیواری وسیله‌ای است که در هر مکانی وجود دارد و ساعت رومیزی نیز تقریبا روی میز هر فردی هست. از این رو ساعت‌های دیواری و رومیزی ارزان قیمت از بهترین روش‌های تبلیغات و در معرض دید عموم بودن است.

تیشرت و کلاه تبلیغاتی

پوشیدن تیشرت‌هایی که لوگوی شرکت یا کسب و کار شما روی آن نقش بسته است، ابزاری موثر برای بازاریابی است. همچنین برخی کسب و کارها مانند فست فودها و رستوران‌ها برای تبلیغ و جلب توجه بیشتر از کلاه تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

سررسید و دفترچه یادداشت

سررسید و دفترچه یادداشت وسایلی پرکاربرد برای عموم افراد هستند. این مسئله اهمیت بالای این وسایل و کیفیت چاپ روی ورق‌های آن را به منظور تبلیغات نشان می‌دهد.

آفتابگیر ماشین

آفتابگیرهای تبلیغاتی از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت محسوب می‌شوند. با چاپ لوگو روی آن،‌ هنگام استفاده از این وسیله جلوی خودرو نمای خوبی از لوگوی شما در معرض دید همگان قرار می‌گیرد.

جاکارتی تبلیغاتی

جاکارتی نیز در رنج قیمت کالاهای تبلیغاتی ارزان قیمت به شمار می‌رود. از این هدیه در ست‌های تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود.

فولدر تبلیغاتی

کاربرد این هدیه در همایش‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی است. این فولدرها معمولا از چرم مصنوعی تولید می‌شوند.

هدایای تبلیغاتی به چه منظوری استفاده می‌شوند؟

هرچقدر هدیه تبلیغاتی قیمت کمتری داشته باشد، تهیه تعداد بیشتری از آن امکان‌پذیر است. از این رو افراد بیشتری با استفاده از این هدایای تبلیغاتی با کسب و کار شما آشنا می‌شوند.

از آنجایی که عموما هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت برای معرفی کسب و کارها به عموم افراد استفاده می‌شوند، استفاده از آن‌ها در همایش‌ها، رویدادها و نمایشگاه‌ها بیشترین تاثیر را دارد. افرادی که مخاطب هدف در اینگونه مکان‌ها هستند، ممکن است که در وهله اول سودی برای شرکت نداشته باشند، اما آشنایی آن‌ها با کسب و کار شما برای جذب مخاطب جدید لازم و ضروری است.

این هدایا علاوه بر اینکه نقش کارت ویزیت شرکت شما را دارند، در حکم یادگاری‌هایی از این مراسم‌ها هستند که برای همیشه در یاد و خاطره شرکت‌کنندگان باقی می‌مانند. کارت ویزیت را بسیاری از افراد فورا دور می‌اندازند، اما از این وسایل درصورتی که کیفیت و زیبایی خوبی داشته باشند، بارها و بارها استفاده می‌کنند.

در ادامه نکاتی که باید در هنگام انتخاب هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت به آن‌ها توجه کرد، را شرح داده‌ایم:

  • شناسایی درست مخاطب هدف: هدایای تبلیغاتی باید به مخاطبان درستی ارائه شود که درنهایت سودآوری داشته باشند؛
  • تعیین اهداف کمپین تبلیغاتی: قصد از تبلیغات چیست؟ به چه منظوری باید هدیه داده شود؟ کجا هدایا توزیع شود که نتیجه بهتری حاصل شود؟
  • کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی
  • کیفیت بالای محصول انتخابی
  • جذابیت و زیبایی محصولات
  • خلاقیت در طراحی و تولید مدل‌های خاص از محصولات
  • چاپ خوب و متنوع روی کالاهای تبلیغاتی
  • بسته‌بندی زیبا و جذاب

پس انتخاب درست و مناسب هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت متناسب با نوع کسب و کار و مخاطبان آن بسیار مهم است. همچنین نحوه ارائه و مکان آن برای جذب مخاطب اهمیت زیادی دارد.

 

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه