چگونه میز ناهار خوری را تزیین کنیم؟

1 سال پیش
تزئین میز ناهار خوری

فکر کنید که دوستان و آشنایان خود را برای دورهمی دعوت می کنید و وقتی مهمانان شما وارد خانه‌تان می شوند از جذابیت و سادگی خانه شگفت زده می شوند و خبری از تجملات و تزئینات هم نیست! اما فقط یک چیز به تنهایی می تواند مهمانان شما را حسابی سورپرایز کند، چیدمان میز ناهار خوری است.

شاید نظر شما هم با نظر تانیل چوب یکی باشد. به نظر ما وقتی مهمان داشته باشید حتی اگر خانه شما دکوراسیونی ساده‌ای داشته باشد اما میز ناهار خوری به بهترین شکل ممکن تزیین شده باشد می تواند احساس اعتماد به نفس فردی و زیبایی منزل خود را مضاعف کنید. البته همیشه هم نباید تمام سلیقه خود را برای مهمانی خود به کار برد اما گاهی اوقات با چیدن میز ناهارخوری ساده و شیک حتی برای خانواده خود یا مهمانان عزیزتان می‌توانید یک دورهمی را با یکدیگر بگذرانید. پس خیلی خوب است که هر بانویی با یادگیری اصول چیدمان و تزئین میز ناهار خوری جذابیت و زیبایی را چندین برابر کند.

بنابراین اگر می خواهید با اصول چیدمان میز ناهارخوری آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتها با تانیل چوب همراه باشید.

چرا تزیین میز ناهار خوری مهم است؟

یکی از مهم ترین قسمت در هر وعده غذایی، سرو و تزئین غذاست. عطر، طعم و رنگ غذا می تواند نشان دهنده هنر یک بانو باشد و از طرفی هم زیبایی میز ناهار خوری هم می تواند نشان دهنده سلیقه شما باشد. بنابراین پیش از غذایی خوشمزه، چیدمان یک میز ناهارخوری می تواند مهارت آشپزی شما را نشان دهد و لذت فراوانی را نسبت به غذا داشته باشید و با ذوق بیش تری غذا را صرف نمایید.

پس می‌توان گفت که نحوه چیدن میز ناهار خوری یک سری اصول دارد که با رعایت آن ها می تواند به بهترین شکل مهمانی های خود را مدیریت کنید. شاید به ظاهر تزیین و چیدن میز کار سخت و کسل کننده‌ای باشد اما اگر دوست داشته باشید که مهمانان خود را شگفت زده کنید، بهتر است که این اصول را تا حدامکان رعایت کنید.

برای تزیین میز ناهار خوری چه اصولی را باید رعایت کنیم؟

  1. از شلوغ کردن میز ناهار خوری خودداری کنید: یکی از مهم ترین مواردی که در زمان تزیین میز ناهار خوری باید به آن اهمیت دهید این است که میز ناهار خوری محلی برای سرو غذاها می باشد. بنابراین از شلوغ کردن زیادی این میز بپرهیزید.
  2. اکسسوری و وسایل دکوری را متناسب با نوع میز خود انتخاب کنید: یکی دیگر از آیتم هایی که در هنگام چیدمان میز ناهار خوری باید در نظر بگیرید این است که از اکسسوری و وسایل دکوری را متناسب با میز مهمانی خود انتخاب کنید. به عنوان مثال میز ناهار خوری عروس تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند مشابه میز ناهار خوری رسمی باشد.
  3. به دکوراسیون کلی منزل‌تان توجه داشته باشید: اگر نوع چیدمان خانه شما کلاسیک باشد پس نمی توان میز ناهار خوری را مدرن تزیین کرد. چون این کار تناقضی در نوع چیدمان میز ناهار خوری شما با محیط منزل ایجاد می کند که باعث کاهش جذابیت میز و زیبایی فضای خانه خواهد شد.

چگونه میز ناهارخوری را تزیین کنیم؟

  1. از رانر برای تزیین میز استفاده کنید.

رانر یکی از تجهیزاتی است که به کمک آن می توانید هارمونی خاصی به میز و محیط اطراف آن ایجاد کنید. این رانر باید متناسب با اندازه میز ناهار خوری باشد و تا حدامکان با رنگ و سبک منزل‌تان هماهنگ باشد تا زیبایی میز را مضاعف کند.

  1. دکوری و اکسسوری برای دیزاین میز ناهارخوری به کار ببرید.

یک سری از لوازمی که به کمک آن ها می توانید در هنگام چیدمان میز ناهار خوری خود می توانید از آن ها استفاده کنید، دکوری و اکسسوری هاست. اما فراموش نکنید که میز را خیلی شلوغ نکنید.

  1. تنوع رنگ ها را در زمان تزیین میز ناهارخوری فراموش نکنید.

رنگ یکی از عواملی‌ست که هم در چیدمان میز ناهار خوری و هم در دکوراسیون داخلی خانه می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. رنگ ها را به گونه ای استفاده نمایید که افراد را شیفته میز و فضای خانه کنید.

  1. از زیبایی گل در چیدمان میز ناهار خوری بهره ببرید.

یکی از لوازمی که خیلی ساده می تواند زیبایی میز را دو برابر کند، گل است. به کمک گل هایی شاداب و باطراوت علاوه بر آن که جذابیت میز ناهار خوری را افزایش می دهد، به راحتی می تواند روح و روان افراد را نوازش کند.

  1. از شمع ها برای تزیین میز ناهارخوری استفاده کنید.

یکی دیگر از گزینه هایی که به کمک آن‌ها می توانید میز ناهار خوری خود را شکیل و امروزی تر کنید، شمع ها هستند که به راحتی می تواند آرامش خارق العاده ای را در هنگام صرف غذا به افراد دور میز منتقل کند.

  1. ظروف تزیینی را بر روی میز ناهار خوری قرار دهید.

استفاده از دکوری های کریستال، چوبی، نقره ای و مسی می تواند حس های خارق العاده ای را در دل افراد ایجاد کند. بنابراین باید در استفاده از این نوع وسایل کمی دقت به خرج داد. به عنوان به جای قرار دادن شمع می توان از چند جام مسی یا نقره استفاده کرد یا این که کاسه های نقره ای یا مسی را به جای گل ها قرار داد.

اگر این نوع عناصر با یکدیگر بر روی میز ناهار خوری قرار بگیرند می توانند زیبایی فوق العاده ای خلق کنند اما به شرطی که سبک کلی منزل شما کلاسیک و لوکس باشد. اگر سبک کلی منزل شما مدرن است می توانید از ظروف کریستالی یا ظروف چوبی برای چیدمان میز ناهارخوری خود بهره ببرید.

سخن آخر تانیل چوب

در این مطلب سعی بر این بود که اصول چیدمان و تزیین میز ناهار خوری را به همراه تعدادی ایده جذاب برایتان بیان کنیم. احتمالا شما هم با تانیل چوب موافق باشید که تزیین میز ناهار خوری نشان دهنده ذوق هنری و سلیقه هر بانویی است. شاید تزیین میز ناهاخوری کمی سخت باشد اما به مرور می تواند به عادتی لذت بخش تبدیل شود و به عنوان فردی خوش سلیقه در اطرافیان خود شناخته شوید. میز ناهار خوری برای داخل آشپزخانه را می توانید از تانیل چوب بخرید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه