تخریب ساختمان

3 سال پیش
تخریب ساختمان

تخریب ساختمان

قیمت تخریب ساختمان چگونه تعیین می‌شود؟

همان‌طور که گفتیم قیمت تخریب ساختمان در بازار ساختمانی با توجه به متراژ و نوع ساختمان و مصالح به کار رفته تعیین می‌شود. در بعضی حالات قرارداد به صورت روزشمار و در دیگر موارد به صورت پروژه‌ای بسته می‌شود. در “خدمت از ما” می‌توانید درخواست پروژه تخریب و گودبرداری را به رایگان ثبت کنید. پس از مدت کوتاهی، درخواست شما توسط برترین شرکت‌های ساختمانی بررسی می‌شود. سپس با توجه به جزییات درخواستتان، قیمت تخریب ساختمان به شما اعلام می‌شود.

در نظر داشته باشید، عده‌ای از شرکت‌های ساختمانی و پیمانکاران تخریب و گودبرداری ساختمان، در ازای اجرای پروژه تخریب و خاکبرداری، هزینه تخریب ساختمان دریافت نمی‌کنند و در ازای آن، مصالح ساختمانی را مانند آهن‌آلات و دیگر ضایعات دریافت می‌کنند. در این مورد با متخصصی که به شما معرفی می‌شود مشورت کنید.

ماشین تخریب ساختمان در تهران

تخریب ساختمان

این که از چه نوع ماشین تخریب استفاده شود را متخصص آن باید تعیین کند. بیل مکانکی، لودر، مینی لودر، گوی تخریب، کامیون و … از ماشین و ابزارآلاتی هستند که هنگام تخریب و گودبرداری استفاده می‌شود. متناسب با دستمزد راننده و هزینه کرایه هر یک از ماشین آلات ، قیمت تخریب ساختمان تعیین می‌شود.

چگونه یک شرکت یا اکیپ تخریب ساختمان پیدا کنیم؟

با توجه به درخواست و تقاضای بالا در بازار، بسیاری از شرکت‌های ساختمانی عمده فعالیت خود را به صورت تخصصی بر روی تخریب و گودبرداری متمرکز کرده‌اند. در “خدمت از ما” پس از این‌که سفارش خود را ثبت کردید، توسط چندین شرکت و پیمانکار ساختمانی پیشنهاد قیمت دریافت خواهید کرد. با بررسی پروفایل شرکت و یا شخص پیمانکار و نظرات مشتریان قبلی می‌توانید متناسب با جزییات درخواست خودتان، بهترین متخصص تخریب را انتخاب کنید.

تخریب ساختمان چیست؟

جداسازی بخش‌ها، ویران کردن، خراب کردن یا خرد و متلاشی کردن هر ساختمان یا سازه یا هر بخش متعلق به آن با استفاده از روش‌های پیش برنامه ریزی شده و کنترل شده را تخریب ساختمان می‌گویند. ویران کردن و خراب کردن ساختمان توسط ماشین تخریب انجام می‌شود.

انواع گودبرداری

گودبرداری‌ها به دو گروه كلی حفاظت شده یا مهاربندی شده و حفاظت نشده یا مهاربندی نشده تقسیم می‌شوند‌. باید توجه داشت در گودبرداری‌های حفاظت نشده پایداری شیب‌ها یا جداره‌های قائم گودبرداری‌ها، صرفاً توسط شرایط مكانیكی خاك تامین می‌شوند.

خطرات موجود در حفاری و گودبرداری

 • ریزش دیواره‌ها و سقوط آوار ( مهمترین و پر ریسك‌ترین خطر در محیط‌های حفاری و گودبرداری است)
 • خفگی ناشی از كمبود اكسیژن
 • خطرات ناشی از برخورد و ایجاد صدمات به تاسیسات زیر زمینی همانند گاز، برق ،آب و …
 • مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات و گازهای سمی
 • سقوط از ارتفاع
 • اهداف اصلی ایمن سازی گودبرداری
 • حفظ جان انسان های داخل و خارج از گود‌
 • حفظ اموال داخل و خارج از گود‌
 • فراهم آوردن شرایط ایمن و مطمئن برای اجرای كار ‌
 • برخی مسائل ایمنی‌ قبل از گودبرداری
 • قبل از انجام گودبرداری باید موارد مختلفی را‌ بررسی كرد.

تخریب ساختمان

خاکبرداری ساختمان

منظور از خاکبرداری ساختمان ، برداشت هرگونه مصالح و مواد خاكي، مصالح قلوه‌سنگي، شن و ماسه و مصالح سنگي ريزشي و لغزشي از بستر رودخانه‌ها، صرف نظر از جنس و كيفيت آنها به منظور تسطيح، شيب‌بندي و آماده نمودن محل پي ساختمانها، سازه‌هاي فني، راههاي ارتباطي محوطه و تأمين خاك از منابع قرضه مي‌باشد. تمامي عمليات خاكبرداري بايد مطابق با خطوط و تراز موجود در نقشه‌هاي اجرايي و دستورالعملهاي دستگاه نظارت صورت پذيرد. عمليات خاكبرداري و رگلاژ سطوح بدون پوشش، بايد به طور همزمان صورت گيرد. كارهاي بعدي بايد بلافاصله پس از خاكبرداري صورت پذيرد و در هر حالت نبايد سطوح خاكبرداري شده بيش از ۷۲ ساعت در معرض عوامل جوي و باران قرار گيرند.

خاکبرداری در تهران

در صورتي‌كه بر اساس برنامه زمانبندي شده يا به هر دليل ديگر عمليات بعد خاکبرداری بلافاصله انجام نشود، كنترل لايه‌هاي قبلي و در صورت لزوم، اصلاح و نيز تسطيح و رگلاژ نهايي سطح كار، بايد قبل از اجراي مراحل بعدي صورت گيرد، چنانچه پيمانكار به عمد يا سهو، اقدام به برداشت خاك تا ترازهاي نهايي نموده و عمليات بعدي به مدت طولاني پس از آن موكول گردد، در صورت نياز برداشت خاكهاي رويه و آماده نمودن مجدد بستر تا تراز مورد نظر براي ادامه عمليات، بايد مطابق نظر دستگاه نظارت و به هزينه پيمانكار صورت پذيرد.

در تمامي عمليات خاكبرداري بايد دقت كافي به عمل آيد، تا از خاكبرداري اضافي و از بين رفتن مصالح در كف و جداره‌ها، خصوصاً در مقاطعي كه بتن‌ريزي در آنها انجام مي‌گيرد، جلوگيري به عمل آيد. در صورت انجام خاكبرداري اضافي توسط پيمانكار، بايد محل تا تراز و رقوم نهايي خواسته شده با مصالح مناسب و يا بتن سازگار با خورندگي خاك و حداقل با بتن C15 به هزينه پيمانكار، ترميم و رگلاژ شود.
نحوه بكارگيري و محل و استقرار ماشين‌آلات، و يا روشهاي انجام عمليات، بسته به نوع و طبيعت خاك محل اجراي كار، بايد با توجه به برنامه زمانبندي اجراي عمليات به تأييد دستگاه نظارت برسد.

خاکبرداری ارزان

خاكبرداري محل كانالها براي كارگذاري لوله و كابل، بايد طبق نقشه و مشخصات با ابعاد و رقومهاي تعيين شده انجام شود. در صورت نياز و پس از تأييد دستگاه نظارت اضافه خاكبرداري در محل اتصالات لوله‌ها انجام خواهد شد. چنانچه كار كندن با ماشين صورت گيرد، بايد عمليات تا ۱۵ سانتيمتري عمق نهايي، انجام و بقيه عمليات براي تسطيح و رگلاژ كف كانال با دست صورت گيرد.

چند سال گذشته با افزايش تراكم و تعداد طبقات و نياز به تأمين پاركينگ در ساختمان ها عمق گودبرداري وخاکبرداری ساختمان ها افزایش پیدا کرده است اما هنز در پروژه های و خاکبرداری ساختمان ها از همان روش هاي سنتي كه در گودبرداری های كم عمق گذشته استفاده مي شده ، استفاده مي کنند. متأسفانه بسياري فكر مي كنند كه به كاربردن موارد ايمني لازم در گودبرداري و خاکبرداری ساختمان ها هزينه و زمان بيهوده اي را به كار اضافه مي كند ، در حاليكه گودبرداري و خاکبرداری ساختمان ها جزء موارد پيچيده و بسيار خطرناك مهندسي محسوب مي شود و بويژه در خاکبرداری ساختمان با عمق بیشتر نيازمند بررسي هاي دقیقتر نظارت و صرف وقت و هزينه قابل ملاحظه اي است تا جان و مال مردم از اينطريق به خطر نيافتد .

اصول گودبرداری

گودبرداری به هر گونه حفاری و خاكبرداری در تراز پایین‌تر از سطح طبیعی زمین یا در تراز پایین تر از زیر پی ساختمان مجاور اطلاق می‌شود. گودبرداری برای اهداف مختلفی مانند تخریب یك ساختمان فرسوده برای ساخت مجدد، رسیدن به تراز بكر، حفاظت فوندانسیون‌ها در برابر یخبندان، احداث كانال‌ها‌، احداث مخازن زیر زمینی و … انجام می‌شود‌.

این عملیات یكی از كارهای پیچیده و خطرناك مهندسی به شمار می‌رود. به منظور حفظ جان انسان‌های داخل و خارج از گود‌، محافظت از ساختمان‌های مجاور و فراهم آوردن شرایط ایمن و مطمئن جهت انجام كار، دیواره‌های گود باید به وسیله سازه‌های نگهبان مهاربندی و پایدار‌سازی شود‌. سازه‌های نگهبان انواع مختلفی دارد كه با توجه به نوع خاك‌، عمق گودبرداری و حساسیت ساختمان‌های مجاور گود انتخاب می‌شود.

انواع گودبرداری

گودبرداری‌ها به دو گروه كلی حفاظت شده یا مهاربندی شده و حفاظت نشده یا مهاربندی نشده تقسیم می‌شوند‌. باید توجه داشت در گودبرداری‌های حفاظت
نشده پایداری شیب‌ها یا جداره‌های قائم گودبرداری‌ها، صرفاً توسط شرایط مكانیكی خاك تامین می‌شوند.

خطرات موجود در حفاری و گودبرداری

ریزش دیواره‌ها و سقوط آوار ( مهمترین و پر ریسك‌ترین خطر در محیط‌های حفاری و گودبرداری است) خفگی ناشی از كمبود اكسیژن خطرات ناشی از برخورد و ایجاد صدمات به تاسیسات زیر زمینی همانند گاز، برق ،آب و …

مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات و گازهای سمی
سقوط از ارتفاع
اهداف اصلی ایمن سازی گودبرداری
حفظ جان انسان های داخل و خارج از گود‌
حفظ اموال داخل و خارج از گود‌
فراهم آوردن شرایط ایمن و مطمئن برای اجرای كار ‌
برخی مسائل ایمنی‌ قبل از گودبرداری قبل از انجام گودبرداری باید موارد مختلفی را‌ بررسی كرد.

نوخاله

تخريب رايگان ساختمان:

گاهي تخريب براي شما بدون هزينه انجام مي شود. خوشحال شديد؟

پس اين مطلب را تا انتها بخوانيد

حتي گاهي ممكن است در قبال تخريب ساختمانتان به شما پول زيادي بپردازيم. علت اين ادعا اين است كه اگر ساختمان داراي ميزان قابل توجهي ضايعات شامل‌ آهن آلات، شيرآلات كهنه، درب فلزي و آلومينيومي، پنجره، اتصالات آب و برق و گاز باشد ما آنها را به ازاي تخريب ساختمان تان از شما مي خريم و حتي گاهي ممكن است شما از تخريب ساختمان تان پول به جيب بزنيد.

توجه
داشته باشيد كه در حال حاضر قيمت تيرآهن ۱۸ در بازار حدود ۹۰۰ هزار تومان است. البته آهن دست دوم را كسي به اين قيمت نمي خرد. ولي يك ساختمان ۵ طبقه
۲۰۰ متري حدود ۱۲۰ شاخه تيرآهن دارد كه با فروش آهن پول خوبي نصيبتان مي شود. ما بهترين پيشنهاد را براي خريد ضايعات ساختمانتان به شما پيشنهاد مي
دهيم.

هزينه ي تخريب يك ساختمان كلنگي ۱۵۰ متري يك طبقه حدود ۳ تا ۴ ميليون تومان مي شود. به همين دليل است كه اگر ضايعات حاصل از تخريب ساختمان تان
را بفروشيد،‌نه تنها باعث صفر شدن هزينه هاي تخريب مي شود؛ بلكه برايي شما
سودآوري هم خواهد داشت.

خرید ضایعات

گاهي تخريب براي شما بدون هزينه انجام مي شود. خوشحال شديد؟

پس اين مطلب را تا انتها بخوانيد

خرید ضایعات |حتي گاهي ممكن است در قبال تخريب ساختمانتان به شما پول زيادي بپردازيم.

علت اين ادعا اين است كه اگر ساختمان داراي ميزان قابل توجهي ضايعات شامل‌ آهن آلات، شيرآلات كهنه، درب فلزي و آلومينيومي، پنجره، اتصالات آب و برق و گاز باشد ما آنها را به ازاي تخريب ساختمان تان از شما مي خريم و حتي گاهي ممكن است شما از تخريب ساختمان تان پول به جيب بزنيد.

توجه

داشته باشيد كه در حال حاضر قيمت تيرآهن ۱۸ در بازار حدود ۹۰۰ هزار تومان است. البته آهن دست دوم را كسي به اين قيمت نمي خرد. ولي يك ساختمان ۵ طبقه
۲۰۰ متري حدود ۱۲۰ شاخه تيرآهن دارد كه با فروش آهن پول خوبي نصيبتان مي شود. ما بهترين پيشنهاد را براي خريد ضايعات ساختمانتان به شما پيشنهاد مي دهيم.

هزينه ي تخريب ساختمان  در تهران كلنگي ۱۵۰ متري يك طبقه حدود ۳ تا ۴ ميليون تومان مي شود. به همين دليل است كه اگر ضايعات حاصل از تخريب ساختمان تان
را بفروشيد،‌نه تنها باعث صفر شدن هزينه هاي تخريب مي شود؛ بلكه برايي شما سودآوري هم خواهد داشت.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه