بررسی بازی Detroit Become Human

4 ماه پیش
Detroit

بازی Detroit Become Human یک بازی انحصاری است که توسط شرکت سونی ساخته شده است (دیوید کیج) ایشون بازی های قبلی که ساخته بودند انحصاری پلی استیشن بود. در بازی Detroit خیلی ها معتقد هستند که این یک بازی نیست چون شما کاراکتر را این بر و اون بر می برید و با آبجکت ها ارتباط برقرار می کنید. Detroit خیلی به اون صورت مفهوم بازی رو القا نمی کند ولی خب اینم یک نوع نگاهی است و این بازی بیشتر یک فیلم تعاملی است. شما وقتی این بازی رو اجرا کنید، می فهمید منظور از فیلم تعاملی چه چیزی است.

اینجور بازی ها خیلی باب شده که یک فیلم و یک داستان، یک گیمر بازی رو پیش می ببرد و در شرایط مختلف، شخصیت اصلی داستان رو به یک هدفی می رساند. شما در این بازی می توانید نقش تعیین کننده در خیلی جاها داشته باشید. در این بازی شما هیچ وقت صفحه گیم آور رو نمی بینید و شما نمی بازید.

Detroit

Detroit

کاراکتر بازی

در این بازی سه کاراکتر دارد که شما در این بازی  آنها رو کنترل می کنید. در واقع سه تا ربات هستند که این ربات ها به جای نیروی کاری آمده اند. که هر کدام از شخصیت ها داستانی دارند و این سه تا در ادامه در جریان بازی به همدیگر می رسند. در این بازی هوش مصنوعی فوق العاده دارد. گرافیک بازی در سطح بسیار بالایی است.

Detroit

 

در واقع شرایط بازی به گونه است که انگار شما دارید یک فیلم رو می بینید و پیش می روید. کلیت داستان این است که  سه تا شخصیت متوجه می شوند که این انسان ها دارند از آنها سو استفاده می کنند و یکی از کاراکتر های بازی نقشش این است که با دیگر ربات ها صحبت می کند و آنها را آگاه می کند.

نکته جالب بازی این است که هر کدام از این کاراکتر ها خط داستانی کاملا متفاوتی دارند. مثلا یکی از آنها بر پایه ی احساسات و نا فرمانی جلو می رود، یکی دیگه از آنها همان طور که اشاره کردم نقش آگاه سازی را بر عهده دارد و این ها که جلو تر می آیند، متحد می شوند و به همدیگر می پیوندند.

آقای دیوید کیج

بازی Detroit خیلی داستان جذاب و باحالی دارد که در هر مرحله با یکی از کاراکتر ها مراحلی رو طی می کنید. آقای دیوید کیج کارگردان بازی خب یک شخصیت معروفی است که بازی های جنجال ساز دیگه ای رو هم ساخته است. ایشون برگشته بود و گفته بود که ما نمی خواستیم خیلی  در این بازی،اغراق کنیم و تا حد امکان سعی کردیم براساس واقعیت هایی که فکر می کردیم تا ۲۰ سال آینده رخ بدهد، بازی رو ساختیم.

Detroit

بازی Detroit – یک بازی متفاوت

این بازی رو با نه ساعت، ده ساعت هم می توان تمام کرد. محیط بازی، محیط شهری است و میشه گفت هر چیزی که فکرش رو بکنید که در یک محیط شهری وجود دارد در آن استفاده شده است. شما تمام تصوراتی که در یک بازی دارید، در این بازی بهم می ریزد و کلا یکی از جذابیت های این بازی هم همین است. یعنی جوری نیست که شما با یک بازی کلیشه ای مواجه بشوید.

این بازی با استقبال خوبی مواجه شده و در یک ماه اول خود توانسته است یک میلیون از این بازی رو به فروش برساند که واسه ی این بازی خیلی خوب است. کنترل بازی نسبتا ساده است اما نسبت به بازی های قبلی دیوید کیج، صحنه های نبردش کمی سخت تر شده است.

بازی Detroit مناسب هر گیمری نیست

این بازی با توجه به خشونت هایی که در بازی وجود دارد مناسب هر شخصی نیست و این رو باید خیلی دقت کنید و زبان هم یکی از فاکتور های موثر در بازی است و کسی که زبان انگلیسی خوبی ندارد نمی تواند این بازی به خوبی جلو ببرد و زیاد این بازی بهش حال نمی دهد. شما برای این که بازی رو به خوبی جلو ببرید باید یک درک کلی از داستان بازی داشته باشید.

Detroit

بازی به نوعی ماجراجویی هم است . شاید آینده بازی ها به همین سمت و سو برود و شما ممکن است خیلی از کارگردان های به نام هم در عرصه بازی ببینید که آثاری از خودشان را هم در صنعت گیم منتشر می کنند. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. نظرات خودتان را در مورد این بازی با ما درمیان بگذارید.

0
نویسنده مطلب مدیریت

بدون دیدگاه